Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Najbolja kupovina je mozda r9 380 one bacaju oko 23-4mh ove od 4gb, ima polovnih za 200e sa garancijom

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
ma necu polovne, uzmem nove i gotovo, sigurniji sam. trenutno imam dva riga sa 1060 6gb, razmisljam da pravim jos jedan od tih 1060 3gb ili da jurim nesto skuplje, mada gledam isplativost, 1060 je uvek bila ekstra karta.
 
Po meni je 1060 najisplatljivija karta od nvidie, iako neki tvrde da je to 1070 kad uporedis cenu same karte i ROI smatram da je 1060 bolja kupovina.
 
Najisplativija za eth kada baca cuvenih 23-25 ali ces najverovatnije dobiti stock 15 oc max 18-19
 
Ove karte od 2gb mogu exp i ubiq da kopaju dugo koliko vidim, ako je ovaj grafikon tacan :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li postoji da se kupi negde prekidac za paljenje i restart maticne na rigu? Ili mora srafcigerom da se prespaja i pipa,gledao na yt ali ovde nigde ne nadjoh na forumu , ako moze pomoc?
 
Da li postoji da se kupi negde prekidac za paljenje i restart maticne na rigu? Ili mora srafcigerom da se prespaja i pipa,gledao na yt ali ovde nigde ne nadjoh na forumu , ako moze pomoc?
Imas po oglasima na KP.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Da li postoji da se kupi negde prekidac za paljenje i restart maticne na rigu? Ili mora srafcigerom da se prespaja i pipa,gledao na yt ali ovde nigde ne nadjoh na forumu , ako moze pomoc?

Upalis prvi put srafcigerom, udjes u bios i namestis da se ploca pali odmah po dolasku struje (power on after power restore ili tako nesto opcija), nakon toga palis i gasis na prekidacu na napajanju, cim ukljucis prekidac ploca se sama upali.
Ne secam se kad sam zadnji put naboo srafcigerom neki rig a nemam nijedan prekidac.
 
Da li postoji da se kupi negde prekidac za paljenje i restart maticne na rigu? Ili mora srafcigerom da se prespaja i pipa,gledao na yt ali ovde nigde ne nadjoh na forumu , ako moze pomoc?
Obrati se kolegi Nesicu.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Da li neko ima bios za rx 480 4gb nitro elpida?Do sada sam radio preko wattoola i hash mi ide nenormalno gore-dole,čak i na stock vrijednostima.U AB-u nikako ne mogu da naštimam karte,čim malo pvećam klokove zaledi rig.Sinoć se do tri za@#$/^&,sa mašinom i ostavio na 1100/1900 u AB-u,pa mi sada rig sa četiri karte baca 96 mh/s.Win mi se juče sam apdejtovao,poludio sam,i kako se to desilo nema šanse da vratim stari hash koji je bio 27 i nešto,a sada 23-24
 
Cemu sluzi smanjenje mV ili povecavanje istog u MSI afterburneru konkretno za nvidia. Ta podesavanja nisam dirao ostavio sam po def.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Cemu sluzi smanjenje mV ili povecavanje istog u MSI afterburneru konkretno za nvidia. Ta podesavanja nisam dirao ostavio sam po def.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

kada smanjis mV kartica vuce manje struje, i obrnuto..
 
Manje struje i sto je jos bitnije manja temperatura.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Hvala obojici. A jel utice na hash.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Zavisi. Ako previse spustis moze da pada hash a isto tako da zvekne ceo rig. Sve to zavisi od karte do karte.

Prakticno smanjivanjem napona ti ogranicavas dozvoljenu struju samoj karti, a ukoliko za njen zadati klok zatreba vise struje rig ce postati nestabilan. Cela poenta je da nadjes idealan odnos kloka i minimalnog napona, a da sve radi stabilno.
Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moze pomoc oko kopanja nzm kako niti odakle da pocnem, komp palim na samo par sati da pucam neku igricu pa kontam da bi ostatak dana mogao da minuje? g4560 i 1060 mini.
 
Više ćeš struje potrošiti nego što bi nešto zaradio. Plus isplativost sve manja, a difficulty sve veći

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Bas sam racunao oko 200w iz zida sto je po meni na 24h po 30dana max oko 144kw izadje mesecno manje od 500 din. U zgradi jeftina 18h a skupa samo preko noci tako ide godinama dok nema zime racini nikako da predju 2.000
 
Nije samo struja u pitanju, već uništavaš i komp namenjen za nešto drugo.
Ja ima isto jednu GTX1060 6GB i samo sam probao mining, čisto da se upoznam sa tim iz prve ruke.
539e41b6834604d56f13a0f798a9c345.jpg



Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Komp kupljen samo da se igraju igrice, Ako je stvarno tako pa ja za gotovu godinu imam vracen novac od ovog kompa. A koliko se unistavaju komponente, nisam niti planiram da OC, mada cpu ni ne mogu, zakljucan a kupovao sam komp kod nas pa i da nesto rikne imam garanciju valjda.
a struja ispadne i jeftinija ali ajde to je sica, inace kad pravili zgradu zeznuli se, skupa struja je uvece do ujutru samo 8h ostalo je sve jeftina tarifa, racun je skoro pa uvek u prvoj zoni gde je kw 1din neki mesec i predje u drugu zonu ali i tu je kw samo 2din.
 
Jeste elektrodistribucija je glupava pa ne vidi da imas jeftinu preko dana a skupu preko noci....

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Čuo sam za takve slučajeve, tj urbane legende, ali ne bi trebalo dugo da traje ako je istinito svakako.

Elem, u izolovanim zgradama, sa AA uredjajima u stanu, kada se ne koristi grejanje ili klima, i u manjim stanovima (sa manje članova), struja i ne prelazi 2500din za uobičajeno korišćenje.

Pre bih rekao da je u toj zgradi samo lampica na tabli pogrešno podešena, ali dobro, verovatno stanari znaju bolje.
 
Hvala na odgovoru. Tvoje mosljenje ako moze imam enermax max pro 700w , da li moze za pocetak da gura 2x gtx960 i jednu rx570 cu ?
 
Nazad
Vrh Dno