Šta je novo?

Menjačnice

Proguglajte malo, ljudi su imali dosta problema sa AdvCash. Ja nisam, a koristio sam ih, ali vidite za sebe, ima dosta žalbi na internetu.

Doduše, čini se da su sve starije od onog momenta kad ih je Binance uvrstio u "partnere".
 
Proradilo je podizanje novca sa OKEX ako je neko tamo imao zarobljen novac.
 
CEX podrska je dosta losa, ja sam zbog toga otisao na druge platforme. Nisu hteli da mi uklone 2fa, koji sam koristio pre 2+ godine, a sve sam im poslao sto traze. Mada nemam nista na porfoliu, samo sam hteo da trgujem.

Treba mi pomoc oko Binance, kod njih se niko ne javlja na support, izgleda je haos. Ne znam kako se verifikuje adresa, verifikao sam identitet, jel neko zna gde je ovo "cache recharge channel". Nigde ne vidim to:

Pogledajte prilog 292913

Bas su spori, vec drugi dan, jos mi se nisu javili.
 
Meni konacno resili problem na CEX-u, jer sam pretio da cu svuda pisati negativne komentare i trazio sam neko drugi da preuzme support slucaj (dodao sam [email protected] u CC), pa se javio neko drugi i resio sve. Ali necu da ih koristim iz principa sada.

Ali me Binance ignorise, neki bug se desio na mom nalogu. Verifikovao nalog, a ne mogu da ubacim depozit. Samo 20E limit popunjen. 3-4 dana evo, 2 support tiketa sam napravio. Sad sam na Krakenu i Bittrexu, tamo lepo ide sve za sada :)
 
Poslednja izmena:
Meni konacno resili problem na CEX-u, jer sam pretio da cu svuda pisati negativne komentare i trazio sam neko drugi da preuzme support slucaj (dodao sam [email protected] u CC), pa se javio neko drugi i resio sve. Ali necu da ih koristim iz principa sada.

Ali me Binance ignorise, neki bug se desio na mom nalogu. Verifikovao nalog, a ne mogu da ubacim depozit. Samo 20E limit popunjen. 3-4 dana evo, 2 support tiketa sam napravio. Sad sam na Krakenu i Bittrexu, tamo lepo ide sve za sada :)

Twitter im je svima bolna tacka, pa ih taguj tamo kad god imas neki problem i resice ti sve jako brzo


Sent from my iPhone 11 using Tapatalk
 
Bitstamp poslao neke nove uslove na menjacnici vezane za racune, imali neko pojma sta ima sad to znaci, @Saj jesi video, nesto mi smrducka.
 
Nisam. Digao sam ruke od njih odavno. Svakih 3 meseca su mi slali nesto za dopunjavanje verifikacije i jednostavno su me iznervirali i necu nikada vise ni coin poslati tamo. Sto se mene tice neka zatvore menjacnicu, nece mi nedostajati.
 
Ocekuje se da ce 2021. biti godina crypta. Stoga predpostavljam da ce biti puno pitanja u vezi kako skinuti crypto na racun? Koja menjacnica je najbolja za to? Gde je najpovoljnije? Podelicu neka svoja iskustva I metode koje sam koristio do sada. Ne kazem da su najefikasnije, prosto zelim ljudima da dam neke najosnovnije smernice kako skinuti novac na banku. Pre svega vodicu se menjacnicama sa kojima sam licno radio I sa kojima do sada nisam imao nikakvih problema. Kao i sa servisima sa kojima planiram da radim.

Servisi preko kojih mozete skinuti eure ili dolare na racun ili kupiti crypto novcice BTC,ETH,LTC... su sledeci:

CEX (Menjacnica registrovana u UK. www.cex.io)

ECD (Domaca menjacnica, Srbija www.ecd.rs

Binance (Kineska menjacnica. www.binance.com )


CEX, je menjacnica koju sam licno najvise koristio za kupovinu BTC I skidanje novca (Eur, USD) na svoj bankovni racun. Ono sto bih naglasio kada je CEX u pitanju, nikada nisam imao problem kada su uplate I isplate u pitanju preko ovog servisa. Kada vrsite uplatu novac je instant na vasem CEX nalogu. Isto to vazi I kada skidate novac na vas bankovni racun. Provizije na CEX su najvece, stoga onaj ko zeli da prodje jeftinije preporucujem da izbegava ovaj servis. Kada kazem da su provizije velike, ocekujte da ce vam krajnji iznos skidanja biti manji za nekih 7-10% sto uopste nije malo kada se svi parametri uzmu u obzir! Kao I sve menjacnice, CEX zahteva verifikaciju vaseg naloga, to znaci da cete morati da im saljete neka od vasih vazecih dokumenata ( pasos, licna, vozacka) trazice vam I da se slikate pored svojih dokumenata. Nemojte to smatrati da je nesto strasno, jednostavno gledajte na to iz bezbednosnih razloga. Sve se to radi da bi vas novac na servisu bio zasticen. Ova menjacnica se ne koristi za trgovanje, jer je promet jako mali I provizije su velike. Tako da ljudi obicno ovde samo kupe odredjeni coin I salju ga dalje na binance, okex, poloniex, kraken.... ili neku drugu menjacnicu gde se trguje.



ECD, je domaci servis sa kojeg mozete kupiti sve najvece crypto novcice BTC, ETH, LTC DASH... Kupovina se ovde vrsi iskljucivo u dinarima. Servis sam koristio par puta za vece iznose. Provizije su malo nize nego na CEX I ovde mozete proci sa nekih 4.5% ukoliko ste verifikovani odnosno VIP korisnik. Ono sto mi smeta na ECD je sto su kupovine limitirane mislim da je trenutno max 300k rsd. Novac ne leze instant na vas racun. Napominjem da je moja poslenja kupovina preko ovog servisa bila pre vise od sest meseci tako da ne znam da li se nesto u medjuvremenu promenilo. Znam da sam napravio isplatu u petak a da je novac legao na racun u utorak... To nije stvar koja bi trebalo nekome da smeta, ali eto samo prenosim licno iskustvo. Inace, sajt je vrlo jednostavan za koriscenje tako da necete imati problema sa tim. Ljudi koji se opredeljuju za ECD su oni skepticni jer ako negde zaskrpi razmisljaju, znam gde da ih cimam, nasi su nece me zeznuti. Mogu komunicirati na srpskom sto mi opet znaci ako dodje do nekog spora. Lakse cu ga resiti. Ima I tu istine tako da bih to stavio kao plus u odnosu na CEX.
Posto je poreska najavila da ce da ceslja prilive iz inostrnstva u to sigutno spada I CEX mislim da ce I to u narednom periodu biti jedna od prednosti ECD bar za ljude iz Srbije. Cenim da ce ga vise koristiti.

BINANCE najveca menjacnica na svetskom trzistu, sa najvecim prometom I novcicima. Od nedavno I na toj menjacnici mozete direktno kupiti crypto novcice I svuci ih na svoj bankovni racun. Da budem iskren nisam do sada obavio ni jedan cash out sa binace na banku ali sam video da su po provizijama ubedljivo najbolji. Stoga mislim da ce u narednom periodu sigurno biti broj jedan sto se tice isplata na banku. Provizija je svega 1.5% sto je u poredjenu sa CEX I ECD stvarno super. Naravno kao I na drugim menjanicama I ovde cete morati da saljete pasos, licnu, vozacku kako bi utvrdili vas identitet. Secam se da je verifikacija bila jako spora da se cekalo gotovo nedelju dana da bi proslo. Verujem da se to promenilo na bolje.

Kartice koje su se do sada dobro pokazale za kupovinu crypta su master card mobi banke, visa virtuon rajfajzen banke I visa kartica inteze. To su kartice sa kojima sam do sada radio I mogu vam reci da nema greske sa njima. Cujem da ljudi hvale I Mts Banku tako da I nju mozete probati. Nadam se da ce ovaj post znaciti pocetnicima koji do sada nisu imali ni jednu transakciju.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Post je super, svaka cast!

Iako sam duze u ovome odlicno je za neki podsetnik posto se ne secam kada sam poslednji put isplacivao sredstva.

Ono sto mene zanima koji je savet sto se tice iznosa prilikom isplate - u kojim vremenskim razmacima je pametno isplacivati maksimalne iznose po vasem misljenju? I koji su to maksimalni iznosi periodicno?
 
U prethodnih par meseci sam 5-6 puta koristio ECD, uvek mi je novac stizao na račun u roku od sat, dva, čak i nedeljom :)
 
Post je super, svaka cast!

Iako sam duze u ovome odlicno je za neki podsetnik posto se ne secam kada sam poslednji put isplacivao sredstva.

Ono sto mene zanima koji je savet sto se tice iznosa prilikom isplate - u kojim vremenskim razmacima je pametno isplacivati maksimalne iznose po vasem misljenju? I koji su to maksimalni iznosi periodicno?
Moj savet je da se ide sa manjim iznosima do 2000€ nedeljno. Uglavnom da iznos ne bude veci od 10.000€ na mesecnom nivou. Velika je nedoumica sta ce biti sa ovom najavom poreske uprave oko freelensera. Navodno, cesljace se racuni i oporezivace se. Znam da su pojedini Beogradski pokerasi imali problem. Gde im je stizalo da plate neverovatnih 10.000€ poreza na dobit. Sto je stvarno neverovatan podatak. Tu mogu biti ozbiljne peripetije. Ne budite alavi i traziti da sve skinete sa menjacnica u tri dana. Ni menjacnice ne vole kada im se povlace veliki iznosi i kada im kinta odlazi sa racuna. Novac nigde nece pobeci. Budite strpljivi i ne upadajte u oci bankarima i poreskim lesinarima.
Daj Boze da budete u situaciji da napravite veci iznos pa da ste na slatkim mukama. Kako stvari u ovoj zemlju funkcionisu plasim se da ne budu gorke muke sa tim.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nisam. Digao sam ruke od njih odavno. Svakih 3 meseca su mi slali nesto za dopunjavanje verifikacije i jednostavno su me iznervirali i necu nikada vise ni coin poslati tamo. Sto se mene tice neka zatvore menjacnicu, nece mi nedostajati.

Bistamp i Bittrex odjednom pocnu da ti traze krv i dnk za dokaz.Na kojoj si sada menjacnici?
 
@p3dj4
Mislim da od čoveka koji je poprilično izgubio zbog upada u naloge ne verujem da ćeš dobiti odgovor (osim možda na PP). ;)
 
Bistamp i Bittrex odjednom pocnu da ti traze krv i dnk za dokaz.Na kojoj si sada menjacnici?

Trenutno sam offline, drzim u wallet-u ali koristim Cex, Poloniex, Binance. Kad dodje vreme za prodaju tako cu i rasporedjivati novcice zbog sigurnosti, na vise mesta. Nesto u dolare, nesto USDT, nesto na racun, nesto opet nazad u wallet.

Offline sam najvise zbog toga sto kaze Karanovicz. Jednom me haker opleo, pokupio mi sve sa masine, jednom sam pukao apsolutno sve na Vircurex-u... Obzirom da sam kretao od nule vise puta svestan sam koliko je lako da se pukne pa sam super oprezan.
 
mislim da cemo biti happy ako "izvucemo" 1000$ mesecno i da su sve druge cifre preko toga veoma optimisticne...za narednu godinu.
 
U kom smislu da izvucemo 1K mesecno? Ne brini se, ima sada para koliko hoces. Pred kraj ce da bude frka.
 
Ja sam dve godine gledao moj portfolio u crveno. Nisam prodao nista, disciplina. E sad malo da gledam u zeleno :)
 
Ovo sada je disciplina. Lako je gledati crveno. Kada krene ozbiljno da se zeleni tu treba discipline. A ozbiljno se zeleni odavno.
 
ova zelena boja je slaba da pokrije crvenu farbu .. , a novcanik zakopati daleko od ociju i ruku ...

ne znamo mi sta je disciplina ... al naucicemo ...
 
Proslo vec 7 dana od prvog tiketa i 3 dana od drugog koji sam otvorio supportu na cexu, u vezi pogrešne adrese i niko ne odgovara.
Jel moguće da nece ni odgovoriti ili su bas toliko spori?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Cex je kako kad. Bilo je perioda kada su me izludeli kasnom reakcijom, ali i perioda kada su me oduševili brzinom (mada nisu obavezno rešili problem ;)). Verovatno i kategorišu prema ozbiljnosti problema, a oko svakog btc naleta obično svaka berza ima gomilu novih korisnika sa kojima doleze i gomile problema. Mislim da će svakako da ti odgovore (možda i proveravaju nešto oko tebe, pa je potrebno vremena), ali izgleda da si upao baš u period kada su spori.
 
Da li je neko u skorije vreme vršio depoziti FIAT-a na Binance? Meni prikazuje poruku "Card in this country is not supported". U pitanju je master kartica Mobi banke. Nikada do sada nisam vršio depozit na Binance.
 
Ja sam preko AdvCash na Binance, 0% fee. Sama uplata na AdvCash, karticom, podrazumeva 3.5% fee. Prošlo bez ikakvih problema.
 
Da bi odradio verifikaciju adrese moras prvo da dodas karticu.
Jel zna neko sta se trazi za adresu?

Tapatalk from Poco loco
 
Ja juce verifikovao. Samo adresu uneo.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Ja sam verifikovan na Binanceu 2018. godine, ali nisam tamo nikada radio FIAT depozit. Pogledaću sutra da li treba nešto dodatno da verifikujem.
 
Nazad
Vrh Dno