Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

I meni se poveca na ethmine poolu 10% stale a koristim claymore 11, kabl net, sve je bilo ok do skoro, ima li neko slicnih problema na ovom poolu?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Kod mene je uvek bio 4-5% ;) 10 je bas previse:trust:
 
Kod drugara 6xRX 570 Asus Expedition 4Gb temperature 50-60°, ventovi na 50% fiksno

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Kakva su ova sama platinum 1200w napajanja ?
Nesto gledam za novi rig pa vidim nisu preskupa

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Jel claymore ne radi dobro sa komandom -fanmin?
Htio bih fiksirati obrtaje fanova preko njega da ne moram samo za to koristiti AB (mislim da je to nekako nestabilo), jer sam sve OC podesio u clay-u.
Ima li nekakvo rijesenje?
-fanmin komanda radi samo ako je aktivna komanda -tt
 
Cim mi padne current effective rate ispod moje brzine, poraste mi stale na 10% . Zna li neko sto da cinim ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
I ja sam primetio povećanje stale shareova na Ethermineu danas, recimo od 15h pa nadalje, sve po 10-ak %...
 
Evo danas je već bolja situacija :)

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Kopao malo ovaj Pirl na minerpool.net ali jednostavno nece da ga prebaci na Cyptopiu,kada kliknem na payouts ( http://prntscr.com/iidqor ) vidim da je otislo a na menacnicu ga nema, da li ce uopste stici ili od toga nema nista? Kopao eLLU i bez problema stize.
 
Neznam nesto snjima nije kako treba :d meni nece ni adresu za pirl da generise:S: Unable to generate address for PIRL, Reason: 17-2-18 - Investigating deposit issues :smash:
 
Kopao malo ovaj Pirl na minerpool.net ali jednostavno nece da ga prebaci na Cyptopiu,kada kliknem na payouts ( http://prntscr.com/iidqor ) vidim da je otislo a na menacnicu ga nema, da li ce uopste stici ili od toga nema nista? Kopao eLLU i bez problema stize.

Maintenance im je za taj tvoj coin kao i za ETN, piše kada odeš na balances, ali kao deposit nije navedeno i to prevari korisnike kao i mene kod ETN... Nadam se da će rešiti uskoro probleme i da će stići.
 
Jedno mozda totalno glupo pitanje, ali me kopka.

Da li npr kada kopas bez prestanka neki coin dobijas mozda neku stimulaciju kao za neki procenat vise novcica po satu ? Ili je apolutno svejedno ? Ovo pitam posto trenutno kopam 24h na ovoj mojoj masini, uzmem prosek zadnjih par dana i dobijem otprilike koliko po jednom satu iskopam. E sad ako bi npr od sutra kopao 20h umesto 24h, znaci svaki dan bi imao pauzu od 4h u kojoj bi komp koristio da se igram, da li bi gubio bas toliko 4h x taj moj izracunati prosek za jedan sat :D
Mozda malo konfuzno pisem, al nadam se da kontate sta hocu da kazem :D
 
^Ne bi nakopao bas toliko kolko ti ne radi mashina jer nemas nikakav stimulans za kontinuirani rad.

@alczaty
Ne zavaravajte se, svako napajanje vredi onoliko kolko kosta.
Na trzistu imas mnogo novih brendova ali moj neki redosled je:
serverska - maltene bilo kog proizvodjaca
EVGA
Seasonic
Corsair
Chieftek
CM
 
A Enermax?

Uzeo sam Enermax Platimax 1700W, ali prvo čitao po netu kakvo je, jedina mana kao mu je što ima kratak hold up time tj. ispod preporučenog ATX standarda.
Ali to samo na jednom sajtu sam našao kao da je problem, sve ostalo je ok.
 
^Ne bi nakopao bas toliko kolko ti ne radi mashina jer nemas nikakav stimulans za kontinuirani rad.

@alczaty
Ne zavaravajte se, svako napajanje vredi onoliko kolko kosta.
Na trzistu imas mnogo novih brendova ali moj neki redosled je:
serverska - maltene bilo kog proizvodjaca
EVGA
Seasonic
Corsair
Chieftek
CM

Kako možeš tako taksativno navesti brendove koji su (ili još uvek) koristili razlilčite proizvođače za različite modele iz svojih (različitih) serija, za različita tržišta?
 
Definitivno,

Može da bude CM a unutra neki krsh. Što se tiče napajanja samo detaljan profesionalni review, brend ništa posebno ne govori, samo da imaju više kvalitetnijih napajanja u tom seriji.

Evo ko bi uopšte rekao da ovo Raidmax napajanje koje imam u glavnoj mašini da je neko dobro.
A kad pogleda test, i shvatite ko ga pravi.

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=470


Zato sam ja zaobišao ovo LC Power 1650W Mining Edition, ne mogu ni jedan j****i opis tj. test da nađem, šta je unutra i kako se ponaša.
 
Jel jos neko ima problem sa stale rates? Meni je na oko 7-10% u poslednjih 2 dana. Ethermine pool

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
....ocekivano,meni je isto tak9 vilo.Presao na Nanopool.Ramo toga nema a koliko kradu bez toga,ne znam.Cutis i kopas...nema druge.
 
Jel se desilo nekome da je komp uradio windows update (bez obzira sto je iskljucen) i da je instalirao nove drajvere koji bacaju na 580 8gb 22mhs. Kad obrisem drajvere sa najnoviji ddu-om i instaliram stare dag fix drajvere opet mi baca 22mhs. Jel ima neko ideju?

Ps. uradio sam patch, i proverio sam klokove.
 
Poslednja izmena:
Meni je zapelo tako na jednom rigu, povratio sam hash posle ddu iz safe mode-a, pa probaj i ti, mozda i tebi pomogne.
 
Jel se desilo nekome da je komp uradio windows update (bez obzira sto je iskljucen) i da je instalirao nove drajvere koji bacaju na 580 8gb 22mhs. Kad obrisem drajvere sa najnoviji ddu-om i instaliram stare dag fix drajvere opet mi baca 22mhs. Jel ima neko ideju?

Ps. uradio sam patch, i proverio sam klokove.

Na svim rigovima mi je prosao update, bez obzira sto je iskljucen, i pao je hash kao i tebi...win 10.
Sa DDU brisanjem se vratilo sve na staro, čak mi je sada hash veći za možda 5%...
Opet isključi win update, jer se na nekim rigovima promenio status posle update.
Nova instalacija ne pomaže, jer se win 10 opet updejtuje....
 
Donotspy10 instaliraj disejbluj apdejte i telemetry. Skini ga sa neta dok ne odradis.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Jel bolje preci na nanopool sa etherminea ili neki drugi? Stale mi konstantno na 9-10%

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Kod mene trenutno oko 3-4% na sat vremena (Ethermine).
Da li je to puno ili da se prebacuje?
 
Da li neko moze da mi kaze koja su podesavanja za Neoscrypt ne znam da podesim a citam da nekima daje i iznad 1100 po kartici.Meni 900+ na nekim sajtovima stoji za 6 kom u kalkulatorima 6600 meni ne prelazi 5800.Hvala...
 
Nazad
Vrh Dno