Šta je novo?

Menjačnice

Ako ni master povrmeno ne radi to samo moze da znaci da nemaju kesa. Ispasce na kraju da su novi mtgox :D

Tapatalk
 
Na Adv cashu je radila do juce opcija withdraw to Visa or Mastercard. Danas jok vise. I tu su ukinuli.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Da li je neko kojim skucajem porucivao debitnu karticu Uquid. Kaze da moze i srbija i moze da radi sa svim altcoinima
https://uquid.com/
Kartica je da kazemo dzabe, al dal je sigurno....

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poz ljudi apsolutni sam noob u ovome. Krenuo sam od pocetka da citam ali ima mnogo strana :)

Treba mi smernica za dobru menjacnicu za kupovinu. Za sada sam "ukapirao" da su CEX i GDAX dobre, naravno vidim da ih ima previse tako da mozda nisam dobro "ukapirao".

A treba mi jer bi kupio koji ETH.
 
I ja sam nov, ali uspeo sam, sad ne znam da li ima jeftiniji nacin. Kupovina coina - CEX (EURO>eth/btc), menjacnica - Binance (etc/btc>"ime coina")
 
Poz ljudi apsolutni sam noob u ovome. Krenuo sam od pocetka da citam ali ima mnogo strana :)

Treba mi smernica za dobru menjacnicu za kupovinu. Za sada sam "ukapirao" da su CEX i GDAX dobre, naravno vidim da ih ima previse tako da mozda nisam dobro "ukapirao".

A treba mi jer bi kupio koji ETH.

Eth je vrlo riskantan sad za kupovinu, mislim da je na vrhu pika trenutno ovako kad se pogleda "iz daljine" . Tako da treba pratiti ili malo sacekati, ali meni se cini da ce mozda napravuti jos koji trzaj pre negi naglo padne na onoloko koliko je bio prosle nedelje oko 550 eur. Pa onda sve nanovo. Ali vise nema nekih pravila jer su se svi pomamili i to sad menja sve.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo ja krecem u ovaj "biznis". Reko, nek ide život pa ako izgubim pare bar ću reći izgubio sma na kriptovaluti.
Registrovao sam se kod domacih ecd.rs, vidim da rade par godina i tu je generalno vrlo jednostavno da se povuku pare.
Planiram da idem na cex.io da kupim. Za wallet koristim naravno Desktop verziju Exodus + offline backup istog + xxx zaštita i verifikacija.
Ako se pokaže isplativo prebacujem se na hardware wallet.

Eto toliko od mene početnika.

P.S. Mnogo smaraju sa ovim slikanjem i verifikacijama. Sajtovi su heavy load (coinmama.com na primer) sad sam u fazi cekanja
 
Poslednja izmena:
Evo ja krecem u ovaj "biznis". Reko, nek ide život pa ako izgubim pare bar ću reći izgubio sma na kriptovaluti.
Registrovao sam se kod domacih ecd.rs, vidim da rade par godina i tu je generalno vrlo jednostavno da se povuku pare.
Planiram da idem na cex.io da kupim. Za wallet koristim naravno Desktop verziju Exodus + offline backup istog + xxx zaštita i verifikacija.
Ako se pokaže isplativo prebacujem se na hardware wallet.

Eto toliko od mene početnika.

P.S. Mnogo smaraju sa ovim slikanjem i verifikacijama. Sajtovi su heavy load (coinmama.com na primer) sad sam u fazi cekanja

Ja sam prekljuce kupio nesto sitno na ECD, danas sam vecu kupio malo vece a sutra ce mi biti tek prebaceno na wallet nadam se da nece skociti cena :) Takodje planiram cekati posto mislim da ce BC padati.Ovi sa ECD uzimaju porez od 20% sto nije malo a vidim da im je kurs dolara po kome kreiraju cenu I dinarima losiji ali mi sada jako rizicno da stavljam evre na CEH i onda da ne mogu da povucem pare.Eto to su neka moja iskustva ako te nesto jos zanima moze PM :)
 
BTC pada i sve se raspada, ali nema veze jer mi je Bittrex konačno potvrdio Enhanced verifikacijuuuuuuuu! Posle samo dva meseca i dva danaaaaaa! Eighty-eight miles per hoooour! ;)
Poslali mail da su konačno ručno pogledali dokumenta i pustili mi sve. Iako sam ranije, posle odbijanja lk i vozačke, rekao da mi ne pada na pamet da im šaljem i pasoš. Sad, oni koji su odmah slali pasoš mahom su odmah i verifikovani, ali nije to tema. ;)

Ajde neko sad da mi pošalje 100 btc da testiram limit za podizanje. ;)

EDIT: Inače su mi nedavno rekli da će ove nedelje da zaposle još puno ljudi na verifikaciji. Izgleda da nisu lagali.
I meni je problem bio "name mismatch".

Cane, ja sam im poslao vozačku dozvolu krastavac..fotka od pre deset leta..a selfi mi sa bradom..znači ništa od verifikacije.

Pitanje, da li mogu naknadno da pošaljem pasoš? Na pasošu je druga adresa od vozačke, a što je najgore istekao je pre mesec dana.

Ili da idem na novi sign up, ali se bojim biće im sumnjivo dva naloga na isto ime :D
 
Bittrex mi je upravo verifikovao nalog (enhanced) nakon 50 dana (1. novembra sam poslao mail support timu).
Istog dana sam otvorio nalog na ženino ime da ne bih gubio vreme, naravno. Tako da sad faktički imam dva aktivna i verifikovana naloga.
Eto, čisto da imate predstavu koliko im treba da reše problem.
Inače, problem je bio "name mismatch".

name mismach? u smislu srpskih slova jel?
 
Hteli drugari ja da uzmemo iotu treći drugar nam kaže da prebacimo novac na cex i da posaljemo bitcoin na bitfinex i tu kupiomo iotu. Uglavnom uplatili smo 300 dolara a na bitfinexu smo imali btc-a u vrednosti od 240dolara. Jel moguce da je u konverzijama i transakcijama otišlo 60 dolara?

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
name mismach? u smislu srpskih slova jel?

Pa ne znam šta ih je mučilo, verovatno “Š” u imenu. A na ženinom nalogu ima “Ć” na kraju prezimena pa je prošlo na keca bez problema. Problem je što moraš da koristiš english alphabet, a na dokumentima su naša latinična slova i verovatno tu dolazi do zabune.
A ko ima dokumenta izdata na ћирилици bolje da ni ne pokušava.
 
Bitfinex trazi neki bank statment kako doci do toga u telenor banci ? Tacnije sta traziti
 
Mesečni izvod. Mislim da može i digitalna forma, PDF.
 
@borko Ti kao da se trudiš da im budeš sumnjiv. :) Istekla dokumenta zaboravi. Slanje dokumenata sa različitim adresama takođe mislim da je veoma rizično. Jedino što se selfija tiče možda je ok, jer i sami kažu da slika ne sme da bude ista kao na dokumentima i mora da bude nova. Tvoje je pravo da se ne briješ. Osim toga, mislim da je njima to prvenstveno da ispune KYC. Ne bih očekivao da koriste neki softver za prepoznavanje lica. A ako ga koriste, brada nije problem.

Ako/kada te odbiju, a ne možeš više da pokušaš ponovo, možeš da otvoriš tiket, da objasniš o čemu se radi i onda imaš opciju da pošalješ dodatne slike. Ali ako izgledaš potpuno drugačije, dokuemnta istekla i glase na drugu adresu... :) Osim toga, tražiće ti i dokument kojim dokazuješ adresu. Obično svuda pominju zaj izvod iz banke, a osim što ni Inteza više ne šalje poštom, u tri banke su mi potvrdili da na izvodu ne piše adresa. Meni su mahom prihvatili račun za mobilni iako piše da ga ne prihvataju. Po sistemu "šta znaju oni za šta je ovaj račun". No, ima i onih koji će da kažu "ne prihvatamo račune za mobilne". Onda smišljaš nešto drugo, ako već stan nije na tvoje ime. Neki su pominjali da su od policije uzimali potvrdu o prebivalištu i da je to prolazilo.
 
Pozdrav svima.
Imam neke litecoine za prodaju pa me interesuje koja berza treba da se koristi da bi se prebacio u eure i da to isplate na visa karticu. Inače živim u crnoj gori.
Hvala
 
CoinMama je prebukiran i lepo ljudi napisali da sve radi usporeno i da se čeka verifikacija.
Ali izgleda da su i ovi naši ecd prebukirani jer prodje više od 12h i nema verifikacije wtf
 
[UPDATE] MasterCard withdrawals work properly. VISA withdrawals are still unstable. We're working on the solution. CEX.IO

Iz koje banke koristite mastercard za povlacenje novca sa CEX.IO ? Kako prolazi isplata na racun i koliko vremenski traje dok legne novac,da li se potpisuje osnov priliva ili traze jos nesto?
 
Nazad
Vrh Dno