Šta je novo?

Menjačnice

Meni radi normalno. Ajde ako danas ima neka dobra vest da napisemo, a ako ima losih i narocito ako su rekla-kazala da zadrzimo za sebe. Makar danas.
 
ne znam nisam slao nista skoro, samo kazem ono sto sam citao kod njih na forumu , pogledajte pa zakljucite sami.

https://www.cryptopia.co.nz/Forum

Za svaku menjacnicu uvek se nadje neki genije koji kuka da ne radi, i to mozes videti na svim forumima. Imao sam problem sa prebacivanjem maidsafe coina sa Cryptopije na Bittrex pre par nedelja, bilo je u pending 36h, pisao sam supportu, nije bilo odgovora ali su ga gurnuli i proslo je. Ovi "normalni" novci se prebacuju bez problema.
 
Ja sam juče sa cryptopia.co.nz prebacio ZECa na CEX bez problema. Transakcija završena za oko 45 minuta.
 
Jel neko kupovao sa coinmama? Koliko prodje vremena dok ne legne btc?
 
Imam dolare na cex-u, hteo bi da kupim xrp pa da ga prebacim na offline wallet (tj. da ga povucem sa cex-a), vidim da cex nema opciju povlacenja xrp-a pa me zanima na koji nacin mi je najbolje to uraditi? Osim cex-a imam nalog i na stamp-u (na binance nemam). Da kupim btc na cex-u i prebacim ga na stamp pa tamo uzmem xrp pa dalje u offline wallet ili? I koji offline wallet preporucujete za xrp (pretpostavljam da kao sto za btc postoji btc-core, tako bi trebalo da i za xrp postoji?).
 
Imam na karticu novac i htio sam preko cexa da kupim sad nesto ali vidim drze cijene kao i prije ovog pada, btc je preko 11k... kraken ne mogu jer sam podaleko od moje banke a mora se ic tamo da bih poslao swift transfer, local u BG ne izlazi puno opcija za btc i eth, ima li neko predlog dje da kupim po trenutnim cijenama? Pare su mi u eurima na CG racunu a ja nijesam u CG, morao bih u Srbiji dizat dianre, tu gubim 1.5 ili 2% mozda i malo vise al aj..

Na coinmamu cekam verifikaciju
 
Poslednja izmena:
Cex ne "drzi cene", nego su tu uvek vece. Npr, ako na Binance bude Bitcoin 13k , na Cexu ce biti mozda i 14k. Tako je za svaki coin na Cex-u.
 
Shvatam ja zasto nego to je najmanje bitan dio pitanja i terminologija koju sam koristio, ima li koja druga alternativa? Na localbitcoin mi samo Bugari izlaze
 
Drugari kako prebacujete kesh na bitstamp? Posto mi cg karticu odbijaju a imam srpski verifikovan nalog kod njih...da li da probam transfer iz banke?

Sent from my Z5
 
O tome sam pisao mnogo ranije. Trejderi sa ozbiljnijim ciframa ce imati itekako glavobolja oko skidanja para. Malo se pise o tome a vrlo je bitna stvar. U ovoj prici najvaznija karika je CEX koja ogranicava isplate na 2000$ dnevno. Pa sad vi vidite koliko ce trebati coveku koji ima 10+ BTC da naplati svoj novac. Da ne govorim o necemu vecem. Ovo je dovoljno. Dzaba sto menjacnice daju vece limite kad sa tim opet na kraju dolazimo do CEX-a. I limita od 2000$.

Pretpostavljam da se malo piše zato što sve već piše CEX, a uslovi se stalno i menjaju. Hvataš se za jedan način podizanja para i ne gledaš dalje. Sada je za proverene naloge limit na kartice $3.000 po transakciji/dnevno. Već za bank transfer je $20.000 (mislim da je bio 50). No, postoji i "Verified Plus" nalog kom je za kartice limit $10.000 po transkaciji/dnevno, a za bank transfer je minimum $5.000, a gornji limiti ne postoje. A jasno je da CEX želi da podstiče korisnike da kod njih i trguju, ne samo da ih koriste za izlaz. Trguješ kod njih i to velikim parama - nema limita. Trguješ sićom ili kod drugih - malo te zezaju. U neku ruku, to što većina radi je kao da ručaš u jednom restoranu, a onda u drugom tražiš čašu vode, pa bi još i preko reda. CEX je berza, a ne neka kapija z ulaz/izlaz iz kripta. Ta pravila su verovatno i uvedena (i pooštrena) zato što je bilo previše onih koji su... tražili čašu vode.
 
Na bitstampu mi i dalje stoji verifikacija naloga vec mesec dana, a na cexu mi odradili odavno. Juce podneo zahtev da mi verifikuju Visa Virtuon karticu R banke. Opet se salje selfi dok drzis karticu, reko ima da potraje ko zna koliko, kad ono sada vidim verifikovana mi. Izgleda da verifikacija kartica ima prioritet.
 
Hteo bi da pitam da li može da se na binance drzi valuta koju kupim preko njih ili moram imati wallet?
Koji mi predlažete.

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Pa može da drži kod njih (onda je u njihovom walletu).

A ako hoćeš da držiš u svom wallet, moraš prvo da nađeš koji ti treba wallet za tu valutu pa posle withdraw sa binance.

Ako si to hteo da pitaš?
 
Poslao sam sad preko banke u cg eure na bitstamp, nisu pravili problem sto je pravno lice a jeftinije je nego preko kartice ipak, plus je bolji kurs

Sent from my Z5
 
Pa može da drži kod njih (onda je u njihovom walletu).

A ako hoćeš da držiš u svom wallet, moraš prvo da nađeš koji ti treba wallet za tu valutu pa posle withdraw sa binance.

Ako si to hteo da pitaš?
Ok to je to.
Hvala.

Послато са LG G6 уз помоћ Тапатока
 
Pogresno gledas. Idi na withdraw i lepo ti pise.
Commission fee 0.01eth fiksno. Slao 0.02 eth ili 22 eth isti ti je fee.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

nemam iskustva a interesuje me sledece, da li CEX i druge menjacnice uzimaju proviziju prilikom prebacivanja btc ili drugih coina iz off line wallet-a u menjacnicu i da li ima neka provizija za prebacivanje eur preko kartice na cex?
 
nemam iskustva a interesuje me sledece, da li CEX i druge menjacnice uzimaju proviziju prilikom prebacivanja btc ili drugih coina iz off line wallet-a u menjacnicu i da li ima neka provizija za prebacivanje eur preko kartice na cex?

Za ovo drugo je 3.5% koliko znam. Da bi na cexu dobio 1000e uplacujes 1035e i jos nesto malo tj neka fiksna suma. Proverio sam, 0.24e jos.
 
Poslednja izmena:
Imam dolare na cex-u, hteo bi da kupim xrp pa da ga prebacim na offline wallet (tj. da ga povucem sa cex-a), vidim da cex nema opciju povlacenja xrp-a pa me zanima na koji nacin mi je najbolje to uraditi? Osim cex-a imam nalog i na stamp-u (na binance nemam). Da kupim btc na cex-u i prebacim ga na stamp pa tamo uzmem xrp pa dalje u offline wallet ili? I koji offline wallet preporucujete za xrp (pretpostavljam da kao sto za btc postoji btc-core, tako bi trebalo da i za xrp postoji?).

Imas povlacenje XRP na wallet. Klik na Withdrawal, pa Bitcoin, pa levo od iznosa imas strelice, tu klik pa odaberi XRP.

Offline wallet za XRP je Ledger Nano S, izmedju ostalih.
 
da li CEX i druge menjacnice uzimaju proviziju prilikom prebacivanja btc ili drugih coina iz off line wallet-a u menjacnicu

Pre svega, za svako slanje većine koina/novčića plaća se tzv. transaction fee iliti taksa za prenos koja ide rudarima/mreži, a iznos zavisi od koina i još nekih stvari*. Uglavnom, tu berze ne dobijaju ništa, pa se može reći da je sa njihovog aspekta slanje koina besplatno. Međutim, ako šalješ SA berze, to se vodi kao povlačenje (withdrawal) i obično postoji neka dodatna taksa. Takođe, mogu da postoje minimalni iznosi za povlačenje (to je izgleda sve popularnije), pa ako imaš jako malo koina možda sa njima nećeš moći ništa da uradiš osim da trguješ, pa ili zaradiš dovoljno da ih pomeriš drugde ili izgubiš sve.

Za ograničenja i provizije na CEX probaj ovaj link: https://cex.io/finance/limits-commissions#/direction/deposit (ne znam da li je omogućen pristup bez logovanja)
I uvek je bolje proveriti njihovu stranu nego pitati bilo gde, jer se pravila, ograničenja i provizije menjaju.

* Bez detaljisanja, u nekim novčanicima može da se bira koliku taksu želiš da plaitš. Što više platiš to je veća verovatnoća da će tvoja transakcija brže da "prođe". (ali "brže od ostalih" nije isto što i "brzo")
Drugo, u većini slučajeva plaća se prema veličini transakcije u bajtovima. Šta utiče na veličinu? Za to treba znati kako transakcije funkcionišu. Ukratko, svaka transakcija mora da sadrži reference na sve prethodne transakcije kojima si dobio koine koje sada šalješ. Ako ti je sve stiglo kroz samo jednu transakciju, ulaz će biti kratak, a veličina transakcije mala. Ali, ako si iznos koji prebacuješ prikupio iz puno transakcija, ne samo što će transakcija biti skupa, nego može da te košta i više nego što želiš da pošalješ. To je i razlog postojanja "kusura" i adresa za kusur u novčanicima, ali to već nije tema. Samo ću pomenuti da se kod svake transakcije praktično šalje sve što postoji na nekoj adresi, pa se eventualni višak vraća kao kusur. Npr, ako imaš 10 btc i šalješ samo 1, transakcija će da "uzme" svih 10, pa da vrati 9. Manje-više.
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima problema sa povlacenjem novca preko ecd.rs?

Poslao sam transakciju 14.01. I jos nije isplaceno... izgleda da su i oni poceli da zavlace, pa mi danas support maltene trazio urinokulturu da dostavim da bi se isplata realizovana...

Na stranu sto je cena pala 30% od tada...
 
Баш сам писао, јутрос уплатим електронски 5200 рсд за лтц. Отишло са рачуна око 12, а као по њима да ако легне пре 14ч може се очекивати истог дана трансфер. На њиховом сајту није евидентирано да је легла нити кренула обрада. Вероватно им није одговарала цена, па чекали и они скок.

На жалост док не отворе цекс или ми не прође коинмама верификација ово је једини начин да се за неких 50 долара минимално уђе у ову причу.

Ово око исплате ћу морати да провалим када дође време за то. Овима не верујем баш због тога.
 
Skoro je lik uzeo nešto LTC-a preko njih, uplatio oko 14:00, sutra u 12:00 je leglo, sve uredno. I ja sam kupovao BTC pre dva meseca, korektni su bili.
 
Verovatno su OK dok nije neka frka, kada nastane guzva ili velike promene u ceni mogu da zakazu, ali to je problem i sa mnogo vecim menjacnicama.
A za nas nove svakako nema mnogo izbora.
 
Meni kod ecd.rs se nesviđa to da kad im legne uplata ako im kurs ne odgovara onda mogu tipa i po pola da (ceo dan da kuliraju).

Ja uplatio ujutru u pola 9, negde u 12 pisalo da je primljena uplata a tek negde u 16 00 pisalo da je realizovana a tada vec BTC krenuo da skače.
 
Nije da ih branim, ali to rade skoro sve menjačnice. Realno, i ti bi izbegao da daš više ako ne moraš, pogotovu ako vidiš da postoji tendencija rasta. Jednostavno, u poziciji su da šteluju kako im odgovara. Reče neko gore, nemamo mi mnogo opcija, ujedno ni prostora za žalbu.
 
Nazad
Vrh Dno