Šta je novo?

Menjačnice

Taj podatak koji si naveo se odnosi na zaposlene, za čije je plate već plaćen pprez na dohodak i socijalno/penziono.
Ne odnosi se na druge prihode o kojima ovde govorite, tj, ako se i odnosi, od tog iznosa treba oduzeti prihod za ličnu zaradu i druge oporezovane prihode.
Prilično je kompleksna tema. Tumacenje za neke ovde nama bitne stvari se cak razlikuje od uprave do uprave, ali svako taj iznos od 2m+ ne treba uzeti zdravo za gotovo.

Ipak se odnosi pored zarade i na:
- Oporezivi prihod od samostalne delatnosti
- Oporezivi prihod od autorskih prava
- Prihodi sportista i sportskih stručnjaka
- Uzimanja iz imovine DOO od strane njihovih osnivača
a u članu 85. Zakona o godišnjem porezu na dohodak građana ima još što šta navedeno, npr. čak i "naknada poslanicima i odbornicima" :D

Ja nigde nisam pominjao da nema odbitaka već samo da li neko potpada pod obavezu plaćanja ovog poreza. Isticao sam dva vida da ih nazovem "nameta" od strane države:
Jedan prilikom uplata iz inostranstva kad je fizičko lice dužno da se "samooporezuje" i drugi vezan za ukupan godišnji prihod koji se oporezuje ako pređe 2.285,064 RSD (za 2016 godinu).
Slažem se da je tema prilično kompleksna, ali ne bih mogao da se složim da se tumačenje razlikuje od uprave do uprave jer isti zakon važi na teritoriji cele Republike Srbije.
 
Sve sami pravnici i poznavaoci materije u teoriji, a u praksi tesko da im je proslo par soma evra na godisnjem nivou, ali uglavnom takvi sebi daju za pravo drugima da dele savete...
Procitaj sta je tema, nemoj da mracis sa stvarima kojima ovde nije mesto
 
Nikome nisam davao savete. Mislim da ovo što sam pisao itekako ima veze sa temom.
Dakle kad si u trgovini na menjačnici napravio nekakav rezultat i devize želiš da povučeš u Srbiju sigurno nije svejedno da li ćeš platiti 5% ili 55% "dažbina" državi.
Ako pak ja grešim i ovo nema veze sa temom nek moderator briše poruku. Nije mi samo jasno šta ja ovde mračim ... pa valjda je u interesu svima da plate manji porez.
 
platim PeDe*Ve kad kupujem nesto u prodavnici, to im je dovoljno
 
Nikome nisam davao savete. Mislim da ovo što sam pisao itekako ima veze sa temom.
Dakle kad si u trgovini na menjačnici napravio nekakav rezultat i devize želiš da povučeš u Srbiju sigurno nije svejedno da li ćeš platiti 5% ili 55% "dažbina" državi.
Ako pak ja grešim i ovo nema veze sa temom nek moderator briše poruku. Nije mi samo jasno šta ja ovde mračim ... pa valjda je u interesu svima da plate manji porez.
Imaš li dobra iskustva u povlačenju novca sa ino menjacnice u domaću banku?


Послато са E6653 уз помоћ Тапатока
 
Možda je bilo pitanje već, u vezi bittrex sajta, koju je vremensku zonu naj bolje postavit?
I kad bi ste preporučili u koje vreme naj bolje kupovat ili prodavat?
i kad se postavi prodaja, pa nakon nekog vremena povučeš ponudu, dali se tad naplacuje išta?


Poslano sa mog T98 4G八核(C6R3) koristeći Tapatalk
 
Mislim da se ne naplacuje provizija kada se povuce tj ponisti prodaja nekog novcica

Poslato sa HUAWEI MT7-TL10 uz pomoć Tapatoka
 
Imaš li dobra iskustva u povlačenju novca sa ino menjacnice u domaću banku?

Nisam još uvek povlačio pare, jer me brine porez. Informacija koju imam je da je najbolje otvoriti paušalnu agenciju i na nju povlačiti pare. Za maksimalan iznos od oko 50k EUR porez kreće od 5% (moguće je da se plaća i porez na dohodak za iznos preko ~ 2 miliona RSD). Ako je cifra manja od 50k i porez je procentualno veći jer je paušalni porez fiksan i plaća se mesečno ...
 
Nisam još uvek povlačio pare, jer me brine porez. Informacija koju imam je da je najbolje otvoriti paušalnu agenciju i na nju povlačiti pare. Za maksimalan iznos od oko 50k EUR porez kreće od 5% (moguće je da se plaća i porez na dohodak za iznos preko ~ 2 miliona RSD). Ako je cifra manja od 50k i porez je procentualno veći jer je paušalni porez fiksan i plaća se mesečno ...
Nije loše. Otvoriš pausalnu agenciju, prebacis novac i zatvoris posle mesec dana. Porez je 200eur mesečno, a prebacis i podignes 50k eur za par dana i zatvoris firmu.
Sve je legalno, plaćen je porez.

Послато са E6653 уз помоћ Тапатока
 
Nemojte takve savete deliti. Možda je teoretski izvodljivo, ali svakako nije po zakonu.

Uostalom, ko pravi više od 50K godišnje, sigurno ne traži savet ovde tako da nema puno smisla pisati o tome.
 
Ljudi, koja menjacnica je najbolja za kupovinu i ostalih valuta? Cex ima svega nekolio, a vidim da se dosta polemise oko altcoinova.Da li neko moze da napise tutorial za povlacenje novca na Ledger kao i kako da bezbedno kupujemo, prebacujemo i povlacim novac na racun, karticu?
 
Cao drugari jel ima neko iz ns ko je zainteresovan za kupovinu 1 eth ?
 
Da li se naplacuje fee za prebacivanje BTC sa CEX.io na Ledger wallet i sa Ledger walleta na CEX?
 
Ljudi trazim najmanje ne pouzdanu ( znam da nema pouzdanih ) menjacnicu na kojoj se trguje sa 15ak ili 20 alt-coina i koja ima dobar promet.

Pa ako neko ima neku preporuku slobodno neka kaze..
 
Ima li neko problem s Poloniex-om ? Meni vec 5 dana ne leze ni jedan ETH !!
 
Ocigledno je da polo vec duze vreme ima problema sa depozitom ETH. Za to koristite Bittrex, za sada nema nikakvih problema.
 
Ja nemam nikakvih problema na poloniexu sa prebacivanjem etha. Najnormalnije prebacuje sa dwarfa
 
Zdravo iz Skoplja,
i ja da prijavim moji problem :)
Obicno do sada sam keshirao sa Ethermine na Poloniex na 1 ETH, ali pre vise od 10 dana setirao sam da keshira na 0.3 ETH i ni stiglo... Pre neko vreme uvideo sam da Poloniex e prima transakcije ispod 0.5ETH
"The minimum amount for deposit is 0.5 ETH. Smaller deposits will be credited once they total this amount."

Pa promenio sam na 0.5ETH, pre 4 dana iskeshirano je 0.5 ETH i evo josh ni je stiglo.....
Dali neko je imao slican problem i kako ga je reshio? Ili da ne cekam i da kreiram "Support Ticket" ????
 
Otvori tiket ali ce verovatno pre da se pojavi nego što ce da odgovore.
 
Iskesiraj josh i cekaj (nekad legne iznad 1+ tek)... + support ticket pa se odma posle toga prebaci na bittrex na primer
 
Bittrex je u poslednje vreme poceo da brljavi, 1-2min mu je potrebno da se uloguje...
 
Nista cudno kad je bar 70% korisnika poloniex-a preslo na bittrex
 
Nazad
Vrh Dno