Šta je novo?

Resetovanje u nekim situacijama

Carnex

Čuven
Učlanjen(a)
22.05.2002
Poruke
971
Poena
619
Imam problem koji me dovodi do ludila. Za početak konfa

AMD Ryzen r5 1400 BOX cooler
MSI B350 PC Mate
CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15
MSI STRYX RX470 OC 4GB
LC power GSG 6550
MS Black Widow
UEFI Boot, default settings
Windows 10 Pro X64

Problem je sledeći

Tropico 4, XCOM, 3D MARK resetuju mašinu posle pola minuta bez obzira na podešavanja unutar igara
Witcher 3, DOOM 2016, Prime95 i Mining rade bez problema (ugašeni od mene kada temperature odu previsoko za mene u slučaju zadnja dva 95c cpu i 85c gpu)

Sve ostalo šzo ne dira GPU toliko radi kao sat

Da bude sve lepše ne ostaje trag u windows logu. Poceo sam da gubim strpljenje...
 
Poslednja izmena:
Mozda napajanje kada povuce vise struje..

Sent from my Mi4c using Tapatalk
 
Gledam HWmonitorom, koliko god je on pouzdan. 12V pada na 11.808 u Witcheru 3 ali samo u njemu. Ako pada više nisam uhvatio.

Sada je prošao 3D mark basic sa padom na 11.712v i max temperaturama 76c CPU, 70c gpu, 54c MB (ispod procesora) al XCOM i dalju resetujr komp sa daleko boljim vrednostima samo izdrži mar minuta sada i resetuje se kada uđem u graphics settings u igri (oba puta kada sam probao).
Posto je jutros znacajno hladnije a masina malo stabilnija deluje kao pregrevanje al temperature su OK i Witcher 3 i DOOM su radili tada po sat vremena na max podesavanjima i 1080p
 
Poslednja izmena:
To je pregrevanje,ryzen max 75 kada pocne da zeza,vidi da pokusas smanjiti temperaturu,promeni pastu,vidi da li je lepo nalegao kuler

Sent from my Mi4c using Tapatalk
 
Mislio sam i ja al kako mi je desna u gipsu bežao sam od toga
 
Nazad
Vrh Dno