Šta je novo?

Menjačnice

Može li ko da mi objasni ovu trgovinu na bittrexu ....
USDT/BITCNY MARKETS
Kako da uopce kupim ovaj usdt. (jel to kao usa digital dolar :)
Ako imam BTC na bitrexu, šta onda kupujem btc??? A vec imam bitcoin?! :)
O cemu se radi?
e22fdc853dbcd8837c25e60ab13630d4.jpg


Zapravo "ista je cjena i usdt i btc oko 5700.0000....
Sad ako prodam bitcoin za ovaj usdt, opet cu dobit cjenu bitcoina? ?:)

Poslano sa mog T98 4G八核(C6R3) koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa iskreno nisam te razumeo, bittrex kao i poloniex nemaju licencu za berzom faita, i zato koriste USDT to je u stvari jos jedan altcoin nista vise, ali je vezan za $ i sluzi samo da bi ljudi kupili virtualan $ na menjacnicama koje nesmeju trgovat sa pravim............

Zato je i obim trgovine sa USDT manji, i ja iskreno ne bi predlozio nikom da duze stoje u istom, sto zbog nestabilnih berzi sto zbog toga sto isti ne mozes povuci, a i ako dodje do neke pravne zavrzlame prvi ces biti na udaru sa istim
 
Da, editira sam gornji post!
Pa nema mi logike, ako je cijena i jednog i drugog "ista" :/ kupiš usdt i onda njega opet da bi povukamoras u btc, a koštaju isto. Možda se isplati za ove druge altcoine, ali njih nisam gleda koje su oscilacije.
Ok.ok

Poslano sa mog T98 4G八核(C6R3) koristeći Tapatalk
 
Pa gledaj na to kao na zamenu za $, sa tim da je veci rizik posedovat isti da se ne desi da sutra da usdt vredi dosta manje od $
 
Da li neko ima konkretnih problema sa Bittrexom i ako ima kakvi su? Vidim da se sve vise pise da neki problemi postoje, moj akaunt je enhanced i nisam imao nikad nikakav zastoj u uplati/isplati, sem login nemogucnosti pre neki dan sto je bilo ispraceno tviter objavom...
 
Poslednja izmena:
Koliko znam, nema nekih problema, jedino sto od nedavno vise nema legaci naloga i sad svi moraju da su verifikovani za vece iznose ako vuku... pratio sam i njihov slack i uglavnom resavaju jako brzo probleme
 
Moze li mi neko reci zasto mi nije prosla basic verifikacija na Bitreksu, a uneo sam tacne podatke, jel imao neko jos takav slucaj? I sad posto nije prosla, traze enhanced, tj sve podatke, plus broj gaca. :) Lepa fora da nas imaju u bazi, nema sta...
 
Imaju svoj sistem gde rangiraju validnost podataka po raznim kriterijumima (naravno dtalje nikad nece obajviti) koje mogu da skupe (data mining) a tebi ne preostaje drugo nego da odradis enhanced ako zelish da je koristis
 
Aha pa pisacu im na slack-u pa cemo videti sta ce biti...Ccc kakav bezobrazluk, pa ne treba mi enhanced, basic mi je dovoljan...A sta je sve potrebno za enhanced, koliko se ceka?
 
ceka se 10min, bolje ne drmaj kavez, imaju oni svoje razloge zasto, po meni basic ni ne bi smeo tako olako da se radi, danas zivimo u dobu gde drzave sebi daju preveliku moc ne samo ameri vec generalno svi i oni ih pritiskaju da sto detaljnije podatke i tacne imaju
 
Molim clanove, koji su skoro prosli enhanced verifikaciju na Bitreksu, da mi objasne proceduru, sta sve treba od dokumentacije, plasim se da nesto ne krene po zlu?
Hvala puno unapred.
 
Molim clanove, koji su skoro prosli enhanced verifikaciju na Bitreksu, da mi objasne proceduru, sta sve treba od dokumentacije, plasim se da nesto ne krene po zlu?
Hvala puno unapred.

Nevezano za ovaj post jer to sve više postaje praksa na Benchu.... zaista ne znam zašto članovi očekuju da im se ovde sve sažvaće a imaju na netu hrpu objašnjenja....koliko je teško u web browser-u ukucati "Bittrex Enhanced Account Verification" i pogledati youtube video???:smackbum:



Edit:
Kad već napisah da dodam da je OBAVEZAN backup QR koda ili šifre da bi kasnije mogli (u slučaju promene telefona ili njegovog resetovanja) ponovo mogli da pristupite svome nalogu...u protivnom sledi smaranje njihovog supporta i čekanje da reše problem...
Evo i linkova:
https://support.bittrex.com/hc/en-us/articles/115001970131-Set-up-Two-Factor-2FA-
https://support.bittrex.com/hc/en-us/articles/215282838-Frequently-asked-questions-about-account-verification
 
Poslednja izmena:
ne treba ti klip, kliknes na enhanced i on ti sam napise sta treba da se posalje. Uglavnom standardno.
 
Molim clanove, koji su skoro prosli enhanced verifikaciju na Bitreksu, da mi objasne proceduru, sta sve treba od dokumentacije, plasim se da nesto ne krene po zlu?
Hvala puno unapred.
NE vidim sta moze da krene po zlu ?
Klikni i prati upustva.
 
Molim clanove, koji su skoro prosli enhanced verifikaciju na Bitreksu, da mi objasne proceduru, sta sve treba od dokumentacije, plasim se da nesto ne krene po zlu?
Hvala puno unapred.
jednostavno, popunis basic i onda ce te poslati na enchanced, ja sam izsbrao vozacku dozvolu, slikas prednju stranu i jedan selfi i posle par minuta je odobreno

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Video sam te linkove i taj video naravno, znam da koristim google, nisam od juce, ali sam hteo da cujem licno iskustvo nekoga od nasih, hvala svima puno, a posebno clanu Choby-ju, to mi je trebalo, konkretan i jasan odgovor sta mi tacno treba od dokumenata da spremim na vreme, jer sam mislio da je vremenski ograniceno to slanje, da mi jos ne banuju nalog, jer sam procitao negde da su nekima banovali nalog zbog gluposti i zbog toga, sto navodno lice na nekog politicara...:D
Samo jos jedno kratko pitanje: Treba li 2FA da bude upaljena pre verifikacije za enhanced nalog?
 
Poslednja izmena:
Samo jos jedno kratko pitanje: Treba li 2FA da bude upaljena pre verifikacije za enhanced nalog?

Trebalo bi da imaš 2FA...mislim, kao kad zaključavaš vrata od kuće/stana....NE MORAŠ ali bi trebalo....

"Due to the large number of leaked username and password databases, we are making changes to withdrawals to limit the damage of unauthorized access to your account."

edit:
Kad već pišem o bezbednosti na Bittrex-u treba obratiti pažnju na ovo... da ne bi bilo "upecanih" kukanja da su pokradeni!!!

"You only get an email verification with a link when you're NOT using 2FA.
When you activate 2FA for your Bittrex account, you only need to enter the 2FA verification code to authorize the transaction...and you don't get an extra mail with a verification link."
 
Poslednja izmena:
Zna nekad, nakon dva tri dana, poslat email da se spojiš preko emaila, bezobzira što si uneo 2FA kod.
Ali svakako (obavezno) 2FA zaštitu.

Poslano sa mog T98 4G八核(C6R3) koristeći Tapatalk
 
Bitstamp mi Hebo mamu. Traži dodatni kyc. Poslao sve živo sto posedujem od poolova, adresa na koje sam minovo, screanshootove trejdova sa drugih menjačnica i džabe.... Samo izmisljaju sledeće zahteve... traže izvod plate, izvode iz banke... sve i svašta.
Po meni budite obazrivi. Ja sam završio sa njima
 
Vec sam rekao SAMO izvor para ide za KYC, ako ste nezaposleni znaci da ste lopovlukom stekli pare kojima ste ulagali u mining... mislim da je bolje ko vulin dala mi tetka, bla bla
Mada je kod nas neka normalnost da se porodice ponekad zajedno finansiraju, ali oni samo traze crno na belo
 
Poslednja izmena:
Ja sam tamo godinama i nikad mi se to nije desilo...[emoji848]

Sent from my BLN-L21 using Tapatalk
Moguce da mi se promjeni ip adresa, pa onda misle da se spajam sa novog compa, pa traže da se spojimsa email još.
Tako napišu, a ja se nekad spojim preko mobitela i sim kartice, a nekad od kuce sa kabelskog neta.
Poslano sa mog T98 4G八核(C6R3) koristeći Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Moguće pošto ja uvek pristupam sa sigurnog uredjaja na menjačnice...čak ni sa ovog kompa a kamoli sa mobilnog....jbga, SAJ me još onomad ustravio pa sam oprezan...:d
 
Opreza nikad dosta. Ja bio oprezan pa ni to nije bilo dosta. Covek sve odradio s moje masine. Izraz "siguran uredjaj" u mom recniku je posle toga postao jako rastegljiv pojam ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Tačno...zato i kažem da mašine (PC, rudare, mobilne) i ne koristim za te stvari...znači poseban uredjaj koji se koristi (veoma retko jer nisam day trader) samo za menjačnice...oni koji trguju su i više podložni napadima...
 
Vezano sa uplatu na CEX sa Intese evo mog iskustva: sad sam gledao "izvode" i ispade da Intesa ne uzima proviziju ili bar ne prikazuje. Prvo sam prebacio 90e na CEX u izvodu pise da je CEX uzeo 93.52, sledeci put prebacio 100e u izvodu pise 108.44.
cexint.pngcexint.png
 
Ovo nije izvod, to su rezervisana sredstva. Izvod dobijas posle dan dva i tek ces tada videti realno stanje.

p.s. Ovo mi se cini kao dolar da si povukao a ne eure
 
Poslednja izmena:
uzimaju i te kako papreno


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno