Šta je novo?

Menjačnice

Vojkan

Moderator
Super Moderator
Učlanjen(a)
12.01.2002
Poruke
17,253
Poena
1,180
neka od sad ovo bude tema za tehničke stvari oko menjačnica

nalozi, verifikacija, dodavanje novčića, ukidanje novčica, problemi u radu itd

da rasteretimo onu drugu temu koja će ostati samo za cene, biće lakše za praćenje i pretraživanje
 
Na koji nacin mogu da posaljem btc sa adrese na poloniexu na cex.io ?
 
Kao i uvek i svuda - na cexu ideš na deposit pa btc pa kopiraš adresu koju si dobio, na poloniexu ideš na withdraw, ukucaš adresu i iznos, potvrdiš gde treba i to je to

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
sta je sa cex.io? zakucava vec drugi dan, skoro nemoguce trejdovati?
takodje pretrazivao sam ovaj forum zasto zakljucavaju cex naloge ali nisam nasao. ako prodajem eth high pa kupujem low i withdraw eth el sam siguran, nece me dirati?
 
Da li da koristim poloniex?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Ne mogu withdraw na cex.io
Jel ima netko drugi ovaj problem
45c8c7cb8a624ddf57b8378483bad1ad.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam povlacio skoro... Jel neko uspesno povlacio sredstva?

Sent from my Nexus+6P using Tapatalk
 
Nekoliko nedelja se trenutno ceka

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
A sta mislite za kartica LeuPay, i onda od Kraken samo povlacite pare preku SEPA na LeuPay kartica? Jel netko probao ovako?
XAPO je ok ali moram cuvati u bitkoina ne mogu u dolare ili eura, a bitkoin varira.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Par dana citam na ovu temu cisto informativno.. Vidim da su najpopularniji kraken i cex... Je li postoji neki koji prenosi na paypal.. Ili su to sve prevare..
 
I meni je sa Cex-a proslo povlacenje sredstava bez problema pre par dana..
 
Jel ima sanse da su meni od banks stavili limit povlčanje pare. Ja sam iz MKD i koristim TTK banke kojo navodno imaji centar u Srbiji. A ako moze da me TTK banka zajebava...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znate sta, probao sam mal iznos od 30 u EUR i prosao je. USD nece da prodze samo EUR, sta znaci mora da trgujem u EUR na cex.io



Ok jos jedan apdejt, uspeo sam da povlacem pare i u USD, ali pomale transakcije od 90 usd do 170 usd.
Sad ne znam jel problem u transakcije ili u cex.io fee.
Imao sam 276.24 usd na smetku i pokusao sam da povlacem cel taj iznos 276.24. Ali transakcija je bila rejected. Sad se mislim jel mozda cex trazi da imas bar 1 dolar na smetku za mesecan fee. Ne znam cudan je cex.io.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Mogu ja da ti izvrsim prenos na PayPal sa istom provizijom kao i oni sto rade..
 
Koliko se ceka na high fee na bitgo wallet za transfer ako neko zna?
 
Poslednja izmena:
koristi li neko bitstamp?za podizanje para?upravo verifikujem na,log...koja je najbolja opcija na stampu?za podizanje kesha kod nas?
 
Bitstamp -> Banca intesa kod mene sljaka vec godinama bez problema, prvozija je nekih 15ak eur na povlacenje novca, nazalost ne moze se vise povlaciti u eurima vec u dolarima al to nije tolko ni bitno.
 
bas sam bio u intesi i dali su mi instrukcije(instruction for customer transfers) za placanje iz inostanastva ($ i Evri)....dakle to mi treba?
i kad mi verifikuja nalog idem na Withdrawal / International Bank? i to je to? dolari su ok sasvim :)
 
u intesi rekose da je 0,3% njihova provizija? a tih 15ak evra je sto uzima bitstamp, ili ?
 
Tako je, na stampu uneses sve podatke ukljucujuci one koje si dobio od banke tipa Iban, Swift code i sta vec traze, kad se to verifikuje povlacis int. wire transfer.
PS. Gledaj da ne premasis 20.000eur godisnje ;-)
 
Ovde koliko vidim ljudi pretezno koriste polo, cex i poneko kraken. Ima li ko da koristi bittrex i da li je iko pokusao da poveze payoneer karticu ili racun na menjacnice?
 
Tako je, na stampu uneses sve podatke ukljucujuci one koje si dobio od banke tipa Iban, Swift code i sta vec traze, kad se to verifikuje povlacis int. wire transfer.
PS. Gledaj da ne premasis 20.000eur godisnje ;-)
Po stoti put...banke imaju obavezu da prijave poreskoj sve prihode veće od 10.000€ na godišnjem nivou a vi kako 'oćete.

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk
 
Po stoti put...banke imaju obavezu da prijave poreskoj sve prihode veće od 10.000€ na godišnjem nivou a vi kako 'oćete.

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk
Koji je razlog prijavljivanja većeg iznosa od 10K?

Mislim da si pomešao sa zakonom o sprečavanju pranja novca gde se prijavljuju transakcije radi provere, ali kada su prihodi u pitanju, granica je cca 20K za fizicka lica prošle godine.

Za svaki iznos veći od tog, tj svi koji su ostvarili veći godišnji prihod od tog su u obavezi da podnesu poresku prijavu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno