Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

hvala puno na odgovoru. nasao sam resenje u medjuvremenu, pa cu da ispisem da ljudi znaju ako se desi nekome nesto slicno.

dakle, ja sam zezno stvari sa more power tool-om. zadao sam kartici minimalnu voltazu dosti nisku, jer sam mislio da more power tool samo upisuje vrednosti u registry, i dozvoljava ti veci raspon podesavanja u driveru. iako sam u driveru podesio kartice da koriste vecu voltazu, one su koristile ono sto im je podeseno u more power tool. kad sam dao veci napon u more power tool i uradio restart, kartice su proradile kako treba.
 
Jedno laicko pitanje (od totalnog laika) za sve vas koji ste dugo u ovome
Da li se trenutno isplati ulagati i ulaziti u svet rudarenja? :)
 
ne mora da znaci :) ali isplata investicije za par meseci - ne.
 
Hvala vam, moze neke instrukcije sta kupovati, dal sada itd... ?
 
Prati cene HWa u narednom periodu, trebalo bi da pojeftini
 
ma kad bi se srozo na 50 evra.... ili jos bolje, kompletno da se obezvredni
 
slazem se za rigove. za valutu... pa sta znam. nije lose sigurno. bolje na 40 nego na 140k
 
mislim da je najbolje vreme da se ulagaze u energente 1 rezervoir od par hiljada llitara bi dobro dosao. energenti ce skociti uvis :)
 
Prebacio sam jedan rig sa windiwsa na HiveOs.
Sve su Nvidia kartice (2x1660ti, 2x2060 Super, 1x1080ti).
Na Windowsu su radile stabilno, a sa nekim inicijalnim podešavanjima na HiveOSu krešuje rig na svakih par sati.
Postoji li mogućnost da se vidi error report kao što može da se vidi kada je AMD u pitanju?
Pošto ovako nemam predstavu koja kartica zajebava.
 
Prvo pravilo: Ako nešto radi kako treba, ne diraj ništa :)
 
A sto si dirao kad ti radilo😂

Prvo pravilo: Ako nešto radi kako treba, ne diraj ništa :)

krastavac, bežim sa Nanopool-a, ostali rigovi su mi takođe na HiveOS-u, zgodniji mi je interfejs, preglednije kartice, itd...

Zna li neko da li ovaj USB Watchdog (pošto onaj sistemski na HiveOS ne vredi k....) može da se koristi?

Ili je on samo za Windows?


Dajem ovaj link jer je to model koji posedujem.
 
Ja sam davno kupio jedan takav da probam, ali nikad nisam uspeo da ga namestim ;)
 
Pozdrav svima, početnik sam u ovome pa imam par glupih pitanja: Koji programi se koriste za rudarenje? Da li je laptom sa RTX 3050 grafom dovoljan ili treba nešto bolje? Koliko se može izrudariti za mesec dana i kolika je zarada? Kako se podiže novac (da li preko Paypala ili kako) i da li ima neki minimum koji se podiže npr 10 dolara ili mora da se skupi odredjena suma pa tek onda da se podigne. Da li se plaća porez na sumu koja se podigne ili ne?
 
Kucas rtx 3050 whattomine i vidis isplativost. Nadjes na internetu adekvatan majner za tu kartu, i iscitas ili pogledas na youtube kako se sve to konfigurise. Previse je opsirno da bi ti neko sad ovde sve to ispisao.
Inace za 15$ zarade mesecno, sad sam pogledao isplativost, nije pametno da ti laptop radi 24/7.
 
Prvo odluči šta želiš da majnuješ.
Za ethereum su ovi programi, u zavisnosti od grafičke: https://ethermine.org/start Ujedno vidiš i kom pool-u da se pridružiš (ehermine je popularan)
RTX 3050 je loša za majnovanje eth, a ne znam koliko je isplativo majnovati ostale novčiće s njom. Posebno što je u laptopu, pitanje je kakvo je hlađenje.
Isplativost možeš videti ovde, uneseš performanse u MH/s, potrošnju riga ili kartice i cenu struje https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/eth?HashingPower=32&HashingUnit=MH/s&PowerConsumption=65&CostPerkWh=0.05&MiningPoolFee=1
Sa mining pool-a možeš manuelno prebaciti koin na menjačnicu kad god hoćeš, s time da eth ima visoke cene transakcije, 10ak dolara pa naviše za svaku transakciju/prebacivanje.
Prebacivanje sa menjačnice u lokalnu banku (ne primaju sve banke takve transakcije) košta 15% poreza koju država uzme, ali proveri posebnu temu za plaćanje poreza.
Možeš i da konvertuješ eth u neki stable coin koji je napravljen da bude jednak 1 dolaru pa tako da osiguraš primanje.
 
GeForce RTX™ 2060 WINDFORCE OC 12G neki dan sam uzeo ovih 6 karti u nameri da napravim rig, sad nesto gledam ispada da ona moze samo ETH a kad on stane corak.
Znacila bih mi svaka pomoc....karte su jos neraspakovane pa mogu da probam da menam za 2060 OC 6GB......... ili 1660 super....
Hvala unapred.
 
Gde si video da može samo ETH?
 
To je trenutno najisplativije za kopanje, ne i jedino.
 
Nazad
Vrh Dno