Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Interesuje me koliko spustate mV na rx580, konkretno na modelu xfx od 8gb? Hvala.
 
Nije to puno? I koliko onda troši rig sa 6 kartica recimo?

I ja sam baš hteo slična pitanja da postavljam, radim sa mahom 470 4 gb ali i nešto novijih 570/580 8 Gb i ne kapiram kako ljudi spuštaju rigove na ispod 800 w, pogotovo ~750W
Nisam početnik i mislim da sve radim kako treba ali pucaju i resetuju se kartice samo tako na recimo 850 mV što se savetuje na mining.help sajtu da je kao optimalno i stabilno za većinu kartica. Držim na 900mV ali i tu nije baš rock solid ispadne nekad neka kartica. Tada rig troši oko 800w, možda 780 najniže. Ne znam jel to ok, dugo sam koristio afterburner nisam se toliko udubljivao, sad se gleda na svaki watt pa prelazim na overdriventool a i treba mi jer bih hteo da koristim integrisane grafike pošto me vga adapterio jako nerviraju. Crkavaju samo tako a i zabada rig nekad kad prikačiš/otkačiš monitor
 
Poslednja izmena:
dali moze na m2 pcie da se ubode grafika ako je taj slot kao samo za nvme ssd?
 
Zna li neko ili mu se desavalo na Ethash da iz cista mira GPU0 poraste na 70c i fan oden na 73% pri tome daje 26 Mhs, ostale su na oko 64-65c i daju (davale svih 6 zajedno) u proseku 190 Mhs znaci oko 31.5 Mhs a ova daje doata menj,slucajno udjoh i videh.Da li je mozda do risera iki neceg drugog.Ne mogi sad nosta da pregledam na njima konkretno jer nisam kuci do veceras.Da li bi restart riga mozda pomogao?
 
samo res rig, pukne driver pa se vrati na default... tako i meni ponekad 1070 rade...
 
Da li smem da kombinujem mali deo od riser-a x1, crveni ili plavi od verzije 006, 007 sa x16 008s verzija beli?
 
Smes ako mislis na mali pcie deo koji ide u plocu i preko usb kabla u riser

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moze bilo koji taj manji deo, to je samo usb.
 
Poslednja izmena:
Da, samo taj manji deo x1 sto ide u plocu pa usb. Hvala
 
Hvala..to je bilo u pitanju.
Sad jos jedno pitanje...na Nanopolu kako da promenim minimum payout ?
Isao na help,skinuo config fajl sa mailom kopao oko 1-2h probao i nece,posto je worker cesto off ili on,probao sam kad je bas bio on i nisam uspeo.
Sta da radim,jednom sam imao taj problem i resio samo se ne secam kako.Juce probao na drugi wallet i iato sve i isao na promenu u settinga i uapelo iz prve i to posle 10 min kopanja...
 
Imam jedno pitanje, uzeo sam 2 riga "miner as800" da ne zatrpavam temu slikama, vjerovatno svi vec znate da je sklapan u CRO, uglavnom Windows je licencirani i ne smijem da instaliram drugi (koji nema update) jer bih izgubio garanciju, i vec mi je na jedan povukao update i hash mi je pao duplo, odradio sam sve kao u ovom klipu i ipak je prosao update https://www.youtube.com/watch?v=m-bmRe0VEeQ&feature=youtu.be
Da li postoji neki program ili tako nesto da ugasim to, jer je vec pocelo da me nervira...
 
javi se njim,neka to odrade na remote
sad vidim to je kim tec m san grupa,prodaju rigove :)
 
Poslednja izmena:
ti znaci imas garanciju i trazis odgovore na forumima? :)
 
Pozdrav svima :)
Da li je neko koristio Honeyminer?
 
1. Fali mi jedan prikljucak na napajanju za jedan ekstender. Da li je bolje da prikljucim dva ekstendera na jedan kabl ili na kabl od kojeg dva molexa idu u plocu pa treci u extender?
2. Da li se extender koji je u PCIe x16 (i gpu) mora napajati sa napajanja na kojem je i ploca, cpu.. nesto u fazonu primarnog slota pa sa prvog napajanja?
Hvala
 
Negde pročitah da je dovoljno SSD napuniti skoro do vrha i tako onemogućiti update jer neće imati mesta da se instalira...? :)
 
1. Fali mi jedan prikljucak na napajanju za jedan ekstender. Da li je bolje da prikljucim dva ekstendera na jedan kabl ili na kabl od kojeg dva molexa idu u plocu pa treci u extender?
2. Da li se extender koji je u PCIe x16 (i gpu) mora napajati sa napajanja na kojem je i ploca, cpu.. nesto u fazonu primarnog slota pa sa prvog napajanja?
Hvala
Koja ploca

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pocetnik sam a kompjuter mi radi skoro po ceo dan i noc zbog posla. Da li mogu moju graficku GTX 1050 2GB namestiti da radi sa 30% ili 50% snage da rudari? Znam da je to malo, ali bar da koristim struju za jos nesto dok radi. Moju masinu mozete videti sa leve strane.
Hvala unapred na odgovoru.
 
Više će da potroši struje nego što će da zaradi. Eventualno ako si u zelenoj zoni možeš da namakneš oko 2 do 3 dolara za godinu dana.
 
Nemoj tako, možda ubode neku shitinu koja napravi 100x i zaradi lepih 200-300 usd

F1
 
Ma za hobi je ok, da kopa nesto bezvezno, makar i na nuli. Ako mu se dopadne mining, kupi rig. Sad makar ima polovnih jeftinih.
 
Moze li neko da mi kaze, ako se seca, kada se pojavio ZEC,koliko se kopalo dnevno sa 1 rigom od 6x1060 ili 6x1070 karticama, obzirom da su tada. biki ti modeli aktuelni.?Da li se neko seca?
 
Evo samo da nadjem vezbanku iz matematike za 4 osnovne i kalkulator i javljam ti
 
Nazad
Vrh Dno