Šta je novo?

el cap ili sierra na novi mac?

oogabooga

Čuven
Učlanjen(a)
20.10.2003
Poruke
2,883
Poena
690
kupio sam prekjuce u uscu novi macbook air, na kojem je sistem el capitan, e sad, posto mi nudi upgrade na sierra, ima li potrebe za tim, sta dobijam bolje nego na el cap, ili da ostanem na el cap?
 
Ja sam isto skoro uzeo Air 13 sa 8 GB RAMa koji je imao El Cap.
Prebacio sam ga na MacOS Sierra.
Primećuje se malo usporenje prilikom startovanja, sve ostalo radi kao i pre (upgrade sam odradio, ne kompletnu reinstalaciju).

Dobija se:
-universal clipboard sa drugim iCloud uređajima
-Siri
-Picture-in-Picture opcija za gledanje videa u pozadini
-Night shift mod

Moguće je da bi se posle čiste instalacije izgubio lag pri startovanju, ali nije ništa ozbiljno tako da ga koristim tako već nekoliko meseci.

Preporuka s moje strana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
a neko produzenje trajanja baterije, to nisi primetio mozda sa sierrom?
 
Isto je kao i na El Capu. Air je inače nov.

Inače je ukinuta procena trajanja baterije u satima i minutima, ali je to urađeno zbog nove MB Pro serije koja je imala nekih problema sa baterijom.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ok, onda u sustini nemam zbog cega da menjam sistem.... ja sam uzeo ovaj 11.6" sto je prekjuce bio na akciji, sad prvi put testiram bateriju, od jutros od pola 7 ga drndam na poslu, sad je na 46%......
 
e, i jos jedno pitanje, u imessages sam uspeo da iskljucim "predvidjen text", ali me na viberu i fb opasno zeza, i definitivno nemam pojma ade da ga ugasim, imas li poema moda o tome?
 
U principu da. Jedine funkcije koje koristim su PIP i Night shift (koji je zamenio f.lux).

MacOS update-i su uglavnom neke suptilne promene. Videćemo da li će High Sierra da donese nešto više u pogledu performansi sa novim file system-om.

To ti je verovatno neko normalno trajanje baterije. Ja sam izvlačio nekih 8-9 sati prilikom rada u MS Office-u na modelu od 13 inča.

Edit: Ako misliš na auto-correction, ideš u Settings/Keyboard/Text i isključiš Correct spelling automatically.
 
Poslednja izmena:
Ja imam air 13incha i iMac sve uzeto prošle godine, novo.
Ja sam sve stavio na sierru, čak i ako nešto brljavi oni brzo to poprave.
 
Nazad
Vrh Dno