Šta je novo?

Menjačnice

U kojoj menjacnici je po vasem iskustvu najbolje kupiti Bitcoin?Gledam recimo na Cexu da npr za 1500e dobijam 0.0810~ Bitcoina isto kao i na Localbitcoinu gde nas lik prodaje bitcoine.Medjutim na nasoj menjacnici ECD koji mnogi pljuju zbog provizije od 6% dobijem 0.09102 za istu cifru od 1500e?

E sada da li ECD po vama siguran ,posto pretostavljam da vam oni traze uplatnicu pa zatim salju novac ili preporucujete neku drugu menjacnicu?
 
Ne gledaj buy/sell tab na cexu nego ubaci lovu tamo pa kupuj na trade tabu. Mnogo bolja cena. Pogledaj i temu na forumu o kupoprodaji kripta.
 
Gledajući grafikon dubine tržišta BTC, zaključujem da je potražnja za BTC ogromna.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Odgovor od CEX supporta... mislim da ga vec sablonski salju... ukratko ima nade...

Unfortunately, withdrawal to Visa cards is not available for some period because of the issue from the EPC side.

We are sorry, but it is not possible to provide any exact ETA on your request.

Please accept our apologies for this temporary inconveniences.
 
Jel se desilo nekome na CEXu da nestane kartica sa withdraw? Povukao sam deo novca prosle nedelje, danas mi je legao na racun, ali sam hteo u medjuvremenu da pokrenem povlacenje ostatka novca, ali uopste nemam opciju da izaberem karticu, dok u deposit stoji normalno.
Novac mi je legao, ali i dalje mi se nije vratila opcija. Mislio sam da ne moze da se koristi dok se ne zavrsi transakcija, ali gotova je sad.
 
Tri posta iznad tvog stoji odgovor.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Moja Visa od Intese i dalje radi za depozit. Withdrawal nisam pokusao niti cu.

Znači mogu se preko intese završavati uplate/isplate sa menjačnicama? Kada sam im poslao mejl pitanje rekli su da ne može, međutim bio sam jutros u jednoj od ekspozitura i kaže mi radnica da nisu dobijali nikakva uputstva po tom pitanju ali je njeno mišljenje "što ne bi moglo"
 
Njeno misljenje je njeno i nece ti pomoci ako dodje do problema.
Zovi call centar i raspitaj se za isplate. Uplate na cex nisu problematicne, ali bi za isplate vrlo lako moglo doci do problema tipa: "Banka ne podrzava finansijske transakcije sa sajtovima i firmama koji se bave kriptovalutama".

Ako mislis da oni ne znaju koji su to sajtovi, varas se. Imaju timove analiticara koji procenjuju rizik, saradjuju sa NBS i donose odluke na osnovu toga.

Na kraju, uvek mozes da istrgujes sa nekim pojedincima direktno, kao sto je predlozeno vise puta u razlicitim temama.
 
Ja ne mogu danas da prodam EMC2 na Bittrexu jer kao ne ispunjava suma min za trgovinu a veća je od 50000 satošija. I kad stavim neki blesav odnos i dalje ista poruka. Ostali coini rade lepo. Je l ima još neko taj problem?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Ljudi mozete li videti deposit adrese vasih novcica na cexu?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ljudi mozete li videti deposit adrese vasih novcica na cexu?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Ako gledas ETH ne mozes a zasto zato sto cex ima foru za zaradu to su manipulatori, kod njih je sad cena ETH 834 a recimo bitrex 769 rade arbitraze,blokiraju kartice,uklanjaju wallete,blokiraju depozite,rade kako njima odgovara,tako je bilo i pre neki dan za ripple.mada cas puste cas odobre. Kupis ETH za 769 na bitrex a prodas ga za 834 na cex
 
Poslednja izmena:
Koje su dobre menjacnice za nas iz Srbije (Bitrex, Bitsatmp, Poloniex...) i kako radite arbitrazu, sa sajta na wallet pa na drugi sajt ili direkt sa sajta na sajt?
 
Da li bi neko bio ljubazan da izdvoji par minuta i napravi jedan kratak pregled menjacnica koje se mogu koristiti u Srbiji, fees koje naplacuju prilikom depozita i opcije za depozit (credit/debit card, swift i sl.)? Svakako bi ustedeo vreme svima nama koji su novi u ovome da ne moramo da prolazimo kroz prethodnih 100 stranica a i bilo bi korisno za sve korisnike da imaju vise informacija na jednom mestu.
Ono sto sam iz svoje analize mogao da skapiram jeste da su Bitstamp (5%) i CEX (3.5%) jedine menjacnice (medju najlikvidnijima na dnevnom nivou) koje prihvataju depozit kreditnom/debitnom karticom, ali na osnovu vasih komentara mi deluje da period cekanja na verifikaciju moze da potraje i do mesec dana (bar sto se tice CEX-a), sto nije sjajno. Na osnovu onoga sto sam video, Kraken i Bitfinex mi deluje da ne prihvataju kartice, vec samo wire transfer/swift. Da li je neko imao iskustva sa time i ukoliko jeste kakva je procedura? Sta je sve od dokumenata potrebno? Koje banke to podrzavaju?
Takodje, da li je neko imao iskustva sa ecd.rs? Fees im jeste nesto veci (6%), ali obeshrabren vasim komentarima oko perioda cekanja, to pocinje da mi deluje kao prihvatljiva opcija.
Takodje, da li je neko koristio LocalBitcoins.com? U Srbiji za online kupovinu postoji samo jedan prodavac, elmorte, koji s obzirom da drzi monopol na trzistu dere sa cenom koju trazi za btc. A za placanje kesom bi moralo da se skoci do Sofije, sto opet nije sjajno.
 
Ako gledas ETH ne mozes a zasto zato sto cex ima foru za zaradu to su manipulatori, kod njih je sad cena ETH 834 a recimo bitrex 769 rade arbitraze,blokiraju kartice,uklanjaju wallete,blokiraju depozite,rade kako njima odgovara,tako je bilo i pre neki dan za ripple.mada cas puste cas odobre. Kupis ETH za 769 na bitrex a prodas ga za 834 na cex
A kako prebaciti fiat valutu sa menjacnice na menjacnicu?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Da ali zbog razlike u "kursu" na taj način nedobiješ fiat koliko si "poslao". Odnosno ne možeš da kupiš po nižem kursu na jednoj menjačnici a prodaš po višem na drugoj, taj krug bih da zavrtim...

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Da ali zbog razlike u "kursu" na taj način nedobiješ fiat koliko si "poslao". Odnosno ne možeš da kupiš po nižem kursu na jednoj menjačnici a prodaš po višem na drugoj, taj krug bih da zavrtim...

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
Razmisljaj malo,koristi logiku,matematiku,probaj u praksi, nemoj biti teoreticar trader:guitar:
 
pa ti probaj pa nam javi kako je proslo :guitar:
 
@Supreme.50 Teško da iko drži sve to sažvakano u glavi, a pravila se menjaju, pa je najbolje da proveriš lično kad ti je potrebno. Najveći broj ljudi ovde koristi cex za povlačenje novca što je dodatno zgodno zato što imaju standardno najviši kurs. S druge strane, prebacivanje sa berze na berzu može da potraje jako dugo (kurs i odnosi se dotle promene bezbroj puta), mogu potpuno da blokiraju uplate i isplate nekog koina, a postoji i provizija za transakcije. Za kupovinu je definitivno najbolje direktno od nekoga ko prodaje, bez provizije i berzi. Jedino je problem ako su transakcije zaglavljene, pa se čeka 2 dana, ali valjda ćete se snaći.

I nisam razumeo opasku "moralo bi da se skoči do Srbije". Ako nisi u Srbiji pravila za tebe mogu biti potpuno drugačija.

Btw, kursevi se razlikuju i zbog mahinacija samih berzi, ali i zato što svaka berza formira kurseve prema ponudi i potražnji koja nije svuda potpuno ista, naravno. Osim toga, cex radi i sa fiat valutama što je mnogima sigurno jako zgodno, a ako već kupuju na ceksu i to neki od jačih koina, mahom i ne žele da prebacuju to nigde drugde. Ako puno para ulazi kroz njih, kurs ide gore. A oni dodatno koriste to što većina nema puno izbora za (brzo) prebacivanje para na berzu.
 
Error 1002 na Bitreksu. "DNS points to local or disallowed IP"
Do sada se još nije desilo, a ne bih rekao da je hakovanje. Da vidimo da li će da se vrate. Nisam dobio nikakvo obaveštenje o menjanju servera.

EDIT: Ponovo radi bioskop, bar pola sata kasnije.
 
Poslednja izmena:
Da li se neko skorije registrovao na kraken,koliko traje proces verifikovanja?
 
Za divno cudo odgovorili mi iz Cexa na pitanje kada ce moj novac koji sam povukao na visu biti oslobodjen iz pending statusa.

Odgovor:

Jake W

Dec 19, 01:35 GMT

Dear up109636018 ,

Thank you for contacting us.

We kindly inform you, that we are facing some issues with VISA withdrawals.

Please allow us some time to manage the difficulties.Our team is doing its best to get the withdrawals back to normal.Unfortunately we can't provide you with any estimate time regarding to it.

Please accept our sincerest apologize for this temporary inconvenience on this matter.

Thank you for understanding and patience in advance.

If you have any other questions, please let us know about it.

Best Regards
Jake
Support Team



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ma kako kad ste se uspanicili da su ukinuli visu?! Ovo je barem nagovestaj da nisu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno