Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

minimalna isplata je 0.01, a koliko ti stigne? 0.005 :D

meni sedi na pool-u 0.03 cekam da dodje do 0.1 da podignem.... 20 evra transakcija -.-
 
1 % je mining fee, a transakciju placa pool. Ne mislis valjda da bih pisao o tome da je takav slucaj :)
 
znaci oni placaju transakciju. to je kul. ovi moji su placali dok nije dosao london fork. posle kazu nece vise. nude opciju isplate u btc i nano -.- a ako hoces eth sam placas transakciju

edit: selim se i ja kod tih tvojih ako oni placaju transakciju... kako li im se isplati??
 
Poslednja izmena:
Upravo zato i pisem da novim i manjim rudarima ukazem na to. E sad ima jedna stvar sto je ovaj pool pps, za razliku od vecine koji su pplns, odnosno placa po svakom share-u.
U prevodu, vecinom je identicno kao pplns, na kome je zarada malo veca kada je zagusena mreza (broj transakcija veci).
Imate i 2miners gde je isplata 0.05.
 
Batali rack, npr rig na metalnoj otvorenoj polici +10c u odnosu na rig na zemlji, ne postoje ti ventilatori koji ce lepo ohladiti rig u zatvorenom rack-u, samo ih spusti na pod prirodna ventilacija, otvoreni prozori i resio si sve probleme.
Generalno se slažem, ali u jednom prostoru bi mi više odgovaralo smeštanje u rack kućište. Ako neko ima iskustva sa rack kućištima, nek mi piše koja mogu da se nabave kod nas da odgovaraju nameni.
 
Upravo zato i pisem da novim i manjim rudarima ukazem na to. E sad ima jedna stvar sto je ovaj pool pps, za razliku od vecine koji su pplns, odnosno placa po svakom share-u.
U prevodu, vecinom je identicno kao pplns, na kome je zarada malo veca kada je zagusena mreza (broj transakcija veci).
Imate i 2miners gde je isplata 0.05.
ja sam na 2miners, ali dzabe sto je minimalna isplata niska, kad ti placas transakciju...
 
iznervirase me sto nemaju uputstvo kako se podesava nb miner. sad moram da ucim neki drugi miner. sto je najgore, ja imam amd a drug ima nv, moram da ucim dva minera sad -.- sebi cu da uzmem teamred a njemu gminer verovatno i to je to, prelazim sigurno. ne znam samo da li da pustim ovamo na 2 miners da kopa jos malo ili da prebacam ovo pa iako je sica.... mislio sam barem do 0.05 da naguram, ako prebacim 0.02 uzece mi pola za network fee -.-

hvala za preporuku!
 
Постоји ли неки pool, осим Nanopool-a на ком се не плаћају трансакције приликом исплате (преко неког износа).
Овамо на све преко 0.4 ETH-a се не плаћа трансакција (''fee''), пар пута су смањивали на 0.2 ЕТН-а, колико је тренутно.

Не планирам да прелазим, само да знам да ли постоји алтернатива.
 
iznervirase me sto nemaju uputstvo kako se podesava nb miner. sad moram da ucim neki drugi miner. sto je najgore, ja imam amd a drug ima nv, moram da ucim dva minera sad -.- sebi cu da uzmem teamred a njemu gminer verovatno i to je to, prelazim sigurno. ne znam samo da li da pustim ovamo na 2 miners da kopa jos malo ili da prebacam ovo pa iako je sica.... mislio sam barem do 0.05 da naguram, ako prebacim 0.02 uzece mi pola za network fee -.-

hvala za preporuku!
Najbolje da zavrsis tamo, pa onda lepo predji.
 
Često kad upalim neku igru ugasim t-rex, pa kad završim igru pustim da rudari "od početka". Da li je bolje pauzirati rudarenje dok recimo ima par hiljada prihvaćenih šerova, pa da nastavi samo, ili je isto kad ga ugasiš pa upališ ponovo da počne od nule?
 
ja uvek gasim kad igram igrice. nisam ni znao da moze da se pauzira.

inace presao sam na team red miner, i crux pool, hvala kolega za preporuku! pool je bas simpa i sve je fino uradjeno, bas mi se svidja.
 
Ne, jer ne moze da promeni adresu walleta.
Moze samo da klikne i zatrazi isplatu, ali ona ce leci na tvoj wallet.
Bar ja nisam video nigde da postoji opcija da promenis adresu...
Pozdrav ,izvinite sto sam mozda upao ovako van price koju pisete ,ali zna li neko zasto na gigabyte 2060 rtx 6gb dobijam samo 19mh/s ,a svi na netu vidim imaji fabricki 28 pa onda povecavaju na 33 ,34 mh/s, menjao sam drivere stare ,nove i dalje fabricki 19 i najvise mogu da dognem na 23 mh/s. Molim vas za pomoc ako imate neku ideju. Hvala unapred , pozdrav
 
Да ли је у питању Windows или неки специјализован систем за рударење? Која су подешавања меморије (memory / core)?
1060 дају 19~25 MH/s (зависно од модела).

2060 не би требала да даје толико мало.
 
Да ли је у питању Windows или неки специјализован систем за рударење? Која су подешавања меморије (memory / core)?
1060 дају 19~25 MH/s (зависно од модела).

2060 не би требала да даје толико мало.
Win 10 je os, koliko vidim na netu kada nista ne podesavam u afterburneru trebalo bi da daje 28 ,a meni samo 19.24 ,nasao sam podesavanja da dignem malo al ni blizu 33 koliko bi trebalo da mogu.
 
Druže poslednje serije rtx 2060 su lhr verizje, jedan kolega je poručio na slepo i slogirao se čovek kad je video koliko bacaju.
 
Ako ti u gpu-z stoji oznaka TU104, ona ti je max 25 mhs, za raven ti nije limitirana.
Probaj sa podesavanjima 1100, 700, -301.
Citao sam da je moguc flash biosa na TU106.
Limit je softverski.
 
Ako ti u gpu-z stoji oznaka TU104, ona ti je max 25 mhs, za raven ti nije limitirana.
Probaj sa podesavanjima 1100, 700, -301.
Citao sam da je moguc flash biosa na TU106.
Limit je softverski.
Hvala ,pogledacu cim dodjem do nje pa javljam ,nadam se da nije to ili da bar moze raven da kopa koliko treba. Javljam se
 
I kod mene isti problem gigabyte rtx 2060 6gb (rev 2.0) ... Po defaultu 19 mhs , kad klokujem mem na +1000 jedva nagura 23 mhs.. kad stavim mem na -502 onda uspe da dodje do 24 mhs i to je to..dalje neide..
I RVN je limitiran.. treba da daje 19 mhs a kod mene jedva 12... Kada u betterhashu i nicehashu odradim benchmark svi algoritmi daju oko 35% manji hashrate nego sto treba..Svi osim jednog koji na netu pise da daje 52 Sol-a a kod mene izvlaci 51.8 tako da je to ok.. Vec sam tu skontao da je u pitanju neki softwerski limit .. Tako da sam karticu vratio i sad cekam da mi se jave.. Kontao sam mozda falicna kartica pa da trazim drugu i da probam opet ali koliko sad vidim i drugi imaju isti problem tako da cu traziti pare nazad
 
Rvn ima drugaciji overclock.
Ja nisam nikad flashovao nvidiu ali je moguce, pogledajte na netu.
 
Od kad su poceli da limitiraju seriju 2000 ?
To mi je novina, nisam znao..

Da li je to samo za 2060 ili i 2070 i 2080 modele ?
 
I kod mene isti problem gigabyte rtx 2060 6gb (rev 2.0) ... Po defaultu 19 mhs , kad klokujem mem na +1000 jedva nagura 23 mhs.. kad stavim mem na -502 onda uspe da dodje do 24 mhs i to je to..dalje neide..
I RVN je limitiran.. treba da daje 19 mhs a kod mene jedva 12... Kada u betterhashu i nicehashu odradim benchmark svi algoritmi daju oko 35% manji hashrate nego sto treba..Svi osim jednog koji na netu pise da daje 52 Sol-a a kod mene izvlaci 51.8 tako da je to ok.. Vec sam tu skontao da je u pitanju neki softwerski limit .. Tako da sam karticu vratio i sad cekam da mi se jave.. Kontao sam mozda falicna kartica pa da trazim drugu i da probam opet ali koliko sad vidim i drugi imaju isti problem tako da cu traziti pare nazad
Svuda isto sem sto meni puca kad klokujem ,pokusao sam i da flush-jem bios i nisam nasao odgovarajuci fajl za ovu tu 104 ,sve su za tu 106. Ostaje mi jos da vidim da namestim taj sol pa ako tu daje ok da ostavim tako. Nisam ni ja znao da su limitirane ove serije ,a kao proverio sam pre nego sto sam narucio :( , ako nista evo pomoglo mi je ovo sto si napisao da stavim na -502 i za sada mi daje 24 i ne puca. Ako na nesto novo naletim negde javljam. Hvala
 
Eto.. bukvalno si ubo istu karticu kao ja.. ja nisam ni u jednom momentu razmisljao da cackam bios jer je kartica nova pod garancijom.. tako da sam vratio.
Dual mining nisam probao.. probao sam 2-3 druga minera i isto je...
To je ocigledno novina koju nvidia nije nigde objavila.. ceo google sam obrnuo i nigde nema info da je 2000 serija limitirana... Cak sam nasao i tu istu moju gigabyte 2060 rev 2.0 na netu i pise da po defaultu bez klokovanja daje 30 mhs...
 
Eto.. bukvalno si ubo istu karticu kao ja.. ja nisam ni u jednom momentu razmisljao da cackam bios jer je kartica nova pod garancijom.. tako da sam vratio.
Dual mining nisam probao.. probao sam 2-3 druga minera i isto je...
To je ocigledno novina koju nvidia nije nigde objavila.. ceo google sam obrnuo i nigde nema info da je 2000 serija limitirana... Cak sam nasao i tu istu moju gigabyte 2060 rev 2.0 na netu i pise da po defaultu bez klokovanja daje 30 mhs...
Tako je i dalje nigde nema da pise za ovu da ovako losa za mining, stavio sam obe da mi radr na 24 kako si napisao gore i izgleda da cu se zadovoljiti sa tim, ceo dan rade stabilno. Hvala na odgovorima i pomoci ;)
Eto.. bukvalno si ubo istu karticu kao ja.. ja nisam ni u jednom momentu razmisljao da cackam bios jer je kartica nova pod garancijom.. tako da sam vratio.
Dual mining nisam probao.. probao sam 2-3 druga minera i isto je...
To je ocigledno novina koju nvidia nije nigde objavila.. ceo google sam obrnuo i nigde nema info da je 2000 serija limitirana... Cak sam nasao i tu istu moju gigabyte 2060 rev 2.0 na netu i pise da po defaultu bez klokovanja daje 30 mhs...
Tako je i dalje nigde nema da pise za ovu da ovako losa za mining, stavio sam obe da mi radr na 24 kako si napisao gore i izgleda da cu se zadovoljiti sa tim, ceo dan rade stabilno. Hvala na odgovorima i pomoci ;)
 
Ja imam gigabyte 2060 rev 2.0, na podesavanjima 1065Mhz clock fiksno, +1000 memorija imam 32MH/s a PhoenixMiner_5.6d_Windows majnerom.
Edit:
ovo je kad ne radim nista na kompu, kad pustim yt ili tako nesto padne na 24-25MH/s
 
Ja imam gigabyte 2060 rev 2.0, na podesavanjima 1065Mhz clock fiksno, +1000 memorija imam 32MH/s a PhoenixMiner_5.6d_Windows majnerom.
Edit:
ovo je kad ne radim nista na kompu, kad pustim yt ili tako nesto padne na 24-25MH/s
Tvoja je ocigledno ova verzija tu106 a nasa tu104 i ne moz preko 24 sa sve klokovanjem, a fabricki bez da diras daje nam 19mh/s
Tvoja je ocigledno ova verzija tu106 a nasa tu104 i ne moz preko 24 sa sve klokovanjem, a fabricki bez da diras daje nam 19mh/s
Vidi na gpuz da li ti stoji verzija tu106 ,ja pokusavao bios da zbudzim na tu al ne moze ili ja ne umem :)
 
Tvoja je ocigledno ova verzija tu106 a nasa tu104 i ne moz preko 24 sa sve klokovanjem, a fabricki bez da diras daje nam 19mh/s

Vidi na gpuz da li ti stoji verzija tu106 ,ja pokusavao bios da zbudzim na tu al ne moze ili ja ne umem :)
TU104 je verzija
Edit:
Slika
1635960443397.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno