Šta je novo?

Menjačnice

Vrv hoce zakonski da se operu. Da svi odu dobrovoljno sa 1% (lupio, okvirno, 5-15%,nevazno) povucenog.

Ali generalno šteta. Bila nekada dobra menjačnica.
 
Poslednja izmena:
Ok Bugarski Pasos ali adresa logovanja opet ne treba biti iz Srbije.???

Ako se odradi KYC verifikacija naloga pasošem iz zemlje koja nije obuhvaćena ovim merama ne bi trebalo da bude problema čak i ako se logujete iz Srbije, ako bude problema VPN.
 
Već vidim oglase: Verifikacija naloga EU pasošem uz obaveznu nadoknadu:D
 
Jel radi mastercard deposit na cex-u sa domaceg verifikovanog naloga, probao neko u poslednja 2-3 dana?
 
Ima li neko da je skoro otvorio nalog na binance i da se nije verifikovao i da mu radi sve?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nece, ali sam u medjuvremenu probao preko tor-a i radi

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Šta se dešava? Greška ili dugo traje?
Meni je prolazilo, mada par puta sam samo i slao

F1
 
U fazonu sistemska greska, pokusajte kasnije..ali vec danima sve isto
 
Jesi li gledao statusnu stranicu, tamo gde kače tekuće probleme?
Bio je problem sa XMLom i na drugim menjačnicama skorije...

F1
 
Prvi put sam slao stelar pre nedelju dana, nisam znao da ima ona fora uz adresu, memo Ili neki id pa sam poslao 30 samo kao test... Tek posle dva dana je stiglo sa bitrexa na cex... Ne znam koliko se inače čeka na xlm ali to je užasno sporo
 
^Kad odradis sve kako treba dobijes ga za 30 sec.
Pre par dana sam skinuo sa Binance na Bittrex, manje od minuta.
Naravno, stavio sam memo u adresu.
 
Ne moze puno da se pogresi, copy wallet, copy memo i send... Ostalo zavisi od magije blockchaina
 
Jel uplacivao neko na Cex preko bank transfera..zanima da li uopste moze iz Srbije
 
rade funte, dolari nekad da nekad ne, euri nikako
 
Kads smo već kod Cexa, jedan drugarski savet: što dalje od njih!

Ovo je moje lično iskustvo od pre par dana.

Pokušam da se logujem na web aplikaciju (sajt), koristeći ime i lozinku, kad ono traži 2FA (Google Authenticator), iako sam od početka korišćenja koristio isključivo 2FA SMS autentikaciju.

Otvorim mobile app i vidim stanje na svim do tada korišćenim walletima = 0.00 (slovima: NULA). Pomislih u prvi mah da je po sredi neki bag ili glitch (kako su mi govorili neki drugari).
Tu kreće prepiska sa Cexom preko maila, gde im objašnjavam da ja nisam podesio Google Authenticator, nego da sam koristio SMS autentikaciju. Da bih podesio Google Authenticator, bilo bi potrebno da se redovno logujem na Cex sajt (web app), nakon čega bih dobio SMS, i tek tada bih mogao da pristupim svom nalogu.

Međutim, niti sam dobio ikakav SMS, niti mail, a dobio sam odjednom podešen Google Authenticator!?

Posle 29 razmenjenih mailova, dolazimo do zaključka da oni nemaju odgovor na to kako je neko mogao da se loguje na moj acc, pri tome zaobilazeći SMS autentikaciju, te da ukoliko želim njihovu dalju saradnju, da ceo slučaj prijavim lokalnoj policiji, a oni će delovati samo i isključivo na osnovu policijskog izveštaja, tj. naloga.

Naravno, u međuvremenu su mi tražili selfije sa pasošem, sa lk i komadom papira sa mojim rukopisom, i sve su to uvažili i potvrdili da sam zaista ja vlasnik svog acc-a.

Sve to nije bilo dovoljno da oni daju konkretan odgovor kako je tako nešto uopšte moguće, kao što rekoh, prebacili sve na to da "ako hoćeš rešenje, idi u policiju".

Ono što je ostalo u logu na mom acc je da je neko tog i tog datuma ušao na moj acc, postavio 2FA (Google Authenticator), te sve valute lepo konvertovao u BTC i poslao na pitaj boga koju/čiju adresu.

Pratio sam tu transakciju i video da je ista završila na jednom walletu, odatle prebačena na više različitih walleta, i završila negde zajedno sa 5+ BTC na konačnoj BTC adresi (posle toga dalje nisam ni gledao).

Meni je ovo izgledalo kao dobro organizovana akcija, možda i kao posao iznutra. Koja je verovatnoća da će svi dići dževu za svoje coine, te se mlatiti sa lokalnom policijom? U našem slučaju, u startu osuđeno na propast.

Zbogom par hiljada $ po trenutnim cenama valuta...

Na acc je isključivo vršen depozit, trading, withdrawal, u ne velikim iznosima (po potrebi).
Početak decembra ovde godine je za mene bio koban, i čak iako su ljudi sa Cexa brzo odgovarali, rešenje problema = 0. Puj pike ne važi, što se njih tiče, crva nije ni bilo. Pamet u glavu i čuvajte valute van Cexa. Očigledno je da kad usfali keša, rešenje je tu, na dohvat ruke ;).

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kads smo već kod Cexa, jedan drugarski savet: što dalje od njih!

Ovo je moje lično iskustvo od pre par dana.

Pokušam da se logujem na web aplikaciju (sajt), koristeći ime i lozinku, kad ono traži 2FA (Google Authenticator), iako sam od početka korišćenja koristio isključivo 2FA SMS autentikaciju.

Otvorim mobile app i vidim stanje na svim do tada korišćenim walletima = 0.00 (slovima: NULA). Pomislih u prvi mah da je po sredi neki bag ili glitch (kako su mi govorili neki drugari).
Tu kreće prepiska sa Cexom preko maila, gde im objašnjavam da ja nisam podesio Google Authenticator, nego da sam koristio SMS autentikaciju. Da bih podesio Google Authenticator, bilo bi potrebno da se redovno logujem na Cex sajt (web app), nakon čega bih dobio SMS, i tek tada bih mogao da pristupim svom nalogu.

Međutim, niti sam dobio ikakav SMS, niti mail, a dobio sam odjednom podešen Google Authenticator!?

Posle 29 razmenjenih mailova, dolazimo do zaključka da oni nemaju odgovor na to kako je neko mogao da se loguje na moj acc, pri tome zaobilazeći SMS autentikaciju, te da ukoliko želim njihovu dalju saradnju, da ceo slučaj prijavim lokalnoj policiji, a oni će delovati samo i isključivo na osnovu policijskog izveštaja, tj. naloga.

Naravno, u međuvremenu su mi tražili selfije sa pasošem, sa lk i komadom papira sa mojim rukopisom, i sve su to uvažili i potvrdili da sam zaista ja vlasnik svog acc-a.

Sve to nije bilo dovoljno da oni daju konkretan odgovor kako je tako nešto uopšte moguće, kao što rekoh, prebacili sve na to da "ako hoćeš rešenje, idi u policiju".

Ono što je ostalo u logu na mom acc je da je neko tog i tog datuma ušao na moj acc, postavio 2FA (Google Authenticator), te sve valute lepo konvertovao u BTC i poslao na pitaj boga koju/čiju adresu.

Pratio sam tu transakciju i video da je ista završila na jednom walletu, odatle prebačena na više različitih walleta, i završila negde zajedno sa 5+ BTC na konačnoj BTC adresi (posle toga dalje nisam ni gledao).

Meni je ovo izgledalo kao dobro organizovana akcija, možda i kao posao iznutra. Koja je verovatnoća da će svi dići dževu za svoje coine, te se mlatiti sa lokalnom policijom? U našem slučaju, u startu osuđeno na propast.

Zbogom par hiljada $ po trenutnim cenama valuta...

Na acc je isključivo vršen depozit, trading, withdrawal, u ne velikim iznosima (po potrebi).
Početak decembra ovde godine je za mene bio koban, i čak iako su ljudi sa Cexa brzo odgovarali, rešenje problema = 0. Puj pike ne važi, što se njih tiče, crva nije ni bilo. Pamet u glavu i čuvajte valute van Cexa. Očigledno je da kad usfali keša, rešenje je tu, na dohvat ruke ;).

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Kolega, pretpostavljam da ti mail , za koji je vezan Cex account, nisu hakovali?
Da li si proveravao?

F1
 
Kolega, pretpostavljam da ti mail , za koji je vezan Cex account, nisu hakovali?
Da li si proveravao?

F1
Jesam proveravao. Ni u jednom momentu nisam bio svestan da je možda mail acc kompromitovan, te da ga možda neko drugi koristi.

Ako se neko i dokopao mog maila kojim sam se logovao, kako da nisam dobio SMS notifikaciju kad je uspeo da se loguje? Kako je moguće da zaobiđe SMS autentikaciju? Niti sam dobio SMS, niti sam dobio "Successful authorization" mail sa Cexa kad je tamo uspeo da se loguje. Kažem, čak i da jeste došao do logina, kako je zaobišao SMS?

Cexov log za moj acc pokazuje login, postavljanje 2FA Google Authenticator zaštite i zatim konverziju u BTC i slanje dalje. Opcija za gašenje SMS autentikacije je unutar Cex sajta.

Taj neko nije resetovao moj mail password, ako je haknuo mail, ako je već hteo da odradi sve u izolaciji, bez mogućnosti da vidim prepisku u mailovima sa Cexom i sl.
Mail notifikacije mi iskaču istog momenta na mobu, pa je nemoguće da sam propustio njegovu prepisku sa Cexom, ako je tražio gašenje SMS autentikacije. Oni bi mu tražili, kao i meni selfije i sl. Ako su to ugasili bez ikakvog dokazivanja vlasništva acca, onda su papci na kvadrat, ali ne verujem da su to uradili. Ostsje onda pitanje, kako je taj neko zaobišao SMS autentikaciju, čak i da je imao moj login, a ne postoji prepiska oko zahteva za ukidanjem iste na mail accu. Možeš propustiti jedan mail, ali ne i prepisku sa Cexom od minimum 4-5 mailova.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno