Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Smrzao sam se, nestao jutros internet oko 4 ujutro. Da li koristite neki backup internet, u slucaju da kablovski ne radi.

Recimo neki 3g dongle ili slicno, ali da automatski prebaci na to kada nestane lan internet, ima li neko iskustva s tim?
 
Ne mogu na Nanopool-u da promenim minimum za prebacivanje coina na wallet , iskopano sam prebacivao na MyEthetWallet i tada sam ladnjaka smanjio iznos sa 0.2 na 0.05 , sad hocu da predjem na Exodus i promenio sam Account adresu no sad mi neda da smanjim sa 0.2 na 0.05 , incorrect password.. Imao je vec neko problema s tim ali se ne secam da sam procitao kako su to resili , ako neko zna nek pomogne , please :)
 
Kao što sam već napisao u drugoj temi, stigla mi je GTX 1060 kartica sa Hynix memorijom. Memory clock ne ide više od +500, čime se dobija skoro 19 MH/S prilikom kopanja ETH, što je nekih 60$ ako se ne računa potrošnja struje. Nicehash mi procenjuje dnevnu zaradu na nekih 3$ (isto nije uračunata potrošnja struje).
Pošto vidim da Nicehash s vremena na vreme menja algoritam koji kopa, zanima me da li se isplati koristiti ga? Pretpostavljam da se fee koji Nicehash uzima otprilike nadoknadi kroz tu promenu algoritama u zavinosti od trenutne isplativosti? Ili je ipak bolje zaobići ih?

E sad imam još jedno pitanje u vezi toga. Želeo bih da sve što iskopam konvertujem u ETH, pa me zanima sa te strane šta je isplativije od gore navedenih opcija, gde se manje gubi prilikom konverzije?
Iskren da budem, nemam pojma kako te transakcije funkcionišu, prvo postavljam pitanje ovde pa se onda bacam na guglanje, jer bi trebalo večeras da se odlučim da li da kupujem još 1060 kartica ili da čekam RX, sa kojima bih mogao da kopam ETH direktno.

Nadam se da sam bio dovoljno jasan, verujem da će još nekom koristiti odgovori na ova pitanja.
 
Poslednja izmena:
Ne mogu na Nanopool-u da promenim minimum za prebacivanje coina na wallet , iskopano sam prebacivao na MyEthetWallet i tada sam ladnjaka smanjio iznos sa 0.2 na 0.05 , sad hocu da predjem na Exodus i promenio sam Account adresu no sad mi neda da smanjim sa 0.2 na 0.05 , incorrect password.. Imao je vec neko problema s tim ali se ne secam da sam procitao kako su to resili , ako neko zna nek pomogne , please :)

Da li si definisano email adresu u bat fajlu (Claymore) zajedno sa adresom novčanika u formatu adresa.ime workera/email adresa. Ako jesi onda moraš malo sačekati. Ja sam nešto testirao i tek posle 12h "kopanja" je hteo da promeni (do tad je izbacivao incorrect password). Mislim da to ima neke veze sa ratingom workera na nanopool-u.
 
Imam problem danas sam dodao jos jednu 1050ti u nazovi rig sve je krenulo super 30mhs , posle nekih sat vremena pocelu dlsu da brljaju kao sa slike u cemu moze da bude problem?
430f36dee8dc4631e97448b71ff068d1.jpg


Послато са LG-H860 G5 уз помоћ Тапатока
Jedna je samsung jedna micron ova micron je radila vec 2 meseca sama bez problema , imaju isti klok , moguce li da se to taj put ubagovao ili? Inace 2gb rama je i singl core procesor da li to moze biti problem?
Gledam po netu nasao sam nesto , da li je moguce da je do sistema da treba da ga reinstaliram opet , danas treba da donesem jos jednu 1050ti pa gledam kako sto pre da sredim ovo ?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,ajd samo da pitam , rig kod kolege je od 6x1060 3gb ,po kartici baca 19,3-400mhs. Hynix memorija na +600. To je plafon? Il bi moglo jos. Ne razumem se pa pitam ovde. Hvala na odgovorima unapred.

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Mislim da je to plafon, ali zato solidno kopa ostale algoritme preko nicehasha. Ja se još uvek nisam odlučio šta ću da kopam. ETH se po meni ne isplati nikako.
 
Pozdrav,

imam 3 rig-a sa po 6x XFX rx580 4gb Hynix,
Sa Polaris-om sam stavio starps Hynix index#1 1500+ i Elpida index#2 1500+,
sa OverdriveNT i HWInfo sam podesio kartice GPU 1200/850 i Mem 2015/850.
Fan u solo-mning u <50% za max 60c-prema Claymore-u

U Claymore 10.3 imam preko 29Mh/s po karici (u svakom rigu imam po jednu karticu koju nisam mogao da flashujem ona mi radi na 26.5Mh/s)
Nisam jos nabavio Wattmater da vidim koliko vuce po rig-u (ali su kartice podesene na max 140w)

Koristim Ethermine.org pool: reported hashrate 171Mh/s po rigu, ali prosecni mi bude 150 - 160Mh/s
Valid shares >96%

Da li je to ok?

Svaki savet oko podesavanja kartica i sredjenog bios-a je dobrodosao..

Unapred hvala
 
Poslednja izmena:
Ethermine i meni prijavljuje oko 5-10% manji average hashrate od prijavljenog, ali ono sto je bitno jeste koliko novcica dobijas a ja dobijem nesto vise od online kalkulatora tako da to je u redu
 
Gde je bolje kopati ETH , na Nanopool ili Ethermine ili nema nikakve razlike ?
Ima li neko proverenu inf ..
 
Ethermine i meni prijavljuje oko 5-10% manji average hashrate od prijavljenog, ali ono sto je bitno jeste koliko novcica dobijas a ja dobijem nesto vise od online kalkulatora tako da to je u redu
Aha pa sa 1 grafom bilo isto skoro mozda 0.30 manje , jel neko zna sta ovo moze da bude ?? Ovo mi je veci problem
e673d8a4712283426b95a08baab887a9.jpg
594e259cf180b13da02798dfb94ccdae.jpg


Послато са LG-H860 G5 уз помоћ Тапатока
 
Pa nemam pojma ,kad sam krenuo s ovim kolega mi je sve pokrenuo sa Nanopoll-om jer je minimum bio najmanji tj 0.02 jer imam 2 grafe , sad su i oni podigli na 0.05 kao i Ethermine a po anketi vidim da je vecina tako , pa kontam ako je Ethermine bolji da predjem polako tamo , nisam upucen za Nicehash :p
 
Pa nemam pojma ,kad sam krenuo s ovim kolega mi je sve pokrenuo sa Nanopoll-om jer je minimum bio najmanji tj 0.02 jer imam 2 grafe , sad su i oni podigli na 0.05 kao i Ethermine a po anketi vidim da je vecina tako , pa kontam ako je Ethermine bolji da predjem polako tamo , nisam upucen za Nicehash :p
Ja planiram da krenem sa Nicehashom pa se raspitujem na sve strane ;)

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Nikako NiceHack, nije vam bilo dosta što su nas jednom pokrali, vi hoćete opet? :)
Dok ne vrate pare i ne uvedu neki alt coin payment mene nema tamo. Istina, daje malo više nego kopanje određenog novčića samo po nekim mojim kalkulacijama iz vremena kada sam ja kopao tamo.
 
Nikako NiceHack, nije vam bilo dosta što su nas jednom pokrali, vi hoćete opet? :)
Dok ne vrate pare i ne uvedu neki alt coin payment mene nema tamo. Istina, daje malo više nego kopanje određenog novčića samo po nekim mojim kalkulacijama iz vremena kada sam ja kopao tamo.
Koji je proveren od tih poolova koji kopaju ono što je trenutno najisplativije, kao NiceHash?

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Kopaj jedan novčić i čekaj da mu cena skoči, tad prodaj. To je to.
Nema neke nauke. NiceHack kad vrati svima pare i uvede dnevni payment u nekom altcoinu tipa ZEC ili ETH sa nekim normalnim provizijama, onda razmišljam da se vratim možda.
 
Nicehash prevara nikada vise. Ko nije u stanju da prati trziste i rucno podesi sve, da bi kopao iz majnera taj ne treba ni da se bavi ovim. Potpisujem sto je kolega Alex gore napisao.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Mislio sam to za početak pošto sam još uvek "vuna" po tom pitanju, ali učim svakodnevno ;)

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Za ETH anketa kaze da je vas 38% na Ethermine , 25% Dwarf , 18%Nanopool , 16% Cointron , zato sam i pitao , ogromna vecina je na Ethermine pa sam mislio da se tamo bolje kopa , jel zna neko po cemu se izdvaja ili je svejedno na kom si pool-u ?

Stormbringer_bg

Cointron je po procentu jos gori od Nanopool-a :p

Poenta je naci najbolju opciju za nekoga ko ima malo grafa a posto sam pocetnik oslanjam se na tudja iskustva , minimumi na Nanopool i Ethermine su se izjednacili to me je ovuklo da pitam sta mislite ..
 
Poenta je naci najbolju opciju za nekoga ko ima malo grafa a posto sam pocetnik oslanjam se na tudja iskustva , minimumi na Nanopool i Ethermine su se izjednacili to me je ovuklo da pitam sta mislite ..

Šta imaš od opreme?



Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
NH je bukvalno najgora stvar koju možeš sebi da uradiš kao početnik.
Ono je smešno bilo gledati na njihovom Twitteru kad je pao pre mesec dana. Na stotine ljudi koji bukvalno MOLE da se vrati servis koji ih je pokrao. Neki se žale da im je soba hladna jer im ne rade majneri... znači niko od njih nije u stanju da skine neki drugi majner, podesi par redova u .bat fajlu i rudari neki novčić po želji. Čak i ne moraju da prave zaseban wallet za svaki, već imaju dosta menjačnica koje su okej za rudariti na njihove novčanike ako žele da prodaju te novčiće odmah.

Početkom 2016. kad smo drugar i ja počinjali sećam se da smo baš bili u tripu kako će nam trebati sati da sve podesimo, čak je on iscimao i neke njegove poznanike da nam pomognu da to sve namestimo (softverski mislim). Međutim za 10 minuta smo mi to sve rešili. Bukvalno nikakvog dodira nismo imali sa tim pre toga tako da otpada priča da je komplikovano.

Još jednom, početnici, manite se NH, najbolji savet.
 
Poslednja izmena:
Ma sta imam , minimum minimuma :D
2x Sapphire Nitro+ rx570 8gb - Samsung .. Zato i moram gledati te minimume jer mi treba nekih 6 dana za 0.05 eth .. Do sad sam prebacivao na MyEtherWallet a sad sam resio da krenem sa Exodusom , navodno bi trebalo da je sigurnije na njemu , znam da ima i Mist wallet za njega ali mi deluje komplikovaniji od Exodusa pa sam se za njega odlucio ..
 
I ja savetujem da batalite NiceHash i to isključivo zbog isplate. Minimalna isplata je 0.01 btc što nije baš najvna suma, ali drugi i još ozbiljniji problem je što su provizije na transfer btc ogromne. Od skoro su dodali opciju transfera i manjih suma na coinbase ali primera radi odatle su mi trazili fee 14 eur da prebacim 12 eur vrednosti btc, a prodaju btc pa kupovinu drugih valuta zaboravite ako ste iz Srbije. Tako da sam ja lepo zarobio tih 12 eur. Možda bi bile isplative neke veće transakcije ali nakon skandala koji su imali neverujem da neko sme gomilati btc na njihovom wallet-u. Tako da, što dalje od lopova.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno