Šta je novo?

Kako namestiti da se wifi ne iskljucuje dok telefon spava (tutorial)

Djilkosh_Ns

The King
Super Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruke
28,577
Poena
1,285
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5500
Matična ploča
Asus A320M-K
RAM
Kingston Renegade 2x8 3200mhz
GPU
XFX 6800 16GB
Storage
XPG SX8200 Pro 2TB + Kingston A400 480GB + aData SU630 480GB + SP A55 512GB
Zvuk
Integrisana
PSU
Corsair RM650 Fully Modular
Kućište
Thermaltake Versa H18 w/ clear window
Monitor
LG 27GP850-B
Miš & tastatura
Razer Basilisk v3 & Redragon Draconic White / Brown Switch
Ostale periferije
Turtle Beach 600P
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Deep Purple 256GB
Pametni uređaji
Apple watch Series 7 Midnight 45mm
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Ovo je mene mucilo bas onako od kako sam presao na iOS i ne mogu da verujem da Apple odnosno iOS nema podesavanja za tako nesto. No bilo kako bilo, otkrio sam kako da wifi ostane zakacen, cak i kad telefon spava. Cak sam se i raspravljao sa nekim "poznavaocima" iOS-a na Apple (stranim) forumima koji su mi govorili kako nije istina, Apple je napravio tako, tako je vec 11 godina bla bla bla. Oni 11 godina nisu mogli da skontaju, meni je pak trebalo mesec dana da skontam pattern iliti semu.


Radilo mi je jedno vreme (dok nisam restartovao ruter) i doslo je do prekida mreze u toku noci, gde sam ja restartovao ruter i nije hteo vise wifi da ostane konektovan. Posto se secam sta sam prosli put radio, rekoh ajde da pokusam ponovo mozda uspem.

1. Otvorite wifi podesavanja i zaboravite mrezu
2. Otvorite browser na PC-u ( moze i preko telefona, ali ugodnije je na kompu, jer ce vam pucati wifi dok se budu menjala podesavanja na ruteru) i ukucajte adresu vaseg rutera
3. Nadjite gde se menja ime mreze i promenite je u sta god hocete, samo da bude razlicito od imena koje je sada
4. Ja posto imam dual band ruter (UBEE) 2.4Ghz mi je ugasen, radi mi samo 5Ghz (ne znam da li bi radilo, ali mislim da bi trebalo da radi)
5. Promenite Network SSID na Hidden iliti sakriven odnosno ako je vec sakriven prebacite ga da se vidi
6. Promenite sifru


P.S. Ne znam da li ce raditi na svim ruterima, ali znam na UBee da radi, potvrdio mi je drug koji ima iP7+.
P.S.S. Posle svakog restarta rutera ovo mora da se uradi.


Screenshotovi:

U1yNwZ5.png



lwNebG5.png
 
Poslednja izmena:
Da dodam da na mikrotiku moze da se poveca lease time i resi "problem"...
 
A čemu ovo služi? Mislim šta ću da dobijem konkretno, koji će mi da se tako izrazim? Pitam , ne provociram?
 
Da dodam da na mikrotiku moze da se poveca lease time i resi "problem"...
Meni povecavanje nije resilo problem. Mozda samo na mikrotiku.
A čemu ovo služi? Mislim šta ću da dobijem konkretno, koji će mi da se tako izrazim? Pitam , ne provociram?

Manja potrosnja baterije. Ovako ti koristi mrezni net (skida internet) i vise trosi baterije (ko zna gde je bazna stanica), a ovako si udaljen metar dva od rutera i bolji je signal, pa samim tim trosi manje baterije.
 
Ako si zaboravio mrežu na telefonu moraš ponovo da se prijaviš na nju?
Nije mi jasno kako ovaj niz koraka primorava iOS da drži wifi aktivan u sleep modu kada sve što si uradio je promenio ime wifi mreže i prebacio da bude sakriven ili otkriven...

Kako si verifikovao da telefon koristi wifi dok je u sleep-u ?
 
Da naravno moras da se nakacis na wifi jelte kasnije, kontao sam da se to podrazumeva :d

Iskreno ni meni nije jasno, ali ja sam uspeo to sto kod Apple-a ne postoji kako neki znalci kazu i nikad nije postojalo :)

Nemas nikakve verifikacije (telefon nema ta podesavanja), samo se nakacis normalno i on ostaje ukljucen u sleep mode-u.
 
Moraš sve u koracima da navedeš :D

Da ali kako znaš da je uključen wifi dok je telefon u sleep modu?
 
On zapravo troši moj net ako je na stolu u kuci preko dana, i ne koristim ga jedno pola sata (pa ode u sleep) i za neke aplikacije koje proveravaju mail ovo ono? Sad kad bih još imao neki podatak koliko neta zapravo potroši tako... da vidim jel mi to bitno u životu ili ne
 
Moraš sve u koracima da navedeš :D

Da ali kako znaš da je uključen wifi dok je telefon u sleep modu?
Kada podignem telefon (posto imam ukljucen raise to wake) ne vidi se onaj delay odnosno prelaz kada ti stoji LTE i onda se prebaci na wifi. Uostalom iskljucio sam internet na mrezi (mobilnoj), a wifi ostavio i stizu poruke mail-ovi itd :)
On zapravo troši moj net ako je na stolu u kuci preko dana, i ne koristim ga jedno pola sata (pa ode u sleep) i za neke aplikacije koje proveravaju mail ovo ono?

Da, jer se wifi iskljucuje kada telefon ode u sleep. Nije kao na androidu da imas podesavanja always on wifi. Ovde nemas nikakva podesavanja.
 
Po toj logici onda ne bi dobio nikakvo obavestenje o poruci koja zavisi od neta(viber,imessage,wapp),dok ne probudim telefon? Ili ja jedini ne kontam o cemu pricas :d
Nisam primetio nikakav "prelaz" za vreme budjenja kada je upaljen i mobilni internet,ne prebacuje se na wifi,nego je stalno nakacen na njega.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Meni je isto tako radilo, ali posle restarta rutera vise nije hteo tako da radi, onda sam isao na forget, pa se opet nakacio i nije hteo da ostane zakacen. Posle ovog cackanja rutera menjanje svega, proradio je ponovo. Tebi isto radi kao i meni prvi put, ali kasnije se pokarabasalo. Ima do toga i koji ruter se koristi. Inace zvanicno Apple saopstenje je da se wifi gasi u sleep-u. Tako da je ovo neki bug KOJI NADAM SE se nece resiti :d


Po toj logici onda ne bih dobio nikakvo obavestenje o poruci koja zavisi od neta(viber,imessage,wapp),dok ne probudim telefon?

Ako radi wifi kako je Apple zamislio, da ti je iskljucen net (mrezni, kao sto neki i gase) ne bi ti dolazile notifikacije.
 
Stalno mi je iskljucen mobilni net dok sam kuci,samo sam prikacen na wifi i uredno mi stizu notifikacije. Ako ne verujes,mozemo da se kladimo [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sa ovim nikada nisam imao problema, uvek radi normalno, tj ne gasi WiFi sve super stiže itd...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stalno mi je iskljucen mobilni net dok sam kuci,samo sam prikacen na wifi i uredno mi stizu notifikacije. Ako ne verujes,mozemo da se kladimo [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
E vidis, meni ne. Mnogi su isto imali problem bas zbog tog podesavanja, jer se stekaju za net, pa im nista ne stize dok ne upale telefon, odnosno ga otkljucaju, pa se wifi upali.
Ja sa ovim nikada nisam imao problema, uvek radi normalno, tj ne gasi WiFi sve super stiže itd...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Do rutera je, jer na nekima radi, na nekima ne radi. Npr meni radi ovo kod kuce, ali kod drugih kad odem ne radi.
 
Bice da je problem do njegovog rutera ili telefona,bzvz dize frku [emoji12] Najmanji je problem proveriti da li radi wifi dok telefon spava. Recimo,povezan mi je sa MBP stalno,normalno vidim sve notifikacije i na laptopu dok telefon spava,da je wifi za to vreme iskljucen,verovatno ih telefon ne bi registrovao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam da li si citao po Apple based forumima, ali svi kubure sa tim sto je Apple napravio da se wifi otkaci dok spava telefon, jer se kao stedi baterija.

Kako telefon zna kad da ukljuci wifi ako nema neta? Kako on komunicira sa serverom ako nema neta? Kako zna da treba da propusti push kad nema neta i dodje ti notifikacija?
 
I ja sam na sbb i ubee ruter imam


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ocigledno zna,jer je wifi stalno ukljucen,ja ne znam koje bi bilo logicnije objasnjenje. Iskreno,prvi put cujem za taj problem,a ovo mi je treci ajfon po redu i bar treci ruter [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja sam na sbb i ubee ruter imam


Sent from my iPhone using Tapatalk
Meni je isto na pocetku radilo, onda kada je crko net na 10 minuta, restartovao sam ruter i nije hteo vise tako da radi. Posle ovog cackanja sto sam opisao, opet ostaje zakacen.
Pa ocigledno zna,jer je wifi stalno ukljucen,ja ne znam koje bi bilo logicnije objasnjenje. Iskreno,prvi put cujem za taj problem,a ovo mi je treci ajfon po redu i bar treci ruter [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Telefon zna. Kako? Kad nema podesavanja? :D Kad se on ukljucuje iskljucuje, gde pise to? Nema nigde nista :d
 
Iskljucen je jedino kada ga ti iskljucis u podesavanjima. Ti verujes svemu sto Apple kaze [emoji12]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vidim i ja ponekad promenu wifi ikone kada se probudi telefon, a i na ruteru nema telefona u listi konektovanih wifi uredjaja, tako da verovatno gasi wifi dok spava.
 
Meni je isto na pocetku radilo, onda kada je crko net na 10 minuta, restartovao sam ruter i nije hteo vise tako da radi. Posle ovog cackanja sto sam opisao, opet ostaje zakacen.


Telefon zna. Kako? Kad nema podesavanja? :D Kad se on ukljucuje iskljucuje, gde pise to? Nema nigde nista :d

Nestajao i meni net zbog kvara, nije radio, reset rutera par puta i sve je ok i dalje, da ne ureknem...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja nigde nisam video da to apple kaze, vec samo "poznavaoci" i "strucnjaci"...
 
Nazad
Vrh Dno