Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

ako bas hoces polovnjak, ja bih ti preporucio r9 290 ili r9 290x, cena im je oko 200-250 polovna stim sto dobijas macku u dzaku jer ove kartice su poznate po crkavanju memorije, inace ova serija kopa nesto vise od RX-a (24mh/s vs 26 mh/s ETH bez overclocka ), stim sto trosi skoro duplo vise struje (140w vs 250w bez diranja voltaze)
 
Koje kartice sada juriti za prvi rig, 6 komada? Mislim od ovoga što može da se nađe i po ovim cenama šta je najpametnije dugoročno? 1060 6 GB (lutrija s memorijom) ili RX570, ako ima na stanju kolko vidim cene su tu negde. Ne znam još ni šta bi se kopalo, eth ili nešto drugo. Gledam i 1050 Ti 4GB gledam i polovnjake ali nisam pametan sa čim krenuti. Imam samo ploču, sve ostalo treba kupiti.
 
Imam jedno krajnje dosadno pitanje i amatersko, koje ce vas iznervirati (mozda?).

Nikad nisam rudario (da, predpostavili ste) niti imam btc, eth i sl. Zanima me, recimo, koliko se zaradjuje na dan ako imas rig, sa 6gpu gtx1060? Na koliko meseci, godina se povrati ulozeno? Pokusavao sam da guglam, nista od toga.
 
Stigle mi konacno ove asus strix gtx 1080 ti

Imam jedno pitanje oko spajanja na napajanje...na karticama ima konektor 2 x 8
E sad kako da to spojim ..ide li tu jedan kabal sa napajanja 6 plus 2 a na ovaj drugi prilljucak na grafickoj spojim 6 plus 2 sa istog kabla ili da to spojim sa 2 zasebna kabala 6 plus 2 koja idu iz napajanja

Uz kartice je stigao nekakav adapter nije mi jasno cemu sluizi

éa ako bi neko bio ljubazan da pojasni
 
Poslednja izmena:
Pa ako ti napajanje ima kabl 8pin + 8pin (da li ce t o biti 8pin + (6+2) pin ili (6+2) + (6+2) nije vazno) spoj sa istim. Vazno je da ima 2x8 pin..
graphics_card_power_connectors-5166534.jpg

pogledaj na 3:50
Ukoliko nemas takav, onda iskoristi dva koja imaju 8pin (ili 6+2pin).
 
Poslednja izmena:
Negde sam procitao da ako se koristi 1 kabal to nije optmalno i da je bolje dva kabla sa napajanja na gpu ....za svaki8pin ulaz poseban kabal do napajanja
 
ako imas toliko kablova i ako imas toliko slobodnih ulaza, na napajanju.. onda slobodno
 
Jel ima neko negde napisano ili neki tut kako ide sve ovo od početka do kraja. Nabavka opreme instalacija, koji programi, gde otvoriti nalog i šta već treba.
Da prikupim sve uopšteno pa ako ima neki detalj da pitam.

Razmišljam da uzmem jedno 4 gtx1070 i da radim eth. Jel to ok varijanta.
 
Poslednja izmena:
Moj ti je savet, prvo nabavi karte pa onda trazi tutorijal jer te 1070-tke ces tesko naci a da nisu preskupe.
 
Poslednja izmena:
Nema uputstva od početka do kraja, a i kada bi postjalo već sutra nebi bilo u nekoj većoj/manjoj meri validno jer se stvari stalno menjaju. Generalno ako posvetiš par dana čitanja ovde na forumu imaćeš veliku većinu potrebnih informacija...
 
Hvala na odgovorima,
pročitao sam ovu celu temu i još par tema ovde. Neke stvari su mi jasne, deo koji mi nedostaje je šta posle kad nabaviš opremu i instaliram win, koji program, novčanik, šta je pool, i nije mi jasno grafička i memorija, jel to memorija na grafičkoj ili se dodaje neka memorija tim ekstenderima taj deo mi još nije jasan

Koju karticu mi Vi preporučujete da tražim, koja je bestbay, struja nije bitna
 
pool je server gde više rudara zajedno pokušava da otvori blok, pošto je preteško da to sam uradiš (to bi bio solo mining)
program zavisi od toga šta kopaš, i čime kopaš. uglavnom guglanje za imenovčića proizvođačkarte miner ti daje ok rezultate. eth nvidia miner npr. a i nema tu 100 opcija, za amd claymore, za nv isto claymore, ethminer, ewbf...
novčanike skidaš zvanične, u njima generišeš adresu koju upisuješ na pool da bi ti na nju isplaćivao novčiće. možeš i berzu da koristiš umesto novčanika.
bestbuy sada je ona koju nađeš
 
Pa mogu da se nađu sada koliko vidim i 1070 i 1060 koju ne znaš kakvu ćeš memoriju ubosti, 1050ti, vidim i rx570 su dostupne, do duše sve je to po još uvek (pre?)velikim cenama trenutno.Mene konkretno zanima šta mislite da je bolje dugoročno (ne samo za eth) dva riga po 6x1050ti ili jedan 6xrx570 pošto je cena tu negde?
 
gledao si na ethereum.org i nisi našao?
 
našao sam asus rog strix rx580 O8G za nekih 380e, a vidim da kopa oko 26mhs eth, deluje mi to bolje nego 1070.
Za amd mi se vraća novac za 180 dana a za drugu za 200 dana. Jesam ja to dobro sračunao ili sam negde omanuo
 
Jedno pitanje. Da li uzeti amd ili nvidiu za mining?
Najvise se lomim zbog toga sto je zcash super rudariti sa nvidiom, a opet amd je dosta jeftiniji. Eth ce nazalost prestati da se rudari samo je pitanje kad tacno.
Nemam vise volje da se bakcem sa ovim kupi prodaj btc da kidam sebi zivce. Ovako bi uzeo oko 8-10 masina pa polako neka kaplje.
 
Obojica treba da sacekate,jer do kraja avgusta izaci ce u prodaju Vega 56 i Vega 64 bice zanimljivo videti kako ce se pokazati za rudarenje mozda budu i bolje od rx 580 ko zna....
 
Sve zavisi koliko vremena zelis da ulozis,ako imas vremena po meni je najbolja opcija 1080ti rig jer mozes sa njima da kopas sve.Problem nastaje u trazenju coina koji daje skoro 20$ dnevno po karti dok ostali kopaju lbc i zec kao da su jedini a nisu,evo skunk je bio veoma isplativ ovaj mesec pre njega denarius a ima njih jos...
 
Gtx 1080ti nije best buy,best buy je gtx 1070 i rx 580 i rx 570 od novih karti...

I brze ce se otplatiti navedene karte od gtx 1080ti....

Evo cist primer 2 komada gtx 1070 kostaju isto ili manje od 1 gtx 1080ti....

A 2 komada gtx 1070 kopaju 1000 sol-a,a 1 gtx 1080ti kopa 800 sol-a i to samo oni najbolji primerci poput gtx 1080ti Galax Hof,Msi lighting ili Evga Kingpin i mozda jos poneka karta u proseku kopaju malo preko 750 sol-a.

Isto vazi i za druge novcice a ne samo za Zeca 2 komada gtx 1070 uvek kopaju vise od 1 gtx 1080ti a 2 komada gtx 1070 trose i manje struje od jedne gtx 1080ti.
 
Poslednja izmena:
Ja vec imam 8 rigova 470/480/570 1060/1070 1080 je preskupo i dugo treba da se otplati. Obrnuo sam ko zna koliko valuta ovaj mesec. Kupi prodaj, pa opet kupi pa prodaj pa onda nervoza i stres i ostale gluposti koje mi nisi potrebne. Ovako upalim ih da kopaju eth dokle mogu i ne nerviram se. Na tu kolicinu imao bi oko 20-25 komada mesecno minimum sto je po ovoj ceni sasvim ok. Samo se bojim da kupim rx jer sta sa njima kad ne bude etera.
 
Ja sam placao asus strix oc 830 komad i veci deo je roi za dva meseca dok 1070 ide do 500 evra.Skunk kad je izasao kopale su ga i rx karte na startu,svako ima svoj racun i kopa sta misli da je najbolje:)
 
Pa sad je za svaku kartu duza odplata nego pre 2 meseca...

Pa da sa obzirom koje sve karte imas najpametnije je i kopati Eth uparen sa jos nekim novcicem...

Rx 580 ti kopa dobro i Etc,Exp,Monero,Music coin itd. ali najbolje kod njih je to sto su u dualu bolje nego Nvidija.
Nvidija se nije bas pokazala sjajno u dualu.

To koliko si platio je dobra cena sada ne verujem da moze da se nadje ta karta za 830 eura?
 
Poslednja izmena:
Znaci onda ici na 580? Nadam se da cu ih uspeti naci, a ako ne onda na 1070
 
Sacekas Vegu 56 i Vegu 64 pa onda razmisljas sta uzeti krajem meseca izlaze.

Ako bas neces da cekas uzmi rx 580....
 
Sacekacu onda to pa cemo da vidimo sta kazu. Iskreno prvi put cujem za njih.
 
Prvi put čuješ za vegu a imaš 8 rigova?
[emoji1]
 
Nazad
Vrh Dno