Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

treba si uzeti molex ili 6pin
 
Imam ja ove sata rade lepo vec mesec dana

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Svaki Extender je dobar ako znaš pravilno da rasporediš kablove od napajanja, istog su kvaliteta svi novi USB-i....
 
Pa svaki ekstender ekstra radi nebitno da li je molex ili sata ili 6 pin svako treba da uzme sta mu odgovara....

Idealno je da na jednom kablu sa sata ulazom poveze 1 usb riser....Ako nema dovoljno sata kablova onda moze da uzme neki nastavak molex-sata i da koristi onda i sata kablove sto ima od napajanja....
 
Da li neko ima iskustva sa kupovinom hardwera u Rumuniji?
Vidim da kod njih jos uvek nije pocelo ludilo rudarenja pa imaju i vece kolicine dostupne po ceni 5-10% nizoj nego kod nas...
 
Ne sedi na to uvo da ako pise na sajtu da ih imaju na lageru a ih stvarno imaju na lageru. Provericu preko nekih svojih prijatelja u susednoj nam Rumuniji.
 
Pozdrav svima! Pre nekog vremena sam se zainteresovao za rudarenje ali još uvek je sve u domenu teorije. Vidim da postoje jako oprečna mišljenja o isplativosti svega. Sa jedne strane nestašica novih grafičkih karti a sa druge oglasi puni polovnih rigova starih par meseci.... ovo drugo mi govori da rudarenje baš i nije isplativo ako se toliko prodaju posle par meseci ili je nešto drugo po sredi?

Interesuje me da li je dobar potez da se za početak uzme polovna mašina za uhodavanje?



Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Da li se cesto desava da CEX odbije da pusti novac na karticu? Sve mi je verifikovano ali mi stize mejl gde pise Payment Card - MasterCard Withdrawal Rejected. Da li je do mene ili do njih?
 
Da li se cesto desava da CEX odbije da pusti novac na karticu? Sve mi je verifikovano ali mi stize mejl gde pise Payment Card - MasterCard Withdrawal Rejected. Da li je do mene ili do njih?

Verovatno da nemas valutu koja ti treba, otidji do banke pa vidi sta je problem pa ako treba otvori pod valutu i jel upitanju devizni racun?
 
Telenor kartica je u pitanju, tu valjda mogu sve valute.
 
Zato ti kazem, ovde neces nista resiti jer svaki problem je specifican, ili pozovi banku ili otidji do poslovnice pa vidi u cemu je problem. Pare nisu izgubljene tako da se ne brines ali odkri gde ti je problem da za ubuduce nemas takvih zurki.
 
Zato ti kazem, ovde neces nista resiti jer svaki problem je specifican, ili pozovi banku ili otidji do poslovnice pa vidi u cemu je problem. Pare nisu izgubljene tako da se ne brines ali odkri gde ti je problem da za ubuduce nemas takvih zurki.
Kartica mu nije namenjena za svrhu koju je koristi. Odlazak u banku mu nece nista resiti, samo ce da ubrza gasenje i svih ostalih kartica koje se tako koriste.
 
Pa onda neka otvori devizni racun za tu namenu. Uostalom zato forum sluzi da se dele informacije i da se uputi na pravo mesto a oni koji pogrese da im se ukaze greska da je ne prave vise.
 
Da batko, ukazi im na gresku pa ce da kazu, jao vid stvarno, hvala vam...

I onda pljas blokiraju sve uplate na svim transakcijama pa se ti cesi i gde te ne svrbi

Sent from my P8000 6.0 using Tapatalk
 
Pozdrav svima,

Nov sam na forumu, a i u svetu rudarenja tako da se unapred izvinjavam moderatorima i clanovima u slucaju da ovoj poruci nije mesto ovde.
Pa da pocnem, u poslednje vreme se interesujem za sklapanje RIG-a i kopanje coina, kompletan info koji imam na tu tema jeste iskljucivo sa interneta. Pronasao sam dosta nesigurnosti i pesimistickih stavova kada je rec o ETH i to od strane starijih i iskusniji rudara koji su iz nekog razloga i dalje u tom poslu. Sve to me iskreno zbunjuje jer razlog zbog kojeg sam se zainteresovao za tu investiciju jeste zapravo gomila pozitivnih informacija o tome kako je to profitabilno sa pristojnim ulogom.

Ono sto mene zanima jeste sledece:

1. Koja valuta je trenutno najprofitabilnija za rudarenje ako ona i postoji trenutno na trzistu?
2. Da li je ulog u RIG masine u iznosu od 10k (EUR) pametan potez u ovom trenutku?
3. Koja bi bila idealna konfiguracija RIG-a uz gore navedeni budzet?
4. Saveti iskusnih rudara bi mi dobro dosli, kao i iskustva ljudi koji su nedavno usli u ovaj posao rudarenja nekog od coina na trzista.
 
Ono sto mene zanima jeste sledece:

1. Koja valuta je trenutno najprofitabilnija za rudarenje ako ona i postoji trenutno na trzistu?
2. Da li je ulog u RIG masine u iznosu od 10k (EUR) pametan potez u ovom trenutku?
3. Koja bi bila idealna konfiguracija RIG-a uz gore navedeni budzet?
4. Saveti iskusnih rudara bi mi dobro dosli, kao i iskustva ljudi koji su nedavno usli u ovaj posao rudarenja nekog od coina na trzista.
1.sajt whattomine
2.po meni nije
 
Poz svima i ja se nesto razmisljam da krenem u ove vode ali par pitanja imam:
1 da li enermax maxpro 700w koje trnutno imam moze da tera 2x470? Ili vise njih?
2 Gigabyte GA-970A-DS3P koju trenutno imam stavio bih u nju ove 2 karte ali jedan slot je pce16x a drugi cini mi se 8x da li to ima veze i li ne?
3. Brzina neta m ije 10/1Mb da li je to dovoljno?
 
1. Da (mozda i 3, undervoltovane).
2. Ne.
3. 1 mbps je puna kapa. Sve preko toga ti je extra profit :)
 
Da li se cesto desava da CEX odbije da pusti novac na karticu? Sve mi je verifikovano ali mi stize mejl gde pise Payment Card - MasterCard Withdrawal Rejected. Da li je do mene ili do njih?

Probaj malo manji iznos, nemoj da knapis tacno koliko imas kesa za withdrawal. Mozda prodje, meni se par puta desilo i ovo je pomoglo ;)
 
Pre 3 god i vise sam nesto malo rudario nekoliko dana DOGEcoin, i slucajno nadjem adresu na Vircurexu gde sam ih smestio kad ono i dalje stoje tamo, e sad da li mogu da ih prebacim na Poloniexu i tamo zamenim za btc cisto da probam?
 
posto je vezano za ploce da pitam ovde....
paljenje uz pomoc srafcigera, ne moze da naskodi ploci ?
Recimo neki kratak spoj...
 
30 dinara?
ma otkinuo sam od starog kucista onaj power kabal, tacnije sa dva kucista....
Nego me zanimalo sta moze da se desi...
 
pa mozes da spalis plocu, pogotovo ako palis plocui na foru ma to je tu negde
 
Nazad
Vrh Dno