Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Na TB250 ploci ne radi afterburner, ako je na ploci najnoviji bios, pa tako da moze biti i do toga ako kolega koristi tu plocu ...
Probaj stavi grafiku u BIOSU na auto i radiće ti AB tj otključava ti voltaže (msm da sam tako sebi sredio). Nastaje problem samo što onda nema slike do podizanja Win [emoji6]

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk
 
Ako rudarim neki novcic i na sajtu u mojoj statistici pise Blocks Found: 2 sta to konkretno znaci?
 
@capetancrash otprilike nista,titula samo,novic se deli svima jednako,po nekom brojanju serova na pulu,vrv si to gledao :)

kako resetovati tb250 plocu,nedaje sliku do win,na int gpu nece ni tako,bez baterije je,i cmos drzan da isprazni,stvarno luda ploca,ni na austo nisam dobio podesavanja u AB,probao sam i drugi bios,i nece,al bitno da fino ostalo radi,bez zapucavanja,i greski
 
@capetancrash otprilike nista,titula samo,novic se deli svima jednako,po nekom brojanju serova na pulu,vrv si to gledao :)

kako resetovati tb250 plocu,nedaje sliku do win,na int gpu nece ni tako,bez baterije je,i cmos drzan da isprazni,stvarno luda ploca,ni na austo nisam dobio podesavanja u AB,probao sam i drugi bios,i nece,al bitno da fino ostalo radi,bez zapucavanja,i greski
Meni je proradili kao što sam napisao. Samo što je ostao problem sa USB portovima pošto tastatura i miš rade "random" ubadas pa gde prorade. Stvarno čudna ploča [emoji3]

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, nadam se da malo promocije nece skoditi - uostalom besplatno je iii nema reklama :D

Danas sam na net pustio prvu verziju kripto majning kalkulatora. Moze vam pomoci da na brzaka poredite zaradu nekoliko majning setapa, sa razlicitim koinima, heshevima itd.

Evo ga, pa javite utiske, preporuke i komentare, ako vas ne mrzi :D ...

https://cryptocus.com/
 
Lepo izgleda, samo malo mobilni prikaz treba srediti, pošto se year ne vidi, mora da se skroluje. Hoćeš ubacivati i cenu struje, fee poola itd.?

Nije loša ni fora da ubaciš cenu investicije, pa da izračuna ROI. Naravno crvenim slovima napisati da je to po trenutnim cenama, diffu, itd.

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Mislim da bi napravio pogodak da ubacis dosts modela grafickih kao na wtm; gdje u startu pokazuje koja koliko daje hesa. Na to se lozi masa


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Sto se tice biranja grafickih, za sada ne planiram da ubacim to, jer je osnovna ideja da sajt bude jako prost.
Malo me muci kolicina razlicitih grafika koje neko moze da ima u okviru jednog rudnika, kao i prosecan hash rate istih.

Trenutno postoji jedna zanimljiva poluskrivena funkcija ... ako u inputu za hash ukucate recimo 4x26 (npr. imate 4 x RX470 i znate da bacaju prosecno po 26 hash-a)
i pritisnete enter, dobicete rezultirajuci hash kasnije mozete sabmitovati.

Sto se tice mobilnog prikaza, namerno sam skrivao vise detalja, misleci da ce na telefonima da izgleda bolje, medjutim, na vecini telefona tabela je dugacka da mora da se skroluje.
Ovo cu verovatno uskoro da promenim.
Sto se tice struje i fee-a (pool-a, dev fee-a ... itd), to nameravam da ubacim.

Postoji jos jedan zanimljiv momenat u aplikaciji, a to je cuvanje podataka u browseru (local-storage), tako da kada npr. sutra otvorite kalkulator, cene ce se u roku od nekoliko sekundi osveziit,
a lista i sortiranje ce ostati onakvo kakvog ste ga ostavili poslednji put.

Hvala za preporuke i ideje
 
Поздрав, замолио бих искусније колеге да погледај овај сс и да ми кажу да ли је ово нормално стање шера ? До сада је углавном био око 40мс, са интензити на 64 око 300 , али ово у прилогу ме мало буни ...

https://imgur.com/a/YVsOW
 
Sjajno si to uradio! Svaka cast matori! Slazem se da bi mogao da ubacis ROI to bi svima znacilo

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk
 
+1 za ROI

Odlicno izgleda :)

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Projekat je tek postavljen, ocekujte unapredjenja i zanimljive idejice u narednom periodu ...

Hvala svima za komentare :type:
 
Ljudi jel znate mozda zasto nekad rig samo zakuje, tj ovaj miner claymore, ne baca hashrate, nista, ostane na jednom vremenskom periodu i to je to. Kao da je pauziran. Win u pozadini radi sasvim ok

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da li neko poseduje ANTMINER S9,imam par pitanja u vezi istog,moze i na PM.
 
Ako tezina kopanja po WTM padne za nekih 20% , da li ce se srazmerno tome vise iscopati coina , ima li ko predstavu o tome ?
Testiram kopanje ZEC-a Flypool vs Suprnova pa bi da budem sto objekivniji a tezina kopanja se promenila u 24h tj pala ..
 
Sta je stale shares? Vrte mi se negdje oko 10tak %, jel to puno ili je ok?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stale shares su šerovi poslati nakon što je blok već rešen, tj. kasno su poslati. Tri bitne stvari za smanjivanje procenta stale shareova su brz hardver, tj. kartice, stabilan (pre nego brz) internet i up-to-date verzije minera.

Što se tiče procenta, mislim da je 3-5% OK...?
 
Imam i ja toga , osetno manje na Flypool nego na Suprnovu sa istim minerom , ista podesavanja , isti coin , samo drugi pool , na Flypool za 24h ima 15 stale share a na Suprnova mi napravi za 6.5h rada 24 stale shares . Eto cisto da znas da i sam pool moze biti uzrok vecih stale sherova , to je moje iskustvo .
 
Stale shares su šerovi poslati nakon što je blok već rešen, tj. kasno su poslati. Tri bitne stvari za smanjivanje procenta stale shareova su brz hardver, tj. kartice, stabilan (pre nego brz) internet i up-to-date verzije minera.

Što se tiče procenta, mislim da je 3-5% OK...?

Jel Moguce da je uzrok sto je rig povezan preko wifi?



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene samo problem ti stale shares ovo ostalo radi vrlo korektno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moracu nesto kombinovati. Hvala.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel mi bolje staviti novu maticnu i 8 kom rx 570-80 ili ostaviti na 6 ? Napajanja lagano guraju imam 2 od 850. Nego samo zbog stabilnosti

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
A 8 koliko je stabilno ?

Edit: sad gledam po netu a i drugar mi kaze da njemu rx 570 radicna 66stepeni, dok moje 580 8gb bacaju oko 30.3 na 51-2 stepena. Sad ne znam jel meni ili njemu nesto ne stimaa ? :D
 
Poslednja izmena:
Jel claymore ne radi dobro sa komandom -fanmin?
Htio bih fiksirati obrtaje fanova preko njega da ne moram samo za to koristiti AB (mislim da je to nekako nestabilo), jer sam sve OC podesio u clay-u.
Ima li nekakvo rijesenje?
 
A 8 koliko je stabilno ?

Edit: sad gledam po netu a i drugar mi kaze da njemu rx 570 radicna 66stepeni, dok moje 580 8gb bacaju oko 30.3 na 51-2 stepena. Sad ne znam jel meni ili njemu nesto ne stimaa ? :D

Meni iste kartice po 30.5, a temperature od 54 do 58 sa ventilatorima na 50% + jedan veći ventilator.
 
Nazad
Vrh Dno