Šta je novo?

Menjačnice

Zato sam napisao u navodnicima, isto ce pisati i na izvodu koji stize na kraju meseca. Imam samo racun u eurima.
 
Intesa uzima oko 5% više za rezervisanje, kad prođe plaćanje vratiće višak.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li prihvataju uplate iz BiH i Srbije? Provizije itd. Ma generalna iskustva sa ovom mjenjacnicom
 
Kada sam koristio PayPal za neka plaćanja u Intesi su mi rekli da na (debitnoj) kartici (odnosno vezanom računu) mora da bude najmanje oko 6 % više para ("a najbolje 10 %"). Nemaju nikakvo obrazloženje zbog čega, ali im računica nije loša - danima mogu da obrću naše pare, a pitanje je koliko ljudi se kasnije odluči da uopšte podigne tih 6 %.
 
6% rezervisu zbog razlike u kursu kao,koje vrate posle 7 dana otprilike. Ali uvek vrate malo manje iako sam ja npr uplacivao u evrima i placao u evrima.
Po meni je telenor najbolja varijanta trenutno
 
Kolilo cujem ovo sa Bittrexom je uzelo maha,blokirano preko 10000 naloga,a support ne reaguje i nema nikakvog odgovora. Jel ima nekih novosti o tome?
 
Verifikacija na menjačnicama

Nisam primetio da je neko pominjao otklanjanje problema na ove dve. Sve samo "prati uputstva", a to mi ne prolazi.

CEX
Pre kreiranja naloga pregledao pravila i uslove za verifikaciju.
Kontaktirao unapred support, rekli mi da popunim podatke sa svojim pravim imenom, sa sve srpskim slovima i da pošaljem sliku naše lične karte iako je na ćirilici.
Kreirao nalog. Na Enhanced verifikaciji, kada treba da unesem lične podatke, čim unesem naša slova napiše mi "wrong input" i nema pomoći.
Odgovorio prvo na prethodnu prepisku. Posle 5 sati bez odgovora (prvi odgovor nisam čekao ni pola sata) kreirao dodatni "request". Jutros mi stiže samo poruka da je originalna prepiska zatvorena "zbog tri dana neaktivnosti" (a odgovorio sinoć!). I dalje nema nikakvog odgovora.
Ako unesem ime i prezime bez naših slova, ono neće biti tačno, pa ne znam da li će proći verifikacija dokumenata. Tim pre što su mi oni sami rekli da unesem sve kako jeste.

BITTREX
Kreirao nalog, uneo svoje podatke. Prihvatili naša slova.
Upload svoje slike i slika lične karte. Sve po njihovim uputstvima, visoka rezolucija, sve se lepo vidi. Nije uspela verifikacija, ne kaže zbog čega.
Proverim listu zemalja, za Srbiju piše da podržavaju sva dokumenta. Ali, u vrhu strane piše da je podržana samo latinica. Pošaljem mail njima sa pitanjem kako podržavaju onda srpsku ličnu kartu koja je samo ćirilična. Nema odgovora.
Pokušam ponovo, sada sa slikom vozačke dozvole koja je latinična. Nije uspelo. Ne kaže zbog čega. Nemam više ni opciju da pokušam ponovo (nema ono Start na toj strani), niti znam sa čim bih.
Primetim da u mojim podacima ispisuju ime i prezime bez naših slova (c umesto ć). Nema načina da saznam da li je zbog toga.
Odem na support i kreiram "request" (uz upload slika). Sistem traži da kreiram zasebni support nalog. To odradim, ali svaki put kada pristupam support sajtu on traži login preko originalnog naloga? (e-mail umesto username)
Dobijem relativno generički odgovor da je prosleđeno timu i koji su obično razlozi da ne prođe verifikacija (ista slika kao na dokumentu i još par gluposti). Ništa ne važi u mom slučaju, a vidi se i iz slika koje sam priložio. Odmah sam im sve to i napisao.
Nema još nikakvog odgovora, a na sajtu i dalje nemam opciju da pokušam ponovo.
Kada otvorim support sajt, da pogledam svoj "request" i da li je ipak odgovoreno (bez e-mail obaveštenja), otvori se glavna strana i iskoči login formular. Popunim podatke, login formular se skloni, a cela strana ostane potpuno zamrznuta i ne mrda. Mogu samo da skrolujem, nijedan link ili dugme ne rade, niti se menja kursor kada prelazim preko njih. Uopšte me ne prebacuje na neku zasebnu stranu za moj request.

Kolačići su uključeni i nijedan drugi sajt nema ovakve probleme.

Da li se još nekome dešavalo nešto slično i kako je rešio problem?
Da li ste lične podatke unosili sa našim slovima ili ih menjali (i čime)? Koji dokument ste slali za verifikaciju?
U više tema sam video savete "samo prati uputstva", bez konkretnih objašnjenja ko je šta unosio i slao.
 
Na Cexu sam kreirao nalog sa pasosem,nisam koristio cirilicu vec US,verifikacija je trajala duze ali je to od slucaja do slucaja. Koliko vidim na bitrexu su poceli sa bloladom naloga pa bi njih zaobisao.
 
Samo da razjasnim za CEX - ime i prezime sam uneo latinično, a lična karta je ćirilična. Njihova podrška rekla da baš tako uradim.
Dodatni je problem što ne znam da li đ treba da menjam sa d ili dj. I sad još samo i pasoš da im pošaljem, pa imaju više podataka o meni od mene.
Da, sad čitam ovde neke probleme sa Bitreksom...
 
Kolilo cujem ovo sa Bittrexom je uzelo maha,blokirano preko 10000 naloga,a support ne reaguje i nema nikakvog odgovora. Jel ima nekih novosti o tome?
0.1 % naloga i to sa razlogom. Nije da su banovali pola sajta
 
Da li prihvataju uplate iz BiH i Srbije? Provizije itd. Ma generalna iskustva sa ovom mjenjacnicom

Za uplate ne znam, koristim inostranu karticu. Provizije su jedne od najvecih. Generalno iskustvo, sve proteklo ok i bez problema. Cini mi se da do $60 nema verifikacije.
 
Juce sam pokusala da zavrsim enhanced verifikaciju na bittrex-u, ali bezuspesno. Pratila sam uputstva, to je zaista sve vrlo jednostavno, medjutim ne znam gde je zapelo. Od tada, pri svakom logovanju, iskoci obavestenje: "There was an error processing your documents. Please reload the page and submit your documents again".

Pisala sam support-u, oni su poslali viralni odgovor kao koja dokumenta su potrebna i sl., sve u svemu, nista korisno. Da li se neko susreo sa slicnim problemom?
 
@student Ajde samo dodaj u kom kontekstu si to linkovao - da mi je možda isključen nalog (koji praktično nije ni kreiran), da je sve ok sa Bitreksom ili da treba i dalje samo da čekam? Ako si ti verifikovao nalog kod njih, da li si ime i prezime kucao bez naših slova i koji dokument si im slao?
 
krastavac to traze,bukvalno imaju sve podatke o tebi. Kada sam kreirao account napisao sam njihovom supportu da ako se desi bilo kakva zloupotreba dobijaju tuzbu odmah jer samo oni imaju sve lored mene (blef ali sta cu).
Znaci za Cex sam sve isao sa pasosem,slova US obicna,bez hrvatske latinice i proslo je u najboljem redu
 
Samo da razjasnim za CEX - ime i prezime sam uneo latinično, a lična karta je ćirilična. Njihova podrška rekla da baš tako uradim.
Dodatni je problem što ne znam da li đ treba da menjam sa d ili dj. I sad još samo i pasoš da im pošaljem, pa imaju više podataka o meni od mene.
Da, sad čitam ovde neke probleme sa Bitreksom...

Ovako za CEX, kako je meni prošlo... Za unos podataka uključujući ime i prezime, samo engleski alfabet. Znaci ako si Šaban Šaulić, kucaš Saban Saulic :D
Zatim naša lična karta uslikana sa obe strane, nema veze što je ćirilica, nikakvog problema nije bilo. I neki dokument kao dokaz da si rezident - račun za struju bio ok (iako je i on na ćirilici). Može i mesečni izveštaj iz banke o potrošnji/uplatama na računu. Bitno je da se vidi adresa na tom dokumentu.
I još mora selfi kako držiš karticu koju ćeš da koristiš. Meni visa electron. Ona napred strana. I na takvoj slici sve na kartici mora biti jasno čitljivo (naravno).

Posle čekaš. Ja se registrovao baš u jeku i čekao tri nedelje. U stvari profil je gotovo odmah verifikovan (sumnjam da je neko uopšte gledao)... tako da sam na verifikaciju visa electron kartice zapravo čekao tri nedelje.

Posle sve šljaka, pare uredno stižu na visu.

Juce sam pokusala da zavrsim enhanced verifikaciju na bittrex-u, ali bezuspesno. Pratila sam uputstva, to je zaista sve vrlo jednostavno, medjutim ne znam gde je zapelo. Od tada, pri svakom logovanju, iskoci obavestenje: "There was an error processing your documents. Please reload the page and submit your documents again".

Pisala sam support-u, oni su poslali viralni odgovor kao koja dokumenta su potrebna i sl., sve u svemu, nista korisno. Da li se neko susreo sa slicnim problemom?

Sa ovima sam se još malo klao. Problem je ćirilica. Oni koriste jumio i jumio veli da podržava našu ličnu kartu. To je ova strana, tu su me ovi iz bittrexa prvo slali da proverim
https://www.jumio.com/netverify/supported-countries/

E posle đoka jer ćirilica nije podržana ali oni svakako podržavaju našu ličnu kartu. Sad vidi štos. :D :D
Na kraju mi je lik predložio pasoš (kog nemam) pa sam ih odjebao. Da mi nije glatko prošao CEX, može biti vadio bih pasoš zbog bittrex slepaca.
 
Poslednja izmena:
registrovao sam se na poloniex i nemam jos onu adresu ili kako to vec zovete, jer nije zevrsena verifikacija. bez tog predpostavljam ne mogu ni poceti rudariti??
 
Registruj se na bittrex sta ce ti poloniex to ti je propala menjacnica.
 
@student Ajde samo dodaj u kom kontekstu si to linkovao - da mi je možda isključen nalog (koji praktično nije ni kreiran), da je sve ok sa Bitreksom ili da treba i dalje samo da čekam? Ako si ti verifikovao nalog kod njih, da li si ime i prezime kucao bez naših slova i koji dokument si im slao?

Verifikovao sam se davno, a svima sam slao potvrdu o prebivalistu izdatu u MUP-u na latinici kao proof of residence.
 
Zatrpavamo tremu bez potrebe, ali moram da pitam. Zasto je Poloniex propala menjacnica? Posto sam bas tamo i bas nikakav problem nemam, pa da cujem iskustvo da je propala
 
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?398388-probemi-sa-radom-Poloniex

Poloniex je za mene postala najgora menjacnica iskopao sam Zec-a kad mu je cena bila 400 dolara i naravno taj Zec nikad nije stigao na menjacnicu Poloniex vec sam se bio oprostio od tih para kada su se setili da mi puste taj iznos ali kada je Zec bio 200 dolara izgubio sam pola vrednosti kada sam ih pitao da objasne zasto mi pustaju Zec-a tek sada nikakvog odgovora nisam dobio,takodje vise puta sam ih pitao da mi posalju iskopanog Zec-a takodje nikakav odgovor.

Onda velika vecina ljudi ima probleme da verifikuje svoje naloge na visi level.

Posle tih ******stina mnogi su povukli svoj novac sa Poloniex-a zato sada imaju jako mali broj usera u odnosu na period od pre 6 meseci.Licno bih voleo da sutradan propadnu jer su bezobrazni na kvadrat ne bih vise tamo nista cuvao a kamoli slao iskopano.
 
Propala je verovatno vise "figurativno" napisao...ukinut je trollbox ima vise od 5 meseci vise se ni ne secam, tj kad su krenuli problemi sa ETh depozitom...na ticket ne odgovaraju isto se ceka u mesecima...dosta cesto je i sa drugim valutama bilo problema....sve to izgleda kilavo...i neozbiljno, pogotovo kad se pogleda koliki kes se tamo vrti....ali niko tu ne garantuje da npr pre nece puci bitrex ili cex nego poloniex... ali polo ima sve preduslove za raspad iako to traje kao sto rekoh mesecima...mozda se to sve polako sleze ...ali ko je imao muke ranije sa menjacnicama na svako smrduckanje se bezi....koga zmija ujede i gustera se plasi!
 
a mozda samo teraju ljude na druge menjacnice ;) pogotovo nove i ove koji je koriste za iskopanih 0.2eth mesecno gde ne trejduju vec samo zauzimaju prostor na serveru i smetaju ljudima koji obrcu vecu lovu :d
 
U USA (mada ovo sad vazi za ceo region ne samo za USA posto sam cuo poostravanje danas i u EU i ne odnosi se na crypto vec genralno na pare) su poostrili KYC, prvo je poloniex bio zatrapan support, sad bittrex iako bittrex po svemu sudeci ima barem 5-10x vise zaposlenog osoblja
 
Dobro ljudi koja je sada sigurna?
Kakav je Kraken, jel tamo ok drzati lovu za dnevni trade :/
 
Po meni Kraken i Finex za neku vecu lovu.
 
Nazad
Vrh Dno