Šta je novo?

Novi Samsung ultrawide 32:9 monitor od $1500

Zver je ali prevelik i preskup, za te pare OLED tv 4k 55", da pisnes u gace.
 
Kako se vama cini?
Cini mi se kao dobar marketinski mamac za glupe ljude. Danasnji FHD monitori su oko 90-ak ppi i pixeli se uzasno primecuju.
Platiti $1500 da bi bio opkruzen jos vecim pixelima (ppi tog monitora je 78.4 sto znaci poprilicno veci pixeli) je ludost. Ko je bar nekad koristio retina MacBook ili iMac, ili 4k na 24" zna da posle toga ne gledas monitore sa malim ppi(niti zelis da ih koristis) sem ako ne zelis da kupis nesto sto ti treba usput za oko 200 eur.
 
Koliko igara podrzava ovu rezoluciju?

Wtf je ovo, kao da su slepili 3 monitora u jedan..
 
Nije tri nego dva sa aspektom 16:9 jedan do drugog, aspekt 32(2x16):9 i rezolucija 3840(2x1920)x1080
 
Ovaj model ce izaci i u 32 incha i 27 incha strasan monitor :D
 
Ovaj model ce izaci i u 32 incha i 27 incha strasan monitor :D

Zamisli kada 27" rastegnes u taj aspect ratio koliko ce to biti mali monitor (u smislu visine). Po meni bacanje para, al' ajd - ko voli nek izvoli (i isprazni dzep).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zamisli kada 27" rastegnes u taj aspect ratio koliko ce to biti mali monitor (u smislu visine). Po meni bacanje para, al' ajd - ko voli nek izvoli (i isprazni dzep).


Sent from my iPhone using Tapatalk
ljudima nikad udovoljiti, da nije ovih terorista da rese probleme uvek bi nesto kukali :D
 
Nije to pitanje udovoljavanja ljudima, tu je cinjenica da ljudima ne radi mozak jer gledaju samo dijagonalu, a ne gledaju koliki je aspect ratio. Pa ultrawide koji je 21:9 (ispravite me ako gresim posto me ne zanimaju preterano) se cini ljudima velik zbog dijagonale, pa onda se slogiraju koliko je malo kada vide uzivo :)
Marketing odradio posao, mozak zakazao :d
 
Nije to pitanje udovoljavanja ljudima, tu je cinjenica da ljudima ne radi mozak jer gledaju samo dijagonalu, a ne gledaju koliki je aspect ratio. Pa ultrawide koji je 21:9 (ispravite me ako gresim posto me ne zanimaju preterano) se cini ljudima velik zbog dijagonale, pa onda se slogiraju koliko je malo kada vide uzivo :)
Marketing odradio posao, mozak zakazao :d

ja kontam 32 uzeti, nije mi neki skok sa 23 na 27 incha, bice to dobro, nemoj da pametujes :D
 
$1500 i ova rezolucija? Obicna dva FHD monitora spojena i vjerovatno glupost vijeka ili pucanj u prazno sa ovom cijenom.
 
Zamisli kada 27" rastegnes u taj aspect ratio koliko ce to biti mali monitor (u smislu visine). Po meni bacanje para, al' ajd - ko voli nek izvoli (i isprazni dzep).

32" i 27" verzije o kojima Borat govori nemaju ovaj aspect ratio, već su klasični 1440p monitori. Ako se uzme u obzir da su u pitanju QLED HDR 144Hz freesync monitori, za te pare (~$699 i ~$599) su i više nego odlični. :)
 
Poslednja izmena:
Koja to Radeon karta moze da pokrene 1440P 144Hz? Ne pricam za esports/mobe.

U buducnosti mozda Vega, sad jedino neki Fury X Crossfire..
 
Zato je i bitno da je freesync, jer ćeš izvlačiti maksimum iz grafičke karte. Na nižem fps-u od toga nećeš imati tearinga, a imaćeš minimalan input lag. Peglanje koje pružaju gsync i ovakvi freesync monitori (a ne oni koji rade na nekim beskorisnim opsezima tipa 49-75Hz) znače puno, video je to i Borat kod mene na gsync monitoru, zato je i on zagrizao za ovako nešto. :)
 
Daleko od toga da je beskorisno, imam 40-75Hz FreeSync monitor, bombonica [emoji4]

Za 600$ svakako super kupovina 1440p, 144Hz+FreeSync.
Adekvatna karta ce doci, uskoro nadamo se :D
 
Poslednja izmena:
U fps igrama, slika će na krajevima biti baš deformisana. Igre bi trebalo da renderuju frejm iz jedne glavne i dve sporedne bočne kamere pa da na kraju zalepe rezultat na 32:9.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
zvanicno izasli sad se ceka prodaja :D
 
Nazad
Vrh Dno