Šta je novo?

Menjačnice

Jel' ovo tema i o FIAT menjacnicama? :) Za dolare traze licnu kartu, taman da prodajes 20 dolara. Takodje, za novcanice od 500eur moraju da traze licnu kartu.

Inace, kakve ima veze trazenje licne karte i pokusaj registracije na svoj account kartice na tudje ime? Ne secam se da sam za bilo sta mogao ikad da koristim tudju kreditnu karticu, od online kladionice i poker sobe, preko placanja usluga tipa VPN, pa sve do kupovine obicnog duksa ili nekih bezveznih vitamina na netu. Oduvek je bilo pravilo da je "cardholder name" isti kao i "online account holder name". Nisam mogao ni zeninu karticu da koristim.
 
Poslednja izmena:
Nemoj ti meni smiri malo ton?! Kakvo je to ponasanje na forumu, moje pitanje je bilo sasvim korektno, ili znas odgovor ili cutis i ne pravis nepotrebne postove.
Je l ti odes u menjacnicu i das licnu kartu kada kupujes evre? Ili znas odgovor ili cutis, pogledaj sta ste napravili "pametovanjem" po forumu?
Odes u menjacnicu i dajes licnu kartu kada menjas dolare. I da, smiri ton. Necu ti to ponoviti jos jednom.
Lepo sam napisao, menjacnica koja radi s karticama bez verifikacijs bi bila zatvorena posle 2 dana a vlasnik uhapsen. Zato ti je Phoenix rekao ds ti otvoris slobodno takvu menjacnicu. Ako nisi sposoban to da prihvatis kao odgovor onda definitivno imas problem. Nisi u prici, nisi informisan, pitao si i jos bi da se svadjas ovde. Ako ne umes da pricas normalno s ljudima odstranice te s foruma. Kazem ti za tvoje dobro a ti kako hoces, meni je svejedno.

Tapatalk
 
Da li je Bittrex ikako otvarao registraciju novih članova od sredine decembra?
Kada planiraju da puste ima li kakvih informacija?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Jedino što sad Bittrex nudi je preko pozivnice (Invitee Code).
I to moraš da popuniš application form i da se nadaš da će da te primer tj. naprave ti nalog.

Realno od sredine decembra mislim da nisu otvarali registracije za public, kontam da im je sistem krš i da ne mogu da se scale-uju.
 
A koje je poenta juriti baš Bittrex? Ja sam se registrovao slučajno neposredno pre zatvaranja registracija ali na primer nisu mi dozvoljavali kreiranje ETH adrese do pre nekoliko dana, a tehnički je jako loše sve radilo do skoro.
 
Kao bilo najviše novčića, i najveći volume trade-a.

Ne znam kako je tamo, na Binance kontam da fale i dalje par novčića koji su na Bittrex odavano a rade ko sat.
 
A koje je poenta juriti baš Bittrex? Ja sam se registrovao slučajno neposredno pre zatvaranja registracija ali na primer nisu mi dozvoljavali kreiranje ETH adrese do pre nekoliko dana, a tehnički je jako loše sve radilo do skoro.
Koja je dobra alternativa za Cex i to što nemaju ETC i još mnoge coine. HitBTC?
Bittrex ima jako dobar izbor valuta za trade.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pozdrav ekipo, izasao sam iz kripto sveta pre par godina pa izgubio korak sa promenama. Interesuje me sta je sad aktelno od menjacnica, tj sta najvise koristite.

Bitno mi je pre svega da mogu vrsiti deposit/withdraw sa sto manjom provizijom i solidan izbor coina.
Od kartica imam Telenor Master card i VISA Electron Intesinu.

Vidim da sad imate i temu za kupovinu/prodaju pa pretpostavljam da od toga nema boljeg nacina bez provizije :)
 
Tačno tako, uživo izađe najeftinije.

A online varijanta CEX.IO (deposite provizija 3.5% + 0.24€), i ako potrefiš kad je otvorena registracija.

I ne znam da li je moguće na www.bitstamp.net, neka još neko dopiše gde je moguće.
 
Naravno da ne. Verovatno je imao neki backdoor na masini, ostao je ulogovan na menjacnici a u opcijama mu nije ukljuceno da mu trazi 2FA za povlacenje nego samo za logovanje. Haker je sve lepo odradio sa njegove masine.

Tapatalk
 
Ljudi povukao sam pare sa cexa na visa karticu jos 13-og i jos nista nije stiglo.. Koliko se obicno ceka? Jel se desavaju ovakve stvari ili sam ja baxuz?
 
@ravenoss
davno sam slao neshto sitno na intezinu vizu elektron u dva navrata, chekao sam ~7 radnih dana.
ochekuj od ponedeljka.
 
Hvala na odgovorima. Pretpostavljao sam da je zbog praznika, ali ipak bolje pitati :)
 
Pozdrav, ljudi sto skidate sa cex-a, da li se isplati mozda da prodam u $ pa tako da prebacim posto vidim da je eth/$ par uvek za jedno 10% veci od eth/eur, da li se isplati imajuci u vidu proviziju koju ce banka sigurno uzeti da zameni $ za din, hvala
 
eth u eur i cao. Izbegavas provizije...
 
Jesi siguran? Posto kod placanja karticom preko neta ako odaberes euro ide dupla konverzija, pa je bolje dolar, vjerovatno zato pita momak

Sent from my Z5
 
Valjda obrnuto, jer su devizni računi u našim bankama uglavnom vezani za €?
 
Jesu ali kad placas online sa euro ide €>$ jedna konverzija, dok kad placas sa dolarima ide $>€>$...e sad, ja uplatio 30e na cex, skinulo mi 31,4 a cini mi se da je bas toliko i pisalo...vidjecu kad budem povlacio

Sent from my Z5
 
niko ne pominje sto je sitopija u qrcu, withdravali zapinju, onda je dzabe ova tema, ako menjacnica pukne dzabe vam kamioni avioni
 
Da li neko od strucnih ljudi moze da mi objasni i pojasni ovo sa slike,sta je konkretno ovo sivo i ovo sto sam oznacio sta znaci konkretno,na sta obratiti paznju itd?

http://prntscr.com/ih6jfe
:d
Znam da ce vecini biti smesno pitanje ali obzirom da se ne bavim trejdom,cisto me zanima.
Unapred hvala ..
 
Ljudi kako da povucem ZEC sa cex.io na biutrex?
Aktivirao sam ono ****** od google aut....i sad kad ubacim adresu waleta pise da ukucam kod medjutim ne stize SMS ne stize nista vec 1 h...ne mogu ni preko kompa ni preko telefona??
 
Ljudi kako da povucem ZEC sa cex.io na biutrex?
Aktivirao sam ono ****** od google aut....i sad kad ubacim adresu waleta pise da ukucam kod medjutim ne stize SMS ne stize nista vec 1 h...ne mogu ni preko kompa ni preko telefona??
Pogledaj kod u google autorizatoru,mozda.
Edit: google autentifikatoru
Sent from my TA-1053 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ma pise wrong 2fa kod...sms mi ne stize uopste.Bas sam pokudeo zarobio pare i sad ne mogu nista da prebacim da kupim dok je jos jeftino.
 
niko ne pominje sto je sitopija u qrcu, withdravali zapinju, onda je dzabe ova tema, ako menjacnica pukne dzabe vam kamioni avioni

Pa ja rekao jos pre 20 dana , ovdeme ispljuvali kao sitopija je extra itd.. Oni imaju zestok problem ni depozit niti povlacenje ne radi kako treba. Broj ticketa koji se otvaraju je oko 25000 nedeljno a onni ne odgovaraju nikom.

Meni nisu odgovorili jos od 13 januara , tako da ko kaze da su super slobodno nek se kocka tamo .
 
Pa ja rekao jos pre 20 dana , ovdeme ispljuvali kao sitopija je extra itd.. Oni imaju zestok problem ni depozit niti povlacenje ne radi kako treba. Broj ticketa koji se otvaraju je oko 25000 nedeljno a onni ne odgovaraju nikom.

Meni nisu odgovorili jos od 13 januara , tako da ko kaze da su super slobodno nek se kocka tamo .

Koje valute? Sad sam prebacio BTC i MTL bez problema na Binance. Mozda neki konji zapinju, imao sam problem sa Maidsafe u januaru al su odglavili posle 36h.
 
Nazad
Vrh Dno