Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Ako moze odg na par pitanja:
1.Kod instalacije svezeg win 10, na Mining Chamber Yt kanalu covek savetuje prvo update win.pa onda gasi i onemogucava sva dalja automatska updejtovanja,dok sam citao ovde na forumu da se odma blokira automatski update, sta vi savetujete?
2.Da. Li je bolje kod modovanja biosa grafickih podesiti sve od clokova u biosu a ne posle zasebno u Ab?
3.Da li se mogu mesati ekstenderi na jednom rigu tipa 006,008?
4.U ovom trenutku koji win 10 instalirati,koje drivere, u pitanju su msi 570 armor 8gb, (podesavanja za njih ako neko ima,link neki).
 
1. udtade gasim pod hitno i na win 7 i na win 10
2. kod rx modujem samo memoriski strap , sve ostalo podesim preko msiAB
3. imao i klasicni extender i usb extender na kompu , tako da predpostavljam da je bitno da radi , moze neki da nece na taj slot pa to ti je ...
4. licno misljenje je da je win10 , ona arhiva od 800MB nekako best solucija , sada za mining rig . njemu na najlaksi nacin ubijes windows update , novije verzije nekako postanu zilave , tj sve je teze i teze naterati win da te poslusa i ne krene update ..sto se tice drajvera sada , cini mi se da hvale adrenalin drajvere 18.11.1 , mada probao sam lolminer 1.16 sa blokchain na win 7 radi , verujem da bi radilo i sa win10 bez problema.
 
Dobro vece,potpuni sam noob za kripto. Ali ipak ,hteo bih da uzmem neki asic miner da budem koliko toliko u toku sa inovacijama.
Za pocetak, da li su informacije vezano za isplativost ASIC sa sajtu tacne?
https://www.asicminervalue.com/
 
Sto se tice asic mislim da je sve rasprodato za ovaj novi asic do marta, aprila, tako da se tesko sad nalazi neki kvalitetan na trzistu

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Popodne mi stizu 4 kartice msi 570 armor 8gb, pa cu pokusati sve sam da odradim po prvi put pa molim za savet.Gledao sam dosta po yt i procitao unazad dosta postova ovde.

Znaci ubacujem kartu po kartu u comp u polarisu modujem straps 1750 kopiram nanize,sejvujem,zatim u ati flashu programiram i potom pecujem.

E sad da li svaku kartu posebno testirate sa promenom frekvence i napona u overdriveNtool i te vrednosti unosite u bat file majnera ili biosa?
Po koliko smem da pomeram mv i mhz za mem i gpu da ne sprzim grafu?
Da li neko ima stabilne proverene vrednosti za navedene graficke? I da li je bolje to upusati u bios i ne macovati se sa msiAb?
Nisam hteo da otvaram novu temu za ovo.
 
Polaris ima "one click patch" tako da će sam da odradi patch. Preko GPU-Z skini BIOS na komp, možeš i dva puta, pa jedan fajl odmah skloni sa strane kao originalni, a sa drugim radi.

Koji majner koristiš? Najbolje je da sve vrednosti uneseš u .bat fajl majnera.
 
Polaris ima "one click patch" tako da će sam da odradi patch. Preko GPU-Z skini BIOS na komp, možeš i dva puta, pa jedan fajl odmah skloni sa strane kao originalni, a sa drugim radi.

Koji majner koristiš? Najbolje je da sve vrednosti uneseš u .bat fajl majnera.

Vidim da se zale na clay. Sta mi ti predlazete ili phenix ili lol ? Ps.engleski mi ne ide od ruke :D
 
Probaj prvo Phoenix, kod njega možeš da ubaciš komande u .bat

Izguglaj malo po netu koja podešavanja koriste ljudi za te karte specifično (zbog memorije, vidi koja je), pa kreni sa igranjem :)
 
Probaj prvo Phoenix, kod njega možeš da ubaciš komande u .bat

Izguglaj malo po netu koja podešavanja koriste ljudi za te karte specifično (zbog memorije, vidi koja je), pa kreni sa igranjem :)
Jedna karta ima samsung memoriju,kada kliknem "one click timing patch" izbaci sorry,no suported memory found " sta sad?
 
Probaj da startuješ Polaris kao admin
 
Koju verziju Polarisa koristiš?!
 
Odlično :) A sad igranka sa klokovima ;)
 
Na koliko si podesio core clock, core voltage, memory clock?!
 
Što kaže @alczaty, ili rokni odmah na 2100 pa smanjuj postepeno ako nisu stabilne.
 
Probaj klokove 850 1150 2070. Meni sams moze cak i na 2100 mem clock.

Sent from my SM-N985F using Tapatalk

Kako da u Phoenixu da upisem ove kolkove za2,3i 4 kartu, jer je na prvu sve podeseno u bios ona je micron i baca blizu 30mh. Kojim redosledom ako moze primer kako?
 
-cclock 0,1,2,3
 
Evo je tema na Bitcointalk forumu :)

Videćeš dole kada skroluješ ima sve objašnjeno za sve komande.

Ako staviš samo jednu vrednost, ona se odnosi na sve karte. Da bi podesio svaku posebno, moraš da ih odvojiš zarezom.

Npr. memory clock za prvu kartu ti je 2200 a za sve ostale 2100, setuješ ovako: -mclock 2200,2100,2100,2100
 
Ako su to one crno bele msi armor 570 8gb, ja imam jednu takvu odavno, nikad nisam uspeo da je namestim da baca više od 27, nema teorije, ne znam zašto. Mislim na upisivanje strapova ručno, razne sam probao, ili one koje polaris ili srbpolaris automatski naguraju. Uvek daje 26-27 čak bez obzira na klok. Dok recimo, dok je claymore funkcionisao, sa onom strap komandom on je natera da daje više, valjda beše bar 28.5 znači očigledno može normalno da baca.
 
Ako su to one crno bele msi armor 570 8gb, ja imam jednu takvu odavno, nikad nisam uspeo da je namestim da baca više od 27, nema teorije, ne znam zašto. Mislim na upisivanje strapova ručno, razne sam probao, ili one koje polaris ili srbpolaris automatski naguraju. Uvek daje 26-27 čak bez obzira na klok. Dok recimo, dok je claymore funkcionisao, sa onom strap komandom on je natera da daje više, valjda beše bar 28.5 znači očigledno može normalno da baca.

Jesu,jedna je micron i baca 30,4 ,ali mi je neki lik to sredio sve u biosu jos od ranije samo je ona ostala sa 8gb, ove ostale su samsung i ucim se i mucim sa njima :D
 
Evo je tema na Bitcointalk forumu :)

Videćeš dole kada skroluješ ima sve objašnjeno za sve komande.

Ako staviš samo jednu vrednost, ona se odnosi na sve karte. Da bi podesio svaku posebno, moraš da ih odvojiš zarezom.

Npr. memory clock za prvu kartu ti je 2200 a za sve ostale 2100, setuješ ovako: -mclock 2200,2100,2100,2100

Sa 950, 1120,2050 , poterao na 28mh/s
Hvala na pomoci.
 
Ne zaboravi da definišeš i -cvddc i -mvddc na istu vrednost, ako staviš jedno a ne staviš drugo, ili staviš različite vrednosti, neće ti spustiti voltažu (to možeš da proveriš po potrošnji ili u GPU-Z).
 
Poruka:
Pozdrav. Nocas su mi otkazale sve kartice na rigu. Imam mesano 480 i 1070. Sve su 8gb. Prijavljuje DAG problem sto me zbunjuje jer je to trenutni problem za 4gb karte.
Claymore v15.0 miner. Za crvene je adrenalin 20.8.3 drajver. Win10 sa 4gb RAM, 25gb swap.

Evo sta mi baca miner:

GPU0 - not enough GPU memory to place DAG, you cannot mine this coin with this GPU
Create GPU buffer for GPU1
Create GPU buffer for GPU2
GPU0 - OpenCL error -61 - cannot allocate big buffer for DAG. Check readme.txt for possible solutions.
GPU1 - not enough GPU memory to place DAG, you cannot mine this coin with this GPU
GPU1 - OpenCL error -61 - cannot allocate big buffer for DAG. Check readme.txt for possible solutions.
GPU 2, CUDA error 11 - cannot write buffer for DAG

Ima li neko ideju? Hvala unapred.
 
Promeni miner

Sent from my SM-N985F using Tapatalk
 
Imam ja ideju, moras da predjes na drugi miner, Claymore podrzava 4gb max bez obzira koliko tvoje grafe imaju memorije
 
Nazad
Vrh Dno