Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

Jednostavno te stare ploče ili podržavaju max. 2 ili ako imaš sreće možda 3-4 (zavisi od čipseta).

Skocket 775 je mator, i još ako je neki od starijih čipseta tek onda neće više od 2 jer malo PCI-e linija podržava.
Isto tako je sa AM2/AM3 socketom.
Izgleda da sam i ja to skapirao, al cudi me da je cita ali ima uzvicnik , to mi je nejasno malo..Mada imam da kupim am2+ za grafika al nemam kes , pa krpim sad da nadjem bilo kakvu da ubodem ovu jednu tu pa dok se neuzme neka normalna ploca

Послато са LG-H860 G5 уз помоћ Тапатока
Dobro je barem da znam sta je u pitanju , ja sam mislio da je softverski problem..
0cb7f88391c3867bc1de187392e12818.jpg
 
Poslednja izmena:
Jednostavno te stare ploče ili podržavaju max. 2 ili ako imaš sreće možda 3-4 (zavisi od čipseta).

Skocket 775 je mator, i još ako je neki od starijih čipseta tek onda neće više od 2 jer malo PCI-e linija podržava.
Isto tako je sa AM2/AM3 socketom.
Al cudi me to vidim da ljudi imaju problem i sa btc plocoma koje su namenjene za to , da isto imaju tar error 43

Послато са LG-H860 G5 уз помоћ Тапатока
 
Sta se desava sa Nonopool-om , jedva ucitava stranu , server error , pa onda i ako ucita ispada da ne majnujem a Clay radi kako treba , wtf :p
Jel ima jos neko ovaj problem ?
 
Aj nek neko odgovori na moje nedavno pitanje,za gpu fan,par postova gore...ako neko zna

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Nanopool jos stoji,zna neko nesto?

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Na android apk pokazuje sve ok. Na webu ga nema...

Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Sve je ok... Proradice... Samo strpljenja....
Gpu fan ne prikazuje verovatno greska u clayu. Probaj drugu verziju.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Koji wallet preporučujete za ovako nešto? Ja bih npr. kopao te neke manje coine, pa bih to sve to onda prodavao za ETH ili ZEC, ako je uopšte izvodljivo tako nešto.
Ili mi je bolje da kopam samo ZEC, pošto se dvoumim između ove dve varijante?

Našao sam to što sam hteo, u pitanju je Mining Pool Hub. Kopa se najisplativiji coin u datom trenutku i vrši se automatska konverzija u coin po izboru. Fee je 0,2%.

E sad imam par pitanja u vezi svega toga, kako bih se odlučio šta mi je najisplativije:

1. Auto-konverzija altcoina u ETH na MiningPoolHubu (mada kažu da LTC ima najmanji fee prilikom transakcija?)
2. Prebacivanje ETH u menjačnicu (plaćam fee)
3. Prodaja na menjačnici i povlačenje novca (plaćam fee)

Da li ovako ide postupak? I da li se fee u 2. koraku obračunava procentualno ili fiksno.

Ukoliko je procentualan, onda bi mi možda isplativije bilo da ne vršim auto-konverziju tih sitnih altkoina, već da ih šaljem direktno u menjačnicu i prodajem, umesto da čekam da skupim dovoljno ETH. Ali opet ne znam da li vredi rizikovati zarad tih 0,2%, koliko su te valute stabilne, može dosta da im opadne vrednost dok ih ja ne prodam.


I još jedno pitanje - pošto nameravam da čuvam ETH nakon što otplatim opremu, zanima po čemu je on toliko bolji od ZEC-a? Ima ga 32 puta više, a vredi duplo više. Jel ZEC potcenjen ili je nešto drugo u pitanju?
 
Stigla oprema za mining, počeo sam ETH za početak, napravio myetherum wallet na savet drugara koji ima više iskustva sa tim.
E sad pitanje za iskusne, da li raditi mining na wallet (ovaj ili neki drugi?) ili direktno na neku od menjačnica?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Mene pored sveha toga interesuje misljenje ovih starijih igraca , sta oni kazu za taj Mining pool hub , kad slusam ovako sa strane ispada lepa ideja da se kopa uvek najisplativiji coin pa ga pretvaras automatsku ETH recimo , jako malo ljudi sam navatao da ga spominje iako deluje primamljivo . Opet spominjem anketu za ETH , od 5 pool-ova njega nema na listi , ispada nepopularan a deluje interesantno .

Pored toga jos jedno pitanje , nocas smo imali ovaj problem sa Nanopool , pisalo je da ne utice na kopanje a onda kad pogledam grafikon vidim da sam imao od ponoci do oko 3h Reported Hashrate 0 tj crna linija , a onda pogledam dole i pise da je bilo serova , nista tu meni nije jasno , jel bilo ili nije ?

Nanopoo_problem.png
 
Super je taj Mining pool hub, može se lako koristiti sa Awesome Minerom koji je gui majner i sve se podesi za par minuta. Od skoro postoji i sajt gde se lepo prati trenutna zarada u realnom vremenu što je bitno kada ti se sakuplja više raznih coina pa da ne čekaš konverziju i isplatu da bi znao koliko imaš. To sam koristio baš jedno vreme dok se Nicehash nije vratio a to mi je ipak najbolje rešenje da namestim i zaboravim i ne gledam ništa.
 
Da li se nekome dešavalo da u XMR mineru dobije grešku total hashrate nanH/s?

U stvari miner ga i ne prikazuje kao grešku ali ne sabira ukupnu vrednost za sve karte već je rezultat nan...
 
Našao sam to što sam hteo, u pitanju je Mining Pool Hub. Kopa se najisplativiji coin u datom trenutku i vrši se automatska konverzija u coin po izboru. Fee je 0,2%.
.....

I još jedno pitanje - pošto nameravam da čuvam ETH nakon što otplatim opremu, zanima po čemu je on toliko bolji od ZEC-a? Ima ga 32 puta više, a vredi duplo više. Jel ZEC potcenjen ili je nešto drugo u pitanju?

Odlučio sam da vršim auto-konverziju u ETH, i da ga povremeno (dva puta mesečno - 6$ fee ukupno) povlačim na wallet radi sigurnosti. Direktno povlačenje na menjačnicu nema svrhe, jer ne iskopam dovoljnu vrednost da bi mi se isplatilo često prodavanje i povlačenje USD, a čuvanje na menjačnici takođe ne dolazi u obzir.

Jedino se dvoumim oko ovog zadnjeg, šta je pametnije čuvati, ETH, ZEC ili nešto treće. Ovde mi takođe nije isplativo da raspodelim iskopano na 2 valute, jer ne mogu puno da iskopam sa 2 kartice. Jedino sam isključio auto-konverziju za ETN, njega ću čuvati,


I još jedno pitanje nevezena za ovaj MPH, gde čuvati manje altkoine? Poseban wallet za svaki, ili postoji neko praktičnije rešenje?
 
Poslednja izmena:
Stigla oprema za mining, počeo sam ETH za početak, napravio myetherum wallet na savet drugara koji ima više iskustva sa tim.
E sad pitanje za iskusne, da li raditi mining na wallet (ovaj ili neki drugi?) ili direktno na neku od menjačnica?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
I mene ovo zanima, pogotovo što skoro nijedna menjačnica trenutno ne prima nove korisnike...?

Sent from my HUAWEI P8 using Tapatalk
 
Ako cete odmah prodavati iskopano onda moze i na menjacnicu , ako mislite drzati iskopano onda u neki wallet jer je sigurnije . Koji ce to wallet biti zavisi od toga koji coin kopate tj da li ga podrzava .
 
Koja menjačnica trenutno prima nove članove?

Sent from my HUAWEI P8 using Tapatalk
 
Ja sam našao jedino Yobit, ali ne znam koliko su pouzdani. Povlačenje para na karticu naplaćuju 6$ + 5%, tako da se rudarenje direktno na menjačnicu ne isplati.
 
Meni na Bitstampu već nedeljama nije verifikovan nalog, valjda će uskoro. Onda do tada direktno na MyEtherWallet, pa da vidimo

Sent from my HUAWEI P8 using Tapatalk
 
Myetherewallet sam batalio jer ima jake nadoknade za slanje novcica. Sad koristim blockchain mobile novcanik inzadovoljan sam

Edit: binance otvara vrsta novima svaki dan na par minuta; pokusavajte tu. Hitbtc probajte takodje. Ja mislim da je otvoreno.

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moze pomoc, imam 5x rx580 saphire(samsung) memorija, baca oko 21 po kartici, sto mi je cinjeti i kako ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa ako zelis maximum od kartice moraces da modujes bios , promenis strapove i podesavanja za gpu , memoriju , voltazu , s obzirom da si postavio ovakvo pitanje svi ce ti reci da si mogao malo iscitati forum i malo potraziti na YT jer se to podrazmeva ako zelis maximum . Mozda se javi neko od iskusnijih da ti makar da neke osnovne smernice koliko je neko standarno podesavanje za gpu , mem , voltaza je verovatno negde izmedju 850 i 900mv , a onda se to polako fino usteluje da nadjes zlatnu sredinu , da malo trosi a dosta daje ..

Presao sam na Exodus wallet i gledam video o backupu , pass itd , da bi se ona uradila mora leci nesto coina na novcanik , sad me samo interesuje jel svejedno da li ce to leci sa nanopool-a ili bi ja trebao pre toga da ubacim neki coin sa drugog walleta da bi ga aktivirao na neki nacin . Kontam da je svejedno i da cu to uraditi kad mi Nano prebaci iskopano ali bih zeleo neku potvrdu da ne bude wtf .. Mozda deluje kao glupo pitanje ali bolje pitati nego se zjbti :)
 
Poslednja izmena:
Ok, odradio sam to, bolje je sad, baca oko 30.5, nego cesto mi iskace gpu 1 i 3 incorrect share. Samo za te 2. Sve je isto sve karte

Edit: svaka karta pojedinacno super nema gpu problema. Kad stavim 5 pocne i net da koci na rigu, nista nece da otvsra, i on izbacuje te errore.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Smanji overklok na tim kartama; voltazu malo povecaj eventualno; posle toga ne bi trebalo ds pokazuje lose šerove.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Prvo probaj dodati malko napona tim karticama sto ti bacaju inkorektove, ako opet bude problema smanji im klok mem za 25mhz

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
A to sto pojedinacno rade super to nema veze ? I da, cim nakacim drugu internet pocinje da koci ne znam u cemu je tu porblem

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Probaj ovo sto su ti preporucili a onda ako i dalje bude problema mozda bi trebalo da probas da uninstaliras drajvere sa DDU , mozda oni prave problem .
 
Nazad
Vrh Dno