Šta je novo?

Menjačnice

Yup. Hakovan KuCoin definitivno.

https://www.newsbtc.com/2020/09/26/...um-tokens-hacked-from-kucoin-will-be-covered/

No clarifications were given to the exact specifics of the cryptocurrency stolen, but independent analyses that over $10 million worth of Bitcoin was taken from Kucoin-owned addresses. The $150 million worth of Ethereum and ERC-20 tokens — most of which are in Alchemy, Tether’s USDT, Ampleforth, and Ocean Token — withdrawn seems to be related to the attack. It cannot be properly ascertained of this is the case, though, at least not until a follow-up report from Kucoin.

The funds stolen from Kucoin’s addresses were funds stored in the exchange’s hot wallets as opposed to its cold wallets, which remain “safe and unharmed.”

All users affected by the incident will be compensated by Kucoin and the firm’s insurance fund
 
Poslednja izmena:
Navodno, ako se sredstva na walletu uredno prikazuju, onda ti korisnici nisu zakačeni.
Imam neku sitnu količinu USDT i TRAC tokena tamo i sve se prikazuje uredno. Vidim da se na KuCoin telegram grupi par njih žalilo da su im nestale petocifrene sume USDT-a. Sudeći po saopštenju, KuCoin će pokriti gubitak. Videćemo kako se odvija situacija.
 
Sami sebe pokrali vidjeno vec vise puta sve su to lopine prevaranti....
 
Na koju menjacnicu se moze menjati etc za btc ili ltc nebitno, vidim da je deposit na poloniex privremeno blokiran za etc?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Prebacio sam na coinbase stiglo ali vec par dana zaglavljena transakcija na pending

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
u slucaju da je tokom ove godine sa cex.io povuceno 15000 evra na telenor banku, da li to treba prijaviti poreskoj ili sta vec?
 
Pa zar ne vazi ono za Fizicka lica do 2.000.000 rsd u tekucoj godini?
Ako to predjes ,javis se i sam se oporezujes....hahah
Smejurija...Drago mi je da zivimo u ovom vremenu...
Bez bilo kakve pomoci,subvencija,povoljnosti,odlozenog placanja..itd....dali smo desetine hiljada evra za opremu,odrzavanje,struju-godinama unazad...i sad se nasao neko pametan ko je video da ima para u kriptu da smisli kvazi zakon i da oporezuje dobar deo priliva iz inostranstva,a jedva mu objasnili sta je to "Blocjchain"
Licno se ne opterecujem uopste,imam nekoliko kartica iz evropskih drzava oko nas,gde imam racune u banci...Neka ce uvek da radi..Ne opterecujem se uopste i ne uzbudjujem oko ovog kenj*nja o novom zakonu,sto savetujem i Vama,cuvajte zivce,ipak su oni najskuplji!
 
Na svaki povucen dinar iz inostranstva treba da se plati porez (mada je zanimljivo da bi tako i trebalo kada povecete u zemlji na vas racun bilo sta sem zarade). Nije mi bas najjasnije zasto se sad stvorila tolika frka oko inostranstva kada je to uvek vazilo i za ino i za transakcije unutar zemlje. Recimo na crno se prodaje masa tehnike i uplate idu na racun fizickih lica unutar zemlje, taj svaki dinar bi trebao da se samooporezuje tako sto taj ko primi treba da podnese poresku prijavu. Znaci ovo nije samo za inostranstvo, vec i za radnje unutar zemlje. Frka se verovatno stvorila jer je mnogo veci kapital koji se sliva iz inostranstva...

Tih 15000 eura po pravilu bi trebalo biti oprezovano podnosenjem poreske prijave a posle ako si presao ovih ~2.400.000 dinara svih prihoda u godini (ne samo CEX) onda se jos dodatno oporezuje kao extra porez.

Medjutim ovo nije nista novo, uvek je postojalo i to je to... E sad ima i ono drugo - kako se gleda ta isplata sa CEX-a, da li kao refundacija, povrat novca itd... Tu bi bila razlicita tumacenja i gradjana, advokata, inspektora itd...
 
Poslednja izmena:
Na svaki povucen dinar iz inostranstva treba da se plati porez (mada je zanimljivo da bi tako i trebalo kada povecete u zemlji na vas racun bilo sta sem zarade). Nije mi bas najjasnije zasto se sad stvorila tolika frka oko inostranstva kada je to uvek vazilo i za ino i za transakcije unutar zemlje. Recimo na crno se prodaje masa tehnike i uplate idu na racun fizickih lica unutar zemlje, taj svaki dinar bi trebao da se samooporezuje tako sto taj ko primi treba da podnese poresku prijavu. Znaci ovo nije samo za inostranstvo, vec i za radnje unutar zemlje. Frka se verovatno stvorila jer je mnogo veci kapital koji se sliva iz inostranstva...

Tih 15000 eura po pravilu bi trebalo biti oprezovano podnosenjem poreske prijave a posle ako si presao ovih ~2.400.000 dinara svih prihoda u godini (ne samo CEX) onda se jos dodatno oporezuje kao extra porez.

Medjutim ovo nije nista novo, uvek je postojalo i to je to... E sad ima i ono drugo - kako se gleda ta isplata sa CEX-a, da li kao refundacija, povrat novca itd... Tu bi bila razlicita tumacenja i gradjana, advokata, inspektora itd...

sta se desava ako nista ne uradim?
 
Pa ništa, ove godine onda neće biti izgrađeno 1.000 vrtića, 5.000 škola, 200.000 kilometara auto puteva, 75.000 bolnica...
 
to svakako nece biti izgradjeno :) nego da li da prijavljujem ili ne? i sta se desava ako ne prijavim
 
Niko ne zna da ti kaže.

To je zato sto svi znamo da drzava nema mehanizme da ucini bilo sta protiv onih koji ne prijave, a opet sa druge strane svi znamo da se neki koraci preduzimaju ali niko ne zna koji i niko ne zna u kom momentu ce krenuti kontrola.
Jos je opasnije sto ne znamo da li ce se kontrola vrsiti retroaktivno ili ce vaziti samo za situacije od pocetka primene kontrole.
Ja bi na mestu zubinja rizikovao, e sad lako je meni da kazem ja ove godine nista nisam dobio iz inostranstva. :p
 
Kako to misliš da država nema mehanizme? Na osnovu priliva novca na tvoj račun, država će da ti pošalje poreskog inspektora koji će da ti razreže porez + pokrene postupak zbog izbegavanja. Ti si slobodan da posle podneseš žalbu na rešenje i da dokažeš poreklo novca i da tvoj slučaj nije za oporezivanje.
Pozdrav
 
Bez bilo kakve pomoci,subvencija,povoljnosti,odlozenog placanja..itd....dali smo desetine hiljada evra za opremu,odrzavanje,struju-godinama unazad...i sad se nasao neko pametan ko je video da ima para u kriptu da smisli kvazi zakon i da oporezuje dobar deo priliva iz inostranstva,a jedva mu objasnili sta je to "Blocjchain"

Sve ostalo stoji, samo ovo gore baš i ne.
Recimo da si neki dizajner, registruješ se kao preduzetnik, kupio si kompjuter, plaćaš struju i internet, dobiješ novac od klijenta iz zemlje ili iz vana i, naravno da država hoće dodatni deo kolača.
To što si ti odlučio da ti je isplativije da daš desetine hiljada EUR za opremu kojom ćeš raditi, dok je neki grafičar kupio set olovaka ne mora da oslobađa tebe ni u kom pogledu i uvek je bilo diskreciono pravo država da subvencionišu šta nalaze za shodno.
 
Da bi izbegli priče šbbkbb evo link nacrta zakona o digitalnoj imovini:
https://www.mfin.gov.rs/wp-content/uploads/2020/10/%D0%9D%D0%B0%D1%86%D1%80%D1%82-%D0%B7%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%B0-%D0%BE-%D0%B4%D0%B8%D0%B3%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D1%98-%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8.pdf
obratiti pažnju na član 6
"Стицање дигиталне имовине учествовањем у пружању услуге рачунарског потврђивања
трансакција у информационим системима који се односе на одређену дигиталну имовину
(тзв. рударење дигиталне имовине) је дозвољено, а на стицаоце се, приликом тог стицања,
не примењују одредбе овог закона."

Edit: vidim da ima posebna tema za ovo pa neka moderatori prebace ako je neophodno da se ovde ne širi priča.
 
Poslednja izmena:
To je zato sto svi znamo da drzava nema mehanizme da ucini bilo sta protiv onih koji ne prijave...

Druže daj ne zavodi ljude u zabludu.

Tvoja banka ima detaljno informacije odakle ti novac na deviznom računu. Čak imaju i tvoju potpisanu izjavu odakle ti novac.

NBS ima mogućnost da od SVAKE banke dobije detaljno podatke o SVAKOJ uplati SVAKE inostrane firme SVAKOM fizičkom licu na devizni račun.

Te podatke NBS daje poreskoj upravi.

Poreska uprava ima 5 godina fore da ti napiše opomenu i/ili prijavu.

Kad ti poreska napiše opomenu resetuje se period zastarevanja poreza.

To su činjenice i od toga nema bežanja.
 
Tacnije nbs pusta priliv banci tek kad napises osnov. Sve informacije su tu.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Long Story short, novca u državnoj kasi nedostaje, dug će narasti čak na 50 milijardi. Cediće se svaki dinar, milom ili silom.

Svi ti ljudi koji su imali prihode iz inostranstva su te novce odmah trošili za život i tako gurali ostale grane privrede i indirektno plaćali porez.

Mnogi će se uplašiti stroge primene loših poreskih zakona i prestati sa aktivnošću, i otići će da motaju kablove za preživljavanje (manjina) ili preko u neku državu gde se njihov rad više ceni.

Cedjene te suve drenovine će biti kratkog daha i mnogi će to da plate debelo, ali će država platiti najviše na kraju jer će izgubiti taj radni potencijal i nemale indirektne prihode.

Slična/ista priča kao sa IT preduzetnicima. Tužan kraj u svakom slučaju.
 
Poslednja izmena:
ne postoji indirektno placanje poreza ma koliko ga ti pisao po raznim temama. Taj porez placaju ostale grane privrede koji su prodali neki artikal. Evo suzu pustila cela srbija jer it nema vise ni za hleb :) Niko nikog ne sprecava da ode u bolju drzavu npr nemacku i ne placa porez ;)
 
Druže daj ne zavodi ljude u zabludu.

Tvoja banka ima detaljno informacije odakle ti novac na deviznom računu. Čak imaju i tvoju potpisanu izjavu odakle ti novac.

NBS ima mogućnost da od SVAKE banke dobije detaljno podatke o SVAKOJ uplati SVAKE inostrane firme SVAKOM fizičkom licu na devizni račun.

Te podatke NBS daje poreskoj upravi.

Poreska uprava ima 5 godina fore da ti napiše opomenu i/ili prijavu.

Kad ti poreska napiše opomenu resetuje se period zastarevanja poreza.

To su činjenice i od toga nema bežanja.

Ja se izvinjavam jer sam lose formulisao svoje misnjenje.
U pravu si, postoji nacin za sve i sve moze biti vrlo transparentno i sve se moze lako izkontrolisati. Ono na sta sam ja mislio jeste da drzava jos uvek nema organizovanu poresku sluzbu koja bi se bavila pojedinacnim slucajevima ovog tipa (ili bar ja nisam cuo za tako nesto), sto opet ne znaci da nece imati (to sam i reko u svom postu).

@rafiki
Ko sto reko, greska u formulisanju misli, nije da nema mehanizme nego mislim da nema organizaciju i kapacitete za kontrolu ovog tipa.
Sto, ponavljam, ne znaci da nece u jednom momentu.
 
Evo sta mi se danas desilo.
Drugar je imao na Coinotronu nesto eth i posto u zadnje vreme poljaci stucaju ja ga posavetujem da prebaci to sto ima na menjacnicu.
On posto je ima nalog na Cex a i bilo mu podeseno tako na pool samo odcekira auto isplatu bez da proveri adresu na menjacnici.
Ispostavi se da je Cex menjao eth adrese 2018. godine i sad mu eth otiso na staru adresu
https://etherscan.io/address/0xc9b955e2e966dead4694862887725af598ef02a1
Pisao sam supportu i kazu mi da je tehnicki nemoguce da mi pomognu jer toboze ni oni vise nemaju pristup tom walletu.
Ima li neko neki savet sta bi mogo da uradim da mu pomognem po ovom pitanju?
 
Koliko ja vidim, ništa :(

Pratite adresu, ako bude odliv, onda ih napenalite.
 
Ja bih nastavio da pritišćem CEX, tražio da se slučaj eskalira nekom od viših nivoa tehničke podrške, jer bi oni možda mogli da pristupe, mada, problem je što sve verovatno koriste više ključeva za pristup jednom novčaniku, a ključeve onda kontroliše više ljudi, pa je možda iz tog razloga neizvodivo, jer su ljudi "razdužili" stare ključeve, tj. uništili ih. Moje neko razmišljanje.
 
Pozz, da li neko moze da mi kaze da li je neophodno biti registrovan ili davati neke podatke da bi podigli novac za ATM-a za btc?
Pitam zato sto imam odredjenu cifru pa sam mislio koji bi bio "najjednostavniji" nacin da to skinem relativno anonimno :).
 
Poslednja izmena:
Gde najpovoljnije mogu da menjam usdt za neku drugu valutu?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Koliko sam video, mislim da mi je binance najpovoljniji.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Koja menjačninca omogućava kupovinu BTC preko kartice?

Registrovao sam se na Binance, verifikovao nalog (prošao KYC), ali kada sam pokušao da kupim dobio sam poruku
"This payment method is currently not available in your location".

Ne koristim VPN, lokalna je IP adresa. Ne bih da ponovo radim KYC ako ne može da se kupi.
 
Nazad
Vrh Dno