Šta je novo?

Menjačnice

Vidim da su se neki opekli sa cex.io . a oni jos delovali kao normalni .

Da li trenutno postoji neka menjacnica sa koje se moze povuci fiat na creditnu karticu a da radi regularno sa Srbijom i da nije problematicna ,
I naravno da je provizija manja od 4% kada se sve sabere .....

Hvala unapred na odgovorima .
Mislim da treba ponovo otvoriti temu sa Kupujem - Prodajem kripto . Ocigledno da su u tome sad ostali samo stari vukovi i da su ovi zeljni brze love napustili i forum generalno a i rigove , i sve vezano za kripto :)
 
Ja se nisam opekao sa cexom, mene nista nisu pitali, a mogu reci da nisam povlacio male svote novca, mada sam ja deponovao na cex oko 2500-3000 eura od ovih drugova dolje navedenih, pa moguce i da na to gledaju, jer nije samo izvlacenje novca, vec i depozit. :)

Ovaca sve manje i manje, 4 druga koji su ulozili od 300 do 1000 eura preko mene kad je btc bio na 20 000$ trenutno pricaju da je to sve bila jedna velika prevara i da od kripta nema nista, i da ne bi ulagali vise para, a kad sam im ja rekao da nije pametno ulagati na 20 000 jedan je rekao da ceka ripple na 10$, drugi Tron na 1$ itd... :)
 
Advanced cash ->domaca kartica 3% provizija + fiksno po transakciji 6$
 
Advanced cash normalno radi sa Srbijom .
Nisam njih ranije uzimao u razmatranje ali mozda je to resenje najpovoljnije .
Koliko vidim imaju mogucnost da dobijes njihovu karticu za 5 dolara - eura troskovi podizanja novca na automatu - 1.99 ATM withdrawal in USD/EUR .

Na zalost ima jedna caka kod Advanced cash , recimo trenutni kurs koji oni imaju za ETH je 134.17 usd , dok je na Bitfinex 140.8 USD a na Binance 138 za USDT :( to znaci da u startu uzimaju oko 5$ provizije po 1ETH samo na nizem kursu :(
 
Poslednja izmena:
Otvorio sam racun na Advanced cash misleci da imaju virtualnu i plasticnu debitnu karticu kako se reklamiraju . Ali sve je na zalost samo reklama . Odgovor korisnickog servisa ;( Dakle samo povlacenej na postojecu karticu uz proviziju 3% provizija + fiksno po transakciji 6$ kako je Goldi naveo .

Sad jos jedno pitanje za one koji su koristili mozda njihov servis . Ukoliko se njima prebaci USDT da li ga oni onda tretiraju kao USD dolar i to moze da se povuce bez daljih provizija oko njihove menjacnice .


Unfortunately, we do not have an active card program at the moment. We are not currently offering plastic or virtual cards to our users regardless of their account type or location.

We plan to start issuing Advanced Cash cards in the first quarter of 2019. Ple
Banalan primer . imam 300 USDT na nekom racunu . Deponujem kod njih i onda mi se prikaze da je provizija za povlacenje 300 usd ase follow the news in your Advanced Cash account or at twitter.com/advcash to be notified when it happens.
 
Punis advanced cash sa USDT i tu nema provizije tipa posaljes 1000 tethera legne ti 1000$ onda ti 1000$ saljes na svoju karticu kao sto saljes sa cex-a ili drugi servisa na tih 1000$ ide 3% provizije i 6$ fiksno po transakciji.

Sto se tice njihovi kartica one su postojale do pocetka 2018g sad opet rade nesto na tome da vrate plasticne kartice, ali vidicemo sta ce od toga biti, to bi bila ubjedljivo najbolja opcija ako se desi, jer sam preko njihovi stari kartica dosta love izvuko, niko me nikad ni za sta nije upitao.
 
ServiceNow
Search
Knowledge Base
Dear Cryptopia Customer
Rating (*)(*) (*) (*) (*)
We are writing this letter to update you on the progress we are making after the event that occurred on the 14th of January 2019. You may have heard various comments about this event being an exit scam but rest assured we are 100% committed to reopening the exchange, bigger and better and to continue trading.



On the 14th of January 2019 we noticed several suspicious transactions and placed our site into maintenance to prevent additional funds from being compromised as best we could. We notified local and international law enforcement agencies of the matter and our offices were locked down and the site was only accessible to a very small number of staff and law enforcement agencies. We complied with all requests so as not to tarnish the scene. As a result, many of our staff were sent home on full pay and our systems were inaccessible.



We were given access back to our site on the 14th of February 2019. This was the first time since the event that we could begin to assess the impact. We have a comprehensive plan in place to get our exchange back trading. This however is quite labour and time heavy as we are effectively rebuilding our service from the ground up again. Since having access returned we have made significant steps to resuming service.



Read only site: The read only site is now live, it shows balances as at the 14th of January 2019. Please use this site to reset passwords and 2FA credentials.
Cancel orders: We are aware of market volatility in Crypto. The ability for users to cancel their standing orders is also live now. The API is still disabled, so you will need to cancel your orders through the website.
Updates on twitter: We are continually updating our Twitter page with updates on our progress to go live. Please be wary of fake Cryptopia accounts on twitter, our official handle is Cryptopia_NZ and our page can be found here.
No new funds to be deposited: As a result of the new wallets please immediately refrain from depositing funds into old Cryptopia addresses.
There will be a rebate for customers who unfortunately lost funds. We are working through the logistics of this to ensure it is equitable and in compliance with local laws.
Our Support team is prioritising tickets for 2FA and password resets to allow our customers to be prepared for trading when we go live


If you held balances in coins that were lost in the event you will start to see Withdraws on your account for those coins. The TXID for the withdraw will not exist on the network but will detail how the coin was impacted in the event. For each withdraw you will also see a subsequent deposit of Cryptopia Loss Marker(CLM), the TXID for this will also not exist on a network but will detail the coin it represents a loss for. CLM is not a coin, it can't be traded as yet, it is just a number in the database that represents the loss for each coin for each user in $NZD at the time of the event. There are still steps to take to ensure we are taking a legal path toward reimbursement.
 
ServiceNow
Search
Knowledge Base
Why are deposits disabled at the moment?
19 March 2019



If you send coins to your Cryptopia account there is a very good chance that the address you sent them to is still not secure, and as such, still has a high potential of being stolen. For this reason, Cryptopia is currently in ‘Read Only’ mode as we work on securing each wallet individually. No withdrawals or deposits are being accepted, but you’re still able to check your account balances pre-January event to assess any potential losses that may have been incurred. Please do not use these addresses.
 
If you send coins to your Cryptopia account in this moment, you deserve to lost them.
 
Upravo. Onog trenutka kad omoguće povlačenje biće pa pa, svi će masovno izlaziti. Prokockali su poverenje.
 
Je l' neko koristio ECD? Koje su njihove prednosti u odnosu na strane menjačnice, ako uopšte postoje?
 
Rade stalno za razliku od cex-a. Stabilni su
 
ECD je odličan ako želiš da prodaš kripto i dobiješ istog dana novac na računu. Kupovina isto ide brzo.
Nisu za trgovinu, naravno, a i provizije nisu zanemarljive, ali rade besprekorno, iz mog iskustva.

Sent from my S61 using Tapatalk
 
i ako se ne varam nisu za velike sume na godisnjem nivou? upisuje se svaki priliv u porez valjda
ili neka me ispravi neko ako gresim... ili sam pobrkao loncice :)
 
ECD je brz i pouzdan, provizija je od 4% do 6% po transakciji.
 
Evo upravo sada, ETH na ECD je $136.16 a na CEX $137.95

Cena se vuče sa Bitstampa
 
Poslednja izmena:
Dobro, znaci otpadne jos 1-1.5% i na cenu. Nije toliko rdjavo, bitno je da brzo ide.

Tapatalk from Poco loco
 
Zna li neko kako sa Crypto Bridge menjacnice neku valutu pretvoriti u USDT i prebaciti na neku drugu? Da li je moguce i kako obzirom da tamo ima neki Bridge.USDT pa ako promenim ne znam da li moze da se prebaci na neku drugu normalno?
 
Oni ispred svakog coina stavljaju "Bridge." , pa je tako Raven kod njih Bridge.RVN , te mi je logicno da je Bridge.USDT klasican USDT. Ne vidim zasto ne bi moglo da se salje, samo obrati paznju na fee, jer na USDT kida fee. Secam se da sam svojevremeno hteo da posaljem 50 USDT , a FEE je bio nesto tipa 10, tako da nisam ni slao i tu se zavrsilo. Zasto ne kupis LTC na CBR pa posaljes njega?
 
Zato sto je cena. jaka tj otisao je gore, sad kad se strmoglavi BTC msm da ce. i LTC otici dole... pa mi je. zbog toga. Pogledacu tolika je taksa na USDT.
 
ne nadaj se tome, nego kupi taj Ltc dok je jos jeftin i zavrsi posao
 
LTC padati nece. Em je provizija za slanje minimalna em ima tendenciju da skace do leta, ne mozes pogresiti.

Jedina greska je bila sto nisi kupio ranije.
 
Jel to i Bitrex kao i Binance ne dozvoljava vise slanje coina sa menjacnice?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Hmmmm.... sa CB sam prebacio neku sicu BTC-a na HOTbit i evo vec par sati nista... ETH je stigao kroz 10 minuta. Sta je moglo da se desi? Adresa je tacna, bez greske, prekopirano lepo i upisano. Sa CB je. automatski svuklo i pise balance 0.0000000 ali gde. ode to malo crkavice??
 
Pa pogledaj transakciju na exploreru, tamo će ti pisati koliko je potvrda prošlo. Možda čekaju 12 ili 36, pa da prikažu stanje na Hotbitu.
 
vidim da je Cex nabio provizije za povlacenje, ne znam tacno od kad je ovo nisam neko vreme pratio, sve u svemu za manje sume nije bas isplativo, plus na ovo jos i lokalna banka dodje(TB 1,5% kolko se secam)
Service charge: 1.8% + € 1.50
Commission: 1.2% + € 3.50
 
Bolje da nabijaju provizije nego da stave katanac i pokupe sav crypto. [emoji846]
 
Nazad
Vrh Dno