»RSS Benchmark sajt

Strana 10 od 134 PrvaPrva ... 678910111213142060110 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 136 do 150 od ukupno 2008

Tema: Rudarenje za pocetnike

Member Avatar korisnika Difermo
        Na forumu od
        May 2014
        Poruka
        1.605
        nije li logicno , ako ce se eth teze kopati, da ce mu cena rasti? Neki prognoziraju 500$.. STo znaci da ko ne prodaje, otplatice opremu za 4 meseca. Neki prognoziraju od decembra ce se teze kopati eth.. Sto znaci da do tad moze da se jos malo ugrapi, da se otplati oprema. Posle toga i da pukne..
        E sad kada je bitcoin bilo ne moguce kopati, pojavile su se druge valute. Kolika je realnost da se "pucanjem" eth i zec, pojavi druga valuta?

I kad kazete pucanje, sta podrazumevate pod time? Da ce naglo diff skociti i biti nemoguce kopati, ili da ce cena sa 330$ pasti na 1$ ?

Member Avatar korisnika shandule
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        147
      3. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 5820k, Noctua NH-D15
        • MoBo: MSI X99A SLI PLUS
        • RAM: CORSAIR 32GB DDR4 2400MHZ VENGEANCE LPX BLACK
        • VGA: Gigabyte GTX 1060 Gaming G1 6GB
        • MON: Samsung S27C350
        • HDD: Samsung EVO 850 250gb
        • Ostalo: EVGA Supernova G2 850w
      4. Pa ljudi kad kazu pucanje, ja kapiram da misle na vise stvari.
        Prvo da moze da se desi da padne cena, drugo diff da skoci u nebesa sto je i planirano zbog prelaska na POS. Nije prognoza da ce se kopati teze za par meseci to je cinjenica. Ti i sad imas skoro 1000 valuta, samo su trenutno eth, zec i jos neke najisplativije.

Sent from my Lenovo S60-a using Tapatalk

Problem je u tome sto svi koji novi dodju jel su culi da moze nesto da se zaradi ne zele da uloze truda da sami citaju i traze nego 'oce sve na kasicicu.

Ja sam citao skoro tri godine i hiljade strana foruma i stotine clanaka pre nego sto sam dinar ulozio.

Na forumu od
        May 2014
        Poruka
        1.605
        Citat Citiram korisnika: shandule Pogledaj poruku
        Pa ljudi kad kazu pucanje, ja kapiram da misle na vise stvari.
        Prvo da moze da se desi da padne cena, drugo diff da skoci u nebesa sto je i planirano zbog prelaska na POS. Nije prognoza da ce se kopati teze za par meseci to je cinjenica. Ti i sad imas skoro 1000 valuta, samo su trenutno eth, zec i jos neke najisplativije.

Pa dobro nista nije bez rizika, pa tako i ulaganje u ovo.. Pretpostavljam da je bitno uci sa kolicinom para, koju smo spremni da oprostimo. Pa ako se to isplati onda gledati ulagati malo p omalo i ostvariti neki profit.. Vidim da nemacka ima kriptovalutu koja je sad najvise profitabilna, uzimajuci u obzir nemce i njihovu ekonomiju i sve, mozda je to obecavajuca valuta...

Citat Citiram korisnika: DjordjeMasinac Pogledaj poruku
        Problem je u tome sto svi koji novi dodju jel su culi da moze nesto da se zaradi ne zele da uloze truda da sami citaju i traze nego 'oce sve na kasicicu.

Ja sam citao skoro tri godine i hiljade strana foruma i stotine clanaka pre nego sto sam dinar ulozio.
        Shvatam sta mislis, treba i citati. Evo citam sve i svasta, ali ne kada valja i pitati. Kao da ulazes u poljoprivredu. Citas kakvo treba zemljiste, koliki je prinos i sve, ali opet pitas i seljaka da li su napadale neke bolesti, kad prska i kolika je realna cena koju ostvari prodajom.. Mislim da se slazes sa tim..
        Meni bi recimo najvise znacilo kad bih znao neke sajtove za praceje trzista po tom pitanju.. Negde gde mogu da se vide sve valute i njihova istorija pa tako i steci neki zakljucak o mogucoj prognozi te valute...

Member
        Na forumu od
        Jan 2014
        Poruka
        1.600
        Neki hoce da vam kazu da bilo 5$ pre nedelju dana ..sad je 4$ po 580 rx kartama a sa ovim rastom diffa bice 2-2.5$ za mesec dana po kartici..za 2 meseca se mozda opet vrati na 1$ po kartici sto je i bilo dugo vreme tj do tamo aprila ..ja sam rudario sa 10 kartica 3-4 godine i do aprila nisam mogao mesecno(kad odbijem struju) da zaradim za jednu novu 470 a tad je kostala 27 000 dinara ..znaci vise sam ulagao para nego sto sam uzimao tj uzimao sam od drugog posla koji radim ..ali sam se tesio da imam grejanje stana zimi za dzabe ..sad se desio neki ludi skok i sad mi te kartice donose pare ali opet sam ulozio svoje pare za jos kartica tako da sam opet u minusu tj i dalje dajem svoje pare a profit ne vidjam (ako odbijem ulaganja i struju) ..ja se kladim da je 90% majnera u mojoj situaciji tj da su vise ulozili para nego dobili jer i to sto zarade uloze u nov hardware da bi pratili rast diffa i da cekaju da im te kartice konacno donesu neki profit.
        Budite ubedjeni da ce pre ili kasnije da se vrati na 1$ po kartici jer Kinezi i Ameri imaju jeftini hardware i struju od nas i mogu da se sire za manje para i manje da ih kosta pa njima i 1$ je OK ...e sad ko hoce moze da ulozi pare sad dok je jos dobra cena ali ne moze da racuna po trenutnoj profitabilnosti jer ce ona da pada i mora da kupi Nvidiu koja je dosta skupa ..ja sam sve AMD(470 i 480 ) kupio jos prosle godine po normalnim cenama (470 asus strix sam platio 27 000 u domacoj radnji ) i imao si da biras sta hoces jer ih niko nije trazio bas zbog male profitbalnosti.
        Tako da ko moze nek kupi kartice ali da ne ocekuje leba bez motike i sigurnu zaradu i da kupe za pare koje imaju a ne neki kredit ili nesto ..i da mozda za par meseci moze da se desi da te kartice ne kopaju ni za struju a evo drug mi rece za nekog njegovog druga sto oce da proda kucu da kupi kartice a nikad nije majnovao u zivotu..to je totalno ludilo i zato treba da se stane na loptu jer ovo je zero sum game..da neko zaradi mora neko i da izgubi ..ne treba se zaletati vise nego sto mozes pa posle da bijes glavom o zid

Member Avatar korisnika StevoZ
        Na forumu od
        Jun 2017
        Poruka
        149
        Pametno, ali ja verujem da ko sastavi rig sad pocetkom Jula.. da ce moci da ga isplati u 3 meseca jer po svim predvidjanjima etc ide i na 1000. Ako gledamo diff on ce samo da se povecava, ako cena ode ispod 300, predjite na ZEC i eto!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Member Avatar korisnika Mikec
        Na forumu od
        Nov 2012
        Poruka
        1.689
      10. Moja mašina
        • CPU: AMD Ryzen 5 3600 @ 4.2GHz
        • MoBo: MSI B450M Mortar
        • RAM: 12GB Patriot Viper DDR4 3000MHz
        • VGA: Gainward GTX 1080 GS
        • MON: AOC Q3279VWFD8
        • HDD: Samsung 960 Evo 250GB NVMe + 2TB HDD
        • OPT: LG DVD-RW
        • Case: CM Stryker Modded / Corsair CX750M
        • SND: Logitech Z323 / HyperX Cloud II
        • LAP: Dell Latitude E5450
        • TV: Vivax 55" 4K UHD
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Apple iPhone 11 Pro Max
      11. Citat Citiram korisnika: Pistaljka Pogledaj poruku
        Za pocetak idem sa jednom i reko sam da cu da radim dok ne skupim 1 novcic a onda cu da promenim adresu jer sam sada na poloniex a tu mozes da prebacis tek kada skupis jedan ceo novcic.
        Zasto kopate eth sa jednom kartom pobogu? Pa treba citava vecnost da bi video pare koje si iskopao, a da ne kazem da ako padne cena..
        Imate etc za te "polu-rigove".

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Member Avatar korisnika StevoZ
        Na forumu od
        Jun 2017
        Poruka
        149
        Da li je moguce kopati ETH sa 2gb karticom ikako, neki trik ili nesto?

Member Avatar korisnika kzs12
        Na forumu od
        Jan 2009
        Poruka
        2.202
      14. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 2500k cooled by hyper 212+
        • MoBo: MSI P67A-GD65 B3
        • RAM: 4GB DDR3 1600mhz Exelram Black Shark
        • VGA: Asus 660ti DirectCUII OC
        • MON: LG L222WS 22'' + DELL 2312 HM 23''
        • HDD: 360gb seagate sata II+ Sasmsung F2 1.5tb+ Intel 335 SSD 250gb
        • OPT: LG DVD/RW
        • Case: Cheafteck 600W 80P
      15. Citat Citiram korisnika: StevoZ Pogledaj poruku
        Pametno, ali ja verujem da ko sastavi rig sad pocetkom Jula.. da ce moci da ga isplati u 3 meseca jer po svim predvidjanjima etc ide i na 1000. Ako gledamo diff on ce samo da se povecava, ako cena ode ispod 300, predjite na ZEC i eto!

Voleo bih da vidim tvoju racunicu.
        Stim da uneses trenutne cene komponenti, rast difa od oko 10-15 % na nedeljnom nivou i cenu od 300e po novcicu.

Ti vasi snovi da ce on biti 1000 dolara... Tako se ne planiraju niti se tako ulazu sredstva u biznis.

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk

Member Avatar korisnika Stormbringer_bg
        Na forumu od
        Sep 2000
        Poruka
        3.374
      17. Moja mašina
        • CPU: I7-2600K oc 4.40 GHz & LC-CC 120
        • MoBo: MSI Z77 MPower
        • RAM: GSkill Sniper 2x8 GB ddr3 2400 MHz @ 2133 MHz, CL11, 2T, 1.65 V, DC
        • VGA: Sapphire Nitro+ SE RX580 8 GB
        • MON: 27" HP Envy 27s
        • HDD: Samsung 840 PRO 512 GB & WD Black 2 TB & WD Red 3x3 TB
        • OPT: LD DVD-RW GH24NSD1 Sata
        • Case: Cooler Master V750 W & Thermaltake Urban T31
        • SND: Integralac / Logitech X-530
      18. Apsolutno. Ako misliš da će da skoči na 1000 usd, za tih 3000 dolara što bi uložio u jedan rig, kupi 10 eth i čekaj. Bez zezanja sa komponentama, strujom, garancijom, isplativošću...

Na forumu od
        May 2014
        Poruka
        1.605
        ma gde eth ide do 1000 za 3 meseca.. sanse za to su veoma male. mozda na kraju 2018 ali do kraja godine je realnije max 500$...

edit: kupis njivu da ali kapital ti je ostao isti
        Menjao Difermo : 23.06.2017. u 12:29

Banned
        Na forumu od
        Feb 2017
        Poruka
        818
      21. Moja mašina
        • CPU: Intel I5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
        • MoBo: MSI Z370 Krait Gaming
        • RAM: Geil Evo Forza 16(2x8GB) 3000 MHz DDR4 CL16
        • VGA: Gigabyte GTX 1060 6GB GDDR5 Xtreme Gaming - Model: GV-N1060XTREME-6GD
        • MON: Dell U2412M
        • HDD: Samsung 250 GB Evo Sistem, 640 GB, 3 TB
        • Case: MS Industrial Vinston, Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
        • INET: DSL
        • Ostalo: Telekom VDSL 50/8, Xiaomi Redmi 3S
      22. Citat Citiram korisnika: Stormbringer_bg Pogledaj poruku
        Apsolutno. Ako misliš da će da skoči na 1000 usd, za tih 3000 dolara što bi uložio u jedan rig, kupi 10 eth i čekaj. Bez zezanja sa komponentama, strujom, garancijom, isplativošću...
        Mudro zbor ali vecina ovo ne gleda tako i misli da je ovo sigurno ulaganje a ja ovo gledam kao berzu, danas moze da bude ubitacno dobro i da se obogatis ali isto tako sutradan ili kroz 10 minuta kasnije mozes sve da izgubis.

Da neko zna sta ce biti u buducnosti taj bi bio najbogatiji covek. Ovo je kao igra na srecu ili te usere ili promasis.

Na forumu od
        May 2014
        Poruka
        1.605
        nije bas igra na srecu .. igra na srecu je kad kupis loto.. ovde ipak treba ne sto i znati i razumeti

Member Avatar korisnika shandule
        Na forumu od
        Oct 2013
        Poruka
        147
      25. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 5820k, Noctua NH-D15
        • MoBo: MSI X99A SLI PLUS
        • RAM: CORSAIR 32GB DDR4 2400MHZ VENGEANCE LPX BLACK
        • VGA: Gigabyte GTX 1060 Gaming G1 6GB
        • MON: Samsung S27C350
        • HDD: Samsung EVO 850 250gb
        • Ostalo: EVGA Supernova G2 850w
      26. Ima takvih kao taj sto prodaje kucu kolko hoces, ne znaju ni mail da posalju al hoce da kopaju.
        Ljudska priroda je da budemo alavi. U svakom slucaju ako neko hoce da udje u sve ovo treba da na papir stavi najgoru mogucu situaciju.
        Npr da ovo moze da potraje jos koji mesec, da ce moci da kopa samo za struju eventualno, da ce morati da salta novcice i onda da vidi moze li i finansijski i psihicki da podnese sve to.
        Sto se tice alavosti i toga kako uvek hocemo vise, mene su pre godinu i po ubedjivali da kopam, pa opet u januaru i tad mi bila mala zarada, i pristao sam da kupim opremu tek sad.
        Mada sam vagao i stavio na papir najgoru situaciju, spremio se psihicki i uzeo kredu. E sad ja imam regularnu sljaku i radim privatno pa sta god da krene po zlu mogu da se pokrijem toliko, u najgorem slucaju rasprodam kartice gejmerima i cao.
        U mom okruzenju ima ljudi koji su uzeli na kamatu, to mi je ludilo, zato svakom ko se napali kazem da dobro razmisli, pogotovo onima koji ne znaju ni da upale komp a culi su za neki eth

Na forumu od
        May 2014
        Poruka
        1.605
        definitivno treba uzeti sve paramtetre i sagledati stvar iz svih uglova.. Ja razmisljam da pocnem samo sa 2 da vidim kako funkcionise. Pa za 3 meseca ako krene raspad bar bih mogao doci na nulu.. ili sto manji gubitak.. Sa dve karte trecinu bih cuvao a ostalo prodava i otplacivao mini-rig.. PA kad se isplati, lako bih onda video da dodam jos 3-4 graficke....
        Sad *mjau**mjau**mjau* ja mozda smaram sa nekim pitanjima.., ali takav sam po pitaju proracuna.. Volim da proracunam do najmanjeg detalja ..
        Trudim se da sto manje pitam i procitam ali ne kada covek zaglavi

Alavost jeste losa stvar.. Pogotovu kad pomuti razum.. Meni bi nakon te 2 bio cilj jedan rig od 5-6 grafickih. Nekako razmisljam po 3 na evga 850w napajanje.. i onda bi to sljakao tako.. pa ako ima zarade uzeo doadtni rig od sest novih.. Treba uzeti u obzir kada ce izaci nove graficke i koja ce biti njihova cena. koliko ce zeznuti trziste kad krenu nove kartice da kopaju.. I koliko ce one biti efikasnije..
        *mjau**mjau**mjau* nije ovo samo uloziti i "e cena je 330$ i bice takva godinu dana.. kopacemo isto svo vreme.. tako kaze crypto calculator i zarada je 5$ po gpu"
        Menjao Difermo : 23.06.2017. u 13:27

Strana 10 od 134 PrvaPrva ... 678910111213142060110 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •