Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Hladjenje ventilatori gromada na 1000 obrtaja drzi 50 stepeni opusteno, probao 1070 i 1060 gigabyte xtreme bruka hladjenje inace pored njih sve su mi strix karte, gigabyte stvarno dobra karta.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
Stix su odlicne karte. Veoma hladne. Cak imaju mogucnost da se na njih nakaci jos dodatni veltilator.... napajanje lc 1200 ekstra ...necujno je a u njemu svi delovi kao kod seasonic napajanja.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Odlicna je Gigabyte extreme klokovi su brutalni hladjenje odlicno reseno,e sad Gigabyte je bucniji na istim obrtajima nego HOF karta,onda po meni Gigabyte ima losije hladjenje od HOF karte sad ce neko reci pa HOF ima ventove od 90mm a Gigabyte ima vece od 100mm nije sve u velicini...

Video sam da se klokuje gigabyte i na 2100 mhz to moze isto i Hof bez problema fora je sto je Hof hladniji na istim klokovima od Gigabyte karte....Tako da i dalje smatram da je HOF bolja karta po vidjenom na netu....

Verujem da u rudarenju bacaju slicno i dok kopaju Eth i Zec-a.

Svidja mi se i sto Gigabyte daje 4 godine garancije to im je isto ogroman plus.
 
Poslednja izmena:
3kom asus dual 1070 (micron), power limit na 70, mem +650 i kopaju 31.5 eth
potrosnja oko 360-370w iz zida

rx 470 vise trosi a manje daje... ali je jeftinija...
 
A sta ako covek hoce da kopa Zec-a,za Zec-a je mnogo bitno da se poveca power limit iznad 100 da bi kopala 500 sol-a....

Za eth ce lako ako zeli da ga kopa tu moze da smanjuje power limit takoreci koliko hoce i dalje ce kopati oko 30 mh/s....

Onda tu je i Lbc koji opet trazi isto sto i Zeka da bi mogao da se izvuce maksimum.
 
Poslednja izmena:
da poveca limit iznad 100? Sta ce mu to. Da max optereti gpu?
ja sam presao na zec i kopam sa gtx 1070 gaming x
PL i TL na 65% (iako PL moze jos nize jer TL ogranicava)
core clock na 100
memory na +650
kopa 440sol/s
 
Pa i ja sam imao slicna podesavanja letos :) (spusten power limit da bi se manje grejale,takodje klokovi spusteni),mene potrosnja struje i ne zanima mnogo tako da jedva cekam minus i zimu da ih bacim na preko 2000 mhz a za to mi je potreban power limit preko 100...

Za sada drzim power limit na 100 do 101 ali dobijam svega 1999 mhz ne mogu da prebacim tu brojku ako ne povecam power limit dobro.A kada povecam sve do kraja dobijam 500 sol-a (testirao karte na 5 min. stabilne ali cekam da jos padne spoljna temperatura).
 
Poslednja izmena:
pa moze on da kopa sta oce, ja mu nisam rekao sta da radi :)
samo sam dao podatke za 1070 i eth...
ako hoce zec, moze :)
 
ja ne vidim potrebu da se toliko optereti. Da je bar i povecanje sola srazmerno. Ali za toliko povecanja PL i generalno opterecenja GPU-a, dobijes samo 50 sol/s.
Radije cu zrtvovati tih 50 sol/s za hladniju graficku i dugovecnost.
 
Difermo i fallout, bez uvrede. Shvatite ovo kao šalu, što i jeste.

Moram da kažem, vas dvojica ste mi kao dr. Džekil i Mister Hajd. Toliko slični, a ipak različiti. :)
 
Ma mi smo braca po babine linije :D

Evo par slika 56 stepeni pri ovim podesavanjima i na Zenu baca 491 sol-a a na Zec-u 500 sol-a....I to je temperatura sa zatvorenim prozorima kada otvorim prozore temperatura padne za nekoliko stepeni nekako opet nisam zadovoljan tom temperaturom.

Mislim da je 56 stepeni jako lose i zato cekam hladno vreme da budu na 45 stepeni ili manje :)
zDrXrQbHR9a3xSmFBJirNQ (1).png

H2bl8ynCRlWMoO85V0UYdQ.png

E sad ako izuzmemo povecanu potrosnju struje ne vidim zasto je lose odvrnuti kartu do kraja greota bi bilo to ne iskoristiti.
 
Poslednja izmena:
meni su temperature na 64 C
 
Kopam Zeca veec mesec dana 160 sol sa 960 na flypoolu ,ide to na poloniex, e sad kada to petvori o u btc to je nekih 5 $, a u klakulatoru ispada oko 20$? u cemu je fora? Da li sve odma pretvarati u btc ili cuvati? I kada je nabolje pretvoriti u btc da li kada je zec skuplji ili jeftiniju? nov sam u ovome, pa je savaka pomoc i savet dobordosao :wave:
 
Ne valja ti kalkulator nesto.
Ako ti ne treba za hljeba ili lijekova nemoj prodavat nista, vec cuvaj dok cijena ne skoci, pa onda mijenjaj za btc.
 
giphy.gif
 
Ne razumem, zar nije bolje raditi konverziju kad je zcash skuplji, jer dobijas vise bitcoina, ili je to bilo ironicno, a ja nisam dobro shvatio. :)

Da li neko zna jel moze sa cexa da se povlaci novac na erste deviznu karticu (mastercard)?
 
Pomoć potrebna početniku!!!
Rudario sam malo ETH, čisto da vidim o čemu se radi, u stilu, "hardware imam, ajde da ne dangubi noću..."
Skupio sam nešto sitno u wallet i hteo bih da prodam, a da mi pare legnu na račun u banci ili karticu.
Da li može neko da mi da instrukcije kako to da uradim ili da me uputi gde da pogledam (ako je predugačko i previše složeno za objasniti u poruci)?
Da li je bitno gde sam napravio wallet?
 
Pomoć potrebna početniku!!!
Rudario sam malo ETH, čisto da vidim o čemu se radi, u stilu, "hardware imam, ajde da ne dangubi noću..."
Skupio sam nešto sitno u wallet i hteo bih da prodam, a da mi pare legnu na račun u banci ili karticu.
Da li može neko da mi da instrukcije kako to da uradim ili da me uputi gde da pogledam (ako je predugačko i previše složeno za objasniti u poruci)?
Da li je bitno gde sam napravio wallet?
Imas ecd.rs

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
^ ovo gore treba u prvi post svih tema u rudarenju.

Jedini ispravan odgovor za našu situaciju.

Da su pametni iz ecd, da malo plate benchu sponzorstvo.
 
^ ovo gore treba u prvi post svih tema u rudarenju.

Jedini ispravan odgovor za našu situaciju.

Da su pametni iz ecd, da malo plate benchu sponzorstvo.

Ti to ozbiljno xD ?
Pa sto bi iko placao toliku proviziju? Ecd cerupa.
 
Pozdrav svima, da li se jos uvek isplati kopati sa 280x ? :D jes da trosi struju kao grejalica ali mi se cini da se vise isplati nego kupovina 1060 koja kopa priblizno a kosta duplo (equihash nista drugo)
 
Pozdrav svima, da li se jos uvek isplati kopati sa 280x ? :D jes da trosi struju kao grejalica ali mi se cini da se vise isplati nego kupovina 1060 koja kopa priblizno a kosta duplo (equihash nista drugo)

Isplati se, ZEC-a dobijes oko $1 po karti dnevno a ZENA-a $0.9. Moras naravno bios menjati i modovati. Koju 280x imas?
 
Nazad
Vrh Dno