Šta je novo?

Menjačnice

Nije prošla verovatno jer sam napisao DJ umesto Đ. Otkud sam to znao, nisam pročitao celu ovu ogromnu temu a tek sam počeo s ovim. Nisam imao pojma o problemima s verifikacijom i da oni kuliraju kad im se prijavi, ko zna do kada. Nakupilo se dosta novčića na walletu a sredstva zarobljena...
Prebacio sam da kopa direktno na cex, i onako bi posle sa bittrexa prebacivao na njega radi podizanja.

Da li može neko da mi kaže jel kopate direktno na cex, jel sve isto kao i na bittrexu (vidim takođe ne postoji fee za depozit) i ima li nešto što bih trebao da znam?
 
@Gadjan U stvari, izgleda da treba koristiti isključivo englesku transkripciju, kao u biometrijskim pasošima, odnosno D umesto Đ. Ja sam kreirao novi tiket i konačno dobio odgovor - da su prosledili, da su videli, da su spojili u jedan (nisu) i da me mole da više ne kreiram nove tikete. A kreirao sam nove zato što su oni sami označavali stare kao rešene, a da nisu ni pogledali, kamoli rešili. I tako. Sad čekam da li će ikad više ponovo da se odazovu, a poslao sam ponovo i sve slike. Ako se odazovu, javljam. Elem, ako se nisi verifikovao još na ceksu, definitivno probaj sa GADAN. :)

@Đorđe Taj fee je za depozit keša karticom na cex. Wire transfer (ako nađeš banku koja će da uradi) mislim da je besplatan, kao i slanje koina. A možda nisam razumeo na šta misliš.
 
Pa da, mislio sam na depozit kesa karticom. Ne znam dal iko radi wire depozit preko banke...koji jeste besplatan...nisam cuo za takva iskustva...
 
Ma ja sam pod deposit mislio kopanje na menjačnicu, znači isplata sa ethermine na cex. Zato pitam jel ok da kopam direktno na cex, jel sve isto, nema nekih prednosti na bittrexu? Da nema neka caka opet lkoju bih trebao da znam...
Ovo sa bittrex verifikacijom nadam se da će se odzvati barem za tih nedelju dana. A cex je verifikovan, prošlo automatski
 
Da li mogu svoje akcije koje sam kupio da prebacim kod druga jer je njemu nalog verifikovan ?
 
@Lacika Zavisi na kojoj si menjačnici. Ako si na Bitreksu, ne možeš. Kao što je prebacivanje bilo čega NA menjačnicu "depozit" (deposit), tako je i bilo kakvo prebacivanje SA menjačnice "povlačenje" (withdrawal). Nije bitno da li su pare ili koini i da li šalješ na račun u banci ili na neku drugu adresu. Eventualno da proveriš da ne dozvoljavaju ipak da se povlači neki određeni koin, bude i takvih fora. Npr, ne daju btc, ali daju ether. Možda će da ti puste ako prebacuješ na adresu koja je na istoj menjačnici, mada sumnjam. No, lako je probati.

Btw, koini nisu akcije. Akcije donose deo vlasništva nad firmom (i upravljačka prava, generalno gledano). Ovde kupuješ... robu, uslovno rečeno.
 
Da li ima neko ko je skorije se registrovao na Bitrex i da mu je sve proslo dobro a da nije imao onaj klasicni problem name mismach ili sta vec... Koji dokument ste koristili tokom prijave i sta sve traze. Ja sam se registrovao na Cex.io i sve proslo ok,kao da je neka automatska verifikacija jer su vec imali po mom imenu ulicu i broj na kojoj sam registrovan,kao da nije bio review od coveka.
 
Prošlo meni na bittrexu. Pasoš i vozačka dozvola.
 
Pre 2 dana bitrex
prvo sam slikao licnu kartu, obe strane, posle par minuta izbacilo obavestenje da nije uspelo
odma sam posle slikao pasos i proslo posle par min
 
Znaci sa pasosem je sigurica za Bitrex,ima li jos nesto na sta bi trebalo da se pazi odnosno da se obrati paznja prilikom prijave ?
 
Nije prošla verovatno jer sam napisao DJ umesto Đ. Otkud sam to znao, nisam pročitao celu ovu ogromnu temu a tek sam počeo s ovim. Nisam imao pojma o problemima s verifikacijom i da oni kuliraju kad im se prijavi, ko zna do kada. Nakupilo se dosta novčića na walletu a sredstva zarobljena...
Prebacio sam da kopa direktno na cex, i onako bi posle sa bittrexa prebacivao na njega radi podizanja.

Da li može neko da mi kaže jel kopate direktno na cex, jel sve isto kao i na bittrexu (vidim takođe ne postoji fee za depozit) i ima li nešto što bih trebao da znam?

Ja sam isto pisao DJ umesto đ i dz umesto џ i nista evo cekam i dalje ... problem je sto sam ja isto ko ***** jer nisam znao stavio moju trenutno adresu koja mi nije ni na jednom dokumentu :/ cekam 3 dana da vidim sta se desava ... naravno imam dobru kolicinu para na nalogu :9

sta sad da vadim novu licnu kartu i pasos pa da im saljem LOL ...
 
Poslednja izmena:
Moze i vozacka dozvola

Da li razumeš da ljudima ove tvrdnje mogu da naprave ogromne (finansijske) probleme i da je to onda i tvoja odgovornost? Umesto da iz tvoje poruke bude jasno da je vozačka prošla tebi lično ili nekome koga poznaješ, ovo deluje kao neko pravilo. Pogotovo kad zvanična dokumentacija firme koja vrši verifikaciju za Bittrex navodi da podržava sva srpska dokumenta, a iskustvo pokazuje da to nije tačno. Ja sam probao i sa vozačkom i nije prošlo. Možda zavisi i od toga da li ime i prezime sadrže naša slova i koja. Možda su im draže slike sa mobilnih nego sa fotoaparata. Ne znamo. Znamo samo da je bilo problema i sa vozačkim. Ja nisam primetio da se neko žalio da mu pasoš nije prošao, ali ne mogu da kažem da je to "sigurica"; samo da je možda najbolje početi od njega.

Za sve koji se registruju prvi put - izgleda da je bolje kucati odmah bez naših slova i to onako kako je ime napisano u biometrijskim pasošima, u kodu u dnu identifikacione strane. U slučaju problema, moj savet je da se odmah obratite podršci i sačuvate drugi pokušaj, jer izgleda da je drugi pokušaj i poslednji. Meni posle prvog nisu ni napisali u čemu je tačno problem, probao sam ponovo (sa vozačkom) i zaglavio se, a "Name mismatch" su mi napisali oko nedelju dana kasnije. I najbolje da ne prebacujete nikakve koine i pare pre verifikacije, jer su trenutna pravila takva da državljani zemalja za koje ne postoji osnovna verifikacija ništa ne mogu da podignu. A da li će i kada problemi sa verifikacijom biti razjašnjeni niko ne može da kaže. Ja čekam već više od mesec dana i za to vreme su me samo dvaput obavestili da su moju prijavu "prosledili". Neka sam i jedan u milion, tim bolje za sve, ali imajte u vidu da su takvi problemi ipak mogući.
 
Ako mogu da pitam, sto se registrujete na bittrexu?
Povlacite odatle direktno na karticu , banku?
 
Meni pise na Bittrex-u
Basic account approved
I po tome mogu 3 btc dnevno da saljem gde hocu. Nadam se da sam u pravu?!
To mi je sasvim ok.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
@canejr

Meni je prošla vozačka.
 
Da li razumeš da ljudima ove tvrdnje mogu da naprave ogromne (finansijske) probleme i da je to onda i tvoja odgovornost? Umesto da iz tvoje poruke bude jasno da je vozačka prošla tebi lično ili nekome koga poznaješ, ovo deluje kao neko pravilo. Pogotovo kad zvanična dokumentacija firme koja vrši verifikaciju za Bittrex navodi da podržava sva srpska dokumenta, a iskustvo pokazuje da to nije tačno. Ja sam probao i sa vozačkom i nije prošlo. Možda zavisi i od toga da li ime i prezime sadrže naša slova i koja. Možda su im draže slike sa mobilnih nego sa fotoaparata. Ne znamo. Znamo samo da je bilo problema i sa vozačkim. Ja nisam primetio da se neko žalio da mu pasoš nije prošao, ali ne mogu da kažem da je to "sigurica"; samo da je možda najbolje početi od njega.

Za sve koji se registruju prvi put - izgleda da je bolje kucati odmah bez naših slova i to onako kako je ime napisano u biometrijskim pasošima, u kodu u dnu identifikacione strane. U slučaju problema, moj savet je da se odmah obratite podršci i sačuvate drugi pokušaj, jer izgleda da je drugi pokušaj i poslednji. Meni posle prvog nisu ni napisali u čemu je tačno problem, probao sam ponovo (sa vozačkom) i zaglavio se, a "Name mismatch" su mi napisali oko nedelju dana kasnije. I najbolje da ne prebacujete nikakve koine i pare pre verifikacije, jer su trenutna pravila takva da državljani zemalja za koje ne postoji osnovna verifikacija ništa ne mogu da podignu. A da li će i kada problemi sa verifikacijom biti razjašnjeni niko ne može da kaže. Ja čekam već više od mesec dana i za to vreme su me samo dvaput obavestili da su moju prijavu "prosledili". Neka sam i jedan u milion, tim bolje za sve, ali imajte u vidu da su takvi problemi ipak mogući.
Znaci od te rabote ništa....

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da li razumeš da ljudima ove tvrdnje mogu da naprave ogromne (finansijske) probleme i da je to onda i tvoja odgovornost? Umesto da iz tvoje poruke bude jasno da je vozačka prošla tebi lično ili nekome koga poznaješ, ovo deluje kao neko pravilo. Pogotovo kad zvanična dokumentacija firme koja vrši verifikaciju za Bittrex navodi da podržava sva srpska dokumenta, a iskustvo pokazuje da to nije tačno. Ja sam probao i sa vozačkom i nije prošlo. Možda zavisi i od toga da li ime i prezime sadrže naša slova i koja. Možda su im draže slike sa mobilnih nego sa fotoaparata. Ne znamo. Znamo samo da je bilo problema i sa vozačkim. Ja nisam primetio da se neko žalio da mu pasoš nije prošao, ali ne mogu da kažem da je to "sigurica"; samo da je možda najbolje početi od njega.

Za sve koji se registruju prvi put - izgleda da je bolje kucati odmah bez naših slova i to onako kako je ime napisano u biometrijskim pasošima, u kodu u dnu identifikacione strane. U slučaju problema, moj savet je da se odmah obratite podršci i sačuvate drugi pokušaj, jer izgleda da je drugi pokušaj i poslednji. Meni posle prvog nisu ni napisali u čemu je tačno problem, probao sam ponovo (sa vozačkom) i zaglavio se, a "Name mismatch" su mi napisali oko nedelju dana kasnije. I najbolje da ne prebacujete nikakve koine i pare pre verifikacije, jer su trenutna pravila takva da državljani zemalja za koje ne postoji osnovna verifikacija ništa ne mogu da podignu. A da li će i kada problemi sa verifikacijom biti razjašnjeni niko ne može da kaže. Ja čekam već više od mesec dana i za to vreme su me samo dvaput obavestili da su moju prijavu "prosledili". Neka sam i jedan u milion, tim bolje za sve, ali imajte u vidu da su takvi problemi ipak mogući.

Naravno da je moja odgovornost, prosla mi je vozacka jer mi adresa u pasosu ne odgovara adresi na koje primam racune, a nije mi se menjao vazeci pasos zbog Bittrexa. U MUP-u sam izvadio uverenje o prebivalistu na latinicnom pismu koje mi je trebalo za Stamp. Ja imam nasa slova i u imenu i u prezimenu. Imam stari account na Bittrexu iz 2014. a verifikovao sam se pocetkom ove godine. Da li ima zastoja zbog silnih zahteva ili je nesto drugo po sredi nemam pojma. Sacekaj sta ce ti odgovoriti iz supporta, nadam se da ces uspeti, ali verifikacija nije bauk ako se sve odradi kako kazu. Slikaj telefonom na dobrom svetlu i samo aplouduj. Iskreno ne secam se da li sam pisao nasa slova u njihovom obrascu, mislim da nisam, ali nisam siguran, davno je bilo. A sto se tice prebacivanja konja, naravno da se ne prebacuje nista pre uspesne verifikacije.
 
da li neko zna radi li na cex.io povlačenje novca na dinarsku VISA karticu (Direktna Banka - ex Findomestic)?

sa te kartice sam i položio depozit i to je prošlo lagano.

ako ne radi, koje su alternative?

hvala na odgovorima.
 
Depozit prolazi sa svake kartice. Za povlacenje se ne igraj.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Meni pise na Bittrex-u
Basic account approved
I po tome mogu 3 btc dnevno da saljem gde hocu. Nadam se da sam u pravu?!
To mi je sasvim ok.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
Koliko vidim smanjili na 0.4 btc dnevno.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Cekajte ja ne razumem sada ovo, moj account je basic i nisam prosao ovu enhanced verifikaciju ali ja i dalje mogu da povucem moje coine odavde, cisto da testiram prevukao sam u JAXX 1 ETC... znaci nije sve izgubljeno (valjda zato jer mi je basic account, nemam fiat trading itd)?
 
Pa bittrex i nema fiat trading kolko je meni poznato
 
Poslednja izmena:
Jel jos nekom ne radi withdrawal sa cex-a? Nece da salje sms kod...
 
Bitfinex. Možda nekoga zanima, pogotovo zbog loših glasina o menjačnici. Sa verifikovanog naloga prebacivan btc na drugu adresu (ne bitfinex). Nisu bili ispunjeni svi preduslovi za automatsko odobravanje povlačenja. Odobreno u roku od 15 minuta, ali je transakcija puštena tek 5 sati kasnije. Prema pravilima, sebi daju fore ukupno 12 sati. Osim čekanja, sve je prošlo bez problema, a cela procedura deluje odlično urađeno, sa svim bitnim informacijama odmah na raspolaganju i sveukupno veoma profesionalno. Ne mora da znači ništa, ali zaista je urađeno tako da uliva poverenje i da se poveća sigurnost.
 
Nazad
Vrh Dno