Šta je novo?

Menjačnice

Znači, obojica ste imali wallet na mobilnom, i 99% su vam odatle skinuli novčiće?
 
Fora je u tome sto se vidi da je iz mog chrome a pokusano na cex i poloniex ali nije tamo moglo zbog 2fa. Mi smo instalirali tokom subote i nedelje HIVE na 4gb rigove i u 18:30 smo negde zavrsili a ovo je negde oko 19h krenulo valjda da se desava. Ja sam otisao od kuce a taj komp je ostao ukljucen
 
Poslednja izmena:
Fora je u tome sto se vidi da je iz mog chrome a pokusano na cex i poloniex ali nije tamo moglo zbog 2fa. Mi smo instalirali tokom subote i nedelje HIVE na 4gb rigove i u 18:30 smo negde zavrsili a ovo je negde oko 19h krenulo valjda da se desava. Ja sam otisao od kuce a taj komp je ostao ukljucen

Šta je instalirano na napadnutom PC-u? Linux ili Windows? Da li je user zaštićen lozinkom?

Možda pomogne nekome...
 
Imam i ne znam dal je u tom momentu bio ukljucen.

Pitanje je veliko dal bi ta sifra od windowsa nesto pomogla drugi najveci problem posle nestanka koina je sto ne znam odakle je doslo do napada. Posto se vidi da se samo mog hroma probalo ici na cex i poloniex vrv da je to doslo preko teamvievera.

Windows 10 je instaliran
 
Jel imas teamviewer na tom kompu i da li je bio uključen?


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk

Pitao ga ja to već.
@Dominator kreni redom da cesljas racunar sa adware od malwarebytes pa probaj i sam malwarebytes i na kraju KIS ili sta slicno sto je jace.
Baci oko i na startup da nemas sihost.exe
 
Poslednja izmena:
Ima i onaj programcic mali protiv keylogera, instaliras jednom i radi u pozadini, sve sto kucas on pretvara u nasumicne znakove, tipa ti otkucas rec "telefon" a keyloger to vidi ovako "#h2&r!s"

Sent from my phone
 
Ima i onaj programcic mali protiv keylogera, instaliras jednom i radi u pozadini, sve sto kucas on pretvara u nasumicne znakove, tipa ti otkucas rec "telefon" a keyloger to vidi ovako "#h2&r!s"

Sent from my phone
Daj link molim te, živo me zanima na kom principu to radi, jer bi keylogger trebalo da vidi ono što vidi i program kome je unos bio namenjen.
 
Ima i onaj programcic mali protiv keylogera, instaliras jednom i radi u pozadini, sve sto kucas on pretvara u nasumicne znakove, tipa ti otkucas rec "telefon" a keyloger to vidi ovako "#h2&r!s"

Sent from my phone

iskreno, ja se ne bih zezao sa tim stvarima, jer je ipak novac u pitanju - nikom ne bih preporucio ovakvo rešenje.


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk
 
Od velikih vidnih stvari nema nista trazili juce dva sata a danas nisam imao snage. Ne razmisljam da prijavim policiji videcu
 
KeyScrambler personal se zove, nisam pri kompu odavno sam ga instalirao

Sent from my phone
 
Ne zanosi se sa tim...
 
Ne zanosim se niti cuvam nesto na kompu, samo kad se logujem da ko ne vidi sifre, ako uopste funkcionise

Sent from my phone
 
Ne zanosim se niti cuvam nesto na kompu, samo kad se logujem da ko ne vidi sifre, ako uopste funkcionise

Sent from my phone

Znam zasto sam ti to napisao jer ti ni jedan program nece pomoci ako ti se nakaci neko na wifi/tvoj net. Nikakav program neces ni imati na racunaru jer je ruter bolna tacka ;)
Sam ulaz na tvoj racunar je veoma dostupan pored svih silnih zastita cim si kliknuo tipa na bit.ly link jer se iza njega krije drugi link....
 
Poslednja izmena:
Znam zasto sam ti to napisao jer ti ni jedan program nece pomoci ako ti se nakaci neko na wifi/tvoj net. Nikakav program neces ni imati na racunaru jer je ruter bolna tacka ;)
Sam ulaz na tvoj racunar je veoma dostupan pored svih silnih zastita cim si kliknuo tipa na bit.ly link jer se iza njega krije drugi link....
Cini mi se da sam citao da je paper wallet najsigurniji, i to da se stampa dok je otkacen mrezni kabal i jos neke sitnice.

Sent from my phone
 
Nisam siguran da li je ovo pravo mesto pa se unapred izvinjavam ako sam pogresio.

Naime slao sam ETH sa myetherwallet-a na CEX kao i 50X ranije, medjutim transakcija se otegla na par dana.
Posle par dana transakcija se zavrsava sa Dropped & Replaced, medjutim transakcija sa kojom je zamenjena je poslala ETH na neku skroz drugu adresu a ne na inicijalnu koju sam stavio u transakciji koja je Dropped & Replaced.

Pisao sam myetherwallet support-u ali oni mi vracaju neke geeneralizovane odgovore ali ne i konkretne.
Da li je neko imao slicna iskustva ili mozda zna kome treba da se obratim u ovom slucaju.

Hvala unapred i jos jednom se izvinjavam ako je pitanje u pogresnoj temi.
 
Poslednja izmena:
Nisam odavno vukao novac sa CEX-a pa sam zaboravio kako ide na MC kartice kad se vuku dolari, jel bese MC radi konverziju u eure ili stignu dolari u banku, uvek sam ranije vukao eure direktno ali bi mi sad odgovarali dolari.
 
Gde ti je izdata MC?
Ali je Evropa (uključujući i Srbiju), glavna valuta će biti EUR, pa će ti verovatno odmah odraditi konverziju.
Jedino ako bi povlačio na USD račun ne bi ih dirao, ali to nije slučaj ovde :)
Mada, potvrdiće to još neko ko je to i radio i ko se seća, ja se samo logikom vodio :)
 
MC od bivše Telenor banke

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Ne radi cex.io.
Cim krene skok crypta, oni imaju probleme...
@Choby zasto vuces dolare na karticu? Ja imam i MC i Visu i kad prodajem kripto, prodajem za euro i saljem na karticu euro...
 
Ne radi cex.io.
Cim krene skok crypta, oni imaju probleme...
@Choby zasto vuces dolare na karticu? Ja imam i MC i Visu i kad prodajem kripto, prodajem za euro i saljem na karticu euro...

nisam vukao dolare do sada nikad, uvek euro, ali sad imam dolare pa me zanima da li ce MC da konvertuje automatski u eure.
 
ECD vise nije likvidan? :) cim malo skocila cena nestalo para...
 
Nazad
Vrh Dno