Šta je novo?

Menjačnice

Nisam još uspeo da se ulogujem na Cex al nešto nisam ni pokušavao više (vremena nisam imao).
Kartica mi je Vip zvao njih i ništa nisu uspeli da srede ili ja nisam dobro objasnio ili oni nemaju pojma o čemu im ja pričam...
uglavnom poslao sam pismo cex-u i treba da se slikam s papirčetu na kome piše da hoću da mi ukinu sms cod pa ponovo da aktiviram sms al preko gugla..tako nešto...
Do VIPa je, ne prosleđuju kratke kodove, nije do CEXa.
Probaj da zatražiš sms kod za Google, Tviter... nećeš ga dobiti.

Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока
 
I ja sam u vip mrezi. @stevans Sta si im tacno napisao da im napisem i ja ?
@cocain kako da zatrazim sms kod za google , Tviter?
 
@cacanin kad si promenio nick [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Jos jednom, hvala na savetu. Konacno posle 6 dana sam uspeo da resim problem. Pisao sam im na oba twitter naloga, i plus podrsci preko sajta. Ne znam da li su trenutno u nekom problemu jer vidim da su protekla dva dana imali probleme ili ih je jednostavno bas briga ali nisu se nesto potresli. Danas sam prebacio jos neka sredstva na margin nalog i pokusao da otvorim prvo long poziciju koja se normalno otvorila, odmah sam je zatvorio i nista se nije desilo. Zatim sam otvorio short i u tom trenutku su mi se pojavila sva ona sredstva koja su bila blokirana. Zatvorio sam taj shot i margina je nestala, sva sredstva su slobodna. Mislim da je problem nastao kada sam otvarao long jer sam koristio 100% raspoloziva sredstva a poloniex ima problem i na excange-u kad kupujes nesto za sve pare, mora da ostane bar par centi slobodno inace kaze da nemas dovoljno para, mada nekad prodje i tako. U ovom slucaju nije dozvolio kupovinu ali je greskom povukao zajam i tako je ostalo zaglavljeno. Eto ako se neko nadje u slicnoj poziciji, neka proba sve jer se od njihove podrske nece ovajditi. Siguran sam da se ovaj problem resio sam od sebe jer se podrska jos uvek ne oglasava, vertovatno iz razloga sto i ne zna sta se desava jer ih to i ne zanima :D
 
Da li se uzima neki deo/provizija prilikom prebacivanja coina na drugu adresu? Konkretno sa Cex-a na drugi Cex nalog
 
I ja sam u vip mrezi. @stevans Sta si im tacno napisao da im napisem i ja ?
@cocain kako da zatrazim sms kod za google , Tviter?
Tipa ako si zaboravio lozinku (komšiji) crkao telefon pa sam muke imao. Provalim da je do VIPa unesem drugi broj iz Telenor mreže i kod stigne odmah. *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*i iz VIPa ne mogu da reše problem.
@cacanin kad si promenio nick [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Poz druže stari.

Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока
 
Cex ne dozvoljava da se prebacuje sa jednog Cex walleta na drugi Cex wallet...
 
Da ovi iz vipa ne mogu to da srede, probao sam da im objesnim šta mi treba al .....
Još nisam ništa sredio kad budem imao vremena srediću pa javim šta i kako....
 
I koancno resio, prvo sam pisao suportu, trazili su da se slkam sa dokumentom i papiricem sa imenom i prezimenom i trenutnim datumom, posle su mi trazili kratak video od 30s,(pojma nemam engleski ali ga ispricao nekako :D ) gde kazes ime prezime, datum rodjenja,i da zelis da ti iskljuce 2FA,, relativno brzo ogovaraju na mejl. i evo sada konacno usao bez 2FA , samo sam ga ponovo aktivirao na drugi broj ( globaltel i stize odmah kod) .Nemam mnogo, ali sve sto imam je na cexu, tako da sam se izcimao :D
 
Evo i ja sam isto kao i Pejca87 uspeo sve da uradim ugasio 2FA ,sada samo imam jedno pitanje šta je bolje sms verifikacija (kupim globaltel karticu)ili google autentificator koji nem pojma šta je i kako radi pa vas molim ako može malo pomoći
hvala
 
Poslednja izmena:
Authy je jos bolji jer ima backup koji nema na Google...
 
+1 authy
Jednom mi je crkao tel iz cista mira na kom je bio Google authentifikator, pa nisam znao kud cu i šta ću... Sreća pa sam uspeo posle nedelju dana nekako na silu da ga upalim pa sam prebacio na novi tel na authy
 
odradio google *mjau**mjau**mjau* valjda nisam toliki baksuz.......
@balaburin
kako si prebacio na authy ??
 
Ne znam, ja nešto nemam poverenja u third party 2FA. Valjda zato i postoji backup code/key, ako se desi nešto nepredviđeno... Uostalom, činjenica da nema backup/cloud čini Google rešenje sigurnijim...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
odradio google *mjau**mjau**mjau* valjda nisam toliki baksuz.......
@balaburin
kako si prebacio na authy ??
Kad unosiš novi kod, obično ti bude prikazan onaj QR kôd, ali u većini slučajeva imaš i opciju da ti prikaže duži niz karaktera. E, taj niz karaktera treba da bekapuješ i njega kasnije po potrebi možeš da ubaciš u Authy ili neki drugi program (i password menadžeri imaju 2FA polja u koja možeš da ubaciš kôd, pa ti pored šifre i korisničkog imena ispisuju i šestocifreni 2FA kôd.

Naravno, ako nisi sačuvao taj niz karaktera, uvek možeš ići na sajt, ugasiti 2FA, ponovo je aktivirati i ovaj put sačuvati novi kod u drugom programu.
 
Ja čuvam te slike bar kodova kao bekap na usb flešu, za sve google mailove i menjačnice. I uvek se može za sekund skenirati bar kod bilo kojim telefonom i dobiti pristup. A i držim authenticator instaliran na više svojih telefona plus jedan prastari koji služi samo za to, stoji ugašen u fioci zajedno sa pomenutim usb flešom i ledgerom.
Ne znam kako ljudi mogu da ne čuvaju bekap i imaju instaliran authenticator samo na jednom jedinom telefonu.
 
Ja čuvam te slike bar kodova kao bekap na usb flešu, za sve google mailove i menjačnice. I uvek se može za sekund skenirati bar kod bilo kojim telefonom i dobiti pristup. A i držim authenticator instaliran na više svojih telefona plus jedan prastari koji služi samo za to, stoji ugašen u fioci zajedno sa pomenutim usb flešom i ledgerom.
Ne znam kako ljudi mogu da ne čuvaju bekap i imaju instaliran authenticator samo na jednom jedinom telefonu.
Ja više verujem Authyju i njihovom backupu, nego svom flešu, starom telefonu i fioci.
 
Verovatno exit scam. Nestalo para ili sta vec.
Nije prvi put da se desava sa takvim menjacnicama.
 
Da li moze neko da mi preporuci menjacnicu na kojoj mogu da trejdujem coine poput vet,icx,neo...uslov je da depozit ide preko bank account-a tj da moze bez kreditne kartice. Trenutno koristim samo pro.coinbase i coinbase

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Mislim da Binance Jersey može isto preko banke.
Međutim, ako već imaš Coinbase Pro, što samo ne uzeti tamo recimo LTC, prebaciti sve na bilo koju drugu (obični Binance recimo) i vratiti iz LTC u USDT?
 
Mislim da Binance Jersey može isto preko banke.
Međutim, ako već imaš Coinbase Pro, što samo ne uzeti tamo recimo LTC, prebaciti sve na bilo koju drugu (obični Binance recimo) i vratiti iz LTC u USDT?
Odlicno,otvorio sam Binance. Hvala na savetu[emoji106]

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Evo "crko" Cex. Tj namerno su ga isključili. Najbolje da je softver i sajt menjačnice tako složene stvari da svako malo treba "maintenance" tj kompletno server down.
 
Sad usao najnormalnije.
 
Gde je najbolje trgovati iz Srbije? Cex, coinbase? Nesto trece?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno