Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Čuo sam za takve slučajeve, tj urbane legende, ali ne bi trebalo dugo da traje ako je istinito svakako.

Elem, u izolovanim zgradama, sa AA uredjajima u stanu, kada se ne koristi grejanje ili klima, i u manjim stanovima (sa manje članova), struja i ne prelazi 2500din za uobičajeno korišćenje.

Pre bih rekao da je u toj zgradi samo lampica na tabli pogrešno podešena, ali dobro, verovatno stanari znaju bolje.

Leskovac je to, sve je moguce.
Pre bi rekao da u toj zgradi zivi i neko zbog koga su namerno tako stavili.

@pirke23
Da nije jedna od onih zgrada sto ih zovu "Lopovke"?
Veruj mi nisu se zeznuli, to mogu da prebace za 5 min samo ako hoce.
 
Haha "Lopovke" a nzm stvarno ovde studiram vec treca godina, treci stan po redu isti slucaj, tacnije u predhodnom bila skupa negde oko 16h popodne normalno 8h pa jeftina od nocu pa do podne, a u prvom bilo normalno sto se vremena tice samo taj uklopni sat bio podesan da se zakoci i to dva puta dok je jeftina tarifa gazda reko da nosio sat kod majstora tako da namesti i ovi iz distribucije ga povezali i tako bukvalno sam ceo januar 31 dan imao nonstop jeftinu tarifu TA peci i bojler se nisu gasili stiglo oko 1200 kw racun oko 3.000 a bili 4 cimera racune ravnopravno delili, nikad toplija zima...zato sam mislio da stavim nesto da se rudari godisnje mi struja izasla za to 20-30e.
 
Da li uvek mora kada se kopa sa nekog poola da ide na adresu menjacnice pa posle odatle na neki walet ili moze odma na neki walet ? sta je bolje?
 
Moze na wallet odma i bolje je tako.

Sent from my Lenovo S60-a using Tapatalk
 
Rig sa 5 kartica. Kad sam dodao 6 tu karticu windows nece da se startuje. Stalno ispisuje ovu gresku. Kartica ispravna, proverio sam. Win 10 sam
2a2ddb5167df5d4c95055ebde70433b0.jpg


Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Moraces ponovo da ubacis windows 10

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Hvala. Prolem u biosu. U biosu se mora podesiti vise od 6 kartica u opciji mining kao i problem u boot hard disk prioriti....updajt biosa sve resava...

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Untitled.png

da li neko zna zasto se ovo desava?
GPU0 pada ponekad...
 
^
Čemu Core Voltage +50%, Core Clock +100 za ETH? Nisi čekirao unlock voltage monitoring u AB podešavanjima, na osnovu čega 80% PL kada ne znaš koliki je napon?
 
Poslednja izmena:
pa tema se zove rudarenje za pocetnike :)
isprobavam sta i kako radi... ali vise me buni ovo sta pada ova jedna kartica ponekad...

menjao sam i riser ali isto je...
 
Poslednja izmena:
Koristiš iGPU ili?

Stavi Core Voltage i Core Clock na 0, memoriju podigni na max stabilan clock. Čekiraj u podešavanjima da prikazuje napon i onda podesi PL tako da napon ne ide preko 900mV, verovatno će i ventilatori moći na Auto, nema potrebe za 55% fiksno, čak i sada su hladne.
 
e reci mi da li treba u biosu da namestim iGPU?
trenutno nije jer sam tek instalirao sve i upalio prvi put masinu...

mada svejedno nema monitor zakacen...
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi do 8 kartica. Sve preko je kombinacija nvidia amd... Win kao win nema problem sa vise kartica ali imaju drajveri.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 236084

da li neko zna zasto se ovo desava?
GPU0 pada ponekad...

I ja imam slican , mozda cak i isti problem, imao sam dve 1060 6gb asus strix i sad uzeo jos jednu ali MSI i hash varira dosta, ali kad ih pustim bez ikakvog klokovanja rade ok samo ne daju 60MHS ( dve su davale malo preko 40 kada su utegnute pa sam racunao na jos 20 lagano) nego od 55 do 59 ali rade bez prekida, kada ih klokujem bacaju vise ali posle nekog vremena kresuju. Tako da mozda je resenje da je pustis da radi sa fabrickim klokovima

Sent from my Lenovo A6020a41 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
sa njom sam instalirao sistem i bio je, ovo je slika iz TeamViewera, nema sad nista nakaceno na nju...


sad sam usao ponovo, preko TeamV i cim udjem ono krene da varira, a gledam istoriju pola sata unazad i nema opadanja, stabilno radi...

znaci pretpostavljam da je tu caka, graficka misli da treba da salje sliku i onda pada... da se tako glupavo izrazim :)
ne znam da li trteba da je podeseno na igpu? ne mogu sad da probam, nemam monitor pored
 
sa njom sam instalirao sistem i bio je, ovo je slika iz TeamViewera, nema sad nista nakaceno na nju...


sad sam usao ponovo, preko TeamV i cim udjem ono krene da varira, a gledam istoriju pola sata unazad i nema opadanja, stabilno radi...

znaci pretpostavljam da je tu caka, graficka misli da treba da salje sliku i onda pada... da se tako glupavo izrazim :)
ne znam da li trteba da je podeseno na igpu? ne mogu sad da probam, nemam monitor pored

Tako je. Podesi u biosu da imas izlaz na grafiku sa ploce i na nju nakaci monitor.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Da li neko ima novcanik trezor. Kakva su iskustva. Jel postoje neka ogranicenja u kolicini prebacivanja coina...

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Imam ja tezor
Nema nikakvih ogranicenja i podrzava vise valuta btc,ltc,bcc,zec,eth,etc,dash
 
Koliko dana prodje od povlacenja kesha sa CEX-a na VISA karticu banke u SRB?
 
Beskonacno puno

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nisu tražili nikakvu dodatnu dokumentaciju niti izjavu. Mada sam ja ranije na devizni račun povlačio novac sa Bitstamp-a.
 
Nazad
Vrh Dno