Šta je novo?

Menjačnice

Slypire ti lepo kaze. Nemoj traziti nevolju, nego uzmi neku najjeftiniju karticu na svoje ime.
 
Nalog je na moje ime, mastercard na ženino i od novembra šljaka withdraw.
 
Da l' isto važi i za bitstamp? Ne videh u ToS-u

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
transfer ZECa s CEXa na Bittrex, poslato danas u 14h, još nije stiglo.
prošlo preko 200 potvrda na blockchainu kad sam gledao.
Neko imao slično iskustvo? Do kad da čekam? Šta mi je činiti?
 
transfer ZECa s CEXa na Bittrex, poslato danas u 14h, još nije stiglo.
prošlo preko 200 potvrda na blockchainu kad sam gledao.
Neko imao slično iskustvo? Do kad da čekam? Šta mi je činiti?
Moje iskustvo na istoj relaciji, isti coin, 6 dana trajala transakcija.
10.12.2017
 
Poslednja izmena:
Ako saljete novcice s menjacnice na menjacnicu saljite LTC ili Dash, daleko brze idu nego drugi. Jedini limit su menjacnice, ako prva pusti novcice odmah kao sto to uradi wex naprimer to jako brzo legne na drugu.
 
Ako saljete novcice s menjacnice na menjacnicu saljite LTC ili Dash, daleko brze idu nego drugi. Jedini limit su menjacnice, ako prva pusti novcice odmah kao sto to uradi wex naprimer to jako brzo legne na drugu.

izabrah ZEC za slanje zbog male provizije, ali sam svakako računao da je mnogo brže nego neki od "velikih" na CEXu.
prethodna transakcija na binance s ETHom prošla za 7 minuta.
ne kapiram...
 
Moze savet od iskusnijih koji su novcici najbolji za prebacivanje sa jedne na drugu menjacnicu, sta ide najbrze.
 
Ja u subotu prebacio xrp sa cex na hitbtc, leglo za 30sec

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Za sva slanja najbolji je ltc po svemu nema kasnjenja nema izgubljenih transakcija nije skupo i brzo je
 
I sam ETH je dobar kad mreža mu nije opterećena.
A BTC je zlo kolko je spor, kad sam prvi put upao u ovo preko 12 sati "putovao" u menjačnicu.

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Doge

Sent from my Z5
 
Da ukoliko nije moguca promena imena i prezimena na Cex-u da taj nalog nije validan jer ce imati druge podatke na kartici.
 
onda nadjes neverifikovan nalog i to sve odradis na svoje ime.
(mada inace moze da se promeni ime i na nalogu ako si ga pre toga ubacio i nije problem ubaciti i drugu karticu ako ti je verifikovan nalog, probaj pa ces videti)
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako saljete novcice s menjacnice na menjacnicu saljite LTC ili Dash, daleko brze idu nego drugi. Jedini limit su menjacnice, ako prva pusti novcice odmah kao sto to uradi wex naprimer to jako brzo legne na drugu.

Moze savet od iskusnijih koji su novcici najbolji za prebacivanje sa jedne na drugu menjacnicu, sta ide najbrze.

Samo 2 posta iznad tvog :trust:
BTW, LTC je jeftiniji od Dash-a a uskoro ce biti jos 10x jeftiniji nego do sada. E sad, Dash sam preporucio jer LTC-a nema na CEX-u tako da koristite njega.
To je najtopliji savet za sve, boljih i sigurnijih opcija nema.
 
Nisam primetio da je neko postavio, a ja sad tek videh da je Bitfinex otvorio registracije. Samo je minimum 10,000 dolara.

Bitfinex Reopens Registrations
January 12, 2018
2017 was a spectacular year for Bitfinex. We have seen our most optimistic forecasts exceeded and the new year will continue this trend with the addition of numerous high-quality digital assets, new fiat trading pairs, an even faster trading engine, and the launch of Ethfinex.

However, this extreme growth has not come without challenges. In fact, one month ago we decided to temporarily curtail new account registration in a move designed to preserve the trading, support, and verification experiences of our existing, long-term user base.

Today we are pleased to announce the reopening of Bitfinex to new accounts. However, please take note of the new requirements outlined below.

New Account Requirements

Bitfinex is a global liquidity source with a focus on serving professional traders and regional exchanges. We suggest that traders who are new to cryptocurrency trading try another, more straightforward platform first and return to Bitfinex later.

To that end, and to allow us to maintain focus on our core customer base, all accounts created after January 1st, 2018, will have a new activation equity requirement. New accounts will need to deposit fiat or crypto to achieve minimum account equity of 10,000 USD equivalent before they can trade or offer funding. After reaching this minimum, an account becomes fully activated (Note that after this initial activation, account equity is allowed to drop below this activation threshold without consequence).

Existing accounts will not be affected by these changes. This change only affects new accounts.

Thank you,
Bitfinex Management
 
Pretpostavljam da ce ovo postati trend i na ostalim menjacnicama, vrlo brzo. A onda ce i postojece naloge poceti da ucenjuju nekim minimalnim ulozima i tsl.
 
Mislim da ne treba biti baš takav pesimista. Nisu oni gadljivi ni na male pare. Po meni, ovo je prvenstveno rezultat infrastrukturnih problema, odnosno nemogućnosti još uvek da opsluže puno korisnika. S druge strane, kako je neko lepo primetio, zatvaranje registracija zatvorilo je i priliv svežeg kapitala i možda dodatno održava ovu agoniju (ako je nije direktno izazvalo), a berzama to ne odgovara. Dakle, možda će zaista kratkoročni trend biti da otvore registracije za one koji će da upumpaju dosta para, ali dugoročno mislim da će spuštati granicu kako budu pojačavali svoju infrastrukturu. A verovatno je i njima najveći kapital u koinima, pa im se ne isplati sad da prodaju, a onda nema ni ulaganja u tu infrastrukturu. Dakle, otvaranje slavine za velike uloge omogućava da im pristignu pare, a da ipak ne preopterete sistem (u prevelikoj meri). U suštini, rekao bih da je to najlogčniji izbor i za berze i za tržište. A ako ne bude dovoljno novih korisnika sa 10 k, opet će da spuštaju granicu. S druge strane, ako ih bude dovoljno, možda je i podignu. :)
 
Ljudi, pokusao sam da shvatim ovaj Market Depth na cex.io ali nikako da ukapiram kako se tumaci. Moze li neko vrlo kratko objasnjenje sta je tu meni najbitnije da pratim:
Market Depth.jpg
 
Pretpostavicu da gledas ripple posto mi se po ceni uklapa. S leve strane, plavom bojom su buy orderi, s desne sell orderi zelenom bojom oznaceni. Konkretno, stavio si misa na tu tacku i pokazuje ti da do cene od cene od 1.71$ stoje 443.312 u orderima. U praksi, ako hoces da kupis 443.312 novcica doguraces cenu do 1.71$.
Tu mozes da vidis gde su postavljeni zidovi, tj. jaci orderi i na kojoj ceni (tamo gde skala naglo ide na gore). To ti dosta znaci u trgovini. Malo sam ti rastumacio, sad pusti masti na volju i cackaj, razmisli kakvu primenu to ima sto se tebe tice ;)
 
Da li moze i meni jedno pojasnjenje za USDT na Binance, nikako da ukapiram kako to funcionise.Da li ja sad mogu da prebacim coine koje imam na Binance u ETH i da onda ETH prebacim u USDT i tu sacekam ako cene odu jos dole pa kupim sve ponovo.Ne zanima me podizanje novca nego da li je prebacivanje u USDT nacin da kod velikih padova ja ostanem u $ i izbegnem gubitak.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Možeš. I jeste jedan od načina, to inače rade ljudi, ali kao što neko reče juče, pre bih se puk'o u venu nego u Tether. Ja bih svakako sačekao vikend jer se prognozira oporavak uveliko, ali kako voliš.
 
Poslednja izmena:
Možeš. I jeste jedan od načina, to inače rade ljudi, ali kao što neko reče juče, pre bih se puk'o u venu nego u Tether. Ja bih svakako sačekao vikend jer se prognozira oporavak uveliko, ali kako voliš.

Nemam bas mnogo iskustva pa mi je svaki savet dobrodosao, ono sto ja pratim i mislim da ce BTC jos dole pa sam hteo ako dodje do tog oporavka manjeg da tada izadjem u $ (USDT) i da se vratim kad dostigne minimum i tu vidim da povecam broj coina koje imam. Primer prodam ETC na 30$ i izadjem u USDT i kad padne na 20$ ja sve vratim i imam 50% vise coina........ili ja gresim negde u ovj mojoj matematici.
 
Nazad
Vrh Dno