Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Kome je nicehash komplikovan moze da proba betterhash.. isti je princip , podesi se sta koja kartica da kopa i isplata se vrsi u btc-u ... A za totalne pocetnike moze da se klikne benchmark i program ce sam odrediti koji je coin najprofitabilniji za kopanje... Jako jednostavan program, po meni mnogo prostiji i laksi od nicehasha... Slanje btc-a na coinbase ide sa 0 provizije.
 
Ja nicehash ne smem da pokrenem na računaru na kome imam neke login / privatne podatke. O tim ostalim malim "programčićima" da ne govorimo. Ne znam kako vi ramišljate ali čisto da napomenem, nekome može da bude korisno.
 
Bolje vam je da odaberete neko coin i rudarite iskljucivo preko nekog poola, imate 2miners gde mozete mnogo male iznose skinuti u nano ili na primer cruxpool gde mozete da skinete 0.01 eth bez provizije.
Ne menja se bas tako cesto isplativost da bi vas drali na nicehash. Takodje se slazem sto se tice bezbednosti.
 
Hmmmmm, pa ja koristim nicehash na kompu koji mi je privatan..
How bad can it be??
Tu su mi sve sifre i sve ostalo..
Doduse sve podatke cuvam na externom HDD-u, jedino cega bi mi bilo zao je maila koji koristim vec 20 godina..
A dobra strana nicecasha je ta sto evo rudarim i mogu komotno da radim bilo sta drugo na racunaru (surf, citanje, muzika, bilo sta), ne opterecuje toliko graficku i ceo racunar kao pre (secam se kad sam kopao BTC sa ASUS HD 7950 3GB, zaboravis da imas komp (bukvalno ne mozes da ga koristis dok ne prestanes da rudaris).
Mnogo je lakse sada (imam otvoreno 40 tabova, normalno koristim komp).
 
Pa i sa dr. majnerima komotno mozes da koristis surf, slusas muziku itd.
 
ne vidim zasto mislite da ce vam nicehash pokrasti sve sto imate na kompu? jel se desilo nekad nekom?
 
kao i svako drugi, pomocu ugradjenog task managera.

dokazano je da nicehash ima trojanca? kako je moguce da je toliko popularan onda?

u principu ja ne koristim nicehash vise, ali koristio sam prosle godine.
 
Pozdrav svima, naime ima problem sa Biostar TB250-BTC plocom, valjda. Podesio sam kad nestane struja da mi se rigovi upale sami ponovo, ali ovaj rig bootuje u BIOS direktno.

Recimo, ako na licu mjesta, sam rucno ugasim oba napajanja i upalim, rig se sam upali i podigne windows. Iz nekog razloga, kad struja nestane i dodje, prilikom paljenja ode u BIOS :)
Ima li neko resenje, savjet, itd... :)
 
Pozdrav svima, naime ima problem sa Biostar TB250-BTC plocom, valjda. Podesio sam kad nestane struja da mi se rigovi upale sami ponovo, ali ovaj rig bootuje u BIOS direktno.

Recimo, ako na licu mjesta, sam rucno ugasim oba napajanja i upalim, rig se sam upali i podigne windows. Iz nekog razloga, kad struja nestane i dodje, prilikom paljenja ode u BIOS :)
Ima li neko resenje, savjet, itd... :)
Probaj sa opcijom u bios-u "fast boot".
 
zanema baterije za cmos ? mozda oslabila treba da drzi 3V
 
Nadam se da modovi neće zameriti što sam na dva mesta okačio isti post, al možda nekom bude koristan.

Naime, pre par sati sasvim slučajno vidim da se na mom kompu iz potpisa koji majnuje, i kom imam pristup preko Teamviewera pokreće skripta koja, koliko mi se čini, majnuje nešto preko preko CPUa.
Pogledajte da nema nešto na vašem sistemu, pošto apsolutno ništa nije rađeno na tom kompu osim što je GMiner išao u pozadini uz par otvorenih programa (Chrome itd). Ne znam kako je malware dospeo, pa zato vredi upozoriti i ostale da obrate pažnju.

U prilogu možete videti fajl i Scheduled task koji izvršava payload, pokreće notepad.exe sa commandline-om preko kog majnuje (CPU zauzeće za notepad je bilo visoko, na svim jezgrima pokrenuto majnovanje, kad sam se ulogovao preko TW spalo je na jednoaktivno jezgro). Dok sam uhvatio screenshotove u kopirao glavni .dll malware-a, on se sam izbrisao.
Virustotal za .dll: https://www.virustotal.com/gui/file...8b415506312b6267be260f4e6d5a09e7a51/detection
sta bi na kraju sovim? jel si utvrdio sta se desilo? ja nisam puno komentarisao, cekam rasplet, ali ovo je jako koristan post, hvala sto si se potrudio da objasnis ovako detaljno.
 
Nisam utvrdio nažalost. Imao sam par teorija kako se to desilo ali nisam mogao 100% da utvrdim. Trenutno je sistem čist, barem koliko vidim, ali pratim situaciju.
 
bas cudno... pogotovu jer nisi neki lik koji je napamet naucio gde treba da klikne, vec znas sta radis. hocu da kazem, moze se desiti svakom od nas.
 
Posle nestanka struje ne startuje mi hive os msm startuje komp vrte ventovi imam pristup hive os-u al ne kopaju kartice....
Kako dalje sta raditi probao sam i restart i reboot i power off+reboot i nista se ne dogadja....i gasio na napajanju po sata i palio i nista...
 
Posle nestanka struje ne startuje mi hive os msm startuje komp vrte ventovi imam pristup hive os-u al ne kopaju kartice....
Kako dalje sta raditi probao sam i restart i reboot i power off+reboot i nista se ne dogadja....i gasio na napajanju po sata i palio i nista...
Fleshuj ponovo HiveOs, meni je tako jedanput proradio
 
Takodje, i meni se jednom corrupt-ovala instalacija.
Pomoglo je kad sam pregazio SSD svezom instalacijom HiveOS-a.
 
vi cepate hive os za vece rigove? ja kopam samo sa jednom karticom ali bi trebalo da podesim drugu rig koji bi kopao sa 3. da li da probam taj hive os, ili da stavim windows mozda?
 
Ja sam mesecima furao windows i konacno sam se nakanio i presao na hiveos pre neka 2-3 meseca.

Samo cu ti reci - ne razmisljaj nego predji, hiveos ili simplemining, sta god.

Za PC sa jednom karticom, naravno windows jer ti taj PC sluzi i za druge stvari, ali za rigove je hiveos mnogo bolji.
Neces verovatno rig koristiti za multimediju, posao, itd...

Preko telefona (hiveos aplikacija) sa par klikova menjas klokove na karticama, mozes da menjas i sam miner (oces da predjes sa ETH-a na raven, ergo ili sta god..)..
Imas statistiku, radis update na nove verzije sa jednim klikom, ma nebo i zemlja.
Mozes da gasis rig, restartujes ga, itd..
Jednostavno je to program tj. OS pravljen namenski za mining, i samim tim ima svasta nesto.

Ne vidim ni jednu prednost windowsa, osim ovoga :
- na hiveos se ne vide vram temperature na Nvidia karticama, sto je prilicno bitno za kartice sa DDR6X memorijom (rtx 3080 i 3090). To vidis u windowsu, ali Nvidia jos uvek nije ubacila podrsku u svoje drivere da se to ocitava i na Linuxu, iako im to ljudi traze jako dugo. Zato bih ljudima sa tim kaeticama preporucio da ih istestiraju na windows racunarima i nadju im optimalne clock vrednosti, pa onda to da primene na hiveos.
 
hvala puno za informacije. sve kartice su radeonke. u windowsu mogu pomocu more power tool da smanjim voltazu. kako bi to uradio u hive os?
 
Sad sam na telefonu, sutra cu da ti ispisem i okacim screenshotove kad budem za racunarom, da vidis kako je prosto i brzo.

Cak imas i "Preset" opciju i sa njom vidis koji su popularna podesavanja za svaki model kartice i jednim klikom mozes da ih primenis.
 
+ ko ima 3060 prvu verziju lhr mora na Win ako hoce da ima full hashrate na njima
 
hvala puno momci. pa nista, onda cu taj sistem da mu podignem. jos samo da smislim kako da hladim kartice koje su jedna do druge direkt u ploci bez risera...
 
dve tri dvanaestice ce zavrsiti posao
 
bocno da duvaju u njih? trenutno imam dve cetrnaestice viska i jednu dvanaesticu, ali zasad nije strasno jer drug ima tri kartice pa cu da ih udaljim jednu od druge, ubadacu ih u svaki drugi slot. nego hoce da uzme jos 3, pa onda 6x6800 ubodene u plocu jedna do druge nije ni malo naivno...
 
@Skankhunt42

Evo gde ces naci podesavanja, na prvoj slici sam ti oznacio strelicom zuto, i onda ti se otvara ovakav prozor i tu podesis parametre.
hiveos 1.JPGhiveos 2.JPG
 
da li se nekom desilo da lolminer radi dag repair pri svakom pokretanju? i kad ga popravi onda krene da kopa samo sa jednom karticom (a ima ih 3). teamred miner krene da kopa sa sve tri, ali posle nekog vremena kartice nasumicno stanu i krenu ponovo. jel to nestabilan overklok memorije?
 
Meni se desava na lolmineru da prijavljuje da DAG nije ok nakon cega odradi DAG repair i nakon toga radi sve normalno.
Mislim da sam probao cak i sa stock settings na kartama i da je isto prijavljivao. Ne mogu da se setim ali ako treba mogu da probam danas pa da javim.
Inace u pitanju su kartice RTX3XXX NON-LHR
P.S. nisam obracao paznju da li uvek na istim kartama to prijavljuje mogu i to da ptoverim ako treba
 
Nazad
Vrh Dno