Šta je novo?

Menjačnice

Sta se više isplati za depozit, zbog provizija, da idem preko telenor cex ili da idem na ecd
 
На ecd 5%, на cex 3% + 5е. Па рачунај, зависи до које суме

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Bittrex International zaustavlja usluge u Bosni i Hercegovini i još 30 zemalja
 
Važno je napisati da nema Srbije na toj listi.

Šteta za kolege iz Bosne svakako.
 
BitMEX danas...

Prvo im je otišao e-mail sa 999 primalaca u CC, umesto u BCC, a zatim im je i Twitter hakovan [emoji2357]

537356bb9ef76e6225ebf02dd54beca8.jpg
 
Jel zna neko jel može da se koristi MasterCard debitna kartica MTS banke za kupovinu ili povlačenje sa Cex-a?
 
Što ne bi moglo, master card je.. Pisali su ranije ljudi da može, još davno kad je Telenor uveo proviziju 1.5% na devizne prilive.
 
Drugarica je juče pokušala da prenese sredstva sa računa u MTS banci na Cex. Danas joj stigao email u kojem šef odeljenja za devizni platni promet piše kako ne rade to zbog poslovne politike banke a vezan za rizik pranja novca. Pa reko, da pitam ako je neko probao da koristi MTS MasterCard karticu sa Cex-om, da vidim jel radi ili ne, ako ne da se selim odmah iz MTS banke. Jel radi možda Banka Poštanska Štedionica?
 
wire transfer ne radi u srbiji ja mislim nigde, koristi karticu
 
Jedno upozorenje za sve pre par dana sam povukao odredjenu svotu novca sa cex-a na mts banku preko SWIFT koda zbog manje provizije.
Juce su mi poslali mejl da popunim izjavu i da im dostavim dokaze odakle mi sredstva poticu kada sam im odgovorio odakle mi danas su mi odgovorili da nerade takve transakcije i da mi nece isplatiti pare.
Pitanje glasi da li ce mi sredstva biti vracena na cex ili sam ostao bez svega?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Jedno upozorenje za sve pre par dana sam povukao odredjenu svotu novca sa cex-a na mts banku preko SWIFT koda zbog manje provizije.
Juce su mi poslali mejl da popunim izjavu i da im dostavim dokaze odakle mi sredstva poticu kada sam im odgovorio odakle mi danas su mi odgovorili da nerade takve transakcije i da mi nece isplatiti pare.
Pitanje glasi da li ce mi sredstva biti vracena na cex ili sam ostao bez svega?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Ovo je siva zona, i veruj mi, odgovor na ovo ne znaju ni upuceniji u Kripto, pošto je CEX tek od Avgusta 2019 zvanično pustio Swift transakcije (depoziti i povlačenja)...
Nadam se da će se vratiti, pošto je novac u pitanju.... Javljaj situaciju, moguće je i da zavisi od banke koja prihvata a koja ne...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Još nisam čuo da banka zarobi novac. To samo ako su pozvali i nadležne, neke poreznike ili slično pa da oni izdaju nalog. Ovako banka može da vrati odakle je i stiglo.
 
Zvali su me iz banke i kao nerade oni takve transakcije kada sam ih upitao a kako sam letos isplacivao direktno na mts master karticu i da je sve bilo uredu onda niste pravili problem.
Kaze mi nemamo mi nista sa masterom[emoji23]
Tako da mi je kasnije poslala mejl i da im dam odobrenje da mi transakciju vrate na cex.
Valjda ce mi biti vraceno za par dana.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Za ove sto koriste SWIFT...kao kolega sto je imao problem...ne prica se nikad sta je stvarno...
biraju se dve opcije na izjavi..."ostale usluge" -gde mozes da navedes bukvalno sta ti padne napamet da si odradio za nekoga,to dalje niko ne pita niti treba dokaz
I druga je prilivi kao pomoc,familija u inostranstvu...itd-mislim da je zadnja na spisku!
Ako iz nekog razloga ne dozvole isplatu...pare se za 2-3 radna dana vracaju na racun sa koga su poslate,stim sto ces da vidis za koliki fee je umanjeno...jer postoji i korespodenska banka....
evo primer...svojevremeno sam tako isplatio malo vise od 100$ i cekaonekoliko dana,zajebavao se sa bankom i vratili na racun sa koga je uplaceno....leglo oko 65$...hahahaahh
Zaobilazite SWIFT.....SEPA je mnogo bolja ali nisam siguran da kod nas to jos radi...
 
Znači SWIFT jok, a na MasterCard od MTS banke može? Ja sam poslao email MTS banci sa pitanjem šta može šta ne može, još mi nisu odgovorili. Jel neko uspešno povlačio ovih dana na MasterCard i ako jeste, koja banka? Ili možda SWIFT? Ali ako SWIFT ne ide u jednu banku vrlo lako je moguće da ne ide ni u druge. Ko zna.
 
Ne znam zasto kmplikujete. Godinama pisemo za Mastercard u Telenoru i Intesinu Visu da rade savrseno i da nema problema i ne znam zasto forsirate swift, spominjete sepa koji nema veze s mozgom.
99% korisnika ima vec kartice u te dve banke i ne razmislja uopste o necemu drugom.

Tapatalk from Poco loco
 
Ja sam bio u Telenor i zatvorio račun. U Intesi nisam bio. Jel radi Visa internet kartica Poštanske Štedionice možda?
 
Kao sto kaze SAJ radi Telenor oduvek i ne znam sta komplikujete. Jedino sto se promenilo je to sto je Telenor sada Mobi Banka i oni koji su ostali na Starter paketu sada imaju mesecno odrzavanje 150 din a pre nisu imali, i takodje im se poruke naplacuju 10 din. Samo promenite paket na aplikaciji kao "Osnovni" i to je ustvari sto je Starter nekad bio, bez naplate odrzavanja.
 
I ako promene na osnovni kako da primaju refund na karticu?

Odgovor je nikako jer se na osnovnom gasi master. Ostaje samo Dina koja je za domaća plaćanja isključivo.
 
To nije tacno, iz prve ruke. Ja sam imao starter i promenio na osnovni i sve mi je isto ostalo, radi master, radi deposit na cex i isto tako withdrawal
 
Kada si kliknuo promenu na osnovni okvirno, pre koliko?
 
Ja sam bio u Telenor i zatvorio račun. U Intesi nisam bio. Jel radi Visa internet kartica Poštanske Štedionice možda?
Pa jel sad treba da otvaramo racune u Postanskoj i da isprobavamo da bi ti neko odgovorio? :) Imao si kombinaciju koja radi i ugasio si.
Lepo vam kazem 99% koristi one 2 kombinacije i za to eksperimentisanje sa raznim karticama necete dobiti odgovor osim ako sami ne probate i napisete.

Tapatalk from Poco loco
 
Kada si kliknuo promenu na osnovni okvirno, pre koliko?

Pa prosao je onaj jedan obracunski period kad ne naplacuju ali cak ja dinu nikad nisam ni dobio jer sam racun otvorio dosta pre tog novog pravila NBS-a i mozda mi zato radi i dalje, nemam pojma
 
Onda si ih lepo izradio. Ozbiljan propust kod njih. Bušni su kao sito.

Po pravilu se MC gasi kod prelaska na osnovni. Ali da, ja sam prvo trazio da se izda dina pa prešao na osnovni.
 
Poslednja izmena:
Sad bas gledam u Mobi aplikaciji i da, pise da u Osnovnom paketu ne podrzava Master.
 
Osnovni paket ne podrzava Master. Bas sam i licno pitao i rekose mi da ce se master deaktivirati kad predjem na osnovni. sad cekam da mi dina stigne pa da predjem na osnovni. e sad ako je neki bug pa master ostane super
 
Pa jel sad treba da otvaramo racune u Postanskoj i da isprobavamo da bi ti neko odgovorio? :) Imao si kombinaciju koja radi i ugasio si.
Lepo vam kazem 99% koristi one 2 kombinacije i za to eksperimentisanje sa raznim karticama necete dobiti odgovor osim ako sami ne probate i napisete.

Tapatalk from Poco loco

Mislio sam da pitam ako neko već koristi. Nisam mislio da ljudi zbog mene otvaraju račun.
 
Nazad
Vrh Dno