Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

ne znam gde da postavim pitanje, konkretno nisam toliko aktivan, da kucam, ali citam ovde na forumu. imam dva ipo riga 1060 grafika.. i jos uvek sam u dilemi da li je dobro samo siriti se, ili je bolje da se vise trguje? moja neka logika je da se bar duplira pa onda pola u stek da ide a pola na trgovinu. sta mislite? msm kapiram da svako ima svoju teoriju, ali rek'o da pitam, mozda mi neko predlozi nesto dobro. hvala.
 
ne znam gde da postavim pitanje, konkretno nisam toliko aktivan, da kucam, ali citam ovde na forumu. imam dva ipo riga 1060 grafika.. i jos uvek sam u dilemi da li je dobro samo siriti se, ili je bolje da se vise trguje? moja neka logika je da se bar duplira pa onda pola u stek da ide a pola na trgovinu. sta mislite? msm kapiram da svako ima svoju teoriju, ali rek'o da pitam, mozda mi neko predlozi nesto dobro. hvala.
Jedan vrlo iskusan clan preporucuje sledece:
- kada je rudarenje isplativo, dump svega
- kada rudarenje nije isplativo, stek I trade.

Ne postoje opsta pravila koja garantuju uspeh. Ovo je jedino opste uputstvo koje ima logiku.
 
Moze li preporuka neke maticne ploce AM3+ socet i ddr3 za do 5 graficke? da nije previse spkupa i da zavrsava posao bez problema ?
 
Gigabyte 970a ds3 ili ud3p
 
Vec sam postavio negde pitanje ali eto moram opet. Asus M5a97 evo, da li ce raditi sva 4 slota?
 
posto nema direktnog odgovora ,najverovatnije je odgovor NE , 3 ce ti raditi 4-ta najverovatnije ne. ako vec posedujes plocu, ili mozes pozajmiti , probaj. ako moras da je kupis, ne kupuj, ako zelis 4 da ti rade (a radice i 5) Gigabyte 970a ds3 ili ud3p sto vojkan rece. plocke rade samo tako..
 
Vec imam plocu, samo cekam da stignu jos 3 karte pa cu probati. Nije losa ideja ako ne budu radile pazaricu Gigabyte, samo ako je neko siguran u tacan model. Odgovara mi i da ne bi menjao cpu
 
To su 2 modela, oba su ok, ds3 je jeftiniji nekih 1000 din
 
Hvala na odgovoru. Nije toliko bitno 1000 din, samo da radi kako treba. Kad sam kupovao ovu nisam ni znao za sve ove "zezancije" bese to pre par godina, sad mi zao da prodam fx-a za neku smesnu cifru :)
 
Meni je ovo sitno. Ocekivao sam blize 30mhs
b994895dac6810121a8891091466295d.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
core idi u minus a mem odvrni, testiraj krastavac drugacije ne ide
 
Kod mene na 1070 g1 +580mem -50core 75%PL daje 31mhs... probaj tako neka podesavanja...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
dve razlicite adrese. jedna je u mineru, druga na bittrexu.
 

Prilozi

  • Screenshot (1).png
    Screenshot (1).png
    187.3 KB · Pregleda: 238
dve razlicite adrese. jedna je u mineru, druga na bittrexu.
Adresa koju si otvorio na bitrexu je za BTC a ne ETH, dobra adresa je na poolu pod uslovom da je tvoja [emoji23]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
i ovu sam otvorio na bitrexu, sto je u poolu. valjda dobro radim. prvi mi je dan na poslu
 
Poslednja izmena:
Evo probaj ova podesavanja, moje su asus 1070 strix. Mozes memory clock da dignes na 700, ja sam smanjio an 600 kada su bile vrucine.
podesavanja.jpg
 
kopam samo eth, ukljucen mi je afterburner i teamwiewer, nista drugo a ima jako puno procesa za koje nisam siguran da treba da rade. jel kod vas isto ovako?
 

Prilozi

  • Screenshot (9).png
    Screenshot (9).png
    164.5 KB · Pregleda: 311
Uh previse je toga :)
Svi imamo ali ne bas toliko ...
10ak svchost-a ja imam
 
mislim da sam izbrojao 73 ista. gasim ih jedan po jedan i stalno se ukljucuju. kako se to gasi? da li koristite antivirus na mining masinama?
 
Poslednja izmena:
Razmišljam se da se posle 5 godina pauze vratim u rudarske vode pošto mi se otvorila fina kombinacija za prostor. :)

Moje pitanje je koliko grubo mesečno može da se zaradi sa ulaganjem u 1 rig od 4000EUR čisto da napravim neke kalkulacije, ako može neko ko je trenutno u tome da pomogne.
Što se tiče struje to bi bio jedini potrošač u objektu.

Pretpostavljam da bi se u slučaju rudarenja ETH-a išlo na AMD rig u slučaju Zcash-a na nVidiu?
 
Hala za info, vidim da je povratak investicije u okvirima kojima sam se nadao.

Da li kod nas postoji neko ko se bavi prodajom ili sastavljanjem kompletnih rigova sa sve ramom i ekstenderima?
Kada sam se 2012. bavio rudarenjem na kraju sam batalio sve jer sam potrošio poslednje pare da kupim ploču koja iz nekog razloga nije htela da bootuje linux niti su kartice htele da rade preko extendera,
plus su davale nekih 90% hasha od toga koliko je trebalo pa sam se iznervirao i izašao iz toga. :)

Sve u svemu najradije bih platio nekome za tu uslugu ako postoji mogućnost.
 
Sto se povratka tice manje vise se ne zna.Ima dosta faktora ,prvi je cena novcica i tezina kopanja ...
A sto se tice sklapanja ima ih dosta na kp.Pa vidi sta ti odgovara.Ima i novih i polovnih vec sklopljenih a mozes i sam birati ali to se malo ceka (zavisi od dobavljaca ). Tako da ima izbora trenutno za razliku od pre par meseci...
 
Pre bih išao na 6x GTX 1070 za te pare. Kartica odlična za sve algoritme, efikasna, nema petljanja oko biosa.
 
Nazad
Vrh Dno