Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

koliki hash , koje nv i koja potrosnja (po mineru)?
 
takodje me interesuje, pretpostavljam da su 3070 best buy, ako moze malo detalja
 
Mozda ne bi bilo lose uzeti u razmatranje i 3060 zbog memorije. To ce biti bitno za POUW, Ai i slicno. Barem je to moj plan. 3060 ili 3090.
 
DNX na polaris karticama , izgleda mogu lepo da se nadese 2,7 2,8 kh/s sa nekih 65W za core 6to i nije tako lose mozda. srb miner
 
r580.PNG

nije moje ali ko ima ove kartice.. 😎
👌
 
ja sam cuo za 3,2 kh/s za 580 kartice , ali to nisam video ni na slici , ovaj rezultat od 3,5kh/s je wOw :). da posrami svaku 3060 karticu :).
negde sam nacuo da su zadnje serije polaris jezgra bila dosta kvalitetna i da su se masovno ugradjivala na xfx karticama sto u kombinaciji sa samsung memorijom dolazi do winwin pozicije. Utrosak u W redukovan 40-60% jer core moze da radi na nizim vrednostima napona nego standarno.
Opet mozda je to samo za slikanje :) i nije stabilan 24/7 :)
 
Bio je neki live pre neki dan od Red Panada mining, nisam gledao, ali ono sto sam video u komentarima je 3.2 za karte sa samsung memorijom i 3.0 za karte sa hynix menorijom.
U oba slucaja potrosnja je cca 80w po karti.
Evo link i screenshoot iz komentara sa oc podesavaniima ako nekoga zanima

 

Prilozi

  • Screenshot_20231024_113346_YouTube.jpg
    Screenshot_20231024_113346_YouTube.jpg
    87.3 KB · Pregleda: 93
na kraju je izvukao 2.7kh/s stabilno , dok je sa 2,8kh/s pucao miner. Nece hynix 2150 :) . memorija trosi , okvirno 2,5W po chip , valjda sto je nekih 10tak w a koliko kada se moduje i overklokuje .
 


Novi pow coin, pokret pre 7 dana jos uvek moguc solo. Vise mu lezi amd nego Nv.

Malo troši.
 
Planiram da uzmem neke polaris karte ako nista barem da mi greju sobu tokom zime, recite mi kolika je razlika izmedju 4gb i 8gb vram za rudarenje ovih aktuelnih coina, jel bolja opcija da uzmem 8gb?
 
Planiram da uzmem neke polaris karte ako nista barem da mi greju sobu tokom zime, recite mi kolika je razlika izmedju 4gb i 8gb vram za rudarenje ovih aktuelnih coina, jel bolja opcija da uzmem 8gb?

Do 5e razlika u ceni je ok.. Sve preko toga jok,koliko vidim svi i dalje su 4gb aktuelne
Najvise info mozes da nađeš na Discord od simplemining.net i hiveos
 
Moja konfiguracija je: GeForce GTX 1660, 16gb RAM, Intel Core i5 3,70GHz

Je l to dovoljno dobro za rudarenje?
 
Sta vam je ljudi. Ne isplati se ni sa ozbiljnim rigovima ako ne kradete struju. Sprzicete to malo laptopova i desktopova sto imate.
 
Sta vam je ljudi. Ne isplati se ni sa ozbiljnim rigovima ako ne kradete struju. Sprzicete to malo laptopova i desktopova sto imate.

Što se Monera i desktopova tiče: ako desktop tj. CPU prođe stabilno 24h torture sa Prime95, OCCT, Cinebench, AIDA64, itd. kopanje Monera ga neće spržiti. Mada lično to preporučujem i praktikujem samo tokom zime jer se ionako grijem na el. energiju.

@WatcherInTheSky
Platiš istu ili bar učestvuješ dijelom.
 
Jedan savjet/pitanje !? Imam 6 rigova, podijeljeni na 4 uticnice, namjesteni da se upale kad nestane struja. Obzirom da mi je to na selo, dje se desava cesto da nestane pa dodje struja, nekad neki rigovi ostanu na bios, ili se upale dok ga rucno ga ne restartujem ili nesto. Moje pitanje je sledece, mogu li naruciti ove wi-fi TUYA 20A uticnice, mogu li one iznijeti 24/7 work. Koristi li ko to ? Da mogu od kuce, ugasiti i upaliti uticnicu kad mi zatreba... Rigovi trose oko 3kw ukupno.

 

Prilozi

  • Screenshot_20231116-152010.png
    Screenshot_20231116-152010.png
    263.2 KB · Pregleda: 56
Jedan savjet/pitanje !? Imam 6 rigova, podijeljeni na 4 uticnice, namjesteni da se upale kad nestane struja. Obzirom da mi je to na selo, dje se desava cesto da nestane pa dodje struja, nekad neki rigovi ostanu na bios, ili se upale dok ga rucno ga ne restartujem ili nesto. Moje pitanje je sledece, mogu li naruciti ove wi-fi TUYA 20A uticnice, mogu li one iznijeti 24/7 work. Koristi li ko to ? Da mogu od kuce, ugasiti i upaliti uticnicu kad mi zatreba... Rigovi trose oko 3kw ukupno.


Ja sam godinama koristio Sonoff, ista je funkcija samo montiras na kabl od napajanja.
Testirano do 1.5kw potrosnje, radilo bez problema, za sve godine mozda sam imao 2-3 manja problema.
 
Ima li neko u Krusevcu da podesava rigove, u pitanju su 2 RIG-a sa RX580 karticama. Pitam za duga, pa ako ima neko, neka se javi.
 
Može isplativo da se rudari procesorom... to je najprofitabilnije, jer ne troše mnogo struje i ne moraš da prodaješ zarađeno... Svi koini koji su zasnovani na RandomX (xmr(xmrig)), mogu da se kopaju... evo treba samo jedan od ova dva procesora. Jedan troši 170W na maks, drugi 105W na maks...Ali ako koristite program xmrig, on uvek koristi nekih 70% snage...

Tako da je isplativo... samo treba izabrati pravi coin i pravi pool... Ja koristim 8 niti od mogućih 12 i opstajem... A sa ovim procesorima, očekujte čistu zaradu od 2$ do 4$ dnevno.
 

Prilozi

  • proci.png
    proci.png
    66.4 KB · Pregleda: 40
Nisam upucen u rudarenje ali sam znatizeljan da saznam koja je poenta da ulozim 100k RSD u CPU i struju da bih tek za godinu dana vratio ulozeno. MIslim povracaj investicije kroz godinu dana je jako brzo za ozbiljne poslove i ulaganja ali mi kripto nije "ozbiljna" investicija. Pogotovu manje poznate valute cija vrednost je jako upitna.

@Edit: kad se vratim par strana unazad i procitam, vidim da i vi koji rudarite isto mislite.
 
Poslednja izmena:
Ovo je posao za zaljubljenike u kompjutere i internet i slično, znaju neki programski jezik itd... Neko voli da kupi 4 alu felne 16" i niskoprofilne gume,,,, neko voli da kupi jak procesor... :) Ovakvi procesori na primer, potrajaće i biće aktuelni bar 7-8 godina...

Tako da ako gledaš samo ulaganje i dobit, onda "priduži dalje", ali ako se zezaš sa kompom a usput voliš da zaradiš neku kintu,,, super... izmeđuostalog, vrlo malo coina propadne, bez obzira koliko su šit... uvek dođe vreme rasta, pogotovu ako su popularni ili imaju veliki development tim iza sebe...

Evo ja sam prošle godine počeo sa CPU da rudarim CUDOS... mesečna procenjena zarada u to vreme je bila 3 dolara, ali nisam odustajao... u međuvremenu sam skupio par hiljada tih native CUDOS-a,,, i cena im je porasla za 500% i ja prodao :) eto...

Po meni CPU rudarenje je za ljude koji nemaju mnogo kapitala ili se plaše da ulože... ovo mu dođe kao neka prečica sa manje rizika...
 
Nazad
Vrh Dno