Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

moze biti da nije ista memorija, opusteni tajminzi i baca onda manje, dzaba sto je ista grafika sve zavisi od memorije na grafici.
 
sad sam probao bez podesavanja u afterburner-u, i ide oko 25MH/s.
na onim podesavanjima sa slike ne smem da ugasim majner(desi se BSoD), nego prvo prebacim osnovno podesavanje pa tek onda gasim majner, ali meni to nije problem posto majner gasim jednom mesecno.
 
sad sam probao bez podesavanja u afterburner-u, i ide oko 25MH/s.
na onim podesavanjima sa slike ne smem da ugasim majner(desi se BSoD), nego prvo prebacim osnovno podesavanje pa tek onda gasim majner, ali meni to nije problem posto majner gasim jednom mesecno.
To je vrh ,tako samni citao svuda za taj model i juce mi stiglo sve 3 po 19 ,ja se smorio al sta da radim sad na 24 sam digao pa polako.
 
Proverite memorije, ako su iste posalji mu bios!
Ili probaj nb miner, ima neki update za te kartice.
Takodje ubodi samo jednu direktno u plocu, pa probaj, mozda hoce da daje pun hashrate , 3060 ustrojene verzije isto ne mogu pun potencijal kad su preko risera.
 
Proverite memorije, ako su iste posalji mu bios!
Ili probaj nb miner, ima neki update za te kartice.
Takodje ubodi samo jednu direktno u plocu, pa probaj, mozda hoce da daje pun hashrate , 3060 ustrojene verzije isto ne mogu pun potencijal kad su preko risera.
Sad cu da proverim memoriju pa javljam, hvala
 
Sad cu da proverim memoriju pa javljam, hvala
Pozdrav evo saljem sliku , ima razlike u gpu clock , memory boost....
Sad cu da proverim memoriju pa javljam, hvala
Pozdrav evo saljem sliku , ima razlike u gpu clock , memory boost....
Pozdrav evo saljem sliku , ima razlike u gpu clock , memory boost....

Pozdrav evo saljem sliku , ima razlike u gpu clock , memory boost....
Slika ne stize jos ,mislis li da mogu njegovu verziju biosa?
 
Proverite memorije, ako su iste posalji mu bios!
Ili probaj nb miner, ima neki update za te kartice.
Takodje ubodi samo jednu direktno u plocu, pa probaj, mozda hoce da daje pun hashrate , 3060 ustrojene verzije isto ne mogu pun potencijal kad su preko risera.
Inace sve tri su u razlicitim.kompovima i daju isto, memorija se ne slaze ,ni bios ,ni driver verzije,boost tu su razlike, predpostavljam da je to to ,da mi nema mh/s kao njemu :(20211103_204828.jpg
 
Svakako ,hvala svima koji su ucestvovali i pomogli u resavanju ovog mog problema , znacice mi za ubuduce . Hvala ljudi
 
Sad sam video da postoji ova tema na forumu a uvek smo vodili polemiku dal se sad trenutno isplati rudarenje il ne?
 
Uvek je bio odgovor da se ne isplati, pitanje jos koliko ce trajati..., a ko god je do sada usao nije u minusu potpisujem.
Naravno u nekom trenutku ce sve biti povoljnije sigurno.
 
Uvek je bio odgovor da se ne isplati, pitanje jos koliko ce trajati..., a ko god je do sada usao nije u minusu potpisujem.
Naravno u nekom trenutku ce sve biti povoljnije sigurno.
Ja mislim da je bitno da dnosi nesto a ne da se covek cima i na kraju nista. Meni se uvek cinilo da ovi sto samo trguju(kupuju/preprodaju) imaju vecu zaradu od ovih sto kopaju. Vidim sad se pojavila i squid kriptovaluta :) sta sve nece da krene da se rudari. Kazu stigla do 30-40$ Meni je nekako ethereum bio no1 po prinosu trenutno. Laicki gledano.
 
Inace sve tri su u razlicitim.kompovima i daju isto, memorija se ne slaze ,ni bios ,ni driver verzije,boost tu su razlike, predpostavljam da je to to ,da mi nema mh/s kao njemu :(Pogledajte prilog 323048
Obrisi te drajvere sa DDU, i stavi stariju verziju drajvera, pa ces imati 31-34 MH/s, zavisno od toga koliko je vram raspolozen za OC.
Takodje,
Decko koji je vratio karticu, zaboravih nick - nije do kartice.
 
Obrisi te drajvere sa DDU, i stavi stariju verziju drajvera, pa ces imati 31-34 MH/s, zavisno od toga koliko je vram raspolozen za OC.
Takodje,
Decko koji je vratio karticu, zaboravih nick - nije do kartice.
Probacu jos i to pa da vidim , javljam ako budem mogao da izvucem vise mh/s, probacu sa driverom kolege odozgo koji na istoj grafi ima vecu brzinu mininga
 
Obrisi te drajvere sa DDU, i stavi stariju verziju drajvera, pa ces imati 31-34 MH/s, zavisno od toga koliko je vram raspolozen za OC.
Takodje,
Decko koji je vratio karticu, zaboravih nick - nije do kartice.
Vratio sam zato sto je novo pod garancijom, imam pravo na povrat novca.. a da cackam bios nesmem.. Meni ta kartica treba da me sluzi dok je u garanciji.. nedaj Boze nesto kasnije da se desi , da crkne a ja menjao bios i posle jebada dal ce proci garancija ili ne... to mi je nekako rizicna igrarija.. iz mog ugla gledista logicnije mi sa tim parama uzeti 1660ti ili super , tisa je , trosi 30ak wati manje i kopa svega 2 MH/s manje...
 
Vratio sam zato sto je novo pod garancijom, imam pravo na povrat novca.. a da cackam bios nesmem.. Meni ta kartica treba da me sluzi dok je u garanciji.. nedaj Boze nesto kasnije da se desi , da crkne a ja menjao bios i posle jebada dal ce proci garancija ili ne... to mi je nekako rizicna igrarija.. iz mog ugla gledista logicnije mi sa tim parama uzeti 1660ti ili super , tisa je , trosi 30ak wati manje i kopa svega 2 MH/s manje...
U pravu si i ja bi tako , al ja sam ove kartice dobio kroz neku kompezaciju pa ne mogu da vracam , a imam dve 1660ti i guraju 31mh/s stabilno vec 6 meseci.
 
Napisao sam vam vec obojici da nije do kartica, nego do novih drajvera, koji imaju limit za mining. Vratite na stariju verziju drajvera i to je to.
 
Napisao sam vam vec obojici da nije do kartica, nego do novih drajvera, koji imaju limit za mining. Vratite na stariju verziju drajvera i to je to.
Hocu , pokusacu sve sto moze ,videcu bas sa drajverom koji koristi kolega koji je gore okacio sliku, jer njemu radi na 32mh/s , mada nam se neke stvari kao memory ,boost itd razlikuju iako je isti model grafe. Javicu ako uspe :)
 
Iskreno da kazem driver nisam probavao da menjam... Druge kartice na istom tom driveru rade normalno pa mi ni na kraj pameti nije bilo da bi to mogao biti problem...
Ajde vidi kakvo je stanje na starijim driverima pa javi asap. Jos me nisu zvali iz prodavnice da se dogovorimo sta-kako u vezi reklamacije... pa ako uspe da se resi problem jos uvek mi nije kasno da trazim karticu nazad..
 
Pozdrav, imam potrebu da pokrenem 4gb i 8gb karte na istom rigu za razlicite algo, konkretno etc i eth. Imam 2 4gb i 3 8gb karte. Phonexminer.
Kada sam probao nije htelo da radi, zaboravio sam greska koja je bila. Svejedno malo sam istrazio i na miner strani kaze

Q002: Can I run several instances of PhoenixMiner on the same rig?
A: Yes, but make sure that each GPU is used by a single miner (use the -gpus, -amd, or -nvidia
command-line options to limit the GPUs that given instance of PhoenixMiner actually uses).
Another possible problem is that all instances will use the default CDM remote port 3333,
which will prevent proper remote control for all but the first instance. To fix this problem,
use the -cdmport command-line option to change the CDM remote port form its default value.


Posto nemam pojma sta je CDM probao sam da istrazim ali nista konkretno nisam nasao, sem nekih pomena u vezi phoenix minera. Negde je neko naveo port 3335 pa sam probao i dobio sam ovo (desni prozor eth, levi prozor etc radi normalno)

Untitled1.jpg

Dakle imam rejected share ocigledno mi taj CDM remote port nije dobar ali ne uspevam da nadjem koji drugi port mogu da unesem, pregledao sve sto mi je palo na pamet ukljucujuci Readme.

Evo bat fajl, win10 sistem

setx GPU_FORCE_64BIT_PTR 0
setx GPU_MAX_HEAP_SIZE 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_SINGLE_ALLOC_PERCENT 100

REM IMPORTANT: Replace the ETH address with your own ETH wallet address in the -wal option (Rig001 is the name of the rig)
C:\Users\Rud1\Desktop\PhoenixMiner_5.4c_Windows\PhoenixMiner_5.4c_Windows\PhoenixMiner.exe -pool eu1-etc.ethermine.org:4444 -wal xxx.Rig2 -rxboost 99 -tt 69 -coin eth -gpus 123 -cdmport 3335

timeout 30

Kapiram ETC radi normalno zato sto je prva instanca ali druga ne radi zbog zauzetog 3333 porta ali ne kapiram koji port da odaberem, evo etc bat koji radi normalno za svaki slucaj
C:\Users\Rud1\Desktop\PhoenixMiner_5.4c_Windows\PhoenixMiner_5.4c_Windows\PhoenixMiner.exe -pool eu1-etc.ethermine.org:4444 -wal xxx.Rig1 -rxboost 99 -tt 69 -coin etc -gpus 45

Ima li ko ideju koji drugi port mogu da koristim, ne bih da probavam sve od 1000-9999 rucno :D
 
Da li čistite grafičke kartice, i koliko često?
 
Dva-tri puta godišnje, takođe samo izduvavanje sa profesionalnim fenom za kosu :)
 
Jel može pojašnjenje oko ovog grafikona sa pool-a. Leva strana je sa stock frekvencijama, desna strana je sa 1200MHz Core, 2250 VRAM, ~760mV Vcore. Primećijem da "Current hashrate" ima mnogo manje oscilacija kada sam na stock podešavanjima, jel to neka indikacija nestabilnog OCa/undervolt-a ili? Koristim Gminer ETH sa 6600XT.

Screenshot 2021-11-05 183525.png
 
Na fabriku :cool:
 
Nazad
Vrh Dno