Šta je novo?

Menjačnice

Kako si zamislio da mogu da presreću mejlove? :D

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Ni meni danas nece ceo dan da povuce na master sa cexa.
Da li je proslo nekom ovih dana ?
 
Budi uporan, probas na svakih par sati... prodje tako posle nekoliko pokusaja


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako radi visa/master depozit na cex i withdrawal btc na drugu menjacnicu?

Poz
 
Na koju karticu, visa, master?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja sam radio funte preko CEX ali sam se prebacio na ECD
 
I ja se pitam.
WiFi od rodjaka koristi samo na telefonu i telefon nema nikakve veze sa crypto svetom sem google autentifikatora, a na desktopu pristupa preko telekoma direkt zicom i tu se loguje na mecnjacnice.
Rodjak je stariji covek, nema veze sa tehnologijom :)
Moze da bude i da je telefon koristio kao wifi hotspot pa se sa drugog uredjaja preko telefona koji je sluxio kao pristupa tacka I koji koristi IP rodjaka dalje logovao. Zato pise mobilni, ali to nije mozda bio krajnji uredjaj.... Tuneling 1,2,3 ovde jeste ovde nije [emoji6]. Zavarali trag do bola.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Kakve su sad ovo sulude provizije za povlačenje dolara na cexu? Šta znači "up to 3%" jel to 3% ili manje u praksi, jel povlačio neko poslednjih dana?
Znači treba prodavati isključivo u eure? Vidim da je tamo i dalje 1.2%
 
Ako ti prođu evri... Pažljivo sa CeXom, nimalo ne deluju sigurno...

F1
 
Zasto ne deluju sigurno? Trend je takav, nema para za isplatu. Cim krene da skace i krene da ulazi novac proradice i isplate i sve ce da bude ok.

Tapatalk from Poco loco
 
Zasto ne deluju sigurno? Trend je takav, nema para za isplatu. Cim krene da skace i krene da ulazi novac proradice i isplate i sve ce da bude ok.

Tapatalk from Poco loco

Sto mi govori da su se kockali sa nasim parama i izgubili. ;)

Zasto ne deluju sigurno? Trend je takav, nema para za isplatu. Cim krene da skace i krene da ulazi novac proradice i isplate i sve ce da bude ok.

Tapatalk from Poco loco

A ovo zvuci ko ponzi. :d
 
Poslednja izmena:
pa sve isto kao i sa bankama, pa sta mislis da mozes da odes u banku i kazes dajte mi mje pare i oni ti daju, e pa ne moze i tamo moras da najavis unapred, samo o tome niko ne razmislja
 
Zavisi kolko para hoces da podignes. Vecina banaka ne drzi neke ogromne sume kesa kod sebe i to je glavni razlog zadrzavanja. Ovo uopste nije uporedivo jer ovde nije da pare prolaze za 10 dana nego mozda iz 10og pokusaja.
 
Da li je relano da se uporedjuju banke i cex. Lol. (I staje na stranu, pravda cex).

I to ljudi koji nisu od juce u kriptu. ....
 
Manje-više slično, kad bi sad izbila ekonomska kriza, i svi ljudi da odu u banke da podignu SVOJE pare, misliš da bi banke imale te pare da im daju?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Setite se 2015. su grčke banke ograničile isplate na 60€ dnevno po osobi
 
Manje-više slično, kad bi sad izbila ekonomska kriza, i svi ljudi da odu u banke da podignu SVOJE pare, misliš da bi banke imale te pare da im daju?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

To je zato sto banke taj novac ne cuvaju u sefu vec ga daju kroz kredite onima kojima je novac potreban a zive od razlike izmedju kamata koje daju i koje uzimaju. Menjacnice pak nisu banke i ne bi smele da ulazu tvoj i moj novac, menjacnice prihoduju od provizija na trgovanje a ne od kamata i sa te tacke gledista morali bi da uvek imaju moj i tvoj novac. To sto bi oni malo da se omaste preko toga pa za moj i tvoj fiat kupuju coine, to je druga stvar.
 
To odavno više ne funkcioniše tako. Banke daju kredite uglavnom iz sredstava koje im odobre centralne banke, samo imaju zakonsku obavezu da imaju određeni procenat efektive.
Znači praktično stvaraju novac ni iz čega

Sent from my S61 using Tapatalk
 
Ma to je jasno a i nije tema, moja poenta je bila da ne mozemo uporedjivati banke i crypto menjacnice jer nemaju skoro nista zajednicko.
Jedino im je zajednicko da i jedni i drugi mogu doci u situaciju da nemaju tvoj novac ali iz totalno drugih razloga.
 
Mogu doći i banke u takvu situaciju ali je taj scenario nerealan i nećemo ga gledati. Dok evo kao što svi možemo da vidimo sa cexa se ne može povući sopstveni novac i to traje veoma dugo (nedopustivo dugo). Tako da ovi što brane cex i porede to sa bankama, to je neuporedivo. Takođe banke su regulisane i postoje određene garancije a ne kao ove mutljavine gde samo sležu ramenima. Kad treba da im se uplaćuje keš i kad treba da skidaju provizije onda su ažurni i sve funkcioniše.
Takođe banke ne bivaju hakovane kao dobar dan.
 
Kako je moguce da menjacnica, kao posrednik izmedju dve strane nema neke valute?

Koje je opravdanje za to?

Kako su sredstva dostupna ako ne mozes povuci ono sto imas u evidenciji kod njih?
 
Nazad
Vrh Dno