Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Oko 22-23
Toliko ide sapphire.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel moze neko da mi kaze koji su najbolji driveri za r9 380 gaming 4gb, kao i koje klokove da postavim.
 
Ja probao najnoviji driver za tu kartu i dobio neko drastično poboljšanje . E sad nisam neki virtuoz možda nešto laže ali i na majneru i na poolu pokazuje istu vrednost
 
Sve jedno neće mi se verovati a ja probao pa dobio 34.8 mh/s ostala mi ta jedna kartica pa exsperimentišem a davala 16-17
 
Sve jedno neće mi se verovati a ja probao pa dobio 34.8 mh/s ostala mi ta jedna kartica pa exsperimentišem a davala 16-17

Za R9 380-cu si dobio 34.8Mh/s,brate da li si realan?!
Ja ti dam 100e po karti da namestis meni da tako radi svaka....imam ih 12 komada,moze?!
 
Aj napisi sta si radio osim novog drivera....koja podesavanja si stavio...tj klokove za core i mem i voltazu ako si dirao mada kod njih tesko igranje sa voltazom,ali dobro...powlimit...
Koliko dugo ti je kopala tako...jesi proveravao HW greske...
....I najbitnije pitanje...Koliko je tacno minuta radila pre nego sto je izgorela..... :p
 
Ma ja imao od ranije rig sa 4 kartice jedna riknula , jednu stavio u komp a jednu prodao . Nezbam da namestim samo sam kolpletan adrenalin driver stavio na taj rig i eto . Bios neznam koji imam
 
Pozdrav drustvo.
Verovatno je bilo diskuje na forumu o ovom problemu, kako sam novi u ovom tako sam novi i na forumu. Pa nisam uspeo da nadjem.
Pokusavao sam sve i svasta sta sam citao po netu. ali ne uspevam da resim problem. Bukvalno kako god da podesim klokove odmah posle drugog bacanja hash. izbaci da jedna grafika daje 0.00 i odma ide na restart.
U pitanju su grafike Sapphire 570 8gb. 6 kom.
Dajte mi neki savet.
Probao sam da brisem drivere ni to nece.. Kopam eth. Claymor 14.7 verzija..
IMG_3247.JPG
 
Koje klokove i napon drzis na tim karticama?
 
Moras ici sistemom eliminacije.
Svaku karticu testiraj samu direktno u slotu. Kad utvrdis koje su ti kartice dobre, onda testiras ekstendere.
Ako ti na svim karticama izbacuje gresku, vrati fabricke biose, pa onda ovo gore odradi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako su u pitanju kupljene polovne kartice sigurno im je modovan bios, moguce da su im i naponi i klokovi podesavan u biosu, tada bi moglo da dodje do pucanja drivera ako se igras sa klokovima i naponima, na primer kartice na kojima sam radio samo copy strap njima u AB mogu da idem na primer do -160 napon, na nekima i do -200 i njima klokove sam podesavam, ali neke kartice koje sam kupio polovne imaju u biosu vec podesen i napon i klokove, pa tu samo pokrenem miner i bacaju max hash. Kod njih bilo koje pomeranje napona vece od -20 dovodi do pucanja drivera, mozda je to problem ...
 
Pozdrav drustvo.
Verovatno je bilo diskuje na forumu o ovom problemu, kako sam novi u ovom tako sam novi i na forumu. Pa nisam uspeo da nadjem.
Pokusavao sam sve i svasta sta sam citao po netu. ali ne uspevam da resim problem. Bukvalno kako god da podesim klokove odmah posle drugog bacanja hash. izbaci da jedna grafika daje 0.00 i odma ide na restart.
U pitanju su grafike Sapphire 570 8gb. 6 kom.
Dajte mi neki savet.
Probao sam da brisem drivere ni to nece.. Kopam eth. Claymor 14.7 verzija..
Pogledajte prilog 271564

Desilo se meni skoro!
Banalna stvar, kod mene se pomerilo (ni sam neznam kako) virtualna memorija.
 
Ljudi skinite poslednji drajver sa amd sajta i poslednji clay, nemojte flesovati karte nek sve ostane na def od biosa pa do podesavanja, i u majneru podesite sve vam lepo pise imacete 30+ mh na svim polaris kartama u zavisnosti od primeraka kartica, potrebno je samo podesiti u amd softveru gpu workload na compute po def je na graphics

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
nemoj paliti ljude o necim o cemu ne znas mnogo, NEMAJU sve karte 30+ , jer neke karte jednostavno to ne mogu na koliko velikim klokovima radile
 
Napisao sam u zavisnosti od karte, a mislio sam tacnije na rx580 8gb more svaka na 30mh

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
^ Upravo tako...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Поздрав. Набавио сам још ригова, па да питам искусније...
У просторији где су ми ригови имам мањак утичница, зна ли неко колико могу да их укључим у једну а да не буде преоптерећена ел. инсталација? У питању је зграда.
 
Nazad
Vrh Dno