Šta je novo?

Menjačnice

Card withdrawals are currently unstable. In case of rejection, please try again later. Proper functioning will be restored as soon as possible.
 
Fale visa kod izbora. Master je tu.
 
Poslednja izmena:
Ja sam probao sa cex da povucem novac na VISU i stoji pending withdraw.
Sta da radim? Da li moze da se ponisti proces i da se povuce na MasterCard?
 
Meni juče leglo sa cex na intesa devizni račun. Povlačenje preko kartice, cex potvrdio odmah a onda prošlo par dana dok nije leglo. Mali iznos 150€

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Ja sam probao sa cex da povucem novac na VISU i stoji pending withdraw.
Sta da radim? Da li moze da se ponisti proces i da se povuce na MasterCard?
To sto pise pending to znaci da je problem sa Cexom ili opterecen servis. Nema veze sa Intesom.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
I sta im odgovoris msm sme li da se spomene menjacnica kriptovalute itd
Posto je po zakonu Republike Srbije zabranjeno da fizicko lice od pravnog prima novac bez nekog ugovora o saradnji, onda te NBS naravno proverava kada imas sumnjive uplate u devizama. To rade zbog poreza, a ne jure zbog kriptovaluta i nema potrebe da se to krije. Ja sam im rekao da nemam nikakvu saradnju, niti ugovor sa bilo kojom firmom, ja samo vrsim razmenu valuta u online menjacnici, a za to ne treba nikakav ugovor. Isto kao i u "offline" menjacnicama, gde se menja fiat, a za to naravno ne treba sa njima praviti ugovor.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Posto je po zakonu Republike Srbije zabranjeno da fizicko lice od pravnog prima novac bez nekog ugovora o saradnji, onda te NBS naravno proverava kada imas sumnjive uplate u devizama. To rade zbog poreza, a ne jure zbog kriptovaluta i nema potrebe da se to krije. Ja sam im rekao da nemam nikakvu saradnju, niti ugovor sa bilo kojom firmom, ja samo vrsim razmenu valuta u online menjacnici, a za to ne treba nikakav ugovor. Isto kao i u "offline" menjacnicama, gde se menja fiat, a za to naravno ne treba sa njima praviti ugovor.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Pametno.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Moja kartica je VISA aik banke. Treblo bi da radi bez problema. Hajde cekamo, valjda je CeX i dalje ok...
 
Cex mi je tu malo sumnjiv. Moze da se radi deposit, tada je sve u redu sa karticama, a withdrawal ne moze jer toboze nesto sa sistemom nije u redu. Lazovcine najobicnije.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nadam se da ne. I onaj coinmama ima problema, opterećenje na sve strane, verovatno nisu spremni na navalu koja je nastupila.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Koja je jos menjacnica dobra a u kojoj mozemo na karticu da povlacimo novac?
Bitsamp, Bitfinex, Kraken, Poloniex?

Ja sam za sada samo preko Cex-a trgovao
 
Koja je jos menjacnica dobra a u kojoj mozemo na karticu da povlacimo novac?
Bitsamp, Bitfinex, Kraken, Poloniex?

Ja sam za sada samo preko Cex-a trgovao
Ja ne znam da može na karticu u Srbiji da se povuče u ovim menjačnicama. Ako grešim neka neko ispravi.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
A gde jos mozemo kupovati preko kartice i kako povlaciti posle na racun/karticu? Koje su jos dobre menjacnice?
 
Za povlacenje cex. Ako hocete da kupite onda uzimajte od kolega sa foruma koji bi da povuku pare. Ispomazite se i zaobidjite provizije.

Tapatalk
 
Ljudi, glupo pitanje:
Na cex-u jedan kurs, a na coindesku drugi za BTC. Koji je pravi i odakle ova razlika?

Tek ulazim u problematiku, tako da samo bez kritike. Hvala.
 
Ljudi slusajte moj problem, htedoh pre par dana da povucem 220$ sa cexa na karticu jer sam video da se mnogo veca kolicina novcica trguje sa dolarima i nekih 1000 do 2000 din moze vise da se uzme nego kad prodas btc u evre, i hteo sam da izbacim 220 dolara kao sto napisah i ostali su na pending nisu mogli proci jer sam zab sa mora da se ima bar 1$ na cexu, posle par minuta odma nakon toga sam izbacio 142e i odma mi stigla poruka da su evri stigli a dolari i dalje na pending ostase, i onda sam kontaktirao support i rekao ima da obustave tu transakciju od 220$ i sutradan su mi obustavili i 220$ i 142e mi vratili na stanje na cexu, i sad ja njima dugujem ti 142e jer su oni meni greskom vratili i dolare i evre a zahtevao sam samo da mi obustave tih 220$, i sad mi je blokiran deposit na svim novcicima i withdrawal, pisao sam im al mi ne odgovaraju. Sta sad raditi? A imam neku sumu novca tamo...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ljudi slusajte moj problem, htedoh pre par dana da povucem 220$ sa cexa na karticu jer sam video da se mnogo veca kolicina novcica trguje sa dolarima i nekih 1000 do 2000 din moze vise da se uzme nego kad prodas btc u evre, i hteo sam da izbacim 220 dolara kao sto napisah i ostali su na pending nisu mogli proci jer sam zab sa mora da se ima bar 1$ na cexu, posle par minuta odma nakon toga sam izbacio 142e i odma mi stigla poruka da su evri stigli a dolari i dalje na pending ostase, i onda sam kontaktirao support i rekao ima da obustave tu transakciju od 220$ i sutradan su mi obustavili i 220$ i 142e mi vratili na stanje na cexu, i sad ja njima dugujem ti 142e jer su oni meni greskom vratili i dolare i evre a zahtevao sam samo da mi obustave tih 220$, i sad mi je blokiran deposit na svim novcicima i withdrawal, pisao sam im al mi ne odgovaraju. Sta sad raditi? A imam neku sumu novca tamo...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Jedino ti ostaje da će se bezobrazni *****i iz CEX supporta drznuti i početi da rade svoj posao, tako što će za početak pročitati tvoj mejl. Poznati su po tome da ako se javi problem retko kada pročitaju, a još ređe odgovaraju na mejl. Imaš po internetu masu ljudi koja ih pljuje zbog toga. Pisao sam im par puta u vezi sa nekim problemima i nikada mi nisu odgovorili. Sada mi je povlačenje novca na "pending" statusu već tri dana. Pisaću im opet i ako ne odgovore (a znam da neće), dižem ruke od njih i tražim neku drugu menjačnicu.

P.S.
Ovo je ipak svet kriptovaluta, digitalnog novca koji je ničiji i svačiji. Trenutno decentralizovan i "nezavistan" od trilaterale i od bankarskog sistema, a to znači da sa sobom nosi i rizike jer nije regulisan zakonom. Shodno tome, mislim da nećemo naći ni jednu menjačnicu koja igra 100% fer. Jedina stvar koja nas štiti od toga da li će nam oteti novac je koliko im je stalo do sopstvene reputacije.
 
Poslednja izmena:
Da ali nema ni jedna druga menjacnica da podrzava srbiju i izbacivanje para na debitnu karticu :(

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Netko primerio da na CEX nema visa withdrawals. To znaci da nema vece povlakanje na karticu ili?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno