Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Skinuo Phoenix. Sve radi ali hash mi je nizi oko 7-8% nisam nikakva dodatna podesavanja stavio. Treba li nesto da dodajem? Ako ima neko bat fajl da podeli, nisam nista sem clay koristio za ethash. Ranije sam equihash (zec,beam...). ETH tek zadnjih 5-6 meseci.
 
Mozes sve parametre koje si imao u clay... komande su iste... nema veze sta si koristio, red je readme da procitas. Nisu ga dzabe pisali [emoji16]
 
Hvala svima na pomoci. Nisam do sad nista stigao da stelim, sad tek vidim imam problem sa rxboost.

kmRlU.jpg


Svi fajlovi za koje se buni su u folderu minera. Starovao sam .bat sa "run as administrator".
Sta bi moglo da bude?
 
Hvala svima na pomoci. Nisam do sad nista stigao da stelim, sad tek vidim imam problem sa rxboost.

kmRlU.jpg


Svi fajlovi za koje se buni su u folderu minera. Starovao sam .bat sa "run as administrator".
Sta bi moglo da bude?
U bat fajlu moras da dodas putanju do minera.
Npr:
C:\users\miner\desktop\phoenix_miner_5.2c\phoenixminer.exe
Pa onda startujes kao admin

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
jel se nekom desilo da RaveOs nevidi karticu?win10 je vidi,cak i kopa lolminer doduse samo sa 1mh,drajver zadnji jul 2020 za 4gb rx470 Gigabyte g1
i zato verovatno nemam komandu miner-above kao sto sam video na nekom youtube da pokrece kad udje u taj linux
napravio sam workera i wallet na sajtu,skinuo token i ubacio u config,sve sa videa sto sam video
 
Meni jedan rig na RaveOs ne vidi šestu kartu, ali mislim da je do risera, nikako da stignem da probam drugi
 
Ne mogu phoenix da pokrenen izbacuje problem: Fatal error detected.Restarting.
Gpu6 clEqueueWriteBuffer (-4)
Probao 4.2c verziju ,i 5.4c ista prica?
Neki predlog?
 
Ne mogu phoenix da pokrenen izbacuje problem: Fatal error detected.Restarting.
Gpu6 clEqueueWriteBuffer (-4)
Probao 4.2c verziju ,i 5.4c ista prica?
Neki predlog?

Phoenix 5.3b i podigni virtuelnu memoriju ...minimalna treba da bude ako kopas eth 4.1*broj gpu,a maximalnu stavi minimalna + 4gb...i radice sve...
Pod uslovom da je dobro instaliran driver + patch i prebaceno u compute mode
 
Phoenix 5.3b i podigni virtuelnu memoriju ...minimalna treba da bude ako kopas eth 4.1*broj gpu,a maximalnu stavi minimalna + 4gb...i radice sve...
Pod uslovom da je dobro instaliran driver + patch i prebaceno u compute mode
Koji verzija drivera uz ovaj Phoenix?
Meni je 22.19.659.1
Vir mem je na 30000
Sve karte se vide u dev menager.
 
Stavi driver 20.9.1 ili 20.9.2 i pri instalaciji selektuj da obrise stari driver...
Stavi min memoriju na 32000 a max na 35000
Uradi ovaj driver i cekiraj "Factory settings" tako nesto pise na pocetku cim pokrenes driver...prvo ce da deinstalira stari...resetuje rig...pa instalira novi...posle zavrsetka instaliranja novog drivera,pokreni patch...pa restartuj
Onda pokreni miner pa vidi...
Koliko gpu imas...Koje su i koliko DDR-a?
 
Stavi driver 20.9.1 ili 20.9.2 i pri instalaciji selektuj da obrise stari driver...
Stavi min memoriju na 32000 a max na 35000
Uradi ovaj driver i cekiraj "Factory settings" tako nesto pise na pocetku cim pokrenes driver...prvo ce da deinstalira stari...resetuje rig...pa instalira novi...posle zavrsetka instaliranja novog drivera,pokreni patch...pa restartuj
Onda pokreni miner pa vidi...
Koliko gpu imas...Koje su i koliko DDR-a?

Danas cu da probam ovaj driver sinoc vise nisam imao zivaca, zar ne treba ddu unistalerom da se brisu driveri? 6 x 570 8gb, pa copiute swic,pa patch, i sve ih vidi u device, kad pokrenem lol miner 5 rade ali 3ca ne 0mhs/s. U Lol mineru ne znam da namesti target t, pa idu do 75c,pa ga nisam pustao nocas da radi.
 
Obavezno DDU iz safe moda, pre toga ručno obriši AMD folder i uninstaliraj sve gde ima AMD u add/remove programs, nije loše i da izvučeš net kabl pre toga
 
Ne mogu phoenix da pokrenen izbacuje problem: Fatal error detected.Restarting.
Gpu6 clEqueueWriteBuffer (-4)
Probao 4.2c verziju ,i 5.4c ista prica?
Neki predlog?


lolminer da te glava vise ne boli
 
Ne zaboravi da definišeš i -cvddc i -mvddc na istu vrednost, ako staviš jedno a ne staviš drugo, ili staviš različite vrednosti, neće ti spustiti voltažu (to možeš da proveriš po potrošnji ili u GPU-Z).

Kada podesim -mvddc nece da pokrene majner, sa drugim podesavanjima hoce( -cvddc,-mclock,-cclock)ali cim stavim ovo nece?
 
Neće uopšte da pokrene, ili pokrene pa se odmah ugasi?

Ako je ovo drugo, stavi "pause" na kraj .bat fajla (bez navodnika) da vidimo zašto neće da pokrene.

Koje drajvere imaš?! Izašla je i najnovija verzija Phoenixa 5.4c, probaj i nju :) Piše da je "Fixed crash when trying to set -mvddc on very old AMD drivers (including the beta blockchain drivers from 2017)"
 
Sa konfiguracijom iz potpisa, isplati li se krećati u mining, tj. sa jednom RTX 3070, ostalo je manje bitno ?

Izguglah malo, je li Nicehash i danas ok opcija za kopanje (iznajmim hardver da kopaju za mene, uz proviziju dabome), podesih na brzaka, jesu ovo ok vrijednosti za ovu grafiku?
Btw vidim da mi je i procesor 100% u loadu, zar i on kopa? :trust:


Untitled.png



Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Takođe mi ne prelazi 50 MH/s hashrate, za ovu kartu koliko vidim su 55/58 MH/s rezultati ?
 
Takođe mi ne prelazi 50 MH/s hashrate, za ovu kartu koliko vidim su 55/58 MH/s rezultati ?
Moras da je oc.
Mozes nicehash, samo vidi oko isplate posto je btc u pitanju, da ne iskopas 20$ i da ti je 20$ transaction fee.
Ja bih prije kopao na ethermine direktno jer moze isplatit i manji iznos od 0.05 ako si inaktivan neki period.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Sa 2060 kopam ethermine, oko 0.05eth(trenutna cena ~60$) mesecno. Ovo vise radim za dogrevanje prostorije nego zbog zarade.
Graficku sam ofsetovao za +120 clock i +600 memorijam, smanjio power na minimum (73%).
Isplatu mozes podesiti na 0.005, al se kod mene desava da cim predje 0.01 dodje do isplate(par sati kasnije).
 
Iznenada, imam uslove da sklopim jedan rig. Imam 2 igraonice, zbog ove situacije, jednu sam trenutno zatvorio i funkcionisem sa jednom. 8 racunara imam viska i sobzirom da u racunarima imam 1050ti, 1060-6gb, rx 570, rx580, mogao bi da iskombinujem da mi ''viska'' budu 2x saphire nitro 570 - 8gb i 3x xfx 580 - 8gb. Takodje imam jedan amd x4 950 nov procesor i imam stok kulere od razlicitih ryzena. takodje, drug ima risere, tako da bi mi trebalo otprilike ploca i napajanje (imam doduse neko od 750w corsair, ali ne znam da li je dovoljno) e sad, u dilemi sam, da li da te karte prodam posto su na ceni i sacekam pa kupim nove karte sa garancijom (ciljam vec duze vreme 1660s), jer mi taman sad istice garancija za 580-ce... ili da probam da sklopim rig. da li ima neki pouzdani kalkulator i da li mogu da po ovim kriterijumima napravim neki dinar? Napominjem da imam i par 1060-6gb i imam rx580 4gb i rx570 4gb....
 
Trenutno sa 5x 570/580 8GB kopaćeš ~150 Mh/s, to je ~0,25 ETH mesečno, tj. ~300$, bez troškova struje, itd.

750W napajanje bi TREBALO da bude dovoljno za 5 karata, mada je na granici - probaj pa vidi, po meni bolje 1000W i miran si.

Ove od 4GB možeš da uposliš na ETC.

Ploču neku AsRock H81 Pro BTC ili Gigabyte H110-D3A, npr. Bilo koji procesor koji paše na ploču i bilo koja memorija, dovoljno je 4GB.

Ako ćeš Linux, može i sa flešića, ako ćeš Win10 najbolje na SSD, ali može i na običan HDD, naravno.
 
Nebi ja savetovao ni da pokusavas sa tim napajanjem od 750w jer je sigurno 80+ iskoriscenost...4 karte da...ok ali 5 nikako!
 
pa definitivno cu da vidim plocu i napajanje da nabavim, memoriju imam od 8gb stik, imam i ssd.... lc power 1200w sam video neko na oglasima... vrv je to to...

jos jedno pitanje, da li moze 6. kartica da bude 1060 6gb?

Inace, stavio sam oglas za ove karte na k.p., imam ponude od 1400e za 3x rx580 i 2x570... znaci haos...
 
Prodaj ti to odmah za tih 1400€ :)
 
1060 x 6 = 1400eur :D
27000 rsd po karti. Pa 1070ti mozes za te pare kupiti. Daj ko ti nudi da mu prodano karte da batalimo ovo kopanje 8)
 
Drustvo 2x Asus 3060ti, ili 2x 3070 Msi?
Da loli 2x 3060ti moze gurati lc power 600w, ili da se ide na 750w antec? Razlika u ceni grafika je znacajna ali u rudarenju vidim nikakva.
 
Ne može ni u teoriji :d
 
Nazad
Vrh Dno