Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Pozdrav svima
O kripto valutama znam samo da postoje i da se udare. One tehničke detalje i termine, nemam pojma.
Pre neki dan vidim Nerd Miner na Aliju pa i na YT.
Ima li neko iskustvo sa tim i vredi li uopšte?
 
Pozdrav svima
O kripto valutama znam samo da postoje i da se udare. One tehničke detalje i termine, nemam pojma.
Pre neki dan vidim Nerd Miner na Aliju pa i na YT.
Ima li neko iskustvo sa tim i vredi li uopšte?


Nemoj napamet da ulažeš velike pare... Nisam pratio o čemu pišeš, ali prvo se dobro raspitaj šta se isplati kratkoročno, šta dugoročno itd... i ti si kao i ja prekasno ušao u kripto svet... Ja sam možda malo pre tebe,,, a sad sve stagnira, opada,,, mnogfo novca u igri,,, ljudi su malodušni, povlače pare... sve u svemu blaga ekonomska depresija...
 
Pozdrav svima
O kripto valutama znam samo da postoje i da se udare. One tehničke detalje i termine, nemam pojma.
Pre neki dan vidim Nerd Miner na Aliju pa i na YT.
Ima li neko iskustvo sa tim i vredi li uopšte?
Ako nista ne znas o rudarenju i kriptovalutama moj savet ti je da ne bacas pare na nikakve majnere, graficke (mislim na kupovinu vece kolicine), nego prvo probaj malo da kopas sa 1 grafickom neku kriptovalutu, kreiraj neki novcanik, npr. instaliraj "Exodus" na PC ili tel., registruj se na neku menjacnicu da bi mogao da menjas coin koji kopas, vidi malo kako sve funkcionise, pa ako imas volje, vremena, zivaca, viska para itd. kasnije odluci da li i sta da kupujes. Ako mislis da mozes samo da kupis neki majner ili graficku, pustis da kopa i to je to, zaboravi i ne bacaj pare, jer je potrebno mnogo vise od toga. Toliko od mene, a ti razmisli.
 
Hvala na savetu
Ne planiram avanturu.
Obzirom da sam vidjao rigove bilo mi je neverovatno da ovaj uredjaj može da se poredi sa njima.
 
Ako si informisan i bistar, wati ne znače isto što i zarada... Postoje ljudi koji kopaju sa raspbery pi... uvežu u mrežu 100 komada i kaplje lova kao blesava... ali ni s njima ne možeš sve da kopaš...
 
Mozete da kupite majnere, graficke, procesore itd., ali za sve treba imati bar neki nivo znanja kako sve to podesiti i povezati (OS, hardver, softver, koji koin u datom trenutku kopati, novcanici, k...., p....), nije to stisnes dugme dzak na ledja, stisnes opet, eto ga jos 1.🤣
 
Nisam mislio na potrošnju struje već kako jedan mali uredjaj menja veliku grafičku kartu.
To sa Raspberry je interesantno, ne zauzima prostor mnogo i verovatno stvara manje toplote od klasičnih rogova.
A možda je i ulaganje manje.
Hvala za info. Sigurno bih ovde potražio savete
 
Nisam mislio na potrošnju struje već kako jedan mali uredjaj menja veliku grafičku kartu.
To sa Raspberry je interesantno, ne zauzima prostor mnogo i verovatno stvara manje toplote od klasičnih rogova.
A možda je i ulaganje manje.
Hvala za info. Sigurno bih ovde potražio savete
Bacio sam pogled na brzinu na YT za taj "Nerd Miner", ali mislim da to nije za tebe ili bilo koga ko veze s' kriptom nema i opet pisem da prvo treba stolica da se malo ugreje, pa tek onda da se krene sa rudarenjem. Treba da krenes i iscitas sve teme iz ovog podforuma, a i sa drugih + na YT ima dosta tutorijala i ukapiras bar nesto kako funkcionise. Niko ovde nece da dodje i objasni ti sve od A do Š.
 
Kupis u junu.......15-20 , tada ti je najniza cena......... prodaja krajem godine i to ti je to, najjaci majner:cool:
Od prvih 30ak valuta po kapitalizaciji odaberes 5-6 u koje ces da ulozis i to je to.
Mi sto majnamo to ti je ona garda NEMA LEBA BEZ MOTIKE :ROFLMAO:
 
Ljudi misle da to samo kupis neke graficke ili majnere, prikacis na struju i net i zaboravis, pare svaki dan kaplju. Ne kazem da ne treba ili da treba kupiti, samo sam hteo da im skrenem paznju u prethodnim postovima da se prvo treba edukovati. Evo ja npr. Kupio sam RIG-ove kada su skoro svi prodavali jeftino, otprilike do 1.000 eur. po RIG-u, rudario i zaradio i plus ih kasnije prodao za po nekih 3.000 eur. po RIG-u kada je skocila cena.
 
Ne kažem ni ja da bih kupio tehniku, uključio u struju i svakog dana gledao u telefon saldo.
Samo sam pitao jer mi je bilo čudno, naleteo sam na Aliju dok sam tražio nešto drugo nevezano za kripto.
Mislio sam da je to baš veliki napredak što se hardvera tiče.
Skup je i rizičan sport za mene.
 
Ne postoji tako jeftin majner i da trosi neku smesnu struju, a da donosi pristojnu zaradu (bar za sada). Sta mislis, da su budale ljudi koji daju po vise hiljada eur. za majnere i sad se kao pojavilo nesto sto ne kosta ni 50 eur. i ubija sa zaradom?
 
Ljudi misle da to samo kupis neke graficke ili majnere, prikacis na struju i net i zaboravis, pare svaki dan kaplju. Ne kazem da ne treba ili da treba kupiti, samo sam hteo da im skrenem paznju u prethodnim postovima da se prvo treba edukovati. Evo ja npr. Kupio sam RIG-ove kada su skoro svi prodavali jeftino, otprilike do 1.000 eur. po RIG-u, rudario i zaradio i plus ih kasnije prodao za po nekih 3.000 eur. po RIG-u kada je skocila cena.
Gulftown i ja kada sredjujemo nase rigove samo ponavljamo to, ma ovo ti laka lova samo dobar racun stavis da ti lezu pare i nemas problem samo ukljucis u struju i onda kada provedes vikend pod rigova a prethodno si radio celu nedelju onda kaze samo ukljucis i radi. Rudarenje je za ljude kojima je zaniljivo da se zezaju sa hadverom jer u suprotnom moze biti pakao. Zlatana doba kopanja mugu iznedriti nove ljude koje to interesuje zato sto se lepe pare uzmi ali na svakog onog ko je uzeo pare od rudarenja ide jedno 5 njih koji su pukli. Novi rigovi ne zajebavaju ali kada ostare posle 4 5 godina umeju usi da zavrcu.
 
Gulftown i ja kada sredjujemo nase rigove samo ponavljamo to, ma ovo ti laka lova samo dobar racun stavis da ti lezu pare i nemas problem samo ukljucis u struju i onda kada provedes vikend pod rigova a prethodno si radio celu nedelju onda kaze samo ukljucis i radi. Rudarenje je za ljude kojima je zaniljivo da se zezaju sa hadverom jer u suprotnom moze biti pakao. Zlatana doba kopanja mugu iznedriti nove ljude koje to interesuje zato sto se lepe pare uzmi ali na svakog onog ko je uzeo pare od rudarenja ide jedno 5 njih koji su pukli. Novi rigovi ne zajebavaju ali kada ostare posle 4 5 godina umeju usi da zavrcu.
U tom mom postu koji si citirao htedoh da napisem jos nesto, ali mi zazvoni tel. i poslah poruku.🤣
-Od tih starih RIG-ova koje sam prodao (sve bile RX 580 nitro+ polovne) sam posle nakupovao sve nove kartice sa domacom garancijom (RX 6600 XT, RX 6700 XT) i ponovo sastavio RIG-ove. Jeste da je cena grafickih sada pala, ali nikad se ne zna, a i ja ne zurim da prodam.
 
Nece se niko nakopati sa 6600/700 pored novih grafika kad bude i ako bude roknuo talas😉
 
Kopalo se 20/21 sa 580/570 samo pucalo iako su tad već bile zastarele. Tako će i sada, samo neka bude isplativo pa ćeš videti. Početkom 2021 je rig sa 6 580 8gb išao i preko 20$ dnevno.
 
ako smem da se nadovezem

Ako taj rig jednog dana bude napravio 10$ dnevno (trenutno 1.3$) onda ce to biti momenat za sell all bez razmisljanja.
Takav rig da bi bio manje vise na pozitivnoj nuli treba da zaradi 4,5$ na dan.
Sto bi znacilo sve iznad 4,5$ je premija u nasim uslovima.
Nazalost u Sad pozitivna nula za taj rig je 3$ tako da nasa konkurentnost je ... u mozdanoj gimnastici.

Moje cifre nisu tacne i ne mogu biti , naravno slobodna projekcija
 
Izgleda totalno bzvz trenutno, ali tako je izgledala i Kaspa u avgustu, septembru 2022 kad sam nju majnovao 😎
Imas neki ovako info ili tip zasto bas ovo ili si naleteo nasumicno?
 
Listovana jutros na TradeOgre.
Trenutna situacija ne izgleda lepo.
Ocekujem da padne diff, pa da se jos malo nabaci u stek pa sta joj Bog da.
 
Imam neiskorišćenu konfiguraciju sa 5 PCI-E spotova, jel ima smisla kopati nešto sada, jel se isplati kupovati grafičke karte? Ili je bolje pokušati da prodam komponente, ako je uopšte upotrebljiva, AM2 socket je u pitanju koliko se sećam
 
Imam neiskorišćenu konfiguraciju sa 5 PCI-E spotova, jel ima smisla kopati nešto sada, jel se isplati kupovati grafičke karte? Ili je bolje pokušati da prodam komponente, ako je uopšte upotrebljiva, AM2 socket je u pitanju koliko se sećam
Kao prvo, to sto imas plocu sa 5 x PCI-E ne znaci da ce raditi 5 grafickih sa njom, trebace ti i kvalitetno napajanje, rajzeri, mozda dr. M.P. ako planiras da uzmes 5-6 grafickih.
Kao drugo, treba da znas da sve to povezes, podesis i pustis u rad. Ako ne znas, batali to.
 
AM2 socket mozda moze raditi sa 4 pci-e. gigabyte. am3 770 od 5 slota rade samo 4. 970 chipset radi korektno 5 od 5.
novije amd karte ne znam kako ce se ponasati. Pod win 7 ces imati ogranicenja. neki mineri ti nece raditi. radi wildmulti , TRM , srbminer , verthash blockchain drajveri ce raditi korektno (znaci polaris :) gfx). na am3 770 chipset sam uspesno pustao 4x 1080ti sa 46x-471 drajverima phoennix miner , trex , gminer... sa 4gb memorije pod win 10. ono sto im je zajednicko (am2 am3) hash rate je u odnosu na intel ploce i am3+, fm1, fm2 manji od normalnog za nekih 3-5%..
Zavisi sta imas jos od komponenti ako imas samo plocu , oka4i je na zid :) hall of fame :).
Pod linuxom ne znam kako ce se ponasati.

Za kupovinu jeftinih polovnih , mozda je propustena prilika pre 3-4 meseca od tog vremena ponuda je za neke modele digla cenu maltene x2
 
Imam i napajanje, rekoh cela konfiguracija :⁠-⁠D
Znam da povežem, ali nisam u toku ni sa cenama, ni sa time šta se trenutno kopa.

Grafičke sam prodao u prošlom bili, a sad ću za koju nedelju opet imati vremena da se zezam sa ovim, pa rekoh da vidim jel vredi da razmišljam
 
Da li neko kopa BTG sa 106/100 nvidija na hive os ?
Koliki je hash po kartici ???
Hvala
 
koliko dobijas i koji miner koristis
oko 28-30 h/s bi trebalo
 
Od 27 do 30 imam 5 kartica svaka drugacije daje,lol miner koristim nisam nista klokovao sve na deff.
 
probaj trex miner core power limit na 65-70% , memoriju na +500 trebalo bi da smanji potrosnju a da ne ugrozi hash. mozda i poveca
 
Na win dobijem ovo a na hive ovo
 

Prilozi

  • win.jpg
    win.jpg
    106.2 KB · Pregleda: 18
  • hiveos.jpg
    hiveos.jpg
    90.2 KB · Pregleda: 17
pogresio sam ime minera mislio sam na gminer. trex ne podrzava zhash algo.

Na prvoj slici ti je verovatno powerlimit na 100% , sudeci po hash i temperaturi i nema odstupanja za razliku od druge slike gde ti se dve karte razlikuju po rezultatima.
na prvoj slici imas 3 karte. Predpostavljam da su to iste tri koje na drugoj slici daju 29 h/s.
U gminer imas detaljno uputstvo za komandnu liniju da namestis Vcore , vmem , takt karte itd .. koristio sam 2.42 verziju pod win
 
Nazad
Vrh Dno