Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

mozda se placa do 65%,mislim da mnogi nista nisu ni placali za stale,mozda se promenilo u medjuvremenu
nebih se bas kockao sa tim i zadovoljavao minerom koji puca 5% stale,po meni je normalno da ima do 1%,uglavnom je to oko 0,1% il na 1000 da jedan bude los,i to je uglavnom do pula
sto bih uzimao uopste 65% umesto 100%,jedino da imam preostale snage koje pool nemoze da uposli,pa da se zamajavam sa zakasnelim il preostalim mrvicama
jos se mora cackati i podesavati da se iskristalise
takve stvari se mogu po meni tolerisati sa nekim novim novcicem kad krece od 0 da se kopa pa bude nestabilnosti,al ETH je to presao davno
 
Ja recimo uopste ne vidim razliku kada imamo mnogo tih bad share-ova i kad ima malo. Isplata se uvek vrti izmedju 0.52 i 0.57 pa makar bilo 200 bad share-ova...
 
Ja recimo uopste ne vidim razliku kada imamo mnogo tih bad share-ova i kad ima malo. Isplata se uvek vrti izmedju 0.52 i 0.57 pa makar bilo 200 bad share-ova...

Na vece kolicine rigova i kartica video bi razliku. Možeš lepo da odradiš estimate koliko bi tačno trebao da dobiješ, pa da vidiš koliki je realan gubitak.
 
ANTEC ili SEASONIC napajanje?
Koje je pouzdanije ili je svejedno?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi...
Trebalo bi u nerednih nekoliko dana da mi stigne evga 3080 ftw3 10G. Pitanje koje imam je: koju plocu i memoriju da uzmem za mining? Napajanje imam, ssd imam. Hteo bih da rudarim samo sa 1 karticom za pocetak, posto koliko vidim ide oko 95MH/s....
Naravno da prodjem sto jeftinije ali da u buducnosti ako se pokaze isplativo da ubacim jos 1. To bi bio neki max za sada...
Hvala unapred [emoji16]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Plocu ako ces u rig praviti onda bilo koju. Ako hoces u kuciste onda full atx i big tower kuciste. Sad neces imati problema sa temp ali leti ce ti biti pakao. Memorija moze i 4gb, procesor celeron, napajanje moras uzeti adekvatno potrosnji, i gledaj da bude sa sto boljim kulerom da ne bi bilo bucno. Ako uzmes malu plocu sa jednim slotom onda kad stigne druga karta moraces uzeti rizer da prosiris slot zapravo. Bolje odmah u rig...
 
Nema gejminga, samo rig. Napajanje imam. Temperature nisu problem. Zato sam i molio za savet, koja ploca i koji procesor. Nema kucista, sve otvoreno i "na stolu"....

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Nema gejminga, samo rig. Napajanje imam. Temperature nisu problem. Zato sam i molio za savet, koja ploca i koji procesor. Nema kucista, sve otvoreno i "na stolu"....

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Ploca bilo koja, bitan je samo broj slotova ako budes hteo da prosirujes broj grafickih kartica. Bilo koji najjeftiniji procesor koji odgovara socketu.
 
Hvala na savetu....

P.S. imam od nekog starog kompa intel Q6600 i asus maximus formula, sa ddr2 800Mhz. Moze li to ili da uzmem nesto sa soketom 1150/1151
I ddr3?
 
Poslednja izmena:
Ok. Hvala. Ako nije bitna memorija i procesor za toliko, na ovoj konfiguraciji sa ssd, 10-ka ili smos radi bez problema....

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Neće to skoro [emoji1787]
Isplaćen upravo 0.2437 ETH tj. 32$, dakle otprilike tačno na pola onih minimalnih 0.05 ETH koje sam trebao čekati, svašta. :)

Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
 
Isplaćuju mislim svakog ponedeljka ako si prebacio 0.1 a nisi dostigao 0.5 [emoji56]
 
Kakvo rudarenje sada, to je nekad bilo, mani se ćorava posla. Arčiš struju, arčiš hardver, arčiš svoje živce, a verujem da ovaj bull market neće trajati dovoljno dugo ni da povratiš investiciju.

Bolje tih 2k stavi na Nexo ili tako neku lending platformu, za nekoliko meseci ćeš kombinacijom kamate i rasta vrednosti NEXO tokena odneti verovatno hiljadu evra čisto, nit luk jeo, nit luk mirisao. Sad, rizik postoji, NEXO ne pruža osiguranje, ako ih drmnu hakeri, možeš ostati bez para, tako da ako nisi sklon da par meseci rizikuješ, kupi neki PoS novčić i stejkuj ga, Cardano recimo ili Blockstax, biće profita i od stejkovanja i od rasta vrednosti kriptovalute. Verovatno manja zarada osim ako novčić moon-uje, ali stejkuješ pravo iz wallet-a, nikakav rizik, nikakvo smaranje.
Samo da pomenem da otkad sam ovo napisao, NEXO je skočio za nekih 250%, što bi uz skok vrednosti kriptovalute koju je uložio bio odličan profit.
Čak i da je išao na skroz sigurnu opciju i samo stejkovao Cardano, sad bi bio oko 2000 evra u plusu. Malo li je za dve nedelje nikakvog truda?
 
Pozdrav ljudi
Sta mislite o antminer s9k? Efikasnost, pouzdanost, i najbitnije isplativost?
Svaki info mi je dobrodosao
 
Pozdrav ljudi
Sta mislite o antminer s9k? Efikasnost, pouzdanost, i najbitnije isplativost?
Svaki info mi je dobrodosao

Sto se tice pouzdanosti:

s9k za razliku od s9,s9j,s9i serije je noviji ali je proizveden u periodu kada su koristili lose lemove za cipove ( velika količina olova i nizak udeo kalaja, i bez prisustva srebra u materijalu za lemljenje ). Sve sto su proizveli krajem 2019-te i pocetkom 2020-te im ima veoma visok failure rate. Svi koji su uzeli 17 seriju su pre ili kasnije imali problema. Meni licno su sve 3 T17 i T17+ masine pocrkale zbog istog problema, vremenom cipovi krecu da se odvajaju od ploce ( stvore se sitne mikrofrakture ) i cim jedan krene da gubi kontakt cela ploca otkaze. Bitmain mi je slao zamenske 2 puta, i isti problem su imali.

s9k za razliku od 17 serije je manje gabaritna i samim tim su hladnjaci na plocama ravnomernije rasporedjeni ( 17 serija ima niz vecih i niz malih dok na s9 serijama su svi iste velicine ). Ono sto hocu da kazem je da s9k iako je koriscen isti lem, zbog arhitekture izgradnje ce duze trajati od 17 serije, ali oper je pitanje vremena kad ce se problem pojaviti i kod njih.
 
Pitao sam par puta ali aj ovako interesuje me da li je ovo ok ??
Grafika je samo jedna 5600xt i sve na def vrednostima ..
Ovo ljubicasto sta je to ???
hvala
 

Prilozi

  • ovo.jpg
    ovo.jpg
    172.9 KB · Pregleda: 57
  • ovo1.jpg
    ovo1.jpg
    171.3 KB · Pregleda: 60
Pitao sam par puta ali aj ovako interesuje me da li je ovo ok ??
Grafika je samo jedna 5600xt i sve na def vrednostima ..
Ovo ljubicasto sta je to ???
hvala
Mislim da 5600 daje vise koliko se sjecam.
Rozo je potrosnja, moras da undervoltujes.
Previse je ovo za nju.
 
^ 40-45 zavisno od memorije, a potrosnja jos na dole.
 
Kopam ETH preko Ethermine i odjednom mi je estemated daily pao na 5.5$ sa RTX 3070? Bilo mi je uglavnom blizu 8$ sa blago overklokovanom karticom. Onda sam primijetio da mi je avarage 61MH/s dok je effective at poll 53MH/s, wtf?
 
Nisam miner to je desktop masina pa kada se neigram onda da ne stoji ...
Tako da ja tu nebih nista dirao ;)
Osim u slucaju da kupim jos jednu istu takvu....
 
Kopam ETH preko Ethermine i odjednom mi je estemated daily pao na 5.5$ sa RTX 3070? Bilo mi je uglavnom blizu 8$ sa blago overklokovanom karticom. Onda sam primijetio da mi je avarage 61MH/s dok je effective at poll 53MH/s, wtf?
Smanji malo clockove, baca ti invalid share. Meni je isto tako bilo sa 3060Ti dok su bile na 61.5, sad su ovako
Eth speed: 181.088 MH/s, shares: 8086/3/0, time: 51:05
GPUs: 1: 60.457 MH/s (2691) 2: 60.486 MH/s (2721) 3: 60.146 MH/s (2677)
 
Nije bilo invalid shareova ali kad sam spustio memoriju na standardnih 1100mhz koje sam koristio do sada, situacija se stabilizovala, hm...
 
Ako moze pomoc-savet za druga , nikad nisam imao nvidie , treba mi podesavanje za eth za 1080ti sa micron memorijom.Sta da ocekujem od hasha ,potrosnje , koji miner-os najbolji
Trenutno na win-phoenix sa cclock -200 mclock +400 bacaju oko 35MH/s.
 
Ne znam detalje, ali za 1080ti imas EthPill koji povecava hash na nekih 45MH/s, ako ne gresim.
 
Nazad
Vrh Dno