Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Pa prodaj na poloniex tj menjaj za btc pa salji na cex i prodaj tamo za evre

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Moze mala pomoc. Izrudario sam 0.05 ETHa i stavio da mi se prebaci na bittrex. Tamo mi i dalje stoji stanje 0 i poruka "You have no pending deposits." Kasnije vidim da je minimum za transakciju kod njih 0.1 ETH (ako se ne varam da je to to).
Sta se sada desava sa tom prvom transakcijom od 0.05? Da li ce stici ikada, ili moram da nastavim da majnujem i dalje, dok ne predjem 0.1ETHa pa ce onda da saberu i posalju? Na ethermine-u sam.
 
mislim da je isto kao i na krakenu.. moras da posaljes jos 0.05 i tada ce ti registrovati uplatu od 0.1 ethereuma. Ali mora biti poslato na istu adresu (ako bittrex ima opciju vise adresa za isti novcic pa da znas)..
ili ako uplatis 0.1 trebalo bi da ti registruje 0.15.. najbolje pisi suporto i pitaj.. Ja sam pisao krakenu i dobio ovaj odgovor sto tebi napisah

p.s. uzmi u obzir provizije ako imaju.. pa da ti ne bude na kraju 0.099
 
Pozdrav svima! Sutra treba da mi stigne Zotac GTX 1060 3gb AMP, pa bih poceo da kopam sa njom. Interesuje me da li je bolje da kopam ethereum ili zcash? Verovatno zavisi koju memoriju cu dobiti? Koji wallet bi mi preporucili, i gde da prodajem i podizem novac od prodatih eth i zec? Imam devizni racun otvoren u erste banci. E, i da li je bitno u kom poolu kopam? (nano,fly itd...) :)

Hvala unapred! :smash:
 
Poslednja izmena:
Treba mi mala pomoć. Prijavo sam se na clod mining na sajtu www.megnetmining.com za najmanji paket ali mi se čini da je prevarantski sajt. Da li imate saznanja o njima. Suport uopšte ne odgovara na poruke. Kad se loguje na sajt ima samo informacije o uplaćenom paketu i free paketu od 250 GHS, nigde nema podatka o dnevnom kopanju.

Hvala
 
Imam 6 komada tih kartica i sve do jedne su Hynix. Ako nista drugo, jeftine su. Daju oko 275 sol/s i oko 19 mh/s
Ipak najbolje daju u dualu, ETH+DCR , eth 105 + dcr 2500.
Ceo rig trosi 605W
 
Poslednja izmena:
ZEC za pare ne moze nigde. CEX -> telenor master card traje jednu sekundu. Mozes na karticu sa cex, bitstamp, kraken, ima jos jedna nmg da se setim

EDIT: radi li vam bittrex? Meni danima ispisuje "something went wrong, please try again in few minutes", pri logovanju
 
Poslednja izmena:
ZEC za pare ne moze nigde. CEX -> telenor master card traje jednu sekundu. Mozes na karticu sa cex, bitstamp, kraken, ima jos jedna nmg da se setim

EDIT: radi li vam bittrex? Meni danima ispisuje "something went wrong, please try again in few minutes", pri logovanju

Radi Bittrex bez problema. Dešava se i meni po nekad da izbaci istu poruku ali tada primetim da sporije učitava stranu kada ukucam 2fa kod. Posle par minuta kad probam ponovo radi uobičajeno.
 
ZEC za pare ne moze nigde. CEX -> telenor master card traje jednu sekundu. Mozes na karticu sa cex, bitstamp, kraken, ima jos jedna nmg da se setim

EDIT: radi li vam bittrex? Meni danima ispisuje "something went wrong, please try again in few minutes", pri logovanju

jesi siguran da za kraken moze telenorova..? Mislim moze li uopste debitna. trazim ali ne mogu da nadjem..
 
Kad bolje razmislim uopste nisam siguran, nego racunajuci da moze wire transfer i SEPA nekako mi se ucinilo kao da moze i kartica. Moguce da gresim
 
Pomoc! Rudario do sad sa gtx960, koja je ubodena u pciex16, ubacio jos jednu 1060 u pciex4,kada pokrenem miner samo 960 rudari, kako da krene i ova druga?? Maticna gigabyte 970A-DS3P
 
da li ti se obe karte vide u device manageru?
 
Ne sme code 43. Obrisi drajvere sa DDU, nemoj menjati raspored karti pa opet instaliraj. Pre DDU redovan uninstall. A pre toga naravno proveris da li je sve redovno kopcano, ekstenderi i ostalo
 
Ne sme code 43. Obrisi drajvere sa DDU, nemoj menjati raspored karti pa opet instaliraj. Pre DDU redovan uninstall. A pre toga naravno proveris da li je sve redovno kopcano, ekstenderi i ostalo
Nemam ekstendere kao sto sam reko 960 je u pciex16 dok je 1060 u pciex4 slot, obrisao drivere ,i sad probao obrnut raspored karti i 1060 sada uopste ne vidiu u pciex16 nmg cak ni u bios da udejm crn ekran, a kad vratim 960 sa njom bez problema ulayi u bios i na desktop, a 1060 je ganc nova , sta sad da radim?
 
I koje drivere da instaliram za 960 koja je u pciex16 ili za1060 koja je pciex4 slotu??
 
Ja sam mozda u zestokom neznajnju ali ja nzm kako si izveo da ubodes kartu u x4 slot direktno. Karta direktno moze samo u x16. Meni se cini da tu 1060 nisi povezao na dodatno napajanje
 
Sve se moze kad se hoce

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Ja sam mozda u zestokom neznajnju ali ja nzm kako si izveo da ubodes kartu u x4 slot direktno. Karta direktno moze samo u x16. Meni se cini da tu 1060 nisi povezao na dodatno napajanje

naravno da moze i u pciex4, da ne moze ne bi je prepoznao komp okacio sam screen ,i naravno zakacio 6 pinac na nju, obrisao drijevere ddu , instalirao najnovije za 960 i opet isto, ako neko za sta da radim neka pomaze....
 
aj slikaj mi to molim te kako si ubo 1060 u x4 slot bez ekstendera i ja cu doci licno da ti namestim obe karte da rade ako nisi dalje od beograda
 
To je kralju x16 slot koji ide na brzini x4 slota a ne x4 slot. I polako sa molitvama pomocice ti se, nije ovde niko pod pritiskom da resi tebi problem. Uradi sad sledece: instaliraj teamwiever na pc i podesi ga da se automatski loguje kad se pokrene win. Znaci da se loguje ne samo da sa pokrene. Onda izvadi gtx960 skroz iz pc i ubaci 1060 u prvi slot i kopcaj je u fulu sve pa javi da li baca sliku. Ako ne baca javi da li se dize win, a to ces znati po tome ako se kopca teamviewer. I instaliraj zadnji bios za plocu pre toga
 
To je kralju x16 slot koji ide na brzini x4 slota a ne x4 slot. I polako sa molitvama pomocice ti se, nije ovde niko pod pritiskom da resi tebi problem. Uradi sad sledece: instaliraj teamwiever na pc i podesi ga da se automatski loguje kad se pokrene win. Znaci da se loguje ne samo da sa pokrene. Onda izvadi gtx960 skroz iz pc i ubaci 1060 u prvi slot i kopcaj je u fulu sve pa javi da li baca sliku. Ako ne baca javi da li se dize win, a to ces znati po tome ako se kopca teamviewer. I instaliraj zadnji bios za plocu pre toga

Na maticnoj pise pciex4 , nego nije vazno ,ubacio zadnji bios, probao i dalje crn ekran ne moze ni u bios da se udje,probao kod druga ista prica, ide na reklamaciju u ponedeljak.
 
A samo podesavanje minera kako ide jer ja meni stoji podeseno kako sam kupio tako da ni sam ne znam da li je sve to dobro odradjeno.A od ovih 12 ponudjenih minera da skinem ovaj poslednji ili koji mi vi preporucujete?(a kako radi nheqminer-0.5c)Inace graficke su AMD Radeon 370 series i pored Zcash minera imaju jos i Claymore's Dual Ethereum+Decred AMD GPU Miner ali lik od koga sam kupio kaze da kopam samo Zec .
Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Pametnije bi bilo da si taj novac sto si potrosio na rig jednostavno ulozio u kripto.
Prije bi vidio neki profit, a i mozes da izadjes kad pozelis.
 
Po odgovorima se vidi da se čovek upustio u nešto a nije se informisao dovoljno tj. nema ni osnovno znanje za rudarenje ...al' dobro valjda će se naći neka dobra duša (koja ima strpljenja) da mu sve objasni od nule...
 
znam taj osecaj kad kopas u prazno
ako si neuk odi na nicehash sajt
tamo ima da izaberes amd il nvidia majner
pokrenes taj majner koji nije mali vrv preko 300mb,moras ga skinuti naravno
i kad se pokrene ubacis bitcoin adresu neke menjacnice tipa
ono ti samo prebacuje sta se isplati i kolko i daje ti po 20,30,50 dolara vredan btc koji ti legne na tu adresu koju si upisao od menjacnice
to ti je najsigurnije za sad
i naravno istrazuj ko novinar,gde vidis neko ime odma guglaj,pa probavaj,filtriraj sadrzaj,moze vise da se zaradi, kad vec imas lopatu udri
ulozis kolko si spreman izgubiti na berzu il u neki ICO u zacetku,kad se ocekuje zarada x10
 
Poslednja izmena:
A samo podesavanje minera kako ide jer ja meni stoji podeseno kako sam kupio tako da ni sam ne znam da li je sve to dobro odradjeno.A od ovih 12 ponudjenih minera da skinem ovaj poslednji ili koji mi vi preporucujete?(a kako radi nheqminer-0.5c)Inace graficke su AMD Radeon 370 series i pored Zcash minera imaju jos i Claymore's Dual Ethereum+Decred AMD GPU Miner ali lik od koga sam kupio kaze da kopam samo Zec .
Hvala unapred
Prvo sam mislio da se sprdas ali ti si ozbiljan..nije mi jasno da neko ulaze novac a da nema veze o tome ..taj ti uvalio stare graficke koje su u 28nm i koje mnogo vise trose struju od novijih tako da ako nemas dzabe struju verovatno kopas samo za struju...
 
Nazad
Vrh Dno