Šta je novo?

Menjačnice

progulilo i kod mene desi se ovo cesto na poloniexu...izgubili su mnogo korisnika pogotovo noviji zbog ovakvi problema i po Volumeu su dobro pali.
 
Nista cudno kad je bar 70% korisnika poloniex-a preslo na bittrex

Sta li ce tek biti ako krene neki "bum". Pa kad svi krenu da se uloguju i trguju.. Ima da pukne. Kao sto je kraken zezao sad tokom velikog potopa
 
Bittrex ima daleko ozbljniji tim, dosta je da odes na njihov slack i vidis da imaju velik broj ljudi koji radi u support-u......
 
Sto i ne mora da znaci mnogo, stoji da su daleko bolji od poloniex-ovog, ali meni je ticket kod njih stajao otvoren par nedelja.
 
Pa za sad su number 1 alt coin berza..... poloniex se raspada imam ticket 5+ meseci jos stoji i ceka, dok se ne dovedu u red ni jedan coin nece videt od mene

takodje su se i kod LBC withdrawal-a raspali dok na bittrex za 10x vecu kolicini nisam imao ni jedan problem
 
Porebna mala pomoć, ko je na Bitfinex-u. Ne vidim mogućnost klika na cifru koju imam a da mi on sam obracuna koliko je to nekih novcica, po ceni koju sam odabrao? Ne mogu da verujem da ta opcija ne postoji nego da moram sam upisati kolicinu?
 
Porebna mala pomoć, ko je na Bitfinex-u. Ne vidim mogućnost klika na cifru koju imam a da mi on sam obracuna koliko je to nekih novcica, po ceni koju sam odabrao? Ne mogu da verujem da ta opcija ne postoji nego da moram sam upisati kolicinu?

U menjacnici, gde postavljas cenu ili kolicinu novcica, imas iznad polja dva kruzica. Jedan crveni i jedan zeleni. Prevuci mis i zadrzi na jedan od njih. I pogledaj zasta sluzi koji
 
Da li je neko podesio da mu se iskopani ETH prebacuje na Bitstamp direktno?
 
Ja kopam direktno na Cex, predpostavljam da je isti slucaj i sa njima, tj da moze.
 
Ljudi, kopajte u wallet, ne na menjačnicu. Naučite nešto iz ove BTCe situacije, menjačnica samo kada se trguje, kopanje u wallet. Pamet u glavu...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ja moram da kopam na menjacnicu jer su dva rudnika u pitanju koja kopaju na istu adresu, jer se brze iskopa 1 ETH, pa se od jednog dela ETH-a kupuje BTC koji ide dalje u trgovinu sa cryptom, a ostali ETH se prebacuje na Ledger, jeste komplikovanije, ali je takav dogovor,
 
Pa za sad su number 1 alt coin berza..... poloniex se raspada imam ticket 5+ meseci jos stoji i ceka, dok se ne dovedu u red ni jedan coin nece videt od mene

takodje su se i kod LBC withdrawal-a raspali dok na bittrex za 10x vecu kolicini nisam imao ni jedan problem

Apsolutno se slazem sa tobom, samo kazem da i bittrex ume da odugovlaci iako im je support bolji od poloniex-ovog. Meni odredjena suma stoji na poloniex, ali uskoro cu prebaciti i gasim account. Vidi se po volume da je dosta korisnika pobeglo od njih tj. sami su ih oterali.
 
Ko trguje samo sa btc, eth, ltc ili zcash, dobar je bitfinex.
 
Bitfinex? pa brzo se izgleda zaboravilo sta se desilo sa bitfinexom...stvar izbora sve mjenjacnice su iste nose isti rizik, koja ce prije puci to je pitanje na koje niko nema odgovora, tako da slobodan izbor.
 
Ljudi, kopajte u wallet, ne na menjačnicu. Naučite nešto iz ove BTCe situacije, menjačnica samo kada se trguje, kopanje u wallet. Pamet u glavu...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Moze li adresa generisana preko MyEtherWallet-a da se stavi za automatsku isplatu?
 
Poslednja izmena od urednika:
Već sam odlučio da više ne vršim devizne uplate na Xapo. Poslednji put sam čekao 5 dana da mi se novac pojavi na Xapo nalogu, a onda još 2 dana da dobijem konfirmaciju za kupovinu BTC. Naravno, tokom tih dana BTC je naglo padao, a Xapo mi računao kurs u momentu kreiranja kupovine...Samo za tih par dana sam izgubio oko 10% u vrednosti BTC. Srećom, trend je dobar pa sam se povratio na uloženo.
Btw, svaki dan sam pisao Xapo-u na mail sa pitanjem kada ću videti novac na nalogu - naravno, nikada nisu ništa odgovorili.
Tražim alternativu za Xapo. Neki predlog?

Imas Payeer.
 
Značiii, Poloniex propo malte ne...
Već 2 meseca se zezam sa njima da mi oslobode 2FA jer mi se blokirao nalog kada sam obrisao GA aplikaciju a nisam zapisao kontrolni kod... :( OMG
Šta mi sve nisu tražili da im pošaljem (jedino, što reče Nikola Kojo, nisu tražili "urino kulturu" :d)
Isto toliko traje i verifikacija novog naloga koji sam setovao, jedino što su mi za njega, pre mesec dana, tražili selfi sa LK i napisom Poloniex. Ja im to poslao i još uvek je status Pending... :(

BittRex je solidan i jako lepo radi ali me nervira okruženje (UI) jer ne mogu da izaberem Dark UI (ili tako nešto) pa mi bela pozadina ubi oči.
Za sada je BittRex i više nego OK!
 
Sajt bas i ne uliva poverenje.
 
Šta mislite o tome da se otvori sajt koji će biti samo posrednik između prodavca/kupca i da služi kao garant, tipa da kupac prvo uplati na račun sajta kintu pa da kad prodavac prebaci bitcoine sajt uplati prodavcu? To sve može da se radi preko npr Inteza banke gde nema provizije. Za uslugu da se uzima neki mali procenat tipa 1%...
 
Samo da pitam moderatore: jer zabranjeno stavljanje prodaje/kupovine btc ovde u temi? nekomercijalno bez provizija - miner i kupac ? posto mi je neko obrisao post pa da proverim. dva puta sam do sad prodavao preko bencha a sad je vidim obrisano :) ako je zabranjeno necu stavljati naravno.
 
Mislim da bi bilo dobro da se otvori tema gde ce clan koji ima neki novcic na prodaju napisati post tipa " Prodajem btc" pa zainteresovani svu dalju komunikaciju obavljaju putem PM. Kada proda sve sto je hteo edituje post u " prodato" da znamo da gledamo kod svedeceg prodavca/kupca. Znaci nikakvi podaci o ceni i kolicini. Tema da bude za sve novcice.

Sent from my XT910 using Tapatalk
 
Srbiji bi trebala klasična menjačnica/berza, ali kapiram da bi promet bio smešan.
 
Mislim da bi bilo dobro da se otvori tema gde ce clan koji ima neki novcic na prodaju napisati post tipa " Prodajem btc" pa zainteresovani svu dalju komunikaciju obavljaju putem PM. Kada proda sve sto je hteo edituje post u " prodato" da znamo da gledamo kod svedeceg prodavca/kupca. Znaci nikakvi podaci o ceni i kolicini. Tema da bude za sve novcice.

Sent from my XT910 using Tapatalk
Svaki member ima opciju otvaranja teme, tako da sta god mislite slobodno otvorite.
 
Sta se desilo sa cenom na wex-u? Jel to sada moguce povlacenje i deponovanje kesa cim se cena izjednacila s drugima?
 
Koliko sam pohvatao iz chata, smanjili su drastično provizije za povlačenje fiat-a, valjda za advanced cash sa 9 na 2%
 
Moguce. Nisam imao vremena sinoc da istrazujem to ali to mi je jedino imalo smisla. Neko se opasno opario na tu foru.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Šetali su sa 10% 9% do potpunog ukidanja bilo kakvog povlačenja pa su se onda stabilzovali na 4% i uskladili cenu sa tim.

Sada vidim da cena ide niže od tih 4% razlike tako da se fiat povlačenje vrv neće isplatiti već preko valuta.

Potpuno su nepredvidivi.

Ne verujem da se iko opario osim njih samih.
 
Zdravo svima,

Da li neko koristi debit card od bitstampa? Generalno video sam koje su provizije, ali zna li neko koliko bankomati uzimaju (ako uzimaju) i koliko moze da se podigne...
 
poz, nov sam na forumu. Da li mi moze neko reci, ko je najpovoljnija menjacnica, za prodaju kriptovaluta?
 
Nazad
Vrh Dno