Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Zavisi i kakva je zgrada :) Tj, ako je neka starija socijalisticka zgrada koja ima centralno grejanje, u njima je obicno malo slabija instalacija (jer nema potrebe za TA peci i slicne jake potrosace), a ako ne, onda ti zavisi uglavnom od osiguraca - ako je 16 A (pretpostavljam da je neko pametan stavio osigurace adekvatne instalaciji, a ne kao jos pametniji kada im crkne osigurac oni stave ekser u fazonu da ne kupuju osigurace, to je bacanje para :D ), onda na toj fazi mozes da stavis 220 V x 16 A = 3.5 KW.
Naravno, ovo je samo teorija, ako nisi dovoljno upucen, bolje zovi nekoga ko jeste da na licu mesta proveri sta i kako, da ne bi u najboljem slucaju spaljivao osigurace, u losijem instalaciju, a u najgorem pola zgrade :)
 
Poslednja izmena:
Pomaze Bog. Moze li mi neko reci postoji li firma koja radi sa racunarima i prodaje gotove "busilice"? Mogao bih se zakleti da sam kod nekog uvoznika racunarske opreme video sekciju medjutim ne mogu da se setim gde. Ako sam se prevario koliko je komplikovano sklopiti jednu? Budzet 2000e
 
Ako malo potrazis na KP i iscenkas se, mozda dobijes i 4 polovne masine za te pare, naravno verovatno su bez garancije, ali 4 je mnogo vise nego 1 ...
 
Nek drugar i zna da je sada neisplativo kopanje, i to veoma.
Povecao se diff, a smanjila nagrada, za ETH.

Pa je mozda bolje da ide na polovnu varijantu ;)
 
Malo ko ili niko sad ne uzima nove rigove u nasim prodavnicama. I svakako se ne isplati.al ako hoce,nije na nama da sudimo... vidi u bs group.oni su sastavljali ranije cele rigove.iako realno softver i konfigurisanje ostaje na tebi...
 
Pozdrav društvo,

Imam jednu AMD mašinu sa kojom kopam ETH (čisto razonode radi) :(
Na mašini je Win10, blockchain driver iz 2017. godine, patchovan drajver, AB i to je tako lepo radilo.

Onda se Win10 apdejtovao (iako imam instaliran najnoviji DoNotSpy i u njemu su isključeni apdejti).
Instalirao je naravno novi VGA drajver sa kojim neće da ide kopanje jer je BIOS modovan.
Pečovao sam novoinstalirani drajver (atikmdag-patcher) i onda krene da kopa ali je brzina mizerna.

Hajde reko' da vratim stari drajver!
DDU, sve očistio, instalirao driver iz 2017.g, pečovao ga, restart, afterburner i sve lepo radi!

Prođe dan - dva i Win10 opet lepo instalira novi VGA driver.

Ima li tu leka?
Može li se mašina nekako podesiti da lepo ide kopanje
sa novim drajverom na kome Win10 toliko insistira?
Ima li neko link do nekog up-to-date tutorijala
kako podesiti Win10 mašinu sa AMD katicama da kopa punom brzinom?

Hvala unapred na
 
Pozdrav društvo,

Imam jednu AMD mašinu sa kojom kopam ETH (čisto razonode radi) :(
Na mašini je Win10, blockchain driver iz 2017. godine, patchovan drajver, AB i to je tako lepo radilo.

Onda se Win10 apdejtovao (iako imam instaliran najnoviji DoNotSpy i u njemu su isključeni apdejti).
Instalirao je naravno novi VGA drajver sa kojim neće da ide kopanje jer je BIOS modovan.
Pečovao sam novoinstalirani drajver (atikmdag-patcher) i onda krene da kopa ali je brzina mizerna.

Hajde reko' da vratim stari drajver!
DDU, sve očistio, instalirao driver iz 2017.g, pečovao ga, restart, afterburner i sve lepo radi!

Prođe dan - dva i Win10 opet lepo instalira novi VGA driver.

Ima li tu leka?
Može li se mašina nekako podesiti da lepo ide kopanje
sa novim drajverom na kome Win10 toliko insistira?
Ima li neko link do nekog up-to-date tutorijala
kako podesiti Win10 mašinu sa AMD katicama da kopa punom brzinom?

Hvala unapred na
Jesi prebacio na compute mode ?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
@miodragk
Vidim da je savet kolege pomogao ali ako još uvek želiš da blokiraš win10 update imaš ovde uputstvo. Ja to odradim odmah nakon čiste instalacije win-a i nikad nikakvih problema do sada nisam imao.
 
To je to...Pazi samo brate,da nije neka viruscina....
Ako hoces daj neki email na pm...poslacu ti ja moj program
 
Wub tool meni radi vec godinu dana... Nikakav problem
 
Hashrate mi padne za pola kada pokušam da smanjim Power Limit, ranije je radilo sve ok.
Šta bi mogao da bude problem, grafička, riser?
 
Sad sam video da u početku radi kako treba, ali se posle nekog vremena smanji TDP (prema očitavanju u majneru), i zbog toga padne hashrate.
 
Zamolio bih vas ako mozete da mi date neki link za pocetnike, gde se mogu skinuti aktuelni programi za rudarenje kao i kako se to radi, sta se trenutno moze rudariti preko grafike i procesora...
Hvala.
 
Zamolio bih vas ako mozete da mi date neki link za pocetnike, gde se mogu skinuti aktuelni programi za rudarenje kao i kako se to radi, sta se trenutno moze rudariti preko grafike i procesora...
Hvala.

Po meni bolje je da razmotris ASIC rudarenje. Na primer S17 73THs ili slicno.
 
U kom programu za rudarenje ima opcija da mi racunar radi sa 70% snage? Probao sam do sada 2, 3 komada ali nigde nema takvih opcija.
 
Za cega ce ti ta opcija?
 
-li low intensity mode. Reduces mining intensity, useful if your cards are overheated. Note that mining speed is reduced too.
More value means less heat and mining speed, for example, "-li 10" is less heat and mining speed than "-li 1". You can also specify values for every card, for example "-li 3,10,50".
Default value is "0" - no low intensity mode.
 
Jel koristi neko NiceHash? Kako smanjiti brzinu graficke u njemu? Hteo bih da mi radi sa 50% snage, na 100% ne mogu skoro nista drugo koristiti.
 
Mislim da to ne mozes a i da mozes nije efikasno.ja koristimntako sto mi komp radi stalno.kad surfujem, eon tv pusta i rventualno nezahtrvne 3d igre i sl onda ne diram nista i generalno komp radi dobro.sad imam i jaci cpu.i uvek jacu grafiku.a kad je nesto zahtevno (ozbiljnije igre i sl) ugasis rudarenje i to je to
 
Pozdrav svima i jedno banalno pitanje. Da li se isplati pocinjati sa rudarenjem sada, kontam da ce mozda komponente da pojeftine nakon korone i sta kopati?
 
Pozdrav svima i jedno banalno pitanje. Da li se isplati pocinjati sa rudarenjem sada, kontam da ce mozda komponente da pojeftine nakon korone i sta kopati?
Pa cijena komponenti mislim da vise zavisi od odnosa btc/usd nego od vanrednog stanja.
To da li je isplatljivo ili ne, to je tvoja racunica.
 
Nazad
Vrh Dno