Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Dali zna neko nesto o kopanju Metaverse ETP coina.
Jel kopao mozda neko.
Nasao sam neki kalkulator koji pokazuje da rx kartica zaradjuje 2.5 dolara dnevo.
Jel zna neko neki miner da probamo.

Nisam cuo za ovaj novcic do tvog posta. Ovo sam ja uspeo da nadjem. Kopa se pomocu Claymore.
Kalkulator stvarno prikazuje 2.5$ ali cena je naglo skocila u prethodnih 24h 100%, ne znaci da ce tako biti i u naredna 24h.
http://mining.etpmetaverse.tk/ - Kalkulator
http://etp.dodopool.com/index.htm#/
http://www.uupool.cn/pool/etp/
http://cryptopoolpond.com
 
Poslednja izmena:
ASROCK H81 PRO BTC povezao sve kako treba cak dodao i datna dva 4pinska moleksa kao dodatno napajanje ploci i on mi izbaci ovo sa slike... kad odkopcam sve gpu(2kom) i ostavim samo jednu on radi i normalno digne sistem... moze li pomoc drugari?
e7027ed85b983a2f959a7d032c944647.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
ASROCK H81 PRO BTC povezao sve kako treba cak dodao i datna dva 4pinska moleksa kao dodatno napajanje ploci i on mi izbaci ovo sa slike... kad odkopcam sve gpu(2kom) i ostavim samo jednu on radi i normalno digne sistem... moze li pomoc drugari?
e7027ed85b983a2f959a7d032c944647.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Prikaci jedan isti molex kabli i na jednu i na drugu stranu.
 
Prikaci jedan isti molex kabli i na jednu i na drugu stranu.

Nece i dalje... sa sate prelaz na moleks i na jedan konektor na ploci i iz tog moleksa na drugi konektor na ploci i opet isto...

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Nece i dalje... sa sate prelaz na moleks i na jedan konektor na ploci i iz tog moleksa na drugi konektor na ploci i opet isto...

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Probaj da ne nastavljas sata na molex nego direktni 6pin iz napajanja na molex na jedan i drugi konektor
 
Da ali kablove nisam dobio originalne pa su mi pravljeni po porudzbini nemam ni jednu moleks konekciju...

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Meni je taj problem izbacivao kad sam povezao 2 razlicita 6pin na molex kabla jedan na jedan drugi na drugi konektor, sa jednim kablom je bila resena stvar...
 
Meni je taj problem izbacivao kad sam povezao 2 razlicita 6pin na molex kabla jedan na jedan drugi na drugi konektor, sa jednim kablom je bila resena stvar...
Pa ja na tom 6pin iz napajanja imam 5-6 sata i sa njim prelaz na moleks i iz moleksa u drugi moleks i sa njima sam spojio konektore na ploci i opet isto... da nije previse sa tog jednog 6 pin voda jer taj jedan napaja i 2xrajzere i hdd i ta dva konektora ?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Pa ja na tom 6pin iz napajanja imam 5-6 sata i sa njim prelaz na moleks i iz moleksa u drugi moleks i sa njima sam spojio konektore na ploci i opet isto... da nije previse sa tog jednog 6 pin voda jer taj jedan napaja i 2xrajzere i hdd i ta dva konektora ?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Evo sa jednim ovakvim kablom sam to resio, znaci na taj jedan kabl samo ta 2 konektora sa ploce povezana i nista vise na njega
22450620_10210495180598922_1649972626_o.jpg
 
Imam pitanje, mislio sam da ulozim jedno 1000 do 1500 za neki pocetak za rig, sta znam dve nvidia1070 ili koje su vec dobre za kopanje, koliko bi zaradu imao od toga na mesecnom nivou?
 
Bolje uzmi rx570 nove su oko 300e uzmi 4 kom i napajanje od 850w. Imao bi trenutno od 130 do 150$ mada se sve to menja iz sata u sat :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Trenutno je rok otplate 1-1.5 godine

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Dobar dan.
Interesuje me da li je isplatljivije da se kupi rig gotov ili je ipak isplatljivije da se sam sklopi?
Gledam na KP,masovno prodaju, ne znam zasto iskreno.
Hvala vam unapred.
Pozdrav.
 
Dobar dan.
Interesuje me da li je isplatljivije da se kupi rig gotov ili je ipak isplatljivije da se sam sklopi?
Gledam na KP,masovno prodaju, ne znam zasto iskreno.
Hvala vam unapred.
Pozdrav.
1) platili su ih masno a zarada pala 5x od tad i kreće panika jer otplata ne ide po planu
2) stavili su ludačke cene pa pokušavaju da nađu ovcu
 
Evo kupio i taj kabal od napajanja sada probao isto kaze ostao sam bez ideje moze li mi iko pomoci platicu samo da proradi...

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Meni je tako proradilo neka se javi neko od iskusnijih ljudi ovde na forumu da pomogne..
 
Pa nisam ali i to bi jos danas probao samo da nadjem obicnu tastaturu...

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

ja ne znam o cemu se vise radi kad moze svaka tastatura provereno, bilo ps2, usb, wifi, nlo...
 
Ma iskljuci te molexe iz ploce to ti ne treba. Gde ubadas tastaturu, u koji slot? Vidi jel ti u biosu ukljucen " BIOS USB legacy support ".
 
Poslednja izmena:
1) platili su ih masno a zarada pala 5x od tad i kreće panika jer otplata ne ide po planu
2) stavili su ludačke cene pa pokušavaju da nađu ovcu

3) Kupili pre godinu dana, nastekali boga oca ETH-a i smor im da kopaju vise
 
Ma iskljuci te molexe iz ploce to ti ne treba. Gde ubadas tastaturu, u koji slot? Vidi jel ti u biosu ukljucen " BIOS USB legacy support ".
Iskljucio sam rece mi lik iz servisa da ima fora sa biosom samo nemoze da se seti koja... znas li ti sta bi mozda moglo biti ? [emoji3]

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Pa probaj da enable usb legacy.
 
Evo I ja da dodam, vec narucio dve 1070tke Zotac amp, pa kako bude, mislim da je slicna situacija samo manje karti, ne bih kao pocetnik uzimao vise dok ne udjem u stivo malo ozbiljnije. Idem cisto na otplatu za poc. I mozda neki mali boost kucnog budzeta :)
 
Nazad
Vrh Dno