Šta je novo?

Menjačnice

Za preciznije odgovore pm.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Ja -> Telenor banka:
Poštovani, čitao sam na ranim forumima da mogu na svoj račun da prebacim sredstva u EUR
sa neke od menjačnica za kriptovalute.
Možete li mi poslati malo više detalja o provizijama, limitima, i nekim od menjačnica sa kojima
su do sada transakcije obavljane?


Banka -> meni
Zahvaljujem se na iskazanom interesovanju da takav tip transakcija obavljate putem naše banke ali je poslovna politika banke da ne radi sa kriptovalutama i takav tip transakcija nije moguć.

Sad vi meni recite ko je ovde lud. Ja pročitao da Telenor redovno prima uplate sa menjačnica, meni kažu jok. Kakve veze ima da li je priliv od tetke iz Nemačke ili od menjačnice iz Slovenije?
 
Ja sam prekljuce kupio nesto sitno na ECD, danas sam vecu kupio malo vece a sutra ce mi biti tek prebaceno na wallet nadam se da nece skociti cena :) Takodje planiram cekati posto mislim da ce BC padati.Ovi sa ECD uzimaju porez od 20% sto nije malo a vidim da im je kurs dolara po kome kreiraju cenu I dinarima losiji ali mi sada jako rizicno da stavljam evre na CEH i onda da ne mogu da povucem pare.Eto to su neka moja iskustva ako te nesto jos zanima moze PM :)

Ekiman, jel mozes da mi das konkretne iznose na tvom slucaju koliko te je izasla provizija, posto planiram isto sa njima da poslujem. Tipa na 100.000 RSD, izasla ti je ukupna provizija koliko? I da li si registrovan korisnik kod njih, neregistrovan ili VIP? Takodje, koliko dugo si cekao na transakciju?
 
“poslovna politika banke da ne radi sa kriptovalutama”.

Banka radi sa RSD i EUR. Povlačenje novca sa menjačnice na kartcu je u EUR i to nema konkretne veze sa kriptovalutama.

E sad, to što je dotična osoba ignorisala sve ostale delove pitanja fokusirajući se samo na pojam “kripto” pokazuje samo koliko je profesionalna.
 
Ja -> Telenor banka:
Poštovani, čitao sam na ranim forumima da mogu na svoj račun da prebacim sredstva u EUR
sa neke od menjačnica za kriptovalute.
Možete li mi poslati malo više detalja o provizijama, limitima, i nekim od menjačnica sa kojima
su do sada transakcije obavljane?


Banka -> meni
Zahvaljujem se na iskazanom interesovanju da takav tip transakcija obavljate putem naše banke ali je poslovna politika banke da ne radi sa kriptovalutama i takav tip transakcija nije moguć.

Sad vi meni recite ko je ovde lud. Ja pročitao da Telenor redovno prima uplate sa menjačnica, meni kažu jok. Kakve veze ima da li je priliv od tetke iz Nemačke ili od menjačnice iz Slovenije?

A ti ih jos pitas... Dobro ti i rekli, sa kriptovalutama ne rade a ne sa zivom lovom od kripta :d
 
Poslednja izmena:
Bas tako. Ne rade banke ni sa ___________ navedi bilo sta osim para , a pa pare od prodaje od tog necega prima bez problema.
 
Sledece pita je ce biti do kog iznosa tetka moze da mi posalje pare na karticu u eur a da me ne prijavite u poresku?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Vrh :-D

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Ljudi koliko se ceka verifikacija na cex i na bitsmap?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Hahaha... Polako ulazim u pricu... Ali to je bas mnogo cekanja... Bitsmap sam poslao pre 10 dana... Na cex sam tek danas...
Znaci bice sledece godine

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Moze da prodje i brzo nema pravila.

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Koliko ste cekali da vam se verifikuje kartica na Cex? Posle ubacivanja slike i verifikacije skinute probne sume...
 
Sinoć na CEXu mi prošla verifikacija Master kartice za 30 sekundi.
 
Ako se desi da zabode na tom "pending". Samo izbrises karticu i opet odradis tu verifikaciju i prolazi.

Meni se to desilo prvi put, cekao sam 2 dana pa reko ajd da probam da obrisem i stavim opet i prihvatili su za 30 sekundi.
 
@borko Ti kao da se trudiš da im budeš sumnjiv. :) Istekla dokumenta zaboravi. Slanje dokumenata sa različitim adresama takođe mislim da je veoma rizično. Jedino što se selfija tiče možda je ok, jer i sami kažu da slika ne sme da bude ista kao na dokumentima i mora da bude nova. Tvoje je pravo da se ne briješ. Osim toga, mislim da je njima to prvenstveno da ispune KYC. Ne bih očekivao da koriste neki softver za prepoznavanje lica. A ako ga koriste, brada nije problem.

Ako/kada te odbiju, a ne možeš više da pokušaš ponovo, možeš da otvoriš tiket, da objasniš o čemu se radi i onda imaš opciju da pošalješ dodatne slike. Ali ako izgledaš potpuno drugačije, dokuemnta istekla i glase na drugu adresu... :) Osim toga, tražiće ti i dokument kojim dokazuješ adresu. Obično svuda pominju zaj izvod iz banke, a osim što ni Inteza više ne šalje poštom, u tri banke su mi potvrdili da na izvodu ne piše adresa. Meni su mahom prihvatili račun za mobilni iako piše da ga ne prihvataju. Po sistemu "šta znaju oni za šta je ovaj račun". No, ima i onih koji će da kažu "ne prihvatamo račune za mobilne". Onda smišljaš nešto drugo, ako već stan nije na tvoje ime. Neki su pominjali da su od policije uzimali potvrdu o prebivalištu i da je to prolazilo.

Ono što je zanimljivo, verifikaciju na Cex za trgovinu kriptoima sam završio za minut, medjutim za Visu ću se načekati.

I kažem ja njima to, i da su poslata ista dokumenta i selfiji za obe stvari..a odgovor je da će pogledati.
 
Napominjem, uspešnu verifikaciju sa driver licence.

ps. jel zna neko zašto već deset godina..he he.. ne mogu da editujem svoj komentar,nego ga site izbriše? Jel se dešava još nekome?

Jedno pitanje ako neko zna, da li može iz Srbije da se trguje na chnagelly-ju pošto koliko vidim da je sve instant i bez verifikacije
 
Probao da izbrisem karticu i ubacim ponovo, ali ne vredi. Pise status peding, ne mogu da nista kupujem
 
Sad snimih obaveštenje na ecd.rs, podignute provizije za BTC, registovani korisnici 8%, VIP 9%, a minimalna suma za kupovinu BTC/LTC/ETH je 80.000 RSD.
 
Ja -> Telenor banka:
Poštovani, čitao sam na ranim forumima da mogu na svoj račun da prebacim sredstva u EUR
sa neke od menjačnica za kriptovalute.
Možete li mi poslati malo više detalja o provizijama, limitima, i nekim od menjačnica sa kojima
su do sada transakcije obavljane?


Banka -> meni
Zahvaljujem se na iskazanom interesovanju da takav tip transakcija obavljate putem naše banke ali je poslovna politika banke da ne radi sa kriptovalutama i takav tip transakcija nije moguć.

Sad vi meni recite ko je ovde lud. Ja pročitao da Telenor redovno prima uplate sa menjačnica, meni kažu jok. Kakve veze ima da li je priliv od tetke iz Nemačke ili od menjačnice iz Slovenije?

nije da mracim, cak sta vise i treba deliti iskustva ali pitati banku za nesto sto nije zakonom regulisano (napominjen da u svakom trenutku mogu da blokiraju takvu vrstu uplata/isplata kao sto je to uradio raiffeisen i jos neke) je po meni :lupko: sve pise ovde, raspolozeni ljudi odgovore i na pm ali pitati banku koju menjacnicu koristiti, provizije... lepota. sutra kad ne bude ni to radilo bice veselo ali dobro lepo rece vojkan, bolje 20% na 20000 nego 0% na 5000 :)
 
Apsolutno se slazem...Telenor kartica radi,novac moze da se povuce sa Cex-a. Nemojte ljudi slati upite bankama,cutite i uzivajte,treba da dobiju veliki broj upita i da blokiraju na kraju....znaci Telenor MASTER kartica radi sa Cex-om i povlacenje novca radi,uplate rade,niko te nista ne pita.
Nemojte slati upite bankama za ovakve stvari.
 
Zbog takvih gluposti su se godinu dana brisali postovi. Kada bude pukla kombinacija setite se da niste mogli da drzite jezik za zubima ;)

Tapatalk
 
Prosla verifikacija na bittrex posle 30 dana tacno naravno morao sam da saljem ticket zbog poznatog miss match
 
Ljudi, ja pokusavam preko Bitstampa da povucem nesto BTC ali mi nikako ne salje verifikacioni majl??Dva puta su mi poslali automatske majlove od suporta, a sad vise ni to. Ima li jos neko problem sa njima???
 
Nesto su cackali na cexu danas, withdraw na visu jos nema ali stoji sad ovo
Do not see withdrawal button?
Make a deposit after 2017-12-22 with the card and in currency you intend to use for withdrawal
 
Pokusao sam da se registrujem na GDAX, ali u nekom drugom, trecem koraku mi nisu dozvolili jer ne podrzavaju Srbiju. Mislio sam da je taj problem vezan samo za Coinbase.
Steta, bas su mi delovali "na mestu" pogotovu sa suspenzijom trgovanja Bitcoin Cash-a.

Cex.io je privremeno obustavio registraciju novih korisnika.

Ima li neka treca pouzdana opcija? Po mogucstvu da je moguce povlacenje novca na Visa Electron?
Bitstamp mi deluje upravo kao ta opcija. Da li osim dosta cekanja ima jos neku manu?
 
Nazad
Vrh Dno